CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: horatio_macho

Hubungan Dgn Mentua

aq dgn MIL biasa je..tak lebih sngat pon...sbb MIL jnis kuat mengomel..tak puas ati dgn mnntu ni..mnntu tu..jadi kalu hal aq dia mngomel lak kat mnntu lain..so aq byk pekakan telinga je..dia byk salahkan mnntu je dari anak dia sndiri...wlaupon slah anak dia byk..aq x mnjawab..mndengar je..slama aq kawin x pnah skali pon aq mnjwb ckp MIL n FIL...fIL plak sygkan sngat ank prmpoan..so dgn aq dia syg sngat ler..sbb dia mmg mnja kan ank prempoan..berbeza dgn ayh aq sndiri berbeza dgn ank prempoan..dlm hak MIL ni..aq kene byk sabar je..wlaupon dia slalu buruk2kan aq dgn sdara mara dia..n aq sdar diri aq sape..cuma mnntu..

MIL memang x sama macam mak sendiri. Cukup sekadar hormat sbg org tua je....
memang x boleh mesra lebih gitu gitu je

damyahana Post at 12-12-2009 12:55

this explains a lot lepas i baca thread you..

ada masalah ye dgn family husband?

sorry,but your statement tak applicable dlm my family..

this explains a lot lepas i baca thread you..

ada masalah ye dgn family husband?

sorry,but your statement tak applicable dlm my family..
pinksarah Post at 12-12-2009 13:58

cik pink sarah x kena batang hidung sendiri sbb tu u tak faham perasaan org lain...
suatu hari kena baru tau langit tu tinggi ke rendah

mmglah MIL x sama cam mak sendiri sebabnya MIL x ngandungkan, lahirkan dan besarkan kita

kita akan milikki MIL bila kita kawin dgn anaknya

namun utk mesra bagai kita boleh cuba wujudkan

ana dah lalui tang xde kemesraan bersama MIL tapi ana tetap sabar dan cukup hormat kat dia sebab dia mak hubi ana disamping ana dah xde mak lagi
ana selalu ingatkan diri sendiri, xkan nakkan anak dia aje tapi mak dia xnak
apa yang ana lakukan ana buat yang sebaik mungkin, ana tahu dia x cam x berapa berkenan dgn menantu2 dia tapi ana buat dek aje dan layan dia cam mak sendiri, sebab itu pesanan ayah masa nak kawin
hasilnya skg kemesraan tu dah ada, seminggu dua kali ana akan call dia, bila dia x sihat dia sendiri akan call ana, klu ada masaalah dan x puas hati dgn mana2 anak dia akn beritahu
baru2 ni kami balik, dia buatkan makanan kegemaran ana iaitu acar buah dan daging dendeng

dulu aku mesra dgn mil tapi skrg ni aku dah tak berapa mesra. biasa-biasa je la. konsep aku senang ja.... aku cuba elakkan dari membenci orang dan pada masa yang sama cuba elakkan orang dari membenci aku. tapi lumrah la. ko buat apa pun...susah nak puaskan hati semua orang. kita bukan maksum....

Follow Us
cik pink sarah x kena batang hidung sendiri sbb tu u tak faham perasaan org lain...
suatu hari kena baru tau langit tu tinggi ke rendah
damyahana Post at 12-12-2009 20:14

sorry la beb!

lain org lain caranya..

bila i kata your sentence tak applicable dlm relationship i dgn my inlaws doesn't mean i tak pernah tak ada masalah dgn in laws..perlu ke nak cerita just to justify your sentence?

i am not a person yang suka nak buruk2kan in laws,selagi boleh i jaga hubungan dgn in laws..

seburuk2 mereka,i am married to my husband,org yang ada kaitan dgn my in laws..

bodoh la i kalau dok benci dgn in laws memanjang..

buat penat diri sendiri..geezzz!

Yup me SETUJU...

