CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Entah lah...pening kdng tue, hub eida nie anak sulung, so pd dia ank sulung tue mmg sbsr kuman pon mknye srh, dia kn wat wlpn hkktny tak mmpu, ye lah kt mnsia bkn robot.....mkny ape lg amik ksmptn lah, bngga gila, sbb dia tau dia akn mnng....kdng tensyen pon ade....nk lari jauh2 rsnye, nie pon nsb dok jauh, klo dok dkt, mmg kene tambat la jwbnye....

MIL jg tok y skt, skt tua, MIL plak keje, as nurse, so bl MIL keje, tok tue tggl sorg je lah kat umah, dah srh amik org gj, xpe km adk brdk share lah, dia tak mau takde privacy ktnye, pdhl MIL nie kuat cmburu....then nak tau MIL kata ape, tak pe lah, camnie korang amik org gaji ltk kat umah Eida, lgpn ape guna ade ank sulung, nie lah ms nk bls budi tok....wah..wah....apesal plak eida yang kene???sdgkan eida keje, dah la ank jauh....sdgkn pkck2 ade....seksa snggh jd ank slng...

Alahamdulillah syukur pada Tuhan me dikurniakan mak mertua dan ayah mertua yg baik sgt2..
diorg syg me macam anak sendiri..tak de beza...even me sakit ke ape ke diorg yg risau lebih n sanggup datang dr kampung untuk jage me (hubby me keje offshore so jarang ade kat umah)..pengorbanan diorg me akan ingat sampai bile2...mak n abah i love u !!

Alhamdulillah....eida tumpang berbangga iwaniriz punya MIL & FIL yang btl2 prihatin, eida tak pernah mrse MIL & PIL take care about me....klo deorg tau pon ntah cam amik tak tau jerk, eida bknlah kata mrka nie tak baik, mrka baik, syg ke tak, tak tau lah, mmg layan cam ank sendiri tak la, tp lynla cam mnsia, but hati nie merana, sbb cam brbt suami, banyk kali sgt dah, ms eida ngndng, ida dmm ms tue, hb ade cmping ngn kwn kat klntn, dia blk sat umah maknye untk amik video cam, mak dia tak kata ape pon, sdgkn org ckp tkt klo istri tgh ngndng dmm, tau MIL kata ape, alah....tkkn dia nk kepit ketiak bini je, biarlah dia g, Ya Allah...berderau drh dngr, pas tue ms ida oprte apendix, lg 3ari slps eida di oprte tue tok hb nk oprte gak, kaki nk msk besi, eida tgh brtrng ngn skt nie, MIL tak renti2 tipon tanye hb tak blk ke tgk tok nk oprt, kejap2 tpn, lps eida kuar dr hsptl, MIL tpn lg, bunyi cm mrjk, "hang tak yah blk lah, hang jglah bini hang tue." klo kwn2 ape prsaan??

Bukannye kita sllu skt, sskali bila kita perlukan suami disisi, takkan tak blh???sdgkan maknye tak renti2 msk spital, anak2 sntiasa ade keliling....tp bila time eida perlukan suami, mcm brbt plak....hancur btl hati...

263# Eida

sakitnya hati sgr...
ish2 kalau aku mau 40 hari 40 maam gado tak henti..wakaka...

kdg2 kita kena guna reverse sikologi ngan hubby.sedey2 nangis2 ..crita menda sedey2 depan dia... mesti dia cair..kalau kita mara2 lagi dia mara..kalau kita cakap lembut2 sabil nangis sedey gila..(bukan nangis yang meraung tu..)..maybe hati dia cair ke..sambil2 tu luahkan perasaan ieda kat hubby.....

ntah lah gals, eida tak tau nak wat ape lg, kdng eida citer lah kat adik ipar srh deorg tgr or whatever lah....tp eida dislhkan blk....biasanye llki nie takkn dngr nsht bini, kecuali org yang deorg rspct msti sgn skit....tp nie tak tau nak srh sape tgr....ida dah puas nngs dah....tp tak de effct pon....hati krng giler...

