CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20731|Reply: 187

Setuju tak kalau saya kata,kaum isteri kena ada akaun simpanan rahsia....

Setuju tak kaum2 isteri di ruangan forum ni,kalau saya kata kita kena ada akaun simpanan rahsia dari pengetahuan suami??

Rate

1

bagi pendapat sikit...tak kira lah yng bekerja ker..housewife ker...

setuju bebenor...

me mmg ada acct simpanan sendiri..tapi taklah rahsia, he knows about it, cuma dia tak ambik tahu tentang password nya la...so, balance mmg dia tak tahu unless i bagitau

memang kena ader sebab kita tak tahu sebarang kemunkinan yg akan berlaku...

Rate

1

Originally posted by sofiajane at 5-3-2007 04:40 PM
Setuju tak kaum2 isteri di ruangan forum ni,kalau saya kata kita kena ada akaun simpanan rahsia dari pengetahuan suami??

kalau suami jenis yang suka pinjam2 duit isteri lepas tu tak reti nak bayar balik patut ler ada akaun rahsia..

macam nash tak de akaun rahsia..

sebab suami pun tak berahsia..

Follow Us
tak setuju kot...

sbbnya tak tau apa yang perlu dirahsiakan dari hb...

lagipun for me perkahwinan adalah perjanjian bersama suami isteri... so cam tak best kalau nak berahsia ke apa...

tapi me mmg ada akaun simpanan sendiri.. dia mmg tak kisah n tak ambik tau pun pasal akaun tu.. rasa balance pun dia tak tau...sbb dia tau itu hak me.. lagipun dia akan masukkan 10% dr gaji dia every month terus ke saving akaun me.. as saving in future...

SAYA SETUJU!!!!!!!!

ni mmg pesanan my mum bile kakak yg sulung kawen 7 tahun lepas...
dia kata... kite org pompuan kena la ada saving sendiri, w/pun skit pun xpe..
n klu ble jgn bgtau suami psl saving tu..
klu ape2 hal jd dpn hari, duit tu la ble tlg kite skit byk...

mase tu eda mendengar je la psl bdk2 lg...
skang ni bile sendiri nak kawen... ada btul nye ape yg my mum ckp.

Reply #1 sofiajane's post

Setuju sesangat. Bak kata lagu JENAL ABIDIN..

Malam siang ku lalui dengan debaran di hati
    Pengalaman teman-teman membuat ku rasa bimbang

Didalam kehidupan segalanya berkemungkinan
    Hari ni aku tahu kau menyayangiku
    Memang telah jadi bukti kau setia pada janji
    Tetapi esok hari tak tau ape kan terjadi..

Ku ingin pertahankan sebuah kejujuran
    Ingin ku bersamamu keakhir hayatku

Namun ku TAK BERANI
    BERJANJI DENGAN PASTI...
    .................................
    Jangan kau salah mengerti dgn pengakuan ini
    Bukan ku tak sayang..

Dalam kehidupan ini..
    Segalanye berkemungkinan untuk terjadi....

Makanye sebab tu le aku simpan $ banyak2!! Hatta aku  rase $ aku lagi banyak dari dia...Rahsia ku...rahsia ku, rahsia mu... rahsia ku, duit ku.... duit ku, duit mu... duit ku....

lmokhtar This user has been deleted
Setuju. Mak aku sampai ada 3 akaun rahsia.

Tringat aku kisah tukang cuci pinggan kedai FIL aku. Dia ada simpanan rahsia. Dia cerita kat MIL aku dia simpan duit nak surprise hubby dia bawak pi Haji sama sebab hubby dia tak pandai saving. Kalo hubby dia tau pasal duit simpanan tu...kerja hubby dia nak pinjam jek memanjang. Sekali dia meninggal sebelumdpt tunai hajat.. Duit saving adalah RM6ribu.

Sebulan lepas dia meninggal,hubby dia pi lah meminang andalusia kat kampung sebelah...kenduri kawin dia pakai duit RM6 ribu tu...sian arwah bini dia..

lain orang, lain peel nya.. so, terserah ler masing2 lebih mengetahui perangai pasangan masing2.. kalau rasa perlu, setuju saja lah.. tapi kalau rasa tak perlu, tak payah ler.. susah jugak kalau suami kita telus, tetiba kita ada akaun simpanan rahasia, one day kita mati ker, hanguss mcm tuh saja duit tuh tak di tuntut so, masuk ler pi amanah raya.. siapa yang rugi?.. anak2 kita gakkk yang rugisss..

