CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7450|Reply: 12

Byk tahi lalat pada muka

Kpd sesiapa yg pakar mintak tlg bg pendapat or solution:

Saya ni dapati sy ni byk tahi lalat pada muka dan tubuh. Tp yg jenis hitam2 yg kecil, bukannya yg besar2. Dulu takde tp lama kelamaan nampak naik bintik2 hitam yg pudar pada muka dan akhirnya jd bintik hitam a.k.a. tahi lalat.
Ini membuatkan sy rasa rendah diri utk bergaul dgn org ramai.. kekdang tu diorang selalu kata " Uih.. byknya tahi lalat, ko tak mandi ke?", "Aku ingat saripah aini je yg paling byk tahi lalat kat malaysia ni, rupanyan nko".

Ada pendapat kata , ini sejenis barah kulit yg tak merbahaya. Ada tak solution mcm mana nak bagi benda hi hilang, sebab kalau tgk macam ada lagi yg nak naik.

Terima kasih.

Originally posted by topcat at 17-1-2007 04:16 PM

Saya ni dapati sy ni byk tahi lalat pada muka dan tubuh. Tp yg jenis hitam2 yg kecil, bukannya yg besar2. Dulu takde tp lama kelamaan  ...

tak silap saye dekat ampang point ade rawatan untuk menghilangkan tahi lalat di wajah @ dimana -mana bahagian....
soal bayaran saye tak tengok pula...kalau nak pegi kedai tu terletak dalam ampang point  iaitu paling bawah sekali ..dan kedai tesebut rase nye kedai tu pemilik orang cine yang terletak di bahagian belakang ....

Biasanya tahi lalat ni tak bahaya walaupun ia banyak. Ia akan hilang sendiri beberapa tahun kemudian. Cuma kita nak jaga jangan ia melarat jadi cancer kulit (melanoma). Diantara tanda tahi lalat berubah menjadi cancer...ianya semakin membesar dgn permukaan kasar dan kadang2 berdarah bila di sentuh, kulit disekitar tahi lalat menjadi merah. So jgn dedahkan diri terlalu lama kpd cahaya matahari dan selalu gunakan cream sunblock. Nak buang tahi lalat ni dgn cara pembedahan...dibuang satu persatu. Selalunya pembentukan tahi lalat ni akan terhenti setelah umur 40 tahun.

Reply #1 topcat's post

topcat,

sy dulu ada gak tahi lalat agak besar kat tepi hidung..tapi skrang nie dh tak dak...sy pi buang kat pusat kecantikan kosmetik..depa ada guna cream ar...tapi pedih sket sbb depa toreh..tak mahal sgr ar..skmpai skran mmg tak tumbuh2 dh...

Hmm... Kalau tenyeh ngan kulit pisang boleh kot....

Reply #5 princessmarli's post

tu bukan nak ilangkan parut ke???

confirm tahi lalat?.. bukat jagat???
aku penah dengar org kata letak getah pokok kemboja....

Follow Us
Originally posted by apouy at 25-2-2007 09:28 PM
tu bukan nak ilangkan parut ke???

confirm tahi lalat?.. bukat jagat???
aku penah dengar org kata letak getah pokok kemboja....

Owh bukan yer..pernah nampak mak tenyeh kat muka dia..tapi tak pasti naper...selama ni marli ingat untuk tujuan lembutkan kulit..sambil2 buang apa yang tak patut...

topcat

awak wat kat ner rawatan tu.. bape harga die..?

[ Last edited by  diana04 at 6-3-2007 03:21 PM ]

ooooiiiiii jangan laaaaaa.... sebub bab2 cancer... muka saya ade tahi lalat .....  risau dah ni....

Originally posted by zerozone at 18-1-2007 08:21 AM
Biasanya tahi lalat ni tak bahaya walaupun ia banyak. Ia akan hilang sendiri beberapa tahun kemudian. Cuma kita nak jaga jangan ia melarat jadi cancer kulit (melanoma). Diantara tanda tahi lalat  ...

Thanks..

Tp tahi lalat saya kecil2 dan tidak membesar..

Cuma musykil dan pelik sangat.. Motif tahi2 lalat ni timbul di serata tubuh badan saya??

yg ni blackmore tak jawab pun..

Originally posted by topcat at 17-1-2007 04:16 PM

Saya ni dapati sy ni byk tahi lalat pada muka dan tubuh. Tp yg jenis hitam2 yg kecil, bukannya yg besar2. Dulu takde tp lama kelamaan  ...

ntahlerrr ...
1. ramai tegur coz tahi lalat besar kat atas bibir kanan. always say to me 'nak pinjam!'

2. i've got 10 (TEN) on my face

3. mama took me to the doc to check my big mole (mole yang hidup) coz she's worried it might be malignant. doc said asalkan i dont usik it should be ok.

4. pernah korek n kinda luka n kinda tercabut but tak sepenuhnya. it grew back (mole hidup)

5. beliefs:
a.  herb kuat makan (true to an extent)
b. herb talkative (true to an extent)
c. herb akan selalu menangis coz the big mole is in the path of my tear line. so i was advised to take it out. whatever.
d. i will die a horrible death. nauzubillah.
e. pemanis. (not sure)

6. lawak Mohd. Izam, TESL 9: "...bah marah sudah dia (herb) tinguk dia punya taik lalat berkelip2 (macam otromen ) ..."

boleh buang tahi lalat yang kecil kat muka/jeragat secara teknik LASER tak?