CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aizat

Isteri lari dari rumah kerana inginkan kebebasan.

Reply #94 hemorion's post

buat masa ni saya tak mahu prasangka yg dia ni ada jantan lain sbb saya kenal sangat wife saya ni, bapa dia pun camtu bila saya cerita yg ada org nampak dia jalan dgn jantan lain. sbb org yg ceritakan pada saya tu lain, bila bapa saya tanya balik, macam ada percanggahan. ;)takut jadi fitnah aja.

bab JAWI tu, saya dah pergi, dia kasi form saya kena isi dulu di rumah. saya check dgn JAWI, adakah isteri saya membuat fasakh dsb, dia kata takde. pelik, nak saman 1/2 juta tapi ke jabatan agama haram tak pernah jejak pun.

Originally posted by blackmore at 19-3-2007 01:16 PM
...eerrr...ko tunjukkan gambar ustaz ko pada jiran ko...tanya kat dia...is this the man yang dia nampak jalan2 ngan wife ko???....  

nak gelak ader gak ngan aper yg blackmore ckp tu tp sesekali pk mana la tau betul lak...hehehe

minta tolong sikit kawan kawan, bagaimana saya nak menghadapi kekuatan utk meneruskan kehidupan ini jika saya menceraikan isteri saya jika jodoh sudah sampai di sini sahaja?

bagaimana nak melupakannya? bolehkah saya menjadi gila talak ? pls saya tak pernah hadapi dugaan seberat ini dalam hidup saya. sudahlah baru kehilangan ibu tersayang, baru berhenti kerja dan kini isteri saya pula buat hal.

umur saya baru 30 tahun. ramai yg cakap masih muda, buleh kahwin lagi, saya anggukkan aja sambil tersenyum tp kekadang saya balas balik, cakap memang senang tp kalau bercerai yg menanggungnya saya, sbb tu saya masih lagi terfikir2 nak buat keputusan.

saudara aizat....

buat ajer la laporan kat pejabat agama sebagaimana kebanyakan kawan2 kita kata tu....biar pejabat agama panggil untuk kaunseling dulu mungkin kalo dgn pegawai2 dr jabatan agama dan dgn cara pegawai2 jabatan agama tanya nnt isteri aizat akan cerita aper yg dia tak puasati selama ni....cuba la dulu daripada mcm skrg ni dok pk perkara2 yg diluar pengetahuan kita dan tak sudah2 berprasangka...setiap masalah pasti ader jalan penyelesaiannya....

Reply #101 aizat's post

amboi..saman smp setengah juta..RM ker Rupiah..hahaha..atas tuduhan aper erk dia nak saman ko..

Originally posted by aizat at 19-3-2007 01:50 PM
minta tolong sikit kawan kawan, bagaimana saya nak menghadapi kekuatan utk meneruskan kehidupan ini jika saya menceraikan isteri saya jika jodoh sudah sampai di sini sahaja?

bagaimana nak ...

Andai Itu TakdirNYA....aizat kena tabah hadapi...kena bnykkan bersabar Life Must Go On...pasti ader rahmat disebalik kejadian ni yg tuhan nak tunjukkan...akal fikiran kita sebagai manusia biasa tak akan termampu nak pk...

Follow Us
Mameha This user has been deleted

Reply #100 soda's post

Entah lah ...when i heard about it nak ketawa pun ada nak marah pun ada.....in d end i did both...hehehe sebab it is so ridiculous...orang yang know me well memang tak kan pecaya i akan buat begitu...for the other ppl i would say most welcome to try and prove it.

Originally posted by Mameha at 19-3-2007 01:54 PM
Entah lah ...when i heard about it nak ketawa pun ada nak marah pun ada.....in d end i did both...hehehe sebab it is so ridiculous...orang yang know me well memang tak kan pecaya i akan buat begi ...

mmg skrg kalo pk akan ketawa dgn semua fitnah yg dilemparkan...saya aritu kasi tempoh setahun untuk yg menuduh tu buktikan....so tuhan tu mahal adil dan kalo kita tak buat salah s'pai mati pun tak akan dapat nak buktikan....

sama mcm saya gak la mameha...org2 yg selama ni kenal saya mmg tak percaya dan anggap itu kerja giler yg menuduh dan lagi satu diorang kata mungkin yg menuduh tu ader nak selindung sesuatu dr saya jd sblom saya wat aper2 baik dia aibkan saya dulu...tp sayang seribu kali sayang usaha dia tak berhasil....bukti kesalahan dia yg semakin hari2 semakin bnyk saya dapat...jd sendiri mau ingat la....

hari tu isteri saya tanya kat saya masa saya pujuk supaya dia jgn keluar rumah, macam mana kalau dia pernah buat hubungan sex dgn org lain? demi menjaga hatinya, saya kata tk kisah tp kalau dia mengaku betul, siaplah , sbb dia kata ada isteri yg tergamak buat macam tu kalau ada krisis dgn suami.

agak agak korang terutamanya yg pompuan tu, adakah kata katanya itu betul ataupon saja nak menyakiti hati saya sahaja? saya takut tanggung dosa .

Reply #109 aizat's post

hmm..aizat..aku rasa ko baru jer beritau aper permasalahan wife ko sebenarnyer kat sini..and sebelumnyer ko ada mention selps buat hubungan dia menangis..maybe this is what the tangisan for..

