CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Ada org dah dpt mak+pak mertua, kakak ipar, abang ipar dan adik ipar yg baik tahap gaban pun tak reti nak bersyukur. Maklum la semua keluarga mertua dia...bukan org kaya. Tapi kaya dgn kasih-sayang dan saling menghormati antara satu sama-lain.

aku da vote no.1...takat ni alhamdulillah...ok je dgn bakal mak mertua.....tp esok2 kalo dah jd mertua xtaulaa....harap2 mak xmcm tu....syg kat mak..dan gak kat mak kandung aku...hehehe

I love my family in laws esp my parents in laws. Kalau balik kg sibuk jer diaorg belikan makanan yang sedap2 utk aku..hehe..aku sebut je nak makan apa lepas tu mesti ada depan mata. Tapi aku rasuah diaorg pun baik jugak selalu jer beli hadiah esp kain yang mahal2 Kadang2 aku hulur duit jugak. Pendek kata aku layan diaorg sama mcm aku layan mak pak aku.

Post Last Edit by yatieyuki at 23-11-2009 19:37

-edited-

Post Last Edit by kuntakpindek at 25-1-2012 10:44

average la...

mmg tak sebulu

berbulu2 adelah

{:2_69:}

Follow Us
imagine mcm pergi rumah kawan...that's what i feel bila pergi rumah mentua...pergi sekejap, then balik umah sendiri...don't chit chat much...me the only menantu...

Anyway, I have no complaint about it. Everyone minding their own business. Which i think is good. As long as aku takde sakitkan hati sapa2 dan diorg takde sakitkan hati aku, I am good.

Tapi kdg2 aku kurang faham ngan org tua2 yg suka sgt masuk campur urusan rumahtangga anak....pastu dah tua2 suka sgt nak menyusahkan anak...give the anak a break sometimes...u dah puas hidup and u yrself are not perfect in yr life...kasi peluang kat anak u tuk hidup the way she/he wants it.

superb!!

sejak menjak ni mentua me terutama mil me semakin berubah..
semalam kami balik dr eropah, dia berinya iya nak datang jemput
kat airport, even laki me sendiri terkejut sbb tak pernah
dlm idup dia parent dia jemput kat airport..
jadi me cakap ''lebih baik buat lewat dr tak pernah buat langsung...
terkejut tu sbb mil me tu dah tua, pil me berkerusi roda..
banyak keja nak dibuat nak masukkan pil me tu dlm keta
nak dtg jemput kami...

oh ya, kami tinggalkan keta ngan mil.. balik satu calaran kat keta
pun tak da, mil hantar kedai, touch up keta tu sampai
nampak cam baru.... bertambah terkejut kami..

mmg tak sebulu

berbulu2 adelah

{:2_69:}
mala0n Post at 23-9-2009 15:40

same!! haku rasa berbulu2 sbb dia hipo ya amat!!!:@

Post Last Edit by Eida at 5-10-2009 18:25

Salam....

eida dah brkhwin baru mncecah 3thn, tapi mcm2 dugaan yang mlanda, Ida mnghrmti kuarga suami sprti kuarga sdiri, byngkan ayah mertua ngan mak serta cmpr lagi 4beradik....smua tarikh lahir mereka eida x nah lupa, mesti ade hadiah yang eida dah stndby...sdgkan bday mak ayah eida dan adik beradik eida sendiri, tak nah eida belikan ape2 lagi, suami pon tak nah bertanye ape nak beli untk bday ayah dan mak eida???kadang mmg terase, baru2 nie siap clbrte kat pizza lagi suami aku spnsr, belikan hadiah yang mahal2...sdgkan untk bday mak sendiri, tak de ape pon, mak eida beli sendiri kek untk hppy kan diri sendiri, mase clbrte bday MIL tue, mak eida ade tipon tanye katne, eida just jawab kat umah, tapi husband dah pecah lubang kata clbrte bday mak...aduh....rase berdosanye...mmg lah mak mertua mak kita gak...tapi klo mak sendiri cam terpinggir, sape tak makan hati...

