CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koo_nit

~~ Kisah Misteri Di Sekitar Perak ~~

Reply #58 iconglu's post

mmg pun. udoh tak tahan, situ jugak teman lari pun..

off topik sat
kak ipar aku tgh buang air. laki dia baling2 batu kat pintu jamban. tau je la pintu jamban luor ni, pintu zink je. sekali pintu terbukak. laki dia terkejut, kak ipar aku apa lagi kelam kabut bangun. sib baik sapa pun tak nampak. org kat jalan besor pun tak nampak. (sbb jamban tu terhalang dek bumbung pangkin) bila dema citer balik, rasa nak gelak gulen2.

Reply #59 tapei_ubi's post

mmg takut le tapei.
bila masuk dlm tu mula le pikir benda bukan2. org intai le, benda jatuh dr belah2 bumbung le. pada hei nya sape teringin nengok org memerut pun...

Reply #60 in2eryn's post

ishhhh, sampai mcm tuh ..

ada tulisan ke

agak2nya mmg ada kot kubur situ .. tp zaman lama2 punya

weih, ko soh la pak mertua ko gali tanah tuh .. kot2 jumpe perak man lg ke

Reply #61 in2eryn's post

muehehe...mase kecik2 dulu aku slalu nyakat akak aku camni la

tueh deme lari...bolin je

Reply #63 dak_ker's post

kang pak metua kata aku gile pulak..   
sbb tak tau kawasan mana sebenarnya, kalau jumpa 1 lagi mungkin leh tau kedudukannya (kalau betui batu nisan ler)
batu tu takde tulisan la DK. kosong je. lama depa cuma anggap batu biase je. kebetulan berbentuk camtu.

Reply #64 tapei_ubi's post

tu le pasal. sekali ada free show

Follow Us

Reply #65 in2eryn's post

hehe, kalo gitu, abaikan aje.. batu je kot .. jgn pk bukan2

Reply #65 in2eryn's post

ntah2 ade kutu mane tereban kat situ...saje je nak nyakat kome

Reply #68 tapei_ubi's post

tereban tuh hape pak haji

Reply #69 dak_ker's post

teraban-humban,campak....bai..nak nalik ipoh kak paizah

Reply #70 tapei_ubi's post

baru nk tny td .. bile pak aji nak gerak balik ..

ok pak aji, moga selamat sampai. . kem slm kt mak aji

beberapa minggu lepas, si saka buat hal lagi.  ada orang nampak manusia takde kepala kat kawasan rumah.  leceh le.  kat rumah kampung pun ada saka buat hal.  tapi bila maksu cabar suruh tunjuk rupa kat cermin depan dia, tak berani pulak saka tu.

syukur la aku tak pernah kena apa-apa bila balik kampung.  

cerita lama:
hari tu masa keluar dengan kawan, dia terkena.  dah 3am jadi nak balik dari lepak-lepak.  ikut shortcut dari hotel heritage ke padang polo.  lalu depan stadium lumba kuda tu.  kat selekoh tajam situ, tiba-tiba motor-motor dan kereta-kereta dari arah bertentantangan dok 2-3 kali bagi lampu tinggi dari jauh.  ingatkan diorang marah pasal masuk lane diorang semasa ambil selekoh.  aku mengomel le pasal diorang.
sekali tengok, member dah terdiam.  muka pun macam gelabah.  last-last dia kata, masa kat selekoh tu, dia nampak ada mende putih terbang melintas depan kereta.
aku tak nampak.  sedangkan sebagai pemandu, aku yang sepatutnya lebih peka...  ntah la kenapa aku tak nampak.

nak kasi meriah ini bod.

dedulu masa kat sekolah, ada kes kononnya hantu menyerang.  aku tak ambik tau sangat walaupun penakut.  al-maklum la, zaman bebudak, mana la minat perkara camni.  tapi serius tak serius, sepanjang tempoh tu, setiap dorm ada buat amalan baca ayat suci al-quran sebelum tidur dan senior-senior yang jaga kitorang ada buat pasukan ronda sendiri.

aku tak kena apa-apa tapi member depan katil aku selalu dibaling batu sebesar asam boi dari luar semasa dia tidur.  sedangkan cermin bertutup dan dia pasang kelambu.

Reply #73 Gemukkkkkkk's post

mungkin mike ada penjaganya

jangan le cakap camtu.  aku tak mau penjaga-penjaga ni.  bahaya le.  yang ada penjaga ni le nanti ramai akan datang nak test power.

ok, satu lagi cerita.  ada satu budak junior ni, macam diikuti satu hantu.  katanya, hantu sorang minah yang mati dilanggar si bapak tu.  kalau tenung muka budak ni lelama, horror jugak.  kening lebat. hampir nak bertemu.  orang kata, kalau kening bertemu tu, ada la ertinya...

satu malam tu, bebudak lepak berborak.  tak tidur lagi.  budak ni dah tidur kat katil dia.  tetiba je dari posisi tidur, dia berdiri tegak terus.  takde nak bangun separuh badan, bengkokkan kaki, gerakkan tangan, etc.  terus tegak je.  macam pocong.
dah la katil dua tingkat dan dia tidur katil bawah.  cemana boleh tegak camtu tanpa elakkan katil atas.

lari la bebudak semua, pergi panggil senior.

Reply #75 Gemukkkkkkk's post

isk.. seram tul la. camner dia leh berdiri?
tp part kening sambung tu betui ke ek?

entah le, part kening tu aku tak tau sangat.
cemana dia berdiri?  aku tak tau.  macam pocong bangkit dari berbaring katanya.  lurus je badan tu.  

zaman sekolah dulu, batch aku ni rata-rata jenis berjaga malam.  pukul 3-4 pagi pun ada je dok berborak, study, dengar lagu, etc kat setiap dorm.  jadi aku tak rasa takut pun kalau dok merayau-rayau cari port nak melepak.

1 kali je aku takut.  kena kejar dengan warden pasal dok main combat soldier pakai mercun.  dia ni mental sikit.  dah la bawak parang dok merengus baran sambil check setiap katil nak cari pesalah.  aku berlakon tidur, nasib baik lepasss...

Reply #77 Gemukkkkkkk's post

aku pelik camne dia berdiri, sedangkan katil tu mana lepas nak berdiri kan? kot dia spesis rendang kot...
isk.. seram aku..
ko baling mercun kat pak guard tu ke?

entah le cemana dia lepas katil tu.  

dia ni memang asal tak puas hati dengan kengkawan je, dok ugut ala-ala "nanti aku suruh kak ###### datang kat kau".  dah la jenis masa kelas, suka dok tengok kat luar tapi tangan rancak menulis.  bebudak cakap, bila ditengok, dia dok tulis nama minah tu berulang kali.  elok je ditulis walaupun mata tengok tempat lain.

hahaha ada pelindung ke mike bai??? pelindung yg tak di undang...hehe
hantu lain pun gerun kat mike