CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ariesgirlz81

[MERGED] -- Hair loss/kelemumur/kulat/beruban/rambut luruh

xoxo75 This user has been deleted

Reply #160 bloo's post

Yun Nam ni bole tahan mahal jugak kan? After several treatment bole totally hilang ke
kelemumur nih?

Saya ni pun lately kelemumur makin byk + jerawat kecik2 tumbuh byk kat kepala.
sakit lak tu bila tekan. Masa mula2 pakai Clear, OK. Then 2nd bottle, dah tak lut.
kelemumur tumbuh gak. Tension dibuatnya...help, help...

aku plaks.. rambut kalau time shampoo ker.. mesti jerk ade yang gugur.. byk plak tue.. tapi rambut tak jadik nipis.. memang tebal ar.. nape ye..pelik je ar..

Originally posted by bherkk at 15-4-2004 07:58 AM
Rambut beruban

nak tanya macam mana nak elakkan rambut dr cepat beruban
sebabnya aku tak delah tua sgt
baru 30...tp dah ada uban
mmglah tak banyak....kalau tengok dr jauh tak nampak pun ub ...

ko selalu pakai hp kut kekadang menggunakan hp pon satu faktur juga mengakibatkan rambut cepat beruban. aku masih teringat masa aku tengah belajar hairstylist hari tu ada sorang minah ni age baru 25 tapi uban dah banyak yang kelakarnya disebalah kiri je yang kanan tak ada pulak.yg beruban tempat yg dia selalu pakai hp my be satu sebablah.

Originally posted by maksimrvica at 18-2-2007 12:14 PM
aku plaks.. rambut kalau time shampoo ker.. mesti jerk ade yang gugur.. byk plak tue.. tapi rambut tak jadik nipis.. memang tebal ar.. nape ye..pelik je ar..

ko pakai syampu rejoice rich kut, syampu tu ko pakai lagi teruklah gugurnya.

Originally posted by maksimrvica at 18-2-2007 12:14

...we lose about 50-100 hairs each day...slalunya...rambut yang gugur nie often become tangled with the rest of the hair...semasa kita basuh dan shampoo lerr yang ianya terlepas daripada its entanglement...dan maka itu...kita lihat banyak sungguh rambut kita yang gugur selepas kita shampoo...when in actual fact rambut2 nie have been shed earlier....heh...

ye ke gitu..mati2 ingatkan ade problem..tp alia mmg darurat rasanya..satu rumah penuh..kalu mandi..sure nak husband mandi dulu sbb takut dia bising rambut penuh bilik air..

b4 nie rambut berminyak, and i guess betul sbb on fertelity treatment..skrg dah ok skit..just rmbut gugur tu yang still menjd masalah utama together with kelemumur

Follow Us

UBAN?!

Just wondering..

Apa puncanya berlakunya uban di usia muda?? :hmm:

Adakah sebab pemakanan, keturunan atau bagaimana??

Atau adakah mmg betul org yg beruban ni banyak berfikir?

Originally posted by fly_in_d_sky at 22-4-2004 01:18 AM
kene jaga dari segi pemakanan, life style .. kurangkan berfikir .... kurangkan stress ...

pastu ... jgn cabut uban2 tuh ... sebb takut kulit kepala cedera .. bukan sebb kalau cabut uban, lg b ...

yg ni ke jawapannya blackmore??

So.. apa benda yg tak elok/tak boleh dimakan utk mengelakkan uban?

LIfe style camner yg seaptutnya? :stp:

Kurangkan berfikir?? :

Kurangkan stress...

Originally posted by freekey at 19-3-2007 01:56

yg ni ke jawapannya blackmore??

So.. apa benda yg tak elok/tak boleh dimakan utk mengelakkan uban?

LIfe style camner yg seaptutnya? :stp:

Kurangkan berfikir?? :

Kurangkan stre ...
...uban dikalangan orang2 muda dan even teenagers adalah berpunca daripada kekurangan pigment yang dipanggil melanin in the hair follicles...and this is usually genetic related lerr...

...stress...doesnt really cause your hair to turn grey overnite...but...consistent mental and physical stress bley membuat your body to age faster...including your hair...  

my yonger oso got uban even umur dia baru nak masuk 21 thn..
sian pulak tgk dia...anybody kat sini yg tau camner nak solve problem ni...
tq..

my yonger bro oso got uban even umur dia baru nak masuk 21 thn..
sian pulak tgk dia...anybody kat sini yg tau camner nak solve problem ni...
tq..

ooopppsss double pulak kuar... sowiii

uban selalunya sebab deoxidation of rambut tu .. tu yg jadi grey hair.

antara cara2 yg org dulu2 buat
1) pakai pati santan ... biarkan sejam dua, pati akan naik berkumpul dipermukaan ... gunakan yg pati ni jer, dan lumur di kulit kepala.. biarkan 3-4 jam, kemudian baru basuh.

2) gunakan ramasan daun bunga raya putih .. sapu kat kulit kepala, biar sejam dua ..then basuh

3) ramasan daun bunga cina ...

selang seli antara ketiga2 ... yg air daun tu, bantu legakan sakit kepala disamping hitamkan rambut

4) guna inai ...

inai memang la merah, tapi kalau dah diselang seli dgn santan and daun2 lain.. lama2 jadi hitam rambut tu ..insya Allah .. anak rambut pun tumbuh byk ... rambut pun lembut & bersinar2 je

yg penting, jgn putus asa ...

yg kelemumur tu... boleh gak try syampoo nizoral ....

Originally posted by blackmore at 19-3-2007 02:11 AM
...uban dikalangan orang2 muda dan even teenagers adalah berpunca daripada kekurangan pigment yang dipanggil melanin in the hair follicles...and this is usually genetic related lerr...

...str ...

so macam nak atasi rambut uban usia muda nih...rambut i dah mula beruban bila usia awal 20 an..skrang dah hujung 20 an ..makin banyak......segan le orang asyik tegur uban banyak kat kpla...tak ada ader solution tentang uban nie...ubat makanbiji ke..syampu ke....krim ker...apa ke ynag boleh restore rambut jadi hitam kembali.....skrang dok pakai penghitam rambut..tahan le sebulan.....tapi sampai bila nak pakai.....setiap penyakit ada ubat dia..mesti ada kan doktor..kan kan kan...

Rambut gugur

saya turut mengalami masalah yg sama....nipis yg amat rambut especially kat bahagian depan...recently my sister proposed pakai Minyak Buah Keras...dia jual kat salun...permintaan tinggi dia kater...so, suruh saya try...memandangkan rm6 ajer, saya amik gak...abt sebulan dok letak kat umah...baru teringin nak pakai...quite surprisingly, belum pun stengah botol saya pakai, dah nampak anak2 rambut mula tumbuh...epi sgt...so now, hubby ngan anak2 pun pakai...infact promote kat kwn2 kat opis...worth buying...pada yg serasi laa...insyaallah...try la cari, kalau org MELAKA, senang kot nak cari, kilang dia kat merlimau, tp tak ingat nama company tuh...memula tuh tgk rega rm6, macam tak caya jer, leh berkesan....jahat tuh...mentang2 murah, pandang rendah jer...but now maintain jer pakai..

wanis pn ada problem ngn hair loss then 1 day wanis g spa kt opis. they use antiserum for hair loss with nice smell and effective results. kekwn leh cube produk from estebel nih

rambut gugur

saya lelaki yang mengalami maslah rambut gugur..byk jugak kebelakangan ni sampai rambut yang ala2 zamani slam ni terpaksa di gunting pendek tp still gugur lagi...boleh sape2 nasihatkan apa masalah dan ada tak ubat mengatasinya?

rambut aku muda2 pun gugur..risau jgk..macamna yer..minyak buah keras dgn aily oil tu area penang atau sg petani atau kulim nak dapat kat mana ek?

ada wat rebonding ke sblm ni?