CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazijo

Clit...

sunat jgn xsunat..

aku cadangkan manzila jd president pencinta clit ok tak.hahahahahahah

Aku tak ada masalah. Terpulang pada penyokong aku la.
ISK....NAK JADI APE

Mengapa awak teragak-agak nak kata "Isk... Nak jadi bohsia ke?"
sunat jgn xsunat..

Yeah. But why, mister zero?

[ Last edited by  manzilla at 20-6-2007 02:12 PM ]

la...tak abis2 lagi 'berdebat' pasal khatan clit...

ingatkan dah 'faham' info yg ada tu...

princess_bubble This user has been deleted
dah petang...bye sume...nak balik dah.....

ishh...korang x pelik ke baca statement si manzilla tu? mcm ada yg something wrong je. hukum agama ni kita x boleh fikir guna logik akal tau..terpesong akidah nnti..aku pernah tengok prosedur khatan pd bayi perempuan, sikit je kulit yg d buang, seolah2 mcm melecet je, baby pun x nangis masa tu sbb kita cuba pujuk sambil kasik breast feeding, baby just rasa mcm terkejut lps tu dia breast feed balik, xde lah mcm kita nak dera atau menzalimi dia. wahai ibu2 semua, klau uol x tau pasal apa2 pun tentang perkara2 mcm ni tlg la tanya org yg lebih mengetahui cthnya ustaz yg bertauliah ke, jgn smpai kat akhirat nnti d tanya kpd kita apa tanggungjwb yg belum d lakukan pd anak kita plk...:pray:

Reply #105 highcastle's post

Adakah saya hanya menggunakan logik akal semata-mata wahai miss Highcastle? Pernahkan puan melihat perdebatan hujah para ulama tentang hukum-hakam? Pernahkan puan terfikir mengapa sesetengah pendapat ulama ditinggalkan dan sesetengahnya pula diikut? Kalaulah ya saya sesat, posting mana yang menunjukkan saya sesat?

Wahai miss Highcastle, baby tidak menangis tidak boleh dijadikan ukuran halal haram. Tidak keluar darah membuak--buak pun tak bolah dijadikan kayu ukur halal haram. Kalau ya pun hukumnya harus, tidaklah menjadi tanggungjawab mak bapak untuk menyunatkan budak pompuan, jauh sekali tuhan akan tanya para mak bapak di akirat "KENAPA KAO TAK SUNATKAN ANAK POMPUAN KAO? KAN IA TANGGUNGJAWAB KAO DI DUNIA?"

Sesapa berasa sunat untuk pompuan dianjurkan oleh agama Islam mari kalau nak berbahas. Saya kata tidak, hanya tradisi semata--mata. Tradisi ni kalau bercanggah dengan agama ia tak boleh diamalkan, kalau tidak tak apa la.

Wahai miss Highcastle, kalau ya pun hukumnya harus, apa kejadahnya nak dikhatankan budak pompuan itu? Apakah sekadar nak tambah senarai sejarah zaman kecik semata-mata? Atau nak memenuhi desakan sesetengah kaum keluarga? Kalau ditindik saya nampak laa jugak, boleh buat taruk subang. Tapi wajarkah nak ditindik idung setiap budak pompuan? Kena fikir juga incik-incik, manalah tau anak anda akan benci lubang atas idungnya nanti, bila dia tengok idung orang lain tak ada lubang... dan dia tau tebuk lobang atas idung bukannya tuntutan agama. Dia tengok idung mat saleh licin, cantik, idung aku pulak berlobang ya?

Follow Us
lantak ko la manzilla oii.. nak tanya skit...ko sunat x?   asik membangkang manjang, so, nnti klau ko ada anak pompuan mmg sah ko x nak sunatkan la? terpulang....
ada gak org mcm ni..
benda yg sunat, yg harus pun susah nak ikut, inikan pula yg wajib.

perghhh tak sunat tu...........nasib badan lerrr

Reply #1 nazijo's post

sebenarnya kenyataan ni tak benar dan diragui. Banyak faktor dah dikaji dimana tiada kaitan nafsu antara yg dah sunat dg yg tak bersunat.

Reply #105 highcastle's post

ini org punya stetment tak boleh pakai...tak berani mencabar apa yg tak patut. So kalau orang suruh you jalan senget walaupon u tau tak boleh...tapi takut akidah terpesong...lu ikut jugak la yer......ini pasal la org islam masih dlm kegelapan.

Reply #96 princess_bubble's post

nak tanya sikit...tang mana tu yg tak bersih? sudahkah anda terokai clit anda?

aku penah cakap kat pasangan aku, anak pompuan kelak tak nak sunat...dia cakap mana boleh, kena  sunat gak????dia cakap   nanti anak 'menggatal'...then aku cakap gatal tak menggatal terpulang pada anak tu utk berfikir mana yag baik mana yang tidak....pada aku kalau anak aku dah menggatal aku kawinkan jer...

Originally posted by mytrade at 25-6-2007 02:14 PM
aku penah cakap kat pasangan aku, anak pompuan kelak tak nak sunat...dia cakap mana boleh, kena  sunat gak????dia cakap   nanti anak 'menggatal'...then aku cakap gatal tak menggatal terpulang pad ...

Aku pon stuju ngan apa yg hang cakap mytrade....huhuhuhuu

ade x hadis or source yg boleh dipercayai yg mengatakan sunat pompuan ni SUNAT or...sunat ni hanya tradisi semata2 ja...coz ape yg aku bc sunat pmpuan ni tradisi masyarakat afrika/arab jahiliyah pd zaman dulu....so aku kepastian la...

setujuuuuuuu.................org kita ikut adat jerk....dah biasa turun temurun sunatkan perempuan....aku tak kira nanti aku tak nak sunatkan anak pompuan aku...tapi kalau anak laki umur 9 tahun aku nak sunatkan dia tapi aku dgr masa baby pun leh sunatkan budak laki....

BAB2 AGAMA NIE PRESS TAK BERANI NAK BAGI STATEMENT...NNT SALAH

Reply #112 mytrade's post

Tengok, betul kan aku cakap. Pompuan disunatkan supaya tak menggatal. Khatan untuk mengelakkan pompuan menggatal haram kerana sasarannya ialah clit.

Reply #117 manzilla's post

tambah sket......"perempuan diwajibkan bersunat untuk megelakkan nafsu yang tak terkawal"......

Aku ingat la...kalau korang nak kata hala ke haram ke harus ke...tolong insert hadis atau pendapat ulama yang berkenaan. Nak lagi bagus, letak sekali perawi dan/ataua nama ulama tersebut.

Atau susah sangat, pi call Dato Haron Din ka, Hassan Din ka, Harussani ka Nooh Gadut ka....

erm....