CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

Reply #137 ummy11's post

ape yg wulan harap moga mertua sporting.yela,mak ayah kita jenis tegas so kita nk la jugak merasa mak ayah sporting..

masa kakak kawin ngan abg ipar,wulan tgk cara mak treat life diorgang.sush gak,itu xkena ini xkena..smpai wulan pun jadik takut nk dpt mak mertua mcm perangai mak sendiri.wulan tau mak buat sebab mak terlebih dulu makan garam.kadang2 tuh abg ipar pun ikut pala dia.... so,tu yg buat wulan tingin nk rapat ngan mak mertua nnti(impian la konon)...

wulan sllu berdoa agar wulan dpt mak mertua best in the world...walau apa pn,mak kandung pun wulan tetap sayang..cuma,kan sonok kalau ade 2 mak..mak kita n mak mertua kita

tak boleh dekat langsung ngan mentua walaupun skang ni dia dah ok.cuba berbaik ngan saya. tp saya tak boleh lupa apa yg dia pernah buat dulu..
pernah rasa nk terjun dr tingkat 7 (dalam pantang) psl tak tahan ngan mentua.
Dia ingat saya tak berduit n nak kikis duit anak dia je..sekarang dia dah ok sket lepas saya naikkan suara n ungkit semua perangai dia yg saya tak suka. Suami pun dah bgtau mak dia tu yang gaji saya sama banyak ngan gaji dia...so tak teringin saya nak kikis duit

jarang saya ikut suami blk kg kecuali terpaksa psl nak jaga hati suami tersayang..tp if balik saya makan if maid saya sendiri yg masak..n slalunya saya lebih banyak dok dlm bilik or tpt yg takde org..Dulu mentua tak suka kita..walaupun kita cuba berbaik..tp sekarang bila dia dah cuba berbaik, mintak maap coz saya dah tak boleh maafkan dia

MIL buat apa sampai bearrina nak terjun bangunan?

Reply #141 wulan_cinta's post

Ingatkn wulan nih dh brkeluarga...takpe la,cari ilmu & blajar2 dulu pikat kluarga..

Originally posted by bearrina at 23-8-2007 04:11 PM
tak boleh dekat langsung ngan mentua walaupun skang ni dia dah ok.cuba berbaik ngan saya. tp saya tak boleh lupa apa yg dia pernah buat dulu..
pernah rasa nk terjun dr tingkat 7 (dalam pantang)  ...

Sedihnya kisah bearrina...

Follow Us
Originally posted by wulan_cinta at 21-8-2007 12:36 PM
so,mcmmana petua nak amik hati diorang sebenarnya.........

kalo tak tau amik ati sendiri, camna nak amik ati oang ?

kalo tak reti ceriakan diri sendiri, camna nak ceriakan oang lain esp ibu pada anak2? anak2 tu leh rasa tau mak dia sedih k?

persoalan macam mana seme tu berpusat pada diri sendiri duluk..disini sumber segala sumber lain..elok diri tu elok lah donia, osak diri tu osak lah dunia k?

dalam diri manusia ada sepasang traits or nilai, nilai kelelakian dan nilai keperempunan, berpasangan k? so kene amik tahu.

Originally posted by bearrina at 23-8-2007 04:11 PM
pernah rasa nk terjun dr tingkat 7 (dalam pantang)  ...

hati dh pernah terluka, parut tetap ada....

aku pon terima tuduhan melampau gak dr PIL.. (MIL & FIL)
tuduh aku ilmukan suami bg makan darah kotor aku ngan air tali lembu
tuduh kuarga aku membela hantu dan main ilmu gak
tuduh family aku xde agama
tuduh aku tergila2 anak dia wpon kami sama2 suka
pnh gak tuduh aku perabis duit anak dia
tuduh aku gila meroyan...
arghhhhhhhhh byk sgt tuduhan...