kesiannya kat eida... jadi mangsa keadaan je..

ape2hal pun..mak mertua eida tu patut pikir lah.. yg anak dia dah kahwin..ada tanggungjawab lain...

dan hubby eida pun sama.. mmg tak grow up lah dia ni..

kalau aku jadi eida pun mmg makan hati je dibuatnya

Follow Us
mungkin gak, tak beso lagi...bdn je beso fkrn cam bdk br nak baligh...akhir2 nie eida sllu skt2 kpla, nie dah smnggu tak hlng2 skt kpla, nie pon mcm nk pitam rase dek sllu sgt mkn hati, bnyk sgt pk....kdng rase nak lari je, tp ape yang eida dpt...susah kan diri plak....dulu eida ms br kwin lg lah tak keje, hb plak jns keje smnggu cuti smnggu, perrr...tue yang tak thn, klo cuti 5 ari up jd 6ari dok umah MIL, mental dibuatnye....dr pg smpai ptg dok dpr, mngmas lah ape lah, bila dah tak lrt tue, kdng bgn lmbt skit, bgai nak meletup dpr tue....ade je salahnye, bak kata org mertua ngan mnntu nie, jauh bau bunga dkt bau taik...

saya sangat bersimpati dgn Eida...nak nasihat pon tak reti...

tp saya nak mintak,kalu boleh Eida taip jgn guna banyak short form boleh tak ........? pening gak nak paham..mebi saya ni dah tua kot...susah nak paham short form2 nih...hehehe....lagipon taip utk posting di forum ni tader limit berapa2 patah perkataan....boleh ye Eida?

ohhhh....mintak maaf le bebanyak hairanaz, eida tak tau plak....terbiasa guna bahasa sms... sory...sory.....lain kali tak buat yek....hehehe....

Eida. teruk betul aku nak paham citer ko tu. byk betul short form yg tak patut di-shortkan.
ini porem laa. bukan ruang handphone. nape ko nak byk betul guna short form?

ape kata ko ckp ayat ini kat laki ko?
"saya nie serupa takder laki la. mcm laki duk jauh. mcm laki keje offshore. mcm laki keje overseas. memanjang takder time saya perlukan abang.
saya nak cadangkan, APE KATA, ABANG PINDAH BALIK LAH UMAH MAK ABANG TU . SENANG. ABANG DUK SEBUMBUNG, SEBILIK, SEBANTAL DGN MAK ABANG. SAYA RELA & REDHO.
saya boleh uruskan segala2nye sendiri . time kepala pili air abang tu penuh..time abang nak make love dgn saya, meh ler datang. tapi, make sure, mintak izin dulu kat mak ek..mana ler tau..kot2 mak tak izinkan . nnt dose lakk kan?? betul tak abang? "

aikkk.....hehehe....kene lagi...ari tue dah kene tegur dah pasal short form tue.....bukan ape kadang online pakai handpon....tue yang menaip cam tue...soryyy yekkk...

bagus lah ayat tue hana....mana dapat...biasa guna ke....heheheh.....nie MIL ade kat umah, nak ajak g KL plak....dah lah org tak sihat nie....paksa gak....bosan tol...

aku nie org tua. jadi, mulut pun dah laser2. kawen pun lewat.
tapi, setakat nie, takderla penah guna ayat2 laser2. hihihi.

tapi, betul ape. bila aku baca tu, ko uruskan diri ko tu mcm laki ko tu duk jauh. mcm PJJ.
lebih baik korang PJJ terus senang. hati pun tak sakit. sbb dah terang terang ko kena berdikrari tanpa ada somi disisi utk ape jua keadaan wp ko sakit.

