CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Kisah-kisah seram di Genting Highlands

Post Last Edit by hatesjaret at 28-10-2011 12:48

dulu pun sy penah kena kat gh ni. tahun 2009 kat kat first world level 8 tp number bilek xingat da. time tu sy pegi sorang2 haha ingat nak g backpack la konon. sy pg jumaat pagi and balik ahad (by bus) yang beli kat kl sentral tu. time tu pg saja2 cuz bosankan thn pgla gh.xrancang pun main pegi je. time sampai tu da agak tghari la.so, xde la seram ke menda kan. bila da sampai tu masuk bilek mcm biasala.baring2. lompat2 kat atas katil tu nak test2 katil tu best ke x kan. masa jumaat tu, rasa xblh tdo. mlm rasa mcm panas semacam padahal aircond on. tp mcm panas. pastu tilam pula buat kulit rasa gatal xtau la samada sbb tilam tu kotor or ape kan. so, around 3am if im not mistaken, sy mula2 dengar mcm suara org ckp2. tp mcm berbisik dari luar pintu.cuma xpasti ape butir2 yg dibisik tu. sy buat bodoh je. ingt mcm bunyi angin ke ape kan.x pikir ape pun time tu. tp xhilang2.makin lama makin kuat.tp still dlm nada bisik. dia mcm panggil (haaa) tp dlm nada yang bisikla and slow. pastu sy kuar g tgk.xde sape2. pastu sy selamba tanya mcmni 'siapa? ada ape2 ke? kalau ada pape, silakan masuk. tp janganla bising or buat sound2 yang bukan2. kita hisap rokok sama2". sy ckp mcm tu. time tu rasa biasa lagi and sy separuh gurau pun ckp mcm tu. time tu sy hisap2 rokok dlm bilik.hahahaha. thn, suddenly, rasa mcm ada angin kuat lalu kat muka sy thn tiba2 can u all imagine gelas kat atas meja tu boleh mlayang mcm ada sumting langgar jatuh kat lantai? sy time tu rasa lutut mcm nak tanggal je. cuz xpnh alami rasa mcm tu. tp, sy cuba buat tenang, sy nyanyi2, hisap rokok. pastu sy dok atas katil.sy pandang skeliling. tp xde ape sunyi. thn around 4am, sy mula rasa ngntuk. thn sy tdo je terus. tp xde ape2la. thn soknya sabtu siang xde pape. tp bila mlm...around 3.30 am sy tersedar cuz mcm ada org pijak kaki sy and guess what? bila sy buka mata, ada lembaga berdiri kat hujung katil sy and merenung tajam kat sy.rambut dia panjag and kusut smpi lantai tp peliknya muka xnampak. tp dia facing sy. menda tu mcm pakai baju kaler putih tp xputih sangat dia mcm putih tp ada mcm kesan tanah and dah kekuningan da mcm kain putih yg buruk yang lama kat tanah. sy time tu, memang, rasa mcm nak jerit tp suara sy mcm xboleh keluar and lidah kelu. sy jadi mcm blur jadi mcm xtau lost kejap bila nampak. menda tu dok renung sy almost 5 minutes i guess. tp xde suara ape pun. cuma dia dok pandang sy. and, lagi satu kepala dia, hampir kena kat siling bilik tu. bygkan tinggi dia mcmana. sy tarik selimut slow2 tutup muka. xlama lepas tu hilang menda tu.hilang mcm tu je. tp dia sejurus lepas hilang tu, sy dengar mcm suara orang ketawa. pastu ingat dah hbs, tiba2 pula paip kat tandas terbuka. yg tempat mandi tu. terbuka. sy da mcm wtf? pastu tv boleh ter on plak?pastu off. pastu on pastu off. sy dari takut jadi marah sbb rasa mcm kena bagi bodoh2. sy pg tandas, pg check paip and guess what? xde air pun keluar and tempat tu kering!. and tv tu pulak sy g tanggal soket dia supaya xboleh on off da. pastu sy amik rokok and dok kat tepi katil and hisap rokok and utk bagi sy calm down cuz first time kena. pastu, tibe2 pintu bilek sy plak kena ketuk tp dia ketuk mcm slow2. sy da bengang da time tu sy pg pintu buka pintu tu.xde sape and once again ada angin lalu kat muka. pastu sy amik towel, sy libas kat dinding sambil ckp ' aku xtau ko sape, and ko tau aku sape. and kita sama2 makhluk Allah. aku xkisah kalo ko nak tinggal kat dlm bilek ni. ko boleh tinggal.tp ko jgn ganggu aku or buat bising da sbb aku nak tdo and aku nak balik esok.pasni, ko boleh tinggal kat bilek ni sesuka hati. tp untuk mlm ni, ko jgn ganggu aku and buat bising. ko boleh buat ape je ko nak main2 ke ape terpulang. kalo ko nak rokok pun ko hisapla kalo ko boleh hisap. tp itu je jgn ganggu aku and jgn buat bising' pas aku ckp mcm tu, xde pape da jadi. sunyi sepi keadaan. pastu aku tdo. thn pagi esok bila aku nak balik, aku ckp kat receptionist bilek tu ada hantu. dia cuma kata biasalah.

