CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tewah

Polycystic Ovaries - PCOS

Reply 179# assakinah

doc ckp fat yg ada dlm badan stiap org blh menyebabkan kita dpt pnyakit..doc suh sy trunkn berat badan utk bdan sy ready utk pregnant..lau ikutkn BMI mmg dh ideal pn..

Reply  assakinah

doc ckp fat yg ada dlm badan stiap org blh menyebabkan kita dpt pnyakit..doc su ...
nazdayah Post at 7-1-2011 21:30

mm macam2 kan..

Reply 180# murninurani

salam..ubat yg doc bg tu kene mkn..metformin tu utk control insulin dlm bdan kite..

Reply 173# husniey

salam husniey.... apa perkembngan diri awk skrg ?

saya baru  d diagnosed ada PCOS 19th jan 2011 ni... memandangkan umo dh 30++ doc klinik tu suh rujuk kt LPPKN utk rawatn n khidmat nasihat. katenye Kos lesbih murah berbanding swasta n lebih under control berbanding hospital besar.. saya rasa belum cukup bsedia utk buat rwatan pakar. selepas beberapa betika buat perbincangan dan mohon doa n petunuk Allah, saya  baru2 ni ditelefon kawan nk infom bahawa adiknye yg kawin sama tarikh dgn saya dh preggy 2 bulan.. dok sembang2 kwn sy kate adik dia pun buat treatment guna cara makan ubat hemopati sbb hormon x seimbang.  Dia makan ubat then  dlm masa sebulan then terus lekat..saya terus terbuka hati utk mencuba..saya hari ni  baru buat appoinment dgn doktor hemopati tersebut untuk rawatan pd hari rabu..nti tengok camner result doc tu..

and then saya nk jumpa dgn pengamal perubatan tradisional tmpt , yang sepupu saya pengidap fibroid n hampir under go 2nd pembedahan kerana fibroid membesar, disahkan mengadung... doktor hospital kata, kajadian tu mmg mengejutkan dia..rare cases..

lagi satu org tua kata baik bawak2 berurut utk betulkan urat n saraf..baru darah berjalan lancar...

so tgok la camner..dlm mase terdekat nk usaha cara2 aternatif..n makan supplement/vitamni utk suburkan ovari;
saya bagi masa 1/2 tahun utk treatment alternatif ni..then baru pk utk IUI or ivf ke..

salam semua, saya pun pcos.. baru 2 bulan lepas buat ovarian drilling.. sekarang sedang menunggu bila lah diizinkan allah mengandung.

actually saya pernah mengandung 2 kali, tapi gugur. lepas tu baru start treatment dengan metformin. hopefully kalau mengandung lepas ni, selamat lah hendaknya..

kawan2..ada tak sesiapa yg dah preggy lepas buat ovarian drilling?
my gynae bagi masa sampai bulan 4 ni, kalau takder apa2 jugak dia nak buat IUI pulak.

hai lissa..

saya pun akan buat iui next month..lissa da ade kawan2 yang berjaya melalui kaedah iui ni? dr kata hanya 11-12% shj kemungkinan berjaya. Dr. tak  berani nk latak peratus tinggi2..huhu

Follow Us
salam sume
i pn pcoser..seronok ade thread mcmni leh kite share info..sharing is caring kan..hehe
i pn dh lama kawin belum ada baby dan belum penah merasai pgalaman peknen..

family i yg lain xde prob utk peknen..even my mum pn lahirkn 7org anak..hehe..
so i yakin yang kita semua blh peknen..
cuma usaha dan doa yg xputus2 jela..

tipula kalo xpnh ada rasa sedih n hampir putus asa..
i rasa stiap org yg dh lama usaha nk dpt cahaya mata akan pnh rasa sedih,putus asa sume, salahkan diri sume..tapi i percaya semangat n dorongn tu yg paling penting..

i dh jumpa mcm2 doktor pakar..dh cuba macam2 ubat..
tapi last2 doc yg skrg ni yg i paling selesa..
dia ckp i blh conceive secara normal
cuma i perlu kuatkan semangat utk teruskn usaha..

i stkt ni amik metformin, saw palmetto, epo
cuba diet skit2 maksudnya i ubah cara pemakanan..
roti tu tukar dp roti putih kpd wholemeal
dp makan nasi 2x shari skrg jd sekali sehari je
and bykkn berjalan kaki, kemas umah utk kuarkn peluh..
dh bjaya kurangkn berat badan n rasa happy skit bile kita ada achievement wpun belum bjaya peknen tp i tetap yakin kita sume pasti diberi peluang utk menjadi seorg ibu..
insya Allah..

salam..Lia pun PCOS.. dah kahwin 5 tahun baru tahu ada PCOS.. tp dah buat Ovarian drilling Jun 2010.. alhamdulillah lepas buat ovarian drilling period dah regular..kalau x 4,5 bulan baru  period...  sekarang nie continue mkn metformin yg doctor kasi coz org yg PCOS ni insulin dlm badan tinggi senang kena Kencing manis... kalau ada kecing manis lagi susah nak pregnant.. doktor yg kata... hehehe.. Clomid pun ada jugak doctor bagi.. buat masa ni Lia still buat lagi follow-up dgn pakar.. harap2 lepas nie ada rezeki ada baby..

nak tanya. lepas laproscopy untuk ovarian drilling nih, berapa lama recovery period ye? Sakit mcm caesarean ker?

salam..

DR, nk tnya...kalau kita ada masalah PCOS,ada kmugkinan tak kita boleh dpt pnyakit endometris?sbb period tiap2 bln ada dtg cuma sket sgt..3hr je yg byk...risau...

salam. my 1st post dalam cari.com.my hehe
dlu stress ya amatz sbb kite kawin dah 2thn, hari berganti hari, kawan2 yg dah kawen lepas kita pon dah beranak, yg kawen 2 bln lepas pon dah mengandung
jd perasaan sedih tu mmg tak terbendung la.

pastu bila baca story mory kawan2 psl keseronokkan dpt baby
mmg bleh menitik air mata nih!

bila jumpa thread pcos, infertility ni , bc kisah org yg lebih lama menunggu, yg lebih byk usaha dr kita, rsnya im not alone. ramai rakan speerjuangan hehe

mmg susah nk bersabar dan bersyukur dgn nikmat tuhan
tp perlulah  bersangka baik pd Allah sbb Dia mmg tahu sgala2
andai mmg takdir kita takde anak, kite kