CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50798|Reply: 377

NIKKI - MAHARANI [repack]

kene bli neh..:cak:

murah..2cd..minus one..hidden track..wawww..amazing..jeles JAC..haha

aku rase hidden track mesti lagu emotion :bgrin:

wah terujanya nak beli..

ehsan http://klubbkidd.blogdrive.com

[ Last edited by  sayangidaku at 30-11-2006 02:48 PM ]

Rate

2

MEMANG WAJIB DIMILIKI..

TQ SO MUCH FOR THE INFO..

memang wajib...

****!

kalau dah siti chairani, hazami & siti hajar yg training dia.... for sure superb!

lagu pulak.... aku dengar byk composer yg lebih 'modern'.... for sure one of the potential best local r&b album ni!

Originally posted by soulfly at 25-11-2005 02:21 PM
****!

kalau dah siti chairani, hazami & siti hajar yg training dia.... for sure superb!

lagu pulak.... aku dengar byk composer yg lebih 'modern'.... for sure one of the potential best loc ...

ini la kali kedua aku teruja nak beli album..selepas album jac..hehe... :love:

tak sabor nak dengor....teruja!!!

Follow Us
aku nak beli yang original!

to nikki fans, ni myspace die...

http://www.myspace.com/nikkipalikat

dapatkan di pasaran mulai 28november.. isnin ni

Originally posted by KoSe at 25-11-2005 01:14 PM
MEMANG WAJIB DIMILIKI..

TQ SO MUCH FOR THE INFO..

TQ for da credit :love:

mestilah album nikki best..
album jac langsung tak best pun..
album dina pun lebih sedap dari jac

Mana best dgn album Daniel ?

ALBUM BARU NIKKI - MAHARANI

Tadi baru baca review album kat Metro Ahad. Wow album ini dapat rating 'A' (mesti beli). Bukan senang album melayu nak dapat rating 'A'. Kepada seseiapa yg tak mengenali Nikki,i dia ni adalah bekas peserta Malaysian Idol yg pertama. Well done Nikki ! So tunggu apalagi, dapatkan album baru  Nikki pada 28 Nov. ini.

Petikan Review Album dari Metro Ahad (oleh Abie)

Maharani cukup selesa

Daripada segi pembikinan album, dengan 'range' suara, koleksi lagu dan susunan muzik, sudah cukup memuaskan untuk nama baru seperti Nicollett Palikat (Nikki) mendaki tangga kejayaan di dalam industri rakaman.
    Malah melalui album sulung ini, Nikki meletakkan dirinya ke satu tangga selesa. Namun kejayaan itu tidak akan kemana, kecuali Nikki bijak meletakkan penampilan dirinya di sini.
    Lupakan penampilan seketika kerana Maharani harus didepankan. Maharani yang bakal mengejutkan pemerhati industri dengan elemen yang menepati kriteria sebagai album yang boleh dikategorikan bermutu.    Sukar untuk saya temui album Melayu hebat sebegini. Vokal Nikki memang tiada masalah, saya pernah mengagumi sejak dia menyertai Malaysian Idol pertama tahun lalu. 'Range' suara yang tinggi menambahkan kelainan kepada Nikki (dengarkan 'whistling' ala Maria Carey).
    Boleh dikatakan bertuah apabila Nikki dipikat Ning Associates untuk diletakkan di bawah label Artistes United Records.
    Kalau anda mengenali Ning dan pengurusnya, Vernon Kedit-Jolly bekerja, saya percaya anda 'gila' dengan album ini.
    Sentuhan Hazami untuk Nikki cukup berkesan. Pinta, kerjasama Hazami dan penulis lirik baru, Imran bertambah kemas dengan susunan muzik hebat hasil perlakuan Sharon Paul. Lagu ini kedengaran lengkap dengan vokal Nikki.
    Percayalah, cuba dengar balada ini. Elemen strings oleh Sharon menjadikan Pinta bagaikan di dalam studio orkestra penuh.
    Strings turut dimasukkan untuk sebuah lagi balada, Julangan Permata.
    Komposernya Audi Mok melakukan susunan muzik dengan kemas. Biarpun lagu ini tidak menangkap sepantas Pinta, saya yakinuntuk Nikki melonjak melalui lagu ini. Bunyiannya kaya yang sukar utuk saya mengatakan... bestnya!    Saya hilang kata-kata untuk menilai album ini selain perkataan yang saya sangat kurang gemari ketika menilai album melayu - hebat dan mantap. Saya tidak boleh menidakkan keindahan sepanjang 'di dalamnya Nikki'.
    Di ruang terhad ini, sukar untuk saya memperkatakan satu persatu semua 12 trek pada CD pertama. Untungnya pembeli berkualiti kali ini kerana album ini ditampilkan dengan satu lagi CD bonus yang memuatkan adunan semula (remix).
    Kalau saya sungguh yakin dan segar dengan CD pertama, CD kedua bagai membekukan jari saya untuk ters mencatat di sini. Bagus apa yang dibuat oleh Audi. Kalau Madonna bangga dengan Confessions on a Dance Floor, Nikki juga tidak malu dengan sentuhan Audi ini. -  Rating Album 'A'  (mesti beli).

[ Last edited by tulus at 28-11-2005 11:27 AM ]

Originally posted by milo84 at 25-11-2005 06:22 PM
to nikki fans, ni myspace die...

http://www.myspace.com/nikkipalikat

t.y :love:

eh jac, ff: sikit. ko ada dengar kekalau Jac tu nak release album baru bila nak kuar? (malas nak selak thread lain kalau ade info pasal ni!)

Originally posted by homeboy at 27-11-2005 10:24 AM
mestilah album nikki best..
album jac langsung tak best pun..
album dina pun lebih sedap dari jac

memang terfanak nak beli album nikki ni.
eh honestly best tak album Dina? kalau best tu pon nak beli
eh aku rasa kemain best lagi album Jac tu. pd aku ler ni. lagu yang ajai buat tu kemain indah lagi "tiada lagi indah'

hmm i miss malaysian idol 1.
Rydee tu nak buat album gak ker. sore dia best gak tuh.......

nape x paste je review tu?? sape yg dah beli album ni, moh le review kat sini,.....

Originally posted by peacefrog at 27-11-2005 03:16 PM
eh jac, ff: sikit. ko ada dengar kekalau Jac tu nak release album baru bila nak kuar? (malas nak selak thread lain kalau ade info pasal ni!)

aritu tasilap dedengar bulan 12 ni....tapi memandangkan die baru je masuk studio ntuk album kedua..maybe release next year, month of february.. i guess..

Originally posted by peacefrog at 27-11-2005 03:18 PM

memang terfanak nak beli album nikki ni.
eh honestly best tak album Dina? kalau best tu pon nak beli
eh aku rasa kemain best lagi album Jac tu. pd aku ler ni. lagu yang ajai buat tu kemain in ...

ade dedengar gak rydee nak buat album..

MI1 - Rydee, Sufiah, Zamil, Saiful, Dina, Nikki, Jac-- ramai gak finalist MI1 dpt offer buat album..tahniah..hehe

MI2 laks - sape je..huiu farah, trish, daniel, ash[faizull]. tu je kot..hehe..

daniel album sebenarnya nice the songs.. song quality jauh lebih baik dari album jac. jac hanya beberapa lagu sedap. yang lain.. fillers ajer.
album dina is nice... vokal dina mmg sangat sedap didengar... lagu lagu pun slow slow, tapi aderlah yang rancak punya.