CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WinXP

ECZEMA & PSORIASIS

bulat kena ekzema teruk gak...
la nih kena control betul2 nyer...
dah lah perut membuncit lepas deliver..
nak pakai slimming cream harammm.... jadik gatal2 lak...
camana nak kurus nih.....

kalau sekadar buncit tu...buat sit up 40 kali..tiap hari..gerenti kempis..kena rajin..hehehe

Cure it with Herbalife Milk Shake

Some of my frens ader juga problem ngan ekzema nie. but after they taking Herbalife milk shake, the problem is reduce & then resolve. Anyone interest can PM me,k..

ayumie This user has been deleted
petua / saranan klu ada penyakit nih :
- hindari dr makan makanan yg gatal2, sotong, udang, ikan tongkol/kayu, dan sewaktu dengannya.
- jgn menggaru , agar tidak mudah merebak
- sapukan dengan minyak kelapa dara (bioasli) atau cream atau losyen yg boleh membantu kurangkan kekeringan
- cari alternatif lain selain dr bergantung dengan ubat terutama yg ada steriod. pernah juga saya bertanya kenapa klu kita ambil selalu ubat yg mengandungi steriod, jawapan doctor "lama kelamaan ada effect di buah pinggang" so, fikir-fikirkan la..

htpp://www.minishop2u.com
~ayumie~012-3945501
ym : ayu_me79

jajie This user has been deleted
x dinafikan memg seksa kalo ada eczema... ur activity terjejas....x leh nk g tmpat2 yg panas...dok lama2 kt dlm aircond pon msalah gak....x leh berpeloh......x leh nk mkn sembarangn.....pakaian pon x leh nk pkai suka hati
arghhhhhhh tensen tau......lg kalo kena kt muka....u akn rasa malu nk jumpa org.....

Aiya if u just drink herbalife milk shake, lain2 petua yg leceh tu boleh dielakkan... Kenapa nak menyusahkan diri dgn pelbagai cara tapi hampir kesemuanya tak b'kesan. I juga ada problem with eczema, & Im totally give-up with many method I tried before seperti taking the medicine given by doctor, lotion, cream for eczema, but the eczema still there... then I just drink herbalife shake and now it's almost disappear now... no more merah2, gatal2 atau kekeringan kat kulit...

Follow Us
jajie This user has been deleted
OOO herbalife prnah gak dgr....so eczema trus ilang ke.....

Reply to Jajie

Yes, Im totally convinced with the products - Herbalife Shake...
Masalah ekzema makin kurang, skin complexion makin ok...
Shake nie pun amat b'kesan utk kurang kan berat badan (utk yg chubby & nak lose weight), tambah berat badan (utk yg badan sekeping), maintain berat/bentuk badan yg ideal, baik utk kesihatan badan, kulit & rambut, menyingkirkan lebihan air & toxin yg terperangkap dalam badan.
Anyone wanna know further more about the product, can just PM me, k....

docs...waa..tolong ler..or sesaper dah ada pengalaman musti kenai pebende nih..dah dkt sebulan dok menggaru sakan giler..dia punyer rashes tuh mcm bulat2 gitu..cekelat..at certain places tak cekelat lgk.mungkin putih2 gitu...dah 2 kali haku g klinik..yg pasti nih bukan eczema la..tp biler aku bc pasal psoriasis aku terpk mende alah tu ker..but scalingnya takde naik besor mcm dlm gambar tuh..sederhana besar jek..saiz duit 5sen paling besar pun..yg byk kat peha la...ngan kat perut..gatal tul..tensen..aku igt scabies memula..tp zmn aku kene scabies one whole body kene...biler aku tanya dr dia kater aku alergik..waaa...mmg le aku manusia alergik..dia dah kasik 2 jenih cream...satu tuh luper nama dah..satu lgk dia tulih bpv gitu kot..aku start nih immediately naik raya hari tuh...erm..maknanyer dah sebulan le kan..:hmm:nih dok opis aircond ok la..kang balik umah tatau le tgn aku nih...

Chippo This user has been deleted
If you are diagnosed for Psoriasis, then read my earlier threads cos Psoriasis can be cured quite easily actually.

honeybee, awk gi farmasi beli krim kalau bulat tak silap name dia "emolet" or lebih kurang cam tu lah... krim dia dlm tiub, krim colour jernih...

mmg elok sgt... rega around 30+ cam tu... tapi mmg berkesan.. gatal2 tu cepat ilang...

gi cari cepat...

bulat mmg dh biaser gatal2 nih... tetiber lak lepas deliver baby dapat ekzema... setahun gak ler menderita gatal satu badan... ok...? try yer...

tangil68 This user has been deleted

Ubat untuk Psoriasis

Kepada para doktor dan ahli forum yang mengetahui berita terkini mengenai rawatan terbaru untuk Psoriasis , tolong bagi info atau e-mail saya di tangil@yahoo.com.

