CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: epitome

bolasepak dan anda

Reply #17 epitome's post

macam mana tu ganaz tapi pemalu....

Reply #18 Pak_Jen's post

sekarang ni mesti ada sikit kehebatan tu.......

Reply #21 speedmaster's post

err... depan org malu , bila xder org , jadi ganaz

Reply #20 epitome's post

enjoy sbb waktu tu rasa terer..bila dah besor..haha ramai lg yg terer rupanya..kena ayam haku..wktu kecik..haku ayam2kan org..

Reply #22 speedmaster's post

kalo ada.. kuikuikui..  bg kat anak ah..

Reply #23 epitome's post

oooooo......
hebat la Mr epitome kalau macam tu....
mesti orang takut......

Follow Us

Reply #26 speedmaster's post

mr  speedmaster x der pengalaman best ker masa menonton bola kat tibi?

nk citer panjang ni..
tp yg aku paling ingat masa sekolah rendah...
masa game rumah2 sukan..
aku assist gol kemenangan....
dpt la towel kecik harga RM 1 tu....

Rate

1

Reply #28 imdudic's post

towel good morning ka? :cak:

aku plak....maybe cam poyo, tapi memang betui.....

bola adalah chermin hidup aku....

aku boleh check prestasi hidupku dengan bolasepak....kalo aku nak tau aku ada buat silap dalam hidup ke tak aku main bola kalau main ala2 blur tu maknanya ada lah silap tang mana2....

tapi kalo  aku berjaya manage hidup aku ngan baik....semayang awal waktu ke, berfikiran positif,

maka aku akan main ngan marvelous....dan aku akan enjoy every moment masa main bola....

sebenarnya cita2 aku nak jadi player asia pertama kat em you...

tapi park ji sung dah potong tripp plak....takpala

sekoah rendah, menegah main ar wakil sekolah,,,tapi aku masih tak puas ati....sebab banyak kelemahan lagi...

sampai sekarang aku masih berusaha tapi masa nampaknya makin suntuk...

tapi biarla aku try dulu....passion masih ada...

kalau bab menonton bola memang aku ni fanatik gak ar...aku rakam banyak match time world cup....

malaysia lawan brazil pun ada...paling aku sayang sebab akmal geleck lucio...pergh tapi tak lepas last2 tapi lawa ar...sebab akmal buat one step over tu....

la ni forum bola ar plak...hehe

itulah bolasepak dan aku....

Rate

1

Originally posted by Pak_Jen at 19-4-2007 10:19 PM
turn aku lak.. thread ni ala2 thread hasribus dulu ni. heheh

aku start main dari kecik.sebb depan umah aku padang.tapi aku join nganbudak2 yg tak sebaya langsung ngan haku..so selalu gak ar k ...

pak_jen,

aku kehairannan la dengan ko ni....

ko nni  laki ke pompuan....

mula2 aku ingat ko ni laki, pastu aku macam baru tau yg ko ni pompuan rupanya.....

tapi macam laki la pulok......apakah jantina ko yg sebenar?

Hallamak inilah thread kegemaran aku.. syabass...
      Aku masa kecik tak suka langsung bolasepak.. asal bukak tv nak tengok kartun je ada bola ..aku benciii.. Kalo main ngan kengkawan mesti derang nak main ganas, lepas tu gaduh. lepas tu nangis.. tu yang aku tak suka. Lagi satu kalo main bola dengan budak perempuan , derang ni asyik tersepak kelengkang aku je.. tapi aku buat buat hensem je masatu.. siot la.. padahal sakit gilerrr..  
    Entah cemana tetiba je sewaktu aku dejah 5, cikgu pilih aku main untuk bawah 12. Dia kata" Engkau tendang kuat giler.. tu pasal aku pilih ngko". Hui.. tak sangka rerupanya aku punyer tendangan power sampai budak dejah 6 pon takut nak jadi benteng free kick.. Apa isim daa aku pakai. Lepas tu kalo ada goal kick memang kerja aku la sepak..
   Masa  dejah 6 aku dah terel main. aku main midfield jadik kapten sekolah main sampai peringkat daerah je.  Aku injured masa tu. kaki aku melecet sebab baru first time main guna boot.   Lepas tu aku injured lagi.. ligamen lutut aku koyak sebab masa aku buat sliding tackle, mamat shilaker tu dia elak lepas tu landing betul betul atas lutut aku. ambil masa 6 bulan baru bole tendang bola balik..
  Masa sekolah menengah baru aku serius main bola. Aku belajar skill bola dengan mendalam. AKu rajin tengok rancangan Klinik bolasepak kat TV masatu.  Semuanya aku praktikkan dalam game. Skill yang aku ada masa tu skill dribble, step over macam CR7, basikal kik macam crouch, free kick macam bend it like beckham. wah memacam ada la.. skill silat je aku tak de.. orang lain sibuk bersilat bergaduh aku sibuk diving mintak penalti ..  . Aku wakil sekolah masa form 2, form 3, form 4 dan form 5. tapi tak dapat wakil daerah. pasal team sekolah aku harap muka prasan  hensem je. pastu ngorat awek sekolah lain ..
abis sekolah aku tak main bola dah.. aku main pompuan plak.