Cumanye sjak kawin, suami eida nie anak sulung, macam2 masalah yang timbul semua diprtnggungjwbkn kpd suami, ingat lagi mase eida dlm nak mlhrkan ank slng, eida dah over due 5ari, doc dah kata kat suami, ckp trkh msti dtg ke klnk untk indce, tkt bby lms, sharp on the time eida dah rs cam dah pch ktbn, ms tue suami kat kg dia, dan eida ade kat kg eida, dlm prk gak, tak jauh mana, kol 5pg eida dah rase cam air ktbn dh kuar, so eida trs tpn suami spya dia blk cpt, sbb klo nak bersln dia nk kene sgn mcm2, untk panel klnk, so tipon punye tipon tk bejwb, biasalh tgh tido, tpn MIL, tk jwb gak, last2 tipon SIL, spya bg tau kat suami yang eida dah rase cm nk bslin, smpai kol 8pg aku tpn blk SIL, tnye mn suami eida?? dia blh kata dia tak bgn tido lg, sat g nk bwk tok g amik duit kat bank, tok mmg dah tua, skt....so sgle ursn suami eida kene sttle, eida punye trbkr lah hati, sorg pon tak bg tau kat MIL yang eida dh nk brslin dh nie, tkkn x blh excuse ursn tue, adk brdk suami ade lg 2org llki, tkkn xblh take over....

Last2 tnggu pnye tnggu kol 12.00 br suami smpai, trs g klnk, then trs msk wad, mmg sdh giler ms tue, then dah kol 9mlm br MIL kol tnye knp tpn sbh2 td....gerammmmnyeee.....dh mlm camnie br nak tnye...tue tak pe lg, al kisah ms dlm pntg plak, smnggu dlm pntg mmg lah dok ngan mak, tp suami cuti smnggu, xsmpai smnggu kat umah mak eida MIL dah call suruh suami blk sbb nak suruh tkr tyr krt...Ya Allah...tue pon nak srh suami ke, sdgkan FIL msh ade sht tbh bdn, keje kuat lg, gaji jota2, tkkn lah semua hrp suami...ntah lah...mmg rase tersisih snggh...knp buat camnie, mmg hkkt y nmpk, syglah kat eida nie, tp sblknye tak tau....ape sbnrnye terpht dhti mereka?????

251# Eida

sian nya....ish2.. tetiba aku rasa mcm nak nanigs lak..nape tak bertegas ngan suami?  bincang elok2 ngan dia.. apa yang priority... suami kena la pandai bezakan mana yang penting.. hati bini kena la jaga..mmg la parents tu penting lagi..tapi priority kena la tau..huhu...kita baca mcm nak nangis dah neh,.,,

Rate

1

Post Last Edit by Eida at 5-10-2009 10:03

nak tegas camne, eida pon tak tau, spptnye sbg seorg ibu, kene lah tgskan kat ank tggjwb pd kuarga camne, sbbnye pngruh mk lbh kuat, so mk kene tolrte, but....eida yang kene mkn hati, bln puasa y lps je dah 4,5 kali blk sdgkn blk kg eida ade skali jerk, brye kat kg mertua je, ry ke 3 dh blk, pas tue ptg ry ke5 blk lg smpai ry ke tjh, y tbaru kelmarin blk lg, pg td br blk mjg tue pon sbb eida keje, klo tak mau menapak lama lg kod, mggu dpn dah siap plan nk blk lg, sdgkan anak dok kat kg ngan mak eida....kesian anak...dah lama tak jumpa...kdng mak eida tpkse dtg ke mjg smta kesian kat eida....rindu kat anak...mak eida je lah yang mmhami, tp tkkan eida sggp tgk mak plak y kene brkrbn, dah lah kene jg anak...tak patutttt....

siannya baca kisah ieda...huhu.. kdg2 org hanya bole kata sabar.. tapi nak sabar mcm mana lagi kan2.. sedey kan ieda.. sekurang2nya ieda dah luahkan perasaan kat sini..mesti lega skit... tapi patut hubby kena la tegas skit..huhu..