Memang kadang2 kita rasa kita kenal benar ngan org tu..tapi kita mesti ingat manusia tu bole berubah and diorg leh wat benda yg kita rasa tak masuk akal..

Originally posted by aizat at 19-3-2007 02:02 PM
hari tu isteri saya tanya kat saya masa saya pujuk supaya dia jgn keluar rumah, macam mana kalau dia pernah buat hubungan sex dgn org lain? demi menjaga hatinya, saya kata tk kisah tp kalau dia m ...

ntah la susah nak ckp sbb tak ader pengalaman...tp kalo saya sebagai isteri saya tak akan pernah melontarkan pertanyaan yg semcm itu sbb saya dah tau aper jawapannya dr seorang suami....

Reply #111 soda's post

terima kasih ? kawan2 yg lain berpandangan camna?

Originally posted by aizat at 19-3-2007 01:50 PM

bagaimana nak ...

aizat, kalo you dah usaha sehabis ikhtiar and yet jodoh setakat itu sahaja - you tak buleh mengubah takdir tapi embrace it with open arms......kat sini je berapa ramai yang jodoh mereka terputus tengah jalan, get so frustrated but at one point mereka ni bangkit semula dan found that hidup lebih indah selepas tu.....benda2 ni part and parcel of life aizat...semua yang berlaku ada hikmah dan pengajarannya.....

before you kenal your wife pun memang you dah teruskan kehidupan, so just because you kehilangan dia you  hilang arah tuju.....you letakkan kebahagiaan diri sendiri pada seorang yang bernama isteri tetapi malangnya isteri tu mungkin tak menghargai harapan you, so pada siapa you nak harap berikan kebahagiaan kalo bukan diri sendiri and most important, kita ada ugama, kita ada Allah yang Maha Berkuasa, so dekatkan diri dengan Tuhan....cari ketenangan tu...you may never know whether it is a disaster or a blessing sekiranya jodoh you dengan isteri setakat ini sahaja....you only know it when you ARE IN THE situation.....face it, so what kalo you frust menonggeng, takkan frust menonggeng tu selama-lamanya, at one point nanti you akan sedar dan tell yourself that life has to go on, and thereon perhaps lebih tenang hidup - wallahualam....

if you boleh pertahankan rumahtangga tu, adalah perkara yang mulia, tapi kalo mempertahankan rumahtangga bersama seorang isteri yang tidak mahu bekerjasama ibarat you letak garam kat luka....

you trust your wife, but the problem is kenapa dia masih taknak dengan you? apa reason dia taknak dengan you? mesti ada reason, if dia berubah hati (even without 3rd party) is she willing to participate nak make this marriage works? kalo dia main tarik tali and buat you macam patung mainan boleh diseret ke sana sini emotions you then mana credibility you as a husband...

kalo you tanya setengah lelaki, nak macam my husband i know the answer dah: pergi rumah kawan dia tu, seret dia balik, taknak balik bawak jumpa kadi, tanya betul2 apa dia nak, kalo nak cerai - ceraikan terus! - tu jawapan suami emo...see how one's ego can beat another ego......tapi toksah buat cengginilah....

Originally posted by midori88 at 19-3-2007 02:09 PM
hmm..aizat..aku rasa ko baru jer beritau aper permasalahan wife ko sebenarnyer kat sini..and sebelumnyer ko ada mention selps buat hubungan dia menangis..maybe this is what the tangisan for..

Memang kadang2 kita rasa kita kenal benar ngan org tu..tapi kita mesti ingat manusia tu bole berubah and diorg leh wat benda yg kita rasa tak masuk akal..

...

:setuju: part yg bold tu sgt2....

Reply #110 midori88's post

saya tak faham.. tangisan tu utk apa? dia dah bersalah?

Pening aku baca problem dia ni, dh habih 5 page aku baca....

conclusion yg aku bole buat...mcm something is not right, mcm ada facts yg cuba disembunyikan... aku setuju ngan pandangan blackmore dan bingka ubi.....

Originally posted by aizat at 19-3-2007 02:02 PM
hari tu isteri saya tanya kat saya masa saya pujuk supaya dia jgn keluar rumah, macam mana kalau dia pernah buat hubungan sex dgn org lain? demi menjaga hatinya, saya kata tk kisah tp kalau dia m ...

you already get the answer and yet you still want to live in denial lah aizat - this is based on your story ya....

no other woman will want to ask their husband stupid question cenggitu - sorry to say, ni pandangan seorang perempuan ya....one will ask, when already commit to something....saja2 nak test suami dengan soalan2 cenggitu is kind of very stupid sebab sengaja mencari nahas!

Reply #117 alangGIRL's post

fakta apa yg saya sembunyikan, boleh nyatakan tak agar saya explain.

Reply #109 aizat's post

ntahlah...aku rasa cam sesuatu telah berlaku...dia tanya soklan tu mungkin nak tengok reaksi dulu reaksi ko macamaner...bila ko dah jawab macam tu mungkin dia tergamak nak berterus terang...jalah mudah - keluar dari rumah...alasan mudah - inginkan kebebasan...

Reply #113 hemorion's post

ya hemorion, tersentuh hati saya mendengar jawapan awak. saya menghargainya. tak disangka menitik air mata saya walaupun saya ni seorang lelaki.

boleh dikatakan setiap kali selepas habis solat, saya menangis meminta ampun pada tuhan, diberikan kekuatan utk hadapi semua ini dan meminta dipanjangkanlah jodoh kami berdua.