CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: epitome

bolasepak dan anda

aku ngan bola mmg tak dapat dipisahkan (buat masa sekarang aje laa)

takde la pandai sangat pun tapi sbb minatkan main aje laa masa sekolah dulu setakat main untuk sekolah ajelahh.. masa form 3 dapat rasa main kat stadium untuk 1st time.. state final under 15..

habis sekolah, masa kat college just main petang2 ajer.. tapi masa tu seronok sbb college aku sewa Wisma FAm sebagai hostel. Segala kemudahan nak main bola disediakan.. dengan padang yg lawa, kalau ader friendly match siap boleh pinjam jersey team Pahang lagi.. untuk setahun ajelah.. sampailah sekarang nih after 12 years budak2 college aku nih still playing together as a team w/pun masing2 dah tua..

Rate

1

Salam...
Bolasepak...Hmmmm...memang banyak pengalaman pahit dan manis sepanjang aku berkecimpung dalam arena sukan yang terkenal seluruh bumi nih...

Aku masih ingat lagi saat pertama aku menendang bola kat padang berhampiran dengan rumah aku.Kalau tak kerana abang aku yang mengajar cara-cara yang betul nak bermain bola, aku rasa sampai sekarang menonjol je kalau tendang bola.Sebenarnya sebelum aku tahu bermain bola, aku biasanya main Badminton, Roundess@Baseball, Chopping dengan galah panjang.. Masa petang nak main bola kalau hujan je mesti resah..duduk pun tak senang..

Pengalaman dan semangat dari kawan-kawan membuatkan aku terus berminat nak bermain bolasepak.Pengalaman yang aku tak boleh lupa masa aku tingkatan 2, aku dengan secara tak sengaja telah menjaringkan gol dari bahagian  tengah padang..Walaupun bukan dalam Pertandingan(Time Pendidikan Jasmani je..  ) tapi masa tu aku pada posisi pertahanan.Sebenarnya aku nak clear bola tuh tapi boleh pulak termasuk gawang gol..
Kedua, ramai daripada kawan-kawan aku kata kalau aku rembat bola, seboleh-boleh taknak duduk depan aku.Bukannya nak meninggikan diri, sampai aku sendiri pun sentiasa berhati-hati kalau nak rembat bola especially kat kawasan perumahan. Ada sebahagian daripada member aku selalu nasihatkan aku, "main guna kepala jangan ikut hati"..Mungkin kerana dah selalu terkena rembat dengan aku agaknya..keh2..Sebab dah terbiasa dengan posisi pertahanan, dapat je bola depan mata, rembat bagi clear...

Aku terpilih untuk pemilihan Pasukan Bolasepak bawah 16 tahun Selangor..Tapi malangnya aku tak terpilih.Mungkin aku tak berbakat untuk bermain posisi pertahanan.Tambahan pula masa tu peserta yang lain memiliki kelebihan dari segi fizikal..

Masa aku tingkatan 3, aku tukar posisi penyerang pulak..Sempat la aku turut serta kelab bola kat tempat aku dan telah menyertai beberapa pertandingan bolasepak sekitar Selangor.Hasilnya; JARINGAN GOL, 0. KAD KUNING, 1...

Lepas aku masuk asrama, aku dah slow main bolasepak.Minat aku beralih ke Takraw pulak..

Habis je belajar "sekolah tinggi", aku mula berjinak kembali main bolasepak.Tapi tak lama sebab aku mengalami kecederaan Ligament Terkoyak..Sejak daripada peristiwa itu aku masih bermain Bola sepak mahupun Takraw tapi sekadar mengeluarkan peluh dan tak beriya-iya sangat sabab risau luka lama berdarah kembali..

Sepanjang aku bermain bola sepak, antara koleksi jenama kasut bola aku adalah LOTTO dan PUMA. Aku pernah hampir nak terbeli jenama ADIDAS dan NIKE tapi tak berapa sesuai dengan kaki aku.

Mungkin aku tak berbakat untuk bermain bolasepak tapi hanya untuk menonton dan menyokong bolasepak..

Rate

1

jeles btl aku biler bace korang

citer aku simple jer...ayah aku ler introduce kan aku kat soccer..sebab dia rasa bosan tgk bola sorang2 kat rumah...dah ler aku nie anak sulung....so ayah aku ler yg memaksa aku duk dpn tv tgk bola...

team yg aku sokong..mesti ler selangor....reason sebab aku skolah kat gombak...tp rumah kat kl...hahahaha...aku time tuu darjah 6 kalo x silap...so selangor jer terrer time tuu...aper lg aku sokong ler selangor.......

akhirnyer aku jd fanatik selangor....kalo x der game live kat tv..aku sanggup bertenggek dpn radio dgr ulasan live dr dj from stadium...biler dj tuuu jerittt GOALLLL...aku pun menjerit skali.....mmg best....
azman adnan adalah player fav aku...fuh dia main mmg best....saperlaa crouch kalo nak dicompare ngan azman adnan versi kurus...

zaman ken worden ker warden ntah (x ingat plak nama dia) yg memula tuu mmg best..seyes best..piala malaysia x yah ckp laa..piala fa cup kot..waah mmg best..aku plg x suka tony cottee..panas ler..tuu ler nie ler....aku start hilang minat lepas ader kes rasuah..player yg aku sanjung2 dulu pun dikatakan terlibat ngan rasuah..pastu aku dah x respect azman adnan tuu..and then dia pindah join N9 kot..aku pun dah lupa....

form 2 kalo x silap aku follow epl...form 3 aku start tgk World Cup...hahahaha..akhirnyer ayah aku terpaksa mengaku kalah ngan aku..aku sanggup tgk game wc pg2 buta then baru gi skolah..bgn kul 3..tgk game..pastu terus siap gi skolah..pernah gak aku tertido dlm kelas..sampai skrg ayah aku menyesal sebab ajar aku tgk bola..but daddy..it's too late

then aku terpaksa main bola baling mewakili team underdog time pj..lwn bdk2 gedik wakil skolah plak tuu..aku x pandai langsung main bola baling..tp cikgu aku ckp main bola baling nie mcm main bola sepak jer..aku aper lg..tunjukkan skill yg aku belajar thru soccer tp praktikkan guna tgn...aku konon2 mcm attacking midfield ler.. team kami bolos beberapa belas kali..and kami hanyer score sebijik..tp player of the match aku yg dpt.....akhirnyer cikgu2 aku menjemput aku suh jd wakil skolah...dpt first team terus...first kali main..first terus siot..tp disebabkan aku x suka join bdk2 gedik..aku tolak tawaran cikgu

moral of the story...kalo pandai tgk soccer..konpom korang leh pandai main bola baling

Rate

1

Reply #30 ussopp's post

huyoo ucup... bola adalah chermin idop ko..

Reply #32 Brader_Jon's post

cayalah abe jon... mmg skillfull la ko

Reply #34 hyphrigian's post

cayalah hyp ... ko lah goalie futsal yg berbakat 'besar'

Follow Us

Reply #36 cak!'s post

citer ko mmg tersusun cak!

p/s: musim depan sila join epl ff  liga bolatalk

Reply #37 edmundo's post

padang tanah merah paling besh

Reply #40 conan's post

citer arhhh masa ko kat UK dulu

Reply #41 thylord's post

ko sekolah mana dulu...? leh masuk final tuh

Reply #42 katakpuruz's post

citer ko mmg besh , katak

Reply #43 jpl_fan's post

tgh imejin ko main bola baling neh

yeah u rocks

Reply #52 epitome's post

x yah ler imajin

Reply #52 epitome's post

wehh tome.. hari ni ko ader futsal alumni kaa???

......       

[ Last edited by  UsopBangLa at 21-4-2007 10:59 AM ]

Aku ni kalau nak dikira terror main bola.. memamnglah terror... Umur 9 tahun dah wakili Sekolah.. bawah 12 tahun.. Lepas tu.. bila Sekolah Menangah.. aku berkecimpung dalam dua jenis sukan yang paling popular kat sekolah Aku.. Rugby ngan Bola.. sampai Cikgu gaduh gaduh berebutkan aku.. hehehehehehhe...

Time umur bawah 15 jadi Juara Sekolah Sekolah Perak.. Dapat wakili negeri dalam Piala Rahman... tapi sayang sekolah cam kami sering dii anak tirikan.. yg terpilih semestinya Star , Anderson.. ataupun MCKK...

Bawah 18 Stop main bola.. kononnya nak tumpukan dalam SPM... tapi ketagih punya pasal.. wakili gak Sekolah main antara Daerah.. time tu kawan aku meninggal kat Padang bola.. Kederaaan kalau tenguk sikit gak.. tapi di fahamakan urat tengkuk dia putus bila jatuh kena tackle... dah takdir.. ??

Habis sekolah sambung kat U.. lansung tak main.. Sebab time tu jadi Hero bunga.. Sekarang ni minat tenguk saja...

Rate

1

saya tak pandai main bola... saya kaki bangku .. itu sebab saya suka tgk bola sahaja...

Reply #57 john_rambo's post

kalo camtuh takyah arr posting rambo..ko main senapang je la.. kuikuikui.. jom teh tarik..

Pergh...aku tak sangka la korang ni...
Ramai yg star2 pnah main utk sekolah, state negeri...suspek siot!!!
By the way aku mmg stuju dgn one of u guys yg resah klu petang2 dah mendung/ gerimis. Takut tak dpt nk turun padang. Budak2 sure terperok kt umh sbb ujan. Memang resah. Dah stand by siap pakai boot bagai, tiba2 hujan...hmm..

Originally posted by edmundo at 21-4-2007 12:27 PM
Pergh...aku tak sangka la korang ni...
Ramai yg star2 pnah main utk sekolah, state negeri...suspek siot!!!
By the way aku mmg stuju dgn one of u guys yg resah klu petang2 dah mendung/ gerimis.  ...

aku kalau kat kampung pun sama lahh.. petang agak2 kalau redup/mendung rasa mcm tak sedap hati ajerr...
tak sabo rasa nk balik kg.. hehe