kita pun ada masalah ngan mentua lately..MIL lately byk dah berubah sejak kita dpt baby ni.. kita hari2 makan hati..sakit hati sgt.. huhu..mmg malas la aku nak balik rumah dia selalu lepas ni..huhuu

kenapa plak sjk ade bby jd mcm tue???nie lah mslh klo dah dok dkt ngan MIL, klo blh nak dok serumah...rims dibuatnye....tensyen2, hubby nak tgs camne, dia lg srnk lah dpt kepit bwh ketiak mk, alsn dia anak sulung, hbs ank bngsu takde lah mak bpk, ank pndai srh anto umah mk ayah eida, tp jenguk tknak plak.....ari tue seminggu anak msk hsptl, skali pon MIL takde jenguk...mau tak bengang....

sengal jek rasa kalau mcm tu..langsung tak jenguk ke masuk spital.. kalau jauh sgt tu ok la..tak jauh sgt kan.. hish..baik la laki ieda kawen je ngan mak dia..kan senang..ekkeke... erk..ngajar bebukan plak aku..wakaka..sbb aku pun pernah terlepas cakap kat laki aku..jahat tul aku..  yela.. sakit ati bila kita betul dia backing mak dia kan.. mmg makan hati je la..

ntah la sejak ada baby ni nape dia berubah.. ada baby serentak ngan dpt menantu baru.... dia asik kutuk kita je..kita ada crita kat sini..
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=418754&extra=page%3D1&page=48

semua benda kita buat semua tak kena kat mata dia..dulu tak mcm ni pun.. rasa mcm nak kasi pelempang je.. nasib baik MIL.. ;))

Post Last Edit by Eida at 5-10-2009 18:33

bukan jauh mana, MIL dok tepeng, my mom dok T.intan, eida dok manjung, dekat je kan... eida dok tengah2...mak eida lah yang dok sini sampai seminggu, tak tido mlm, ayah eida plak, tiap2 mlm buat smyg hjt, bila dtg spital mnngs ayah eida tgk cucunya, sdgkan MIL just tipon gelak2....grm pon ade....sdgkan klo MIL msk spital, laju jerk dia suruh anak2 blk, semua bkmpl tp dia....MIL kaki kuar msk spital, mgkn sbb keje spital, seminggu sblm ank msk spital tue, sbb p tgk MIL msk spital lah, sbb dia ade jntng, so tkjt skit mmg compom la msk spital, mmg lah kesian kdng tue, pk gak tua nnti camne la agaknye, tp sbg seorg ibu, tkkn xbg chnce lgsg kat ank2...eida keje camne, hb pn keje camne, kdng ms untk brsma tak de, just sejam dua je..

Peliklah....dia nakkan perhatian anak2....mmgla tggjwb anak2 beri phtian pd ibu bapa, tp ape salah amik berat gak psl anak2 dan cucu,2 kali anak eida msk spital y first msk tue 2 ari, elok2 lps kuar, MIL call tak nak balik ke tepeng??? dia tak pk yang cucu nie br kuar spital nak reht, spptnye dia lah y dtg jngk cucu, y second msk spital tue lgsg tk jngk, skt btl hati, alsn keje.....ape lah sgt keje tue, duit dah berjuta.....cucu nie skt xnk tgk, eida tpkse amik cuti 2,3 ari tau klo dia msk spital, asl kan blk dr tepeng, mesti ank demam, budak...bygkan lah g spital....compom dmm pnye...

257# Eida

parah mcm ni..kenapa la dia tak leh langsung nak consider.. huhu.. dekat pun susah nak jenguk... itu takpe agi..pastu mcm2 hal plak dia eh.,ghuhu

ur hubby ni anak mak betol...x grown up lagik nie...x sedar diri sendiri dah ade keluarga dan tanggungjawab...

Hubby aku, mak dia sendiri dia lecturekan nya. Bukan niat nak derhaka, tp MIL aku ni, tak reti bersyukur, dpr org gaji baik2, dia katanya gila.semua org salah, dia tak salah...padahal dah bedridden. Dia sesuka hati aja nak membodohkan org gaji...tu yg hubby aku tak suka tu.tp ngaji dan sembahyang bukan main taat lg, tang dgn org gaki..mcm singa ...garang tu