CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fifa

Kaedah IVF

Close [Copy link]
a'kum.. ni intan nak bgtau, intan buat UPT hari selasa -ve juga. Memang confirm x ada, belum rezeki intan lagi...

3521# specialmom

"Bahagia kini ku bersamanya... oh indahnya" hehe nak juga sambung tapi JANGAN LUPA LIRIK :lol

Salam SM makasih.... lama u tak update kan.............. Alhamdulillah baby dah semakin besar, tak nak tambah lagi?

Baby tam kuning, ur baby hari tu ada kuning ker, apa petua?

Assalamualaikum auntie sumer.... nama saya Azuin Arianna

3525# tampayaki

alahai cumeiiiiinya..
Welcome 2 the world azuin...Moga azuin jg anak yg solehah

3520# mmelonberries

akunya pengalaman dulu.. xde pun bleeding, alhamdulillah...
cepat je recover, sbb minor operation kan

3525# tampayaki

congrats tam
cutenye baby tam

Follow Us
3525# tampayaki

comelnyer azuin..
moga2 jd anak yg solehah yer....

3527# Hanni

oo ye ker.... mc brp lama dpt....

3525# tampayaki

wah..merahnya bb.. so cute..  aku je menanti hari.. ni dah rasa sakit kat ari2 ni..

3530# mmelonberries

mel..semoga selamat menjalani OD...
moga pas ni rezeki hang plk.. sabar yer.. insyaallah..:pompom:

3531# feeza81

semoga selamat semuanya feeza
menghitung hari je kan skrg

Post Last Edit by mmelonberries at 8-8-2009 09:24

3532# feeza81

AMIN......
tq yer feeza
pejam celik pejam celik
ko dh nk beranak dh yer
aku rasa cam baru jer ko reg hehe
semoga hang selamat bersalin yer feeza
AMIN....INSYAALLAH......

Hi semua

Saya ambil masa dua hari utk ''khatam'' thread ini. Semalam sampai 2 pagi membaca kisah suka duka you all at the end banyak info pasal Puan Tuala yang saya tau (tabah betul buat test test test dan test test) Salute!!

Bila baca kisah special mom ..berdebar debar sesambil dlm hati berdoa agar dilain post dia berhasil mendapat kan zuriat. Lega betul bila dpt tau her result!!

Bila baca kisah sarah, tam, nurin, cipotet saya siap teka siapa yang berjaya siapa yang tak berhaya. Ada tu tekaan mengena ada tu lari dari sasaran.

Tak apalah saya membebel sorang sorang pepagi ni (sini US dah 9.00 pagi) esok (waktu Malaysia) tak taulah apa feedback yang saya dpt. Maybe some of you dah terbiasa tengok my ID kot? Saya perasan jugak ID ID dlm thread ini yang saya jumpa dilain board/threads. Anyway salam perkenalan dari saya.

Okay back to my story morry .. saya dah ada dua anak. Satu lelaki satu perempuan. Last year memang ingat nak stop dua tiga tahun first. Kita merancang hanya tuhan menentukan kan? bila my son masuk 2 bulan, keinginan utk dpt sorang lagi tetiba datang mencanak canak. Bila ckp kat my abe dia setuju jer. Pelik kan? mcm sakit C-sec masa bersalin anak no.2 tu tak ada kesan. Kalau orang yang C-sec sure nak rihat dua tiga taun kan? not me. Saya ingat nak besarkan anak anak sekali gusssssssss!! senang!! malas nak membasuh botol tiap 3 tahun or 4 tahun.

So kami start try this year. Last year sibuk pindah rumah, MIL datang, my parents datang -- doktor suruh tunggu period datang sebab full bf sampai 6 bulan tak dtg period.
Sekarang dah bulan 8. Kawan kawan yang sama sama nak menambah ahli keluarga semua dah mengandung. Kawan forum ni pun dah mengandung. APA SILAP KAMI?

Check lah kat doktor. Dia suruh ambil clomid utk 6 months lepas tu kalau tak menjadi dia suruh buat lapos kebenda tu? (tengok tiub okay ke tidak). SAya ckp tak nak makan clomid nak terus check tiubs. So buat lah .. dpt result my ''kilang'' semua perfect!! time tu rasa menyesal lak buat that operation sebab sakit wehhh lepas sedar

Lepas tu kena d&C -- lepas tu repair badan (mkn vitamin etc) -- lepas sebulan D&C trylah cara normal. Dua bulan tak berhasil. Doktor suruh try lagi sebab tak ada prob for both side (me & my abe) lepas tu daku ni still young & dah ada dua anak yang lahir tanpa masalah. Tapi saya dah tak nak try cuba cara normal sebab leceh lah nak test Ovulation day, nak projek mega dua hari sebelum ovelation dan 2 hari selepas (saja je nak simpan stock banyak banyak dlm bank ku itew) satu lagi mcm pressure bila tau Ovulation day dah sampai dan kena buat Baby Dance (kengkadang hari tu penat ya amat melayan anak anak .. kekadang hubby pulak out of town).

So last month ckp kat doktor nak buat IVF. Terkejut gak dia sebab so soon. Belanja kat sini almost  RM54K. Tak mcm Europe insurance cover -- kat sini sendirian bhd. Sekarang maybe next week nak jumpa doktor pakar IVF. Banyak info yang saya dpt dari pengalaman you all dan tau lah apa soalan yang akan ditanya nanti.

Tapiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bila baca part kena cucuk sendirik tu alahaiiiiiiiii mcm terbantut lah pulak. Daku ni pengecut banyakkk!!. Tu pasal dulu setengah jalan jer ambil nursing course. Siapa nak tolong cucuk kan? my abe pun penakut jugak.

Ingatkan ivf ni pergi lab dia tarik telor > senyawan> simpan balik ... rupanya ambil darah lah, cucuk tiap hari lah, tarik telor lah blah blah blah. Camana nak berehat lepas ET? anak anak bukan boleh tak jumpa me ..sejam dua jer dah meranban mencari mamanya.

Ops lupa, lepas habis period bulan 7 ari tu doktor ada bagi satu injection (nak kembangkan telor ke benda tak ingat dan tak angkat pot sebab otak dok ingt jarum yang bakal tenggelam kat muntat) .. so kami dah try cara purba (hahahha cara normal) harap harap membuahkan hasil. Sayang gak duit nak lebur buat IVF -- kot bawa balik Malaysia boleh beli mcm mcm -- rantai sebesar tali timba dua tiga urat pun dpt) .... hehehhe daku mengarut sekejap. Tui Pu Chee ~~

Kalau tak berjaya memang harapan utk IVF tu sangat lah cerah. Nanti akan update lah proses IVF di US ni camana. Tapi lambat lagi sebab my period selalu dtg 22 hb (28 cycle).

Ni ler website klinik yang kami akan pergi.

http://www.chaivf.com/index.php

Bye ~ semoga yang lain terutama nya Sarah, Cipotet, Nurin terus mencuba dan mencuba.

Try masuk blog nurin tapi ada virus lah ..