MIL ko nak gi KL tu biar ler dia pi dgn anak dia. alah. sebenarnye dia tau ko tak sihat. dia nak berdua2 dgn anak dia. maybe borak2 hal keluarga kot. or nak suh anak dia belikan something yg mahal tanpa ko tau. ko takyah ikut lah. stay kat umah. TDO.
ko takyah jadi isteri mithali sgt. ikuttt ajek mana2 laki pergi.nnt yg penat..KO JUGAK.  yg pening..KO JUGAK. yg buat segala2 keje umah bagi umah ko bersih..KO JUGAK.

pasal mak mertua tak datang melawat  kat spital tu...saya pun dah alami...sejak saya melahirkan anak pertama, semasa saye dlm labour room... mak dan keluarga saya tunggu kat spital.hubby masuk sekali  kat labour room. masa saya tengah bertarung nyawa, mak mertua saya  ada datang , tapi tak tunggu hingga saya selamat melahirkan...nak tahu dia kemana....dia pergi ikut rombongan meminang  untuk saudara belah suami....aduh!masa tu saya bersalin induce...sakit Tuhan aje yg tahu...husband mintak kuor jap dari labour room coz nampak saya dah lembik...dia call mak mertua mintak ayat2 utk mudahkan bersalin....waktu lahirkan anak kedua...operation, emak saya waku tu kat Mekah buat haji...doktor call hubby bagitau terpaksa operate emergency , dia mintak hubby cpat dtg...dlm hujan ribut tu hubby rushing datang ngan anak sulung dan 2 orang adik ipar saya...mertua...x datang pun...dia datang 5 minit je jenguk saya keesokkan harinya...

now...anak ke-2 selalu admit ward, dia prem and ada masalah paru2 skit...dah 5 kali warded, rasanya baru sekali mertua dtg jenguk...nak kata rumah dia jauh...cuma 5 minit dengan rumah saya...hari yg sama anak saya admit ward baru2 ni, biras saya masuk ward gak...leh pulak dia gi jenguk biras saya yg peknen tu, tapi x jenguk anak saya...bukan saya je terasa hati....suami saya pun terasa hati...tapi nak buat camne...dah mak dia....saya simpan je dlm hati..tumbuk lumat2 dan telan...kalau dipikir sakit hati...now saya buat bodo je laaa

262# iwaniriz

PIL me pun tersangat baik, dengar me atau anak2 tak sihat aje, terus dtg rumah. kebetulan rumah kami dekat jugaklah. kalau ada apa2 majlis kat rumah PIL, me selalu diutamakan sebagai menantu sulong.  husband me anak sulong jugak, tapi taklah PIL harapkan dia untuk urus semua hal. syukur dapat PIL yang menyayangi me...

274# wawin

untungnya wani....PIL eida pon baik orangnye, tapi bab tanggungjawab nie, endah tak endah jerk...sebab dia tau ape guna ade anak sulung klo tak dipertanggungjawabkan....kadang kita rase bangga dapat kepercayaan, tp ade kala letih lah gak... memang tak terkejar, dan rase tak diberi perhatian langsung pon, cam semalam ade kenduri kat umah SIL, eida memang dah lembil sangat rase sebab buat keje, tengah demam pon, tapi tak de sape yang perasan dan amik tau.....bertanya pon tidak, walhal orang lain dah tegur dah kenapa nampak pucat sangat....tapi deorang langsung boleh tak nampak...mujur tak pitam jerk....sedih betul...