MIL xkan pernah sama dgn ibu kita sdrik.... tiada IBU dlm dunia ni yg boleh mganggtikan
IBU KANDUNG kita sndrik, walau baik mcm mana sekalipon...
perasaan syg pada MIL, xkan sama perasaan pd ibu sndrik...

Lg satu prasaan kasih sayang tu datang secara semulajadi dlm sesuatu perhubungan...
bukan di paksa2...
kalo dah tak boleh nk NGAM, for sure perasaan sayang tu susah nk wujud...
maka yg tinggal cuma ada perasaan HORMAT pada org tua....

p/s: Bagi yg bernasib baik, alhamdulillah... bagi yg tdk bnasib baik....cuma Allah je tau beban
       yg di tanggung...

correct....pesanan yg plg bernas nak masuk alam umahtangga
jgn over doing ssgt dgn mertua....basa-basi saja
jgn sampai seteru....dia takkan susahkan diri dia cemana mak kita
bare that in mind k....

289# my-alja

like my idea.... never treat bad nor give good treat too much to IL... tp tuhla... ade sesetengah org condemn balik.. cakap tak baik ckp mcm tuh.... tak bagus kalu hubby tau etc.... tp org yg dpt kebaikan dr IL dorg takkan paham bila ade org ngadu IL layan mereka buruk....

aku ckp bukan aku dpt layanan buruk.... tp mak mentua aku so-so jer ngn aku.. n aku pun tak dela beria nak tackle dia sgt since she is  not so favour on me since from beginning. so better be like this, no heart felt on the both side...

289# my-alja

like my idea.... never treat bad nor give good treat too much to IL... tp tuhla... ade sesetengah org condemn balik.. cakap tak baik ckp mcm tuh.... tak bagus kalu hubby tau etc....  ...
anne83 Post at 16-12-2009 09:02

dia kondem sebab dia tak tau apa2....
baca sebaris ayat terus nak buat konklusi dgn masalah org lain....
macam ahli nujum plak kann....judging org
kena org plak jundging dia....marah plak...
but some people love to tell fairy tales...
so be it....

for me cakap pasal ipar-duai nie....kena agak2 laa
dgn adik-beradik sendiri punnn tak semakan....niekan org2 luar

291# my-alja

Betul2...nasib manusia ni semua bukan nya sama..kalo dah sama tu senang ler nak cerita...

yg rasa diri bertuah dpt mentua 'baik' tu..diorg sebenarnya blum DIUJI lg dgn kerenah IL ni..so jgn ler nak mendabik dada esok lusa bila dah terantuk baru tau langit tinggi ke rendah...

sesetgh perkara mmg perlu dirahsiakn krn disitu terletak harga diri kita...kalo cite dlm kelambu pon abis kuar, tang mana lg letaknya valuable itu..sendiri mao ingt lar ek...

Post Last Edit by freshoren at 1-10-2010 13:25

*edited*
someone use my posting to personal attack!prffffthhh!

dem scary...

293# freshoren

sejuk ati mendengar pengalaman ko ni ....
tabahkan diri dan sentiasa harapkan yang terbaik...
rupannya ramai yang mempunyai citer yang hampir sama dgn ILs ni
... so pada yang bertuah tidak menghadapi ujian ini ... bersyukur sangat2 lah  ya

hu hu hu... jealous betul lah dgr citer mereka yg dapat Family IL yang baik... best nya..... cak masih berharap semoga satu hari nanti keluarga belah mertua berubah dan sedar kesalahan mereka pada cak anak beranak..... insyaallah

Alhamdulillah PIL saya mmg baik dan sporting. Faham privacy kami dan jenis tak berkira langsung. Kalau datang rumah mmg inform awal2, ye la rindu cucu yg sorang ni haa. Kalau datang sure bawak something untuk kami. Kadang2 saya yang naik segan.