Rate

1

Reply #27 epitome's post

ada.....
tapi kat tv ja tak best.....

dulu bermain di padang dekat dengan rumah.....
tiap hari main.....tapi nasib kurang baik sebab situasi sama macam FAC......
bila dah lama orang berkurangan.......ada yang dah kawin...keja....study...
la ni pun men futsal seminggu sekali kadang tu 2 minggu sekali.....
aku plak menjadi sasaran rembatan kawan

Rate

1

Originally posted by ussopp at 19-4-2007 11:42 PM

pak_jen,

aku kehairannan la dengan ko ni....

ko nni  laki ke pompuan....

mula2 aku ingat ko ni laki, pastu aku macam baru tau yg ko ni pompuan rupanya.....

tapi macam laki la pul ...

sapa bawak dakyah aku ni pompuan uccop oii.. :geram:

:geram:

Skolah Rendah

aku mula2 main bola ms skolah rendah..cuma main guna kaki ayam je..gol pun buat dgn selipar jer masa tu main dgn budak2 kampung..pastu ade selection kat skolah diorg suruh jadi keeper sb aku tggi tapi xterpilih pon huhu..kalo skolah aku ade game lwn skolah lain aku p tgk..Pernah skali tu masa subjek PJ main bola,aku jadi keeper skali terhantuk tiang gol smpai berbonjol dahi aku..kwn2 pon gelak kat aku huhu..

Skolah Menengah

Masa kat skolah menengah aku main bola masa subjek PJ je..tapi masa cuti skolah aku n kwn2 kampung aktif la main bola, kami tubuhkan satu team bola Team Lana Bulu haha..slalu gak buat friendly dgn team2 kampung lain..aku masih jadi keeper huhu tapi dlam hati nak jadi striker tapi xyakin pada diri sendri..skali aku try gak la jadi striker..wah aku bleh kelecek defender lawan n buat rembatan jarak jauh n gol..!wah aku dah yakin bleh main striker ni..

masuk Matrikulasi

Petang2 aku main bola selalu posisi striker..selalu jaring gol, aku enjoy!

masuk U

Petang2 memang main bola..ade selection utk wakil kolej aku masuk..tapi xdpt huhu
Ade tournament join..wat team utk course aku..1 group dgn juara bertahan n team juara utk tahun tu,dpt seri dgn dua2 finalist utk tahun tu tapi xlayak ikut perbezaan jaringan huhu..

skarang..

Hanya aktif main futsal plak..main waktu malam..join team office kawan aku..
join tounament..jadi striker tu..dpt penjaring gol terbanyak..bawah gambar team aku join tu..

aku gak slalu tgk bola xkira la kat stadium ke,tv ke..walaupun awal pagi..giler bola la aku ni huhu
aku dah join fantasy football-EPL selama 4 musim..musim lpas juara..musim ni masih 2nd place..bagi group GIS la..hehe

[ Last edited by  cak! at 20-4-2007 12:09 PM ]

Rate

1

pergh...
Korang mmg rock arh!!1
kat kg aku dulu,padang bola dia plg unik!!! ade 3 jenis tank kat pdg tu, tnh gambut,tanah putih dgn tnh merah. Time hujan klu main..perghh!!!! seronok mcm tk nk blk umh. Sedap main slide2...
Pastu kitorang sllu gak buat friendly main antara kampung, klu menang balik kitorang naik motor ramai2 bunyikan horn motor spnjg jalan.
Hmm...teringin plk nk blk kg ni...tp rmi yg dh pencen arr...jaga bini.

Rate

1

Originally posted by Pak_Jen at 20-4-2007 10:17 AM

sapa bawak dakyah aku ni pompuan uccop oii.. :geram:

:geram:

pak jen digambarkan sbg seorg pompuan yg jelita lagi ayu...

Reply #38 toaster's post

keh3...

sorry ar pak_jen....

aritu masa besday ko kot jpl_fan kata 'jangan aauwww ngan  laki lain " kat ko...

tu sebab aku ingat ko popuan...... :gila:

:malu:

[ Last edited by  ussopp at 20-4-2007 09:15 PM ]

bola.. bola.. zaman aku skolah rendah darjah 2,3 gituu.. aku belek paper jek citer selangor.. pastu entah cemaner aku ter folo team kedah.. ahmad sobri la, lee kin hong laa.. radhi mat din.. manja man sampai aku kompius.. kejap2 kedah la.. perlis laa.. zaman tuh kedah 3,4 kali berturut masuk final baru nak menang...

pastu time aku dok ipoh.. umah aku blakang stedium jek... nak jadik citer satu hari.. bapak aku ajak gi tgk kedah lawan perak... tapi mak aku keje.. sanggup tuh pi anto kete kat mak aku kat spital tempat die kije.. pastu aku ngan bapak aku ngan adik aku 2 org tuh pi tunggu bas depan spital.. naik bas gi stedium.. masuk spoloh hengget jek dewasa.. budak2 5 hengget..

mmg best arr... org sorak aku sorak. org duduk aku duduk.. pastu tak ingat biler... tapi bukan tawon yg same la.. aku time tuh bercuti kat umah mak cik aku kat shah alam... (skang nih umah aku selang 2 pintu aje).. pi stedium ngan bapak aku ngan pakcik aku ngan adik aku.. tgk kedah lawan selangor..

mmg besh. pak cik aku sokong kedah sbb die org kedah.. bapak aku sokong selangor sbb die org selangor

Rate

1