Originally posted by unggas at 6-8-2007 10:45 PM

Memang.. ..kebanyakan masalaah mesti MIL DNG MENANTU PPN.. ..tah laaa.. ..tapi yg wa pasan MIL wa ni macam cemburu arrr wa layan hubby wa.. ..nampak sangattt.. ..kalau balik umah mama dng my  ...

perghh untung wooo dpt bini mcm ko ni .. segalanya tolak .. hehehe .. tu sbb org dedlu cakap , kalau dah biasa hidup susah kalau dah senang pun susah gak dicarinya .. hehehe

hubungan aku ngan MIL n FIL memang baik, aku berusaha untuk menjaga hati keluarga suami..tetapi kdg2 aku kerap kecik ati ngan ipar, tak taulah nak layan baik mcm mana lagi..takkan sampai nak sembah kaki dia baru nak rescpect kita..apa yang aku tak suka, lebih baik aku diam kan diri je..penah gak ipar sound aku psl satu perkara, skrg perkara tu berbalik pada dia...aku pun tak paham sikap dia, adakah dia jeloaus sbb hubungan aku ngan MIL baik??? aku hanya mampu berdoa agar hati aku tak mcm dia

kalau dgn BIL or SIL satu hal plak kan....

wulan tahu dlm rumahtangga xkan dpt nak lari dr mslh...cuma wulan harap dapat jadik setabah mereka jika ditakdirkan wulan bertemu jodoh n mengalami kesulitan mcm tuh....

betulll mcm mek, betul2 kena tabah, kena kuat pastu niatkan hati jangan di layan orang2 yang suka menyakitkan hati kita, lebih baik berdiam diri saja...kalu bergaduh pun sampai bila, tapi suami mek selalu bising, dia suruh mek terus terang je..buat apa2 simpan n buat apa kita nak jaga hati org yang tak tau jaga hati kita

hubungan saya ngan mak metua lagi best! ibarat israil n palastine

Originally posted by aina_ummi at 24-8-2007 04:56 PM
hubungan saya ngan mak metua lagi best! ibarat israil n palastine

citer la kisah perang ko plak

kalo suami dapati mak dia tak ngam ngan bini, suami tu wajib rapatkan depa dua

kalo bini dapati mak dia tak ngam ngan lakinya, bini ni wajib HEMAH dengan laki sampai depa dua ngam

mek tak kan mengadu apa2 ngan suami, tapi bila suami mek tgk sendiri SIL ckp kasar dgn mek, dia boleh menilai..ahhh kadang2 masalah ni takkan selesai..penah gak MIL bergaduh ngan SIL, mek jadi cam org tgh, bila dok kat MIL,MIL akan cita psl SIL dan bergitulah sebaliknya, tapi apa yang diaorg ckp mek tak sampaikan pun..mek tak nak jadi duri dlm daging....bahkan mek penah mintak suami mek selesaikan masalah tu..tapi bila diaorg baik mek harap diaorg tak kan buat mek mcm tu

Reply #156 mekma's post

mek macam mak saya.mak saya selalu jadi orang tengah n dia pun xnak laga-lagakan adik beradik ayah saya...saya tak tahu kenapa mak saya baik sangat walaupun ade orang mengata mak saya.mak saya penah cakap gado-gado pun dia adik beradik abah jugak.....

Reply #157 wulan_cinta's post

memang lah kita akan jadi camtu, sebab kita nak kekal sepanjang hayat bersama suami, suami ngan maka ayah dia tak kan putus..tapi bila isteri suami lafazkan talak terus terputus hubungan...
tapi jangan sampai SIL layan kita teruk..tu dah melampau, kita pun manusia jugak..apa2 lebih baik diamkan diri dan jarang bejumpa

adoi..   takut ler bace citer kowang... vimash baru je nak kawin.. lagik 2 bulan.. cam ne ye...

Reply #154 noomie's post

ala nomi kalu nak cerita kasih mak metua saya ni org kata boleh terbit satu novel. org kata satu hari satu malam pun tak habis. cuma kadang2 tu sedih juga yalah org ada mak metua boleh bermanja2 macam kita jgn kata nak bermanja nak tido satu bantal pun payah. keluarga hubby ni dari terengganu memang dari dulu tak boleh terima saya coz saya ni org luar tapi nasib lah hubby ni jenis ok.