CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

mmmmmmmm

so far.. so good..

D25 This user has been deleted
letih la bro....dah lah gua pakai dial-up.....

[ Last edited by  cantthinkofany at 7-10-2007 11:22 PM ]

apa la lu marahkan sangat ni bro...bulan pose ni maaf memaafi jer la....

[ Last edited by  cantthinkofany at 7-10-2007 11:23 PM ]

walllaaaaaaaaaaaaaaah.....

[ Last edited by  cantthinkofany at 7-10-2007 11:24 PM ]

MIL??? dah xde...slamat dh idup aku skrg...
masa ada...mcm2 hal...yg pnting byk2 brsabar..

MIL Rock alhamdullilah...so far tak de masalah.. setakat terasa sikit-sikit tu ada le..sebab kalau hubby and rock ada argument pasal anak we all, dia mesti le menangkan anak dia kan? Other than that, she is cool. Rock sebenarnye lebih suka MIL Rock dari mak Rock sendiri, pelikkan? MIL is more understanding, and boleh terima pandangan kita.. cam mak Rock, dia je yg betul..degil lak tu.. susah sungguh nak berbincang.. MIL pernah duk dgn we all almost 2 years.. tolong jaga anak kami..sebab masa tu tak dapat pengasuh.. rasa berbesar hati.. sebab dia sanggup dtg London, tinggal rumah dia and anak-anak yg lain and tolong we all, walaupun boring dok kat sini.. ye le.. asyik terperap kat rumah all day bila we all pergi keje...

MIL ni rajin lak tu.. Rock balik dari keje je.. dinner dia dah masakkan, kain dah basuh, dah lipat.. rumah dah kemas.. cakapa je nak makan apa.. roti jala, popia basah.. semua dia buatkan.. kalau mak Rock, jangan harap le.. membuta memanjang...

Follow Us
MIL Rock alhamdullilah...so far tak de masalah.. setakat terasa sikit-sikit tu ada le..sebab kalau hubby and rock ada argument pasal anak we all, dia mesti le menangkan anak dia kan? Other than that, she is cool. Rock sebenarnye lebih suka MIL Rock dari mak Rock sendiri, pelikkan? MIL is more understanding, and boleh terima pandangan kita.. cam mak Rock, dia je yg betul..degil lak tu.. susah sungguh nak berbincang.. MIL pernah duk dgn we all almost 2 years.. tolong jaga anak kami..sebab masa tu tak dapat pengasuh.. rasa berbesar hati.. sebab dia sanggup dtg London, tinggal rumah dia and anak-anak yg lain and tolong we all, walaupun boring dok kat sini.. ye le.. asyik terperap kat rumah all day bila we all pergi keje...

MIL ni rajin lak tu.. Rock balik dari keje je.. dinner dia dah masakkan, kain dah basuh, dah lipat.. rumah dah kemas.. cakapa je nak makan apa.. roti jala, popia basah.. semua dia buatkan.. kalau mak Rock, jangan harap le.. membuta memanjang...

x suke MIL!!!!!mencik!!!!

x suke MIL!!!!!mencik!!!!
erika77 Post at 17-11-2007 02:24
a
Kita bleh tubuhkan club. Kita dua-dua skali. Sombong n bongkak.:@:@:@

Mak dan pak mertua Helang sangat lah ok... tapi tak tau apa pendapat diorang ttg Helang. kengkadang nak tau jugak... tapi segan nak tanya...
dah 4 years kawen ni, Helang masih lagi the only menantu dlm family hubby... adik2 dia yang 2 orang lagi tu tak tau bila nak kawen... harap2 nanti dapat biras yang ok jugak..

buat masa skrg mak mentua aku ok lah..
lagipun aku tinggal kat umah dia skrg..
dia layan aku cam anak dia gak...
bancuhkan sarapan..
kdg2 aku malu gak
sbb aku jarang tolong dia kat dapur
dia selalu lipatkan baju aku dgn basuhkan baju aku..
ekceli aku malu
tapi nak wat camne..
dah keje..
mmg tak sempat nak basuh baju tiap2 hari...
ekceli aku ni menantu sulong..
masa aku mengandung nieh,
dia bekalkan aku kurma utk snek
harap2 dia baik sampai bila2 pada aku...
aminn.....

100% bermasaalah..sbb ada ipar perempuan suka nambah cerita..

sonoknye dgr org yg tak de masalah ngan mertua..
for me...cukup la setakat layan sebagai MIL and PIL...
aku rasa...derang pun layan aku sbg menantu..bukan sebagai anak...boleh rasa la beza...
x best gak...tapi kalo rapat plak..jadi mcm biras aku...dah bermasam muka lak..
tu la..kalo rapat sgt...MIL aku pun cakap lepas je...tp ngan aku...die masih berlapik la..
PIL...hhmm...jarang sungguh aku bercakap ngan die...kengkadang..ape die cakap pun aku x paham...loghrat terengganunye pekat sungguh...anak aku lagi la x paham...
kalo balik umah mertua aku jadi mati kutu...x tau nak buat ape...x tau nak sembang ape...bosan!!

bestnyer mak mertua care pasal kandungan...ada tu cucu nak tapi masa kita pegnent dan bersalin takdeler care pun

233# eauclaire

selalu kau umah PIL ni jadi keras mcm batu mcm ada dinding penghalang ..tapi kami ngan kakak ipar (bini abg aku) ok jer..takdeler mcm aku kat umah PIL mcm org asing plus alien

aku setakat ni takder masalah lg..maklumla menantu sulong..adik-beradik hubby aku lak sume laki..so, mentua aku syg giler kat aku sbb diorg memang teringin ank pempuan.siap nak jaga cucu klu aku nnti ader ank pempuan

tak bestnyer nak tolong jaga anak ko..nanti ko akan RIMAS

237# sepoibahasa

bkn jaga cucu dok dgn aku.aku kene anto kmpg la...tu yang mcm ngeri tu..dahla jauh..

buhsannya....cian ko

mak mentua dengan pak mentua termasuk ipar duai semua yer baik2 belaka.aku bersyukur kepada ALLAH kerana dpt mak & pak men & ipar duai yang mmg baik dan sporting..aku tak pandai bawak motor..selalu la aku bonceng moto dengan mak mentua aku..mmg sporting habis la mak mentua aku..dengan pak mentua pun aku penah naik moto sekali..syukur alhamdulillah....