Mcm tu juga lah mak abah saya. Derang pon sayang kat hubby dan anggap mcm anak sendiri. Saya mmg bersyukur lah so far tak ada masalah.

Ke depan ni Allah je la yang tahu, tp saya berdoa takda la yg buruk2 berlaku. Biar aman je selalu.

alhamdulillah...... MIL aku setakat ni ok jer. taklah mesra sangat tapi aku bole layan sembang dengan MIL aku macam2 hal. yerlah, da aku duduk sekali dengan dia dari aku numpang duduk rumah MIL for 2 years dan tahun ni bila kami da ada rumah sendiri MIL aku pulak datang duduk rumah kami. so, da 3 tahun la aku duduk sama2. tapi on n off la... bila MIL aku nak balik kat kampung pulak aku tolong hantarkan. sebab suami aku keje shif. so, jarang ada masa.

cuma, nak kata baik macamana pun mesti ada batasan jugak. sebab aku tahu orang kita ni termasukla MIL aku tetap bezakan antara anak dengan menantu. tapi aku tak ambik pusing pun. yg penting aku tahu yg MIL aku tak masuk campur hal2 rumahtangga kami. setakat bagi idea tapi kalau kami tak ikut dia taklah kisah sangat.

dulu masa mula2 kawin memang la aku taknak bezakan MIL dengan mak sendiri. tapi sebenarnya life kami ni banyak campur tangan kakak ipar aku. dia la yg tolong api2kan MIL aku. tapi nasib baik MIL aku jenis tak layan. bukan benda yg besar2 pun tapi aku tak suka org tentukan apa yg kita nak buat. contohnya nak beli rumah yg macamana, sofa macamana, nak hantar anak kat tadika mana... setakat bagi idea tak salah, tapi aku tak suka dipaksa.

alhamdulillah...... cuma tak tahu la nasib akan datang macamana kan? harap2nya MIL aku kekal la ok dengan aku n anak2 aku. walaupun laki aku anak kesayangan dia sebab anak bongsu dalam famili...

Tahniah & amat2 bertuah kwn2 yg dapat mentua sporting & memahami.. saya teringin nak mentua sy ubah perangai camtu..sbb sy tgk akak2 sy dgn menantu derang mesra sgt2,..

kekuatan saya sekarang ni hanyalah suami, dia yg selalu ingatkan saya, tak pe biarlah mak abah dia buat kami macam tu, yg penting tanggungjawab kita sebagai anak, hormat je, iye kan je ape derang cakap, kita hormat derang sbg org tua.. sekarang ni kami dah dok obc, so dada sy betul2 lapang, hilang sakit kepala & sakit hati ni.. harapan & doa sy bila blk kpg nnt mereka berubah tak byk pun sikitlah.. huhu

hubungan aku dgn mertua entah susah nak cakap nak kata baik tak jugak nak kata takbaik pun tak jugak, mertua dok sekali dgn aku sejak aku kawin lagi (dah 18 tahun). biasalah kalau dah dok sekali busuk memanjang.  tp skrg ne aku rasa tahap kesabaran aku dah sampai ke kemuncak, aku dah tak tahan sesgt, bukan aku je yg tak tahan dgn karenah mertua anak aku n suami aku sendiri pun dah tak tahan.  kalau cuti org lain bley happy2 tp bagi kami tiada happy n tiada rehat.  dok umah nak rehat2 pun susah yelah dok depan tv membebel, masuk bilik diketuk pintu selagi tak buka selagi tulah dia ketuk sambil meraung2. macam2 lagilah yg buat aku n family terasa teramatlah tensionnya. dgn karenah kakak2 ipar yg tahu bodek je. kekadang tu aku terlepas geram kat dia, tp lepas tu aku rasa bersalah, aku hanya manusia biasa. nak kata mertua akune dah pikun tp bab2 duit fuhhh powerrrr. (mamflah aku teremosi kejap, bukan nak membuka pekung didada cuma untuk melepaskan sebak di dada)