Originally posted by tangil68 at 4-12-2006 11:31 AM
Kepada para doktor dan ahli forum yang mengetahui berita terkini mengenai rawatan terbaru untuk Psoriasis , tolong bagi info atau e-mail saya di tangil@yahoo.com.

Dulu aku pernah kena....ubat hospital suma tak jalan. Puas ikhtiar and Last sekali aku sapu dengan propolis gold cream...Alhamdulillah dah 2 tahun aku bebas dari psoriasis...

just share ngan korang ( sorry eh aku tak flip dari mula )
aku ngan eczema ni cam irama ngan lagu, tak bleh dipisahkan walau dah berpuluh2 tahun hehehe.
So smalam eczema aku start balik ( korang tau kan, eczema ni seumur hidup ngan kita, kita kena jaga2 jangan kasi dia outbreak )
tapi smalam aku gi doktor , aku tukar doktor la smalam..
so a few tips dia cakap kat aku
- dia tanya aku pakai sabun apa? aku cakap dettol, dia bilang elakkan sabun biasa walaupun medicated.
paling bagus eczema gunakan apa jenis sabun pun tapi PH 5.5  Korang tau la PH 5.5 tu cam tak alkali dan tak acidic ke hapa la tapi dia cakap cuba carik sabun2 yang PH 5.5
- Lepas tu dia suruh taruk moisturising cream yang oil based bukan water based kat kawasan2 yang kita jangka akan outbreak eczema. Bukan sapu kat tempat ada eczema tau, tapi tempat2 yang takde....to try stop any outbreak eczema la...

So ni dia satu sabun dan cream yang aku beli smalam atas nasihat doktor ni, kita usaha la dulu kan....
korang nengok kat sabun tu nye botol, ada nombor 5.5 kat atas , bulatan kuning gitu.

Reply #234 deaf4ever's post

kok aku br berkira2 mau carik 5.5 solution..without smells at all...
er..penah dgr anti mites spray tak?aku penah nampak kat pharmacy sjmc..tp ms itu idak le pk nak beli..tp skang aku rs nak carik jer ler...kat pharmacy mana ada?nak g sana jauhnyer..then mende nih selamat ker?kot pembunuh hama kan..kot chemical plak..

Originally posted by honeybee1802 at 7-12-2006 07:11 PM
kok aku br berkira2 mau carik 5.5 solution..without smells at all...
er..penah dgr anti mites spray tak?aku penah nampak kat pharmacy sjmc..tp ms itu idak le pk nak beli..tp skang aku rs nak carik ...

tadi baru tahu brand johnson n johnson pun ada 5.5 nye products jugak, try gi carik

anti mites spray? untuk apa? ni cam baygon gitu ke

Originally posted by deaf4ever at 8-12-2006 02:13 AM

tadi baru tahu brand johnson n johnson pun ada 5.5 nye products jugak, try gi carik

anti mites spray? untuk apa? ni cam baygon gitu ke

j&j 5.5 tuh still ada parfum...anti mite spray tuh lebih kureng gini:
http://www.approvedgroup.biz/aafws/demitze.html
kalo mcm baygon nanti masalah lain lak dtg...aku bukan per..dah leh jdk natural indicator dah,..kalo tilam tuh lama ker..cadar,toto lama skit dah cuci meh le kegatalanku....

Originally posted by honeybee1802 at 8-12-2006 10:20 AM

j&j 5.5 tuh still ada parfum...anti mite spray tuh lebih kureng gini:
http://www.approvedgroup.biz/aafws/demitze.html
kalo mcm baygon nanti masalah lain lak dtg...aku bukan per..dah leh jdk ...

ooo ah ah eh, ph 5.5 pun tapi kita still kena nengok ada perfume ke apa eh...

yang mite tu try la, ni kena trial and error

cam aku, stokin konpem cuma jenis 100% cotton, tiap2 hari tukar, kadang2 pagi petang tukar...
kasut lak, aku cuma pakai kasut water proof je, ( end up always jenis boot atau safety shoes )
baju pun biar la orang cakap rosakkan majlis orang ke, pakai tak sesuai ngan keadaan ke, aku cuma pakai tshirt 100% cotton or polo tshirt.

Orang takde eczema tak paham masalah dia...

deaf...haku sejak apply 5.5 nih rs lega kulit aku.takde menggaruk sgt..but dgn syarat after mandi trus kene apply.kulit aku agaknyer terlalu kering dan manja kotz...

Originally posted by honeybee1802 at 12-12-2006 12:34 PM
deaf...haku sejak apply 5.5 nih rs lega kulit aku.takde menggaruk sgt..but dgn syarat after mandi trus kene apply.kulit aku agaknyer terlalu kering dan manja kotz...

apa 5.5 ko pakai eh? sabun mandi ke lepas mandi?
apa brand? kat mana beli?

ceta sikit please