262# iwaniriz  

PIL me pun tersangat baik, dengar me atau anak2 tak sihat aje, terus dtg rumah. kebetulan rumah kami dekat jugaklah. kalau ada apa2 majlis kat rumah PIL, me selalu diutamakan sebag ...
wawin Post at 12-10-2009 15:06

Yup sama mcm my PIL ..walaupun rumah jauh2,
diorang akan dtg menolong kalau dengar sesapa sakit
nak plak kalo aku pregnant ..
aku baru je sebut, "nampak sedap la kuih tu "..
jeng2 esoknya sudah siap dimasak dan terhidang atas meja.

kalo diorang dtg rumah aku plak ..
PIL aku buat mcm rumah sendiri je ...
FIL aku siap pegi pasar pagi2 ...
duitnya aku la sponsor
MIL aku masak utk lunch,
pastu pesan aku suh balik makan (opis dekat je)
dah la masak sedap2 semuanya

balik kerja, anak2 aku semua dah mandi, makan
kdg2 sampai terlupa plak aku nak main2 dgn anak2 aku
mana taknya berkepit dgn atuk dan nenek je
tapi aku x kisah pun, bukan selalu diorang dtg

mmg baik sesangat la kiranya PIL aku
BIL and SIL aku pun xda masalah...semua ok
alhamdulillah.

mmg untung sapa yg dapat mentua baik....aku plak FIL aku ok tak banyak kerenah/cakap,
MIL aku ler yg problem, dia ni tak pikir perasaan org lain main ikut sedap dia je...bukan dgn anak menantu malah dgn anak sendiri/ sesiapa pun.

Masa aku bersalin anak sulung dia pergi jln mkn angin ke australia dgn kawan2 dia padahal dah tau due date aku bila FIL & anak2 dia tak bagi pergi sbb aku dah tggu hari  dia x peduli.

Apa saja yg org tegur dia x boleh terima malah akan marah balik siap nangis2 lg...aku pun musykil gak nape FIL aku pun tak boleh nak tegur dia( walaupun banyk lg hal yg dia dah buat; nak cerita pnjg sgt)....dah dkt 4 tahun aku perhatikan sampai aku pun naik geram asyik2 MIL je yg berkuasa....

Sampai lah satu hari aku dpt tau ada something yg MIL aku praktikkan...jeng...jeng..jeng rupa2nya dia ada pakai ilmu penunduk nak bagi semua org dgr cakap dia! Benda ni aku dpt tau pun secara tak sengaja masa aku pergi berubat anak aku (baby 4bln) asyik nangis jer,

Orang tu la ckp MIL aku ada pakai benda2 tu semua....yg bestnya laki aku pun ada skali masa tu so bkn lah aku menengok senyap2 kan!
Now bila aku dah tau , aku buat bodoh je la mls nak layan lebih2....

277# eveready

menakotkannye............. sampai mcm tu skali ek? semoga mak mentua u tu insaf.......

MIL molly tiap kali molly bersalin dia datang...tapi bila jumpa kat hospital sepatah haram pun tak tanya khabar...sihat ke?dah kuat ke? dia duduk aje kat kerusi tu tengok molly n baby dari jauh. dah buat macam tu, molly pulak yang dok tanya hal dia,mak sihat ke...bas pukul berapa bla, bla, bla. kekadang terpikir dalam hati..siapa yang melawat siapa ni?

masa anak first rasa pelik n terasa hati jugak tapi ni dah masuk tiga oragn, molly buat bodoh je...lantak le:cf:

aku ngn mentua n ipar duai bese2 ajer..xder la messsraaaa sgt..kalau nk bersembang pun ngn MIL aku jela..aku try gk nk sesuwaikan ngn diorg tp xleh mcm ngn fmly sendiri. mybe fmly background kitorg berbeza kot. besides ader gk perkara2 yg wat aku kecik ati..mcm cthnye..tiap nk mkn ke..x pnh sebut nama aku utk mkn. selalu sebut nama hubby aku jer. as if mereka melawe laki aku je mkn.

1. arituh PIL aku dtg umah kitorg coz nk antar MIL aku g mekah. biler nk balik tu FIL aku leh ckp..time kasih ye bg tumpang  tido. knp mesti ckp mcm tu? seolah2 aku ni stranger.

2. adik ipar aku jual tudung, tp x pernah sekali pun dia offer aku nk beli tudung kt dia x? tunjuk kt MIL n adik2 dia je. padahal aku ader je kt situ.