gila ahhh....2 malam aku takut nak tido kat umah sebab teringat cerita2 kat sini...tapi sebab cerita2 sini best aku gagah jugak baca sampai habis

dulu pun sy penah kena kat gh ni. tahun 2009 kat kat first world level 8 tp number bilek xingat da.  ...
hatesjaret Post at 28-10-2011 12:47

kot ye pun seram, ingat ingat la letak paragraph ye dik.akak pun seram nak cari paragraph kau ni dik

Reply 1023# olaoli

lolllll sorryyy.... jgn mrh next time sy letak paragraph ye

citer la lagi.......best ni.....so far aku selalu naik memalam GH ni x pernah la terkene ape pon....jumpe bapak ayam ade la mase lepak kat mekdi bawah tu.....siap offer cewek lagi....hahaha

dulu pun sy penah kena kat gh ni. tahun 2009 kat kat first world level 8 tp number bilek xingat da.  ...
hatesjaret Post at 28-10-2011 12:47

muskil jap.. sbb setau aku bilik2 hotel or apartment kat genting mana ada aircond
mcm mana plak bilik yg ko duduk tu ada aircond.. sbb kat sana mmg sejuk bukak tingkap ajer dah sejuk mcm ber aircond

aku pernah dok kat 1st world, genting hotel, apartment ria, awana.. mmg takde aircond bilik2 kat situ

Follow Us
it is not like aircond like aircond yang aircond kat dinding tu. yang letak kat lantai tu. time tu menda tu memg ada kat bilek. mcmana nak describe eh..menda tu mcm aircond tp bukan yang kat dinding tu. yang letak kat lantai tu. itu bukan aircond ek?

tp menda tu sejuk jg mcm aircond cuz fungsi dia mcm aircond jg tu..cuz sejuk jg.xkan kipas pula menda tu.

Reply 1028# hatesjaret

mende alah nie ke???

kat genting dgn cameroon memang diorang tak pasang ekon, yg ada cuma kipas je....
yg bro cakap tu tu bukan ekon... tu dipanggil air purfier...... ianya menyedut debu2 dan menyedut bau2 busuk....juga menyegarkan udara

peti ais kot  

wah hatesjaret...ko la yg femes kat bod gossip sana kan??? lol...

yess AKASHIRO. itula mendanya tuuuuuuuu....itu bukan aircond ek?xkkan kipas.tu aircond rite?masa sy masuk bilek tu memg menda tu ada kat tepi katil.xtaula kalo org sblm ni ada minta menda tu ke or apa. tp memg menda tu ada kat bilek tu time tu. time tu first time g tdo kat first world tu.

buruknyer amber court tu...aku pun plan nak gi gh dalam tahun ni...kalo mcm ni x jd tido sana lah... ...
marlisa_syazana Post at 25-5-2009 15:26

same dgn saye...

mmg tak pernah kesempatana tido di hotel2 di genting....rupa nya scary merry

aku ni umah kat area bentong..jadi dkt gakla nak naik Genting tu...Satu hari sj gatal  pi genting dlm kol 5 smpi sane.
pas merayau2 maghrib tu turun...mase tu bawak anak aku umur 1++...balik umah kami 3 beranak demam mlm tu.
mula2 ingat pasal sejuk sgt...tp masing2 sakit2 kat sendi badan...apa lagi bawak berjampi..p.cik tu bg bawang merah soh sental2 kat sendi2 badan...alhamdulillah...trus ilang demam ngan sakit2 badan..

aku baru balik genting semalam...macam biasa stay semalam kat hotel theme park ...bfore this aku ada citer yg aku stay kat amber court n xsempat bermalam pun aku da check out gara2 peristiwa jumpa minah puaka dalam lif ..  tu yg xpuas rasanya ronda2 kawasan tu aku ngan kawan pun pegi la...just nk jalan2 jer xde nk check out...mcm biasa aku borak kosong ngan pak guard kt lobby yg sepnajang masa duk tercegat je kat situ...

kat depan  luar lobby plak ada sekor anjing...pelik anjing nie...bila aku kuar keta dia tenung jer aku semacam...aku wat xtau jela..sape2 yg penah dtg myb ada nampak kot....

da la time cuti sekolah aku gi ingatkn ramai la org..rupa2nya takde org pun..aku leh kira ngan jari berapa kerat je yg ada kt situ...xsampai 5 org pun..apartment tu punye lah besau...yg aku heran n xpuas hati ,aku ada nampak jugak la kt atas ada la 3,4 buah rumah yg mcm hidup,maksudnya macam ada org menginap

aku pun jalan2 dlm bangunan tu..gi toilet hujung bangunan..sgt laa spooky..da la xnampak org..dlm toilet aku dgr mcm org tgh bertukang..pelik jgk..tempat tu xde org pun tp bila aku masuk toilet mcm bunyi meriah plak..aku wat tak tau..bila kuar toilet..suasana jadi lengang balik..sunyi..sepi.... pastu nampak la 2 org lelaki vietnam, pekerja kot berjalan sambil bawak makanan.....fuhhh lega sket coz ada la jgk org...aku naik tingkat 5 ikut tangga- ni kawasan gym/sauna ...ingatkan ada org la jgk...tp hampeh , sekor pun xde..gym/sauna tu pun mcm xde apa, kosong jer...kat kirinya plak macam ada meja pool or pingpong..macam bilik seminar pun ada jgk...huhu

time tu aku sorang je masuk dlm bangunan, member ada kt luar dlm keta ...dia kata masa nk kuar keta, dekat ngan 10 kali tekan kunci nk lock keta tp x terkunci2 jgk...padahal xpenah pun ada masalah ngan kunci keta aku tu....aku wat cam biasa...terus balik jelah...mmg sgt spooky...sampai je bawak, check2 kunci alarm tu ok jer, xde apa yg rosak...huh pelik..nk dijadikan cerita ,masa aku dlm bangunan,kawan aku dlm keta time tu dia nampak anjing kt luar tu tenung semacam jer kat satu bilik xsure dari tingkat baper..kawan aku tgk kt atas mcm xde apa2 pun....yg dia heran agak lama jgk anjing tu tenung ke situ...mendongak dlm lebih 5 minit jgk la...huhuhuh ...kitorang masuk sekali lagi..berani mati..naik lift menuju ke tingkat paling atas-tingkat 23

bersambung........

Rate

1

aku baru balik genting semalam...macam biasa stay semalam kat hotel theme park ...bfore this aku ada ...
JAY-Z Post at 1-12-2011 14:03

alahhhhhhhhhhhhhhh..tgh stok baca..bersiri lak~
hotel theme park tak penuh?? biar betul.......

aku bru lik genting gak sabtu ritu..ok jer...duk kt 1st world..takder antu pon..tak ase takut pon..bkn nk riak atau ape...ni kali kedua aku g ng fmly-ramai2...mse memule dlu setahun lepas aku ngn asben jer..bmalam kt theme park k=hotel..pon tak der ase seram2...

b4 aku g kali kedua nih..aku search kt tenent n bce per korang tulis gugat gak iman aku pai laki ku marah2 sbb aku takmo bg dier book aparment sb bce per korang tulis..hehehe

sudahnyer book gak 1st world hotel tawakkal jer la..
tp alhamdulilah per cutian ktorg tuh mmg mabeles..takder seram2 wlpn aku bwk adik aku yg ader 6sense tuh..dier pon kate bilik ktorg tuh aman...takder bendasing..alhamdulilah...
hehehe

next time nk g lagi..n aku mmg rekemen la hotel 1st world ni utk korang..bilik bersih n selese..aku penah duk theme park tp aku ase 1st world lg best sbb dekat dgn semua kemudahan.sekian

aku bru lik genting gak sabtu ritu..ok jer...duk kt 1st world..takder antu pon..tak ase takut pon..b ...
dlayla Post at 5-12-2011 16:22

antu2 tgh bercuti kot..