Reply #1 sofiajane's post

setuju ada simpanan, tapi tak setuju klu dirahsiakan...
mcm saya..mmg ada simpanan sndri...dan hb mmg tahu pasal tu...tp dia tak penah amik tahu baper yg saya ada, dan tak penah sekali pun mintak nak pakai duit tu..

same goes to husband..dia ada duit dia sndiri...tak penah pun saya guna duit tu kecuali klu dia yg bagi...

rasa nyer kalo dapat suami yg jenis tak makan hak isteri, tak payah ler berahsia bagai... kalo dapat yg suka kebas/ pinjam duit bini tuh, kena ler berahsia agak nyer...

aku keja. every month aku masuk savings tabung haji and asb. aku pun tak tahu braper jumlah dalam akaun tuh... laki aku tau la aku ader akaun simpanan, tapi dia pun tak ambik kisah... laki aku pun ada gak savings account, tapi aku pun tak tau braper duit yg dia simpan... janji bulan2 dia kasik nafkah, Alhamdulillah

Macam I bukak akaun ASB memang hubby tau.Tapi buku akaun tu i x pegang.I suruh adik I pegang.So,tiap2 bulan,poket money yang hubby bagi tuh,I akan transfer separuh kat adik,suruh bank in dalam ASB.My hubby tak tau aktiviti ni....sebab dah pernah terjadi zaman dolu-dolu,dia terjumpe buku ASB I ni..duit dalam tu ada la around 3 thousands++.So, bila dia tahu i ada saving duit,stat la nak meminjam...Habis licin I wat kuar bagi pnjam,sampai laa nie,tak berbayar...I nak saving tu,bukan main penat lagi...nak abis sekejap aje... So,start dari ari tu lah i suruh adik i pegang buku akaun tu dan tolong savingkan untuk I..baru rasa selamat.. Jadik,kalau emergency yang sangat2 perlu,baru I draw duit tu.Tapi nak draw pun kena balik kampung dulu...coz adik tinggal kat kampung.Kalau I tak buat cara macam ni,duit saving tu memang tak akan naik-naik.Asyik pasang-surut jo...La ni,duit dalam akaun tu lebih dari cukup kalau nak bayar muka kereta perdana V6.If hubby I tau..kwang.kwang...kwang...

...terserah mengikut penilaian masing2...kalau rasa2 memang wajib dirahsiakan...so be it...ada orang rahsiakan tentang simpanan mereka from their hubby...tapi...tidak merahsiakan plak pada anak2 mereka...becos...in the event dia pergi dulu...at least anak2 dia tau akan this so called simpanan rahsia dia tu...

...cuma...terpikir jugak aku...apakah perasaan suami  tu kalau dia tau arwah isteri yang dia sayangi berahsia tentang harta pusaka nya??...

...afterall...isnt trust part of the building blocks of a healthy marriage??...

dah lama ada akaun sendiri...kena ada la sbb tak suka pegang cash banyak2...
tak rahsia...laki aku pun tak kisah...akaun dia n anak2 pun aku yg handle kecuali akaun gaji dia...sbb bukan kat malaysia tapi tak bermakna aku tak tau gaji dia berapa...

Originally posted by sofiajane at 5-3-2007 06:41 PM
Macam I bukak akaun ASB memang hubby tau.Tapi buku akaun tu i x pegang.I suruh adik I pegang.So,tiap2 bulan,poket money yang hubby bagi tuh,I akan transfer separuh kat adik,suruh bank in dalam AS ...

hmm..tak susah ker klu suh adik yg simpan passbook..klu lar emergency nak pakai duit...kena lak balik kg dulu baru leh amik duit tu...

for me..sy mmg displin orgnye...tetiap bulan mmg wat auto debit duit gaji terus masuk ASB...tapi tak pnh terpikir lgsung nak kuar duit tu unless klu betul2 emergency...

setuju ....sbb kalau laki kita tau dia pun nak kongsi sama time sengkek heheh....ternyata mmg berkesan bila simpanan dah byk leh ler guna utk tujuan yg berfaedah lak yer....

Originally posted by cleopatra at 5-3-2007 06:49 PM

hmm..tak susah ker klu suh adik yg simpan passbook..klu lar emergency nak pakai duit...kena lak balik kg dulu baru leh amik duit tu...

for me..sy mmg displin orgnye...tetiap bulan mmg wat a ...

Biasanya kalau emergency tahap 1,pakai duit asben dulu...kalau duit asben masih tak cukup,emergency tahap 2, pajakkan barang2 kemas pulak..(coz kalau pajak barang kemas,time nak tebus nanti memang kena gunai duit dia) Haaa...emergency tahap 3 barulah kuarkan duit ASB i Bijak..bijak...kwang..kwang...kwang

Originally posted by blackmore at 5-3-2007 06:41 PM
...terserah mengikut penilaian masing2...kalau rasa2 memang wajib dirahsiakan...so be it...ada orang rahsiakan tentang simpanan mereka from their hubby...tapi...tidak merahsiakan plak pada anak2  ...

hm..tu la...part tu lak kan..if kita tau hb gak ada simpan rahsia..mau kecik ati jd sebesar ibu jari jerk hati tu..huhu