CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: lmokhtar

Do You Tell Ur partner Everything?

queen_eva This user has been deleted
nope.........

Reply #58 midori88's post

Perkara yg saya lalui bersama suami pada perkahwinan kedua agaknya..agaknya lah kan, memang memberi petanda yg baik.

Saya tak perlu buat pengakuan tentang status virgin saya...

Saya tawakkal pada Allah . Saya cakap pada suami ,jgn tanya tentang kisah silam saya, kalau tak, saya terpaksa menipu.

Saya teringatkan kisah zaman nabi...tak berapa ingat sebab kisah ni saya dengar masa saya masih belajar lagi ,dah lama, 15  thn lalu agaknya.

Cerita ttg kisah seorang raja yg setiap hari, minta rakyatnya hantar madu seorang satu sudu. Memandangkan seorang hamba Allah tu miskin, tak ada madu, jadi dia bawa air saja letak dia atas sudu..dia tawakkal pada Allah agar Allah tidak membuka aib dia...saya tak ingat lagi la cerita ni tapi saya berpandu pada moral cerita ini.

Saya harap jodoh kami berpanjangan kerana byk petanda baik selepas berkahwin.

Originally posted by faraway at 1-4-2007 11:02 PM
tapi mana ada rahsianya lagi... beratus orang baca forum ni tau u kahwin
so perkahwinan yang cuma diketahui pembaca forum cari.

Satu yang saya takut, kalau-kalau ada anak tiri saya di forum ni.

Originally posted by nilam_puri82 at 31-3-2007 10:31 AM
aik....camner plak??? bukan masa nak nikah kena tulis status pengantin ker???? xkan janda leh tukar ststus anak dara pla???:stp:

Bukan je kena tulis status pengantin tapi kena ada pengesahan dari majikan atau ketua kampung status masih bujang tu. Tapi kalau nikah tak perlu jemput orang dan tak perlu beritahu orang, itu semua tak penting. Bayar je berapa RM pada pak imam yang entah diikhtiraf ke tidak, dapatlah jadi isteri rahsia orang yang diinginkan tu. Cuma jangan lupa balik negeri pandai-pandai suruh suami tak ada ball tu pergi register ke pejabat agama, bayar sahaja denda yang berapa ribu tu. Ahaks, kesiannya

Reply #59 Reedana's post

oh camtu erk..baru ler aku faham..btw both perkahwinan tu didaftarkanlah erk cuma family jer taktau..and cerai pun didaftarkan sama..betul ker camnie?

sori..mlm nie aku kepo skit..

Reply #64 sarahmirza's post

Betul gak tu erk Sarah..psl aku dgr memang nak kena ada surat pengakuan bujang tuh..tapikan satu soalan ler..tu apply tuk lelaki jer ker puan pun nak kena ada gak surat tuh?

Follow Us
me citer semua kat dia except hal2 yg bole menjana pemikiran negatif dia.
tp yg x bes nyer dia mcm tak minat even me citer psl anak ker pasal me ker or etc. mcmn me tau dia x minat coz ms me citet he not even look at my face. lg
teruk dia suka potong ckp me n citer pasal mende lain. kalu kita marah dia akan
kata citerla org dgr...dgr kan pakai telinga bukan pakai mata. la ni kalu tgh cite tgk dia x minat trus stop. kalu dia suh citer buat x tau jer.

Reply #1 lmokhtar's post

To tell or not to tell..........bagitau kena bambu, tak bagitau pun kena bambu
sebab diaorang curi tengok the call u made, sms or even hantar spy to check
on you....when there is honour and respect.Tapi I rather tell so that my head is clear
Susah nak jaga hati orang.

Terbawak2 dari zaman bercinta, semua nak cerita. Konon2 lurving...tiada rahsia diantara kita bla bla bla. Rupa2 bila kawin, jadi rimas and buhsan dengar cerita2 cam tu. Tak best...tak thrill...membebel2 je perempuan nih   Abang, saya mintak maaf sebab menyusahkan dan membosankan hidup abang. Saya janji, saya tak kan kacau hidup abang lagi. I won't ask about your life and i shall not tell u about mine.

Reply #6 sharkie's post

ye la..aku pun rase kekadang ka ni sbgai sorang pompuan dah bini org..
xsmua bnda aku cite ngan laki...ntah la..tp aku rase..kta perlu gak smpan sesuatu utk kita...

aku pun tak sure aku bgtau semua ker tak...psl kadang2 tu aku terlupa..yerlah kan takkan aku nak hingat semua benda esp benda yg aku anggap remeh temeh...

citer yg patut-patut aje kalo hari2 keje....yg rasa2 tak patut tu i tunggu sampai timing nyer btol sket...

tapi pasal anak2 i report from A-Z....

tak pernah. even sampai lepas kawin pun aku tak kasi tau dia yg mase bertunang aku pernah keluar dgn dulu seorang guy yg minat kat aku

Ermm... setakat hari ini aku bagi tau semua benda kat laki aku.  Bukan aper, kalau aku tak bagi tau, balik kerja karang, tak sempat balik umah dalam keter dia dah tanyer aper jadi ari nie, aper citer kat opis, makan aper ari nie...so on...so on... Sampaikan aku nak tanyer dia soalan yang sama pun tak sempat... dia lebih banyak nak tau citer aku....  Macam mano??

Secret?  ermm... aper yer yg aku ada rahsiakan kat dia?  Haa.. kalau perkara2 yang boleh menyebabkan dia terasa atie ker... buatkan kami masam muka ker... buatkan dia terbeban kat kepala hotak ker... kadang2 aku tak citer larr... sonyap udahh...

Citer lepas2?  Zaman-zaman bujang aku?  Ermm... x banyak yg dia x tau... haa... lebih banyak yang dia tau.  Sebab laki aku nie, kalau boleh semua benda dari sekecik2 kuman sampai larr sebesar2 gajah pasal aku dia nak tau... dari bujang, masa tak kenal, tak pernah jumpa, bercinta sampai dah beranak pinak, dan dah hampir 6 tahun kawin.... serupa itu larrr...  Kisah idup dia?  Ada larr aku korek2 zaman2 dia bujang2 dulu... dia citer larrr jugak, tapi kalau benda2 yg aku rasa buatkan aku sakit atie, nak buat aper aku tau kan??  Yang lepas bukan ada kaitan ngan aku pun.... ekekek..

Tapi, aku ingat aku nak cuba jugak larr berahsia ngan dia.  Tapi entah larr... gamaknyer aku nie dah terbiasa tak berahsia.  Susah nau nak buat.  Aku cuba jugak nak ada akaun rahsia, tapi tak leh jugak.... tak menjadi ler..... Itu gamaknyer sampai sekarang tak der simpanan peribadi.  Kalau ada pun tabung haji tu ajerk larr....  

Originally posted by syabee at 23-9-2007 11:10 AM
tak pernah. even sampai lepas kawin pun aku tak kasi tau dia yg mase bertunang aku pernah keluar dgn dulu seorang guy yg minat kat aku

yang ni mana boleh cakap...
beberapa bulan lepas ada mat salleh ni siap lari seberang jalan sebab nak tegur me
bangga gila gue sebab masih ditackle orang..   tapi me cakap kat sini ajelah, mana boleh bagitau laki me
cemburu gila dia nanti...

Reply #75 faraway's post

klu shah, shah cakap jea....huahhahahha
nak tgk dia jeles cemana..huahhahahha

sebab aku tau dia tak jeles sikit pon. org amik bini dia wat lari pon agaknyer dia tgk jea...huahahhahahha

aku bagi tau everything except duit, aku x bagi tau.bukan apa, where i spend my money, i dont share & i dont like him to know. lagi satu aku x suka hubby aku nasihatkan aku cara aku spend money sbb aku bukannya boros.

Reply #1 lmokhtar's post

There is great distinction between tak mahu beritahu dgn belum mahu beritahu...........If you got nothing to hide, then obviously you should have nothing to fear........