CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tewah

Polycystic Ovaries - PCOS

ehehee...mkn jgk sayur2 tu.
tpi xbape nak suke sangat.
ntah la saya ni xgemok pon tpi kene PCOS jugak.
skrg gynae suh bersenam.,,,turunkan berat badan.

ehehee...mkn jgk sayur2 tu.
tpi xbape nak suke sangat.
ntah la saya ni xgemok pon tpi kene PCOS ju ...
zaralove Post at 28-1-2012 14:47

aik x gemok nape doc suwoh senam?ki3
so doc blum prescibe pape ubat la eh?

aik x gemok nape doc suwoh senam?ki3
so doc blum prescibe pape ubat la eh?
assakinah Post at 28-1-2012 15:43

sy krus jer.tpi menghidap PCOS< doktor suh trunkan berat badan 5 kg camtu laaa...skrg berat lg tambah 2 kg lepas makan ubatyang doktor kasi...bukan turun, lg naik ader laaa...
mkn plak lagi berselera.

sy krus jer.tpi menghidap PCOS< doktor suh trunkan berat badan 5 kg camtu laaa...skrg berat lg t ...
zaralove Post at 28-1-2012 16:06

hak2...x susah tu 5kg je

eeeeerrrkkk...boleh tahan susah la.makan xleh nk control skrg
asyik lapar jer..

Reply 201# husniey

hyye husniey..maaflah baru berkesempatan reply ni..huhuactually saya dah buat rawatan macam2 daripada tradisional, moden, homeopati..
yg latest saya g jumpa doktor raja juhaida di hospital columbia asia puchong..
rasanya ni doktor terbaik yg saya pernah jumpa..
saya langsung tak stress bila consult dgn dia, cara dia layan kita yg betul2 buatkan kita rasa selesa dan relax..
kalo sape2 ada pcos, saya suggest jumpalah dgn doktor ni sbb dia sgt2 memahami...

Follow Us
salam sahabat2 pcoser semua,
dh lama saya tak jenguk thread ni since last visit saya di post 187#
saya sebenarnya ada khabar gembira yang nak saya share kat sini bagi pembakar semangat sahabat semua bahawa walaupun kita ada pcos, tapi kita juga mampu bergelar ibu, insya Allah..

saya dh kawin 6 tahun, mggu lepas doktor sahkan saya pregnant 8 minggu.syukur alhamdulillah...tak pernah saya sangka begini hebat ujian buat saya dan begitu nikmatnya hikmah di sebalik semua ujian tsbut.

pagi tadi, saya dan suami baru balik dp hospital columbia buat scan. doktor sahkan kandungan saya berada dalam rahim dan sudahpun ada heartbeart. hampir menitis air mata saya melihatkan janin yang masih kecil dan sedang membesar..

saya tahu, segalanya masih baru buat saya, dan saya mengharapkan doa sahabat semua mudah2an kandungan ini sihat dan selamat..saya juga doakan kawan2 yg sedang berusaha mudah2an usaha, doa yang tidak putus akan membuahkan hasil yang sungguh manis kurniaan Allah swt. amin......

tahniah!!!!!

tahniah buat akuwanita...semoga baby dalam kandungan sihat tanpa sebarang masalah..

amin...

Reply 228# assakinah

terima kasih assakinah.

Reply 229# zaralove

tq zaralove.saya pn mengikuti juga kisah zaralove yg TTC.mudah2an ada rezki utk zaralove bergelar ibu.insya Allah.
tak dinafikan sebelum saya pregnant pn saya hampir putus asa dan berserah.saya redha andainya saya tak dapat preggy pn. then saya stop TTC dan buat hobi baru. saya start mencuba pelbagai resepi baru, jamu kawan2 n famili mkn and daripada situ saya rasa happy dan xfikir dh psl nk ada baby. hubby pn mmg byk sgt2 membantu saya utk x stress n buat saya happy je.

saya stop semua metformin, saw palmetto, biodex, ubat homeopati, rawatan hospital, dan mcm2 lg yg saya penah telan selama ni sbb saya nak rehat dan taknak fikir dh. rezki Allah, saya just start mkn EPO+fish oil bermula bulan posa tahun lepas, alhamdulillah first time saya rasa nikmatnya pregnant... syukur sgt2...

Reply  zaralove

tq zaralove.saya pn mengikuti juga kisah zaralove yg TTC.mudah2an ada rezki ...
akuwanita Post at 1-2-2012 17:38

Aminn....Amin..Amin...
zara pon sekarang cuba untuk tidak fikir,tpi masih terlalu awal untuk zara berserah. buat masa ini zara nak cuba berubat kampung.

mane tau ada razki kan.lagipon zara skrg baru 1 tahun 4 bulan. kene struggle berusaha dan tidak hanya berserah.....

bile dah usaha, zara akan berserah...jika xberjaya, zara nak cuba yang lain plak.

zara belum amik biodex lg....dgr org ckp susu die xbest terus zara rasa xnak beli. zara payah skit nak telah benda2 yang rasa pelik ni...

huhuh..

untuk akuwanita, tahniah dan semoga bayi dalam kandungan sihat...

salam sahabat2 pcoser semua,
dh lama saya tak jenguk thread ni since last visit saya di post 187#
...
akuwanita Post at 30-1-2012 15:57

syukur alhamdulillah...saya pulak yg menitis air mata membacanyer..terasa alangkah bahagianya kalo saya dtmpat awk! =')

ermm...slama ni hnya mnjadi silent reader..tpi arini saya nk share pngalaman saya..
saya kahwin tahun 2007.means dah 5 tahun saya kawin still xder rezeki nk dpt bb lagi.sedih dhati hnya Allah sajer yg tau.. ='(
cek dgn doc,saya disahkan pengidap pcos.. =( penah pregnat sekali tahun 2009 tpi xder rezeki..kandungan xsmpai sebulan,gugur!tpi smpai skang dh masuk 2012 tetap x nmpak apa2 hasil...sblom gugur tu,wat treatment ngn dato'hamid arshad.segala mcm pil telan dah.smpai clomid doc bgi dah tahap dos paling tinggi still telor x nk membesar..bila dah smpai tahap tu, saya give up!
pastu saya smbung wat kt hospital putrajaya.appoinment punyer appoinment,smpaila turn saya kena wat ovari drilling,tahun 2010..time tu harapan saya sgt2 la tinggi..tpi hanya Allah yg berkuasa..selepas2 tu, tetap xder apa2 berita gmbira...time ni saya memng xleh terima sgt2..kdg2 saya rasa kenapa tuhan tu kejam dgn saya!(cpt2 istighfar)
pastu proses nk wat iui pulak..mcm2 pil2 mkn..tpi tiap kali nk smpai hari nk wat iui, telur still x besar..saya sedih sgt2.....awal 2011 saya stop sumer2nyer~saya sgt2 kecewa & give up!
pastu try berurut pulak..tpi masih sama..tiada apa yg mnggembirakan smpaila sekarang! sekarang ni saya cuma mkn pmo jer yg beli dari farmasi...baru mkn sebulan...smpai skang saya xtau apa lagi nk buat...kecewa sgt dgn diri sndiri..

and now, dh nk masuk 3bulan period x dtg2..stiap bln cuma keluar coklat2 jer...tu pon sekejap.dalm 3-5 ari..pastu stop..perot pulak semakin membesar,bwah ari2 brdnyut2,breast sakit,tegang..asben seronok jer kata maybe pregnant..tpi saya menidakkan coz dah xnk trtipu lagi..memang selama 3bulan tu saya x pnah check coz sblom2 ni stiap kali kalo wat prgnancy test,menangis jer sorang2 dlm toilet.saya xnk ada perasaan tu lagi!

Reply 235# sizuka82

setiap dari kita mmg diduga,,cuma lain org lain pula dugaannya...saya sdiri sdh hampir 4thn kahwin.penah keguguran dan kehilangan anak sb xcukup bln..oleh tu bsangka baiklah pada ALLAH..mgkn rezeki kita belum tiba.apa kata awak cek je UPT sb perut yg mbsr n breast tegang tu mcm pregnant..tp jgnlah menaruh harapan sgt tkt kecewa...kiranya test utk kepastian jela..ok? nanti jgn lupa inform blk ye..

hi semua...salam...sy x pernah tau prob PCOS ni..tp tetib eterpanggil nk bace thread ni..maybe sy tergolong PCOS...

nk tanye kwn2 semua..ape tanda2 PCOS ni? org yg dh pernah ada anak bole ke jadi PCOS ni? sbb sy dh ade 2 anak..tp dh cube nk dpt kan yg ke3 tp masih blom dapat..sbb asik keguguran dah 2 kali...mungkinkah sy PCOS?

puteh nak join the club...doktor sahkan puteh PCOS..jelas sangat polycystic ovary puteh...
baru peringkat awal nak buat rawatan..harap sembuh...

puteh nak join the club...doktor sahkan puteh PCOS..jelas sangat polycystic ovary puteh...
baru per ...
rumah_putih Post at 28-2-2012 01:43

puteh...mcm mane nk trace kite ade PCOS..mcm mne nk cakap kat doc tu mase nk check...adehhh x reti laa..tolon

puteh...mcm mane nk trace kite ade PCOS..mcm mne nk cakap kat doc tu mase nk check...adehh ...
MariaClara Post at 28-2-2012 15:57

cakap kat Dr prob kita..let say period tak dtg byk bulan..

pastu minta Dr buat vaginal scan..confirm nampak kilang telur kita..dari situ tau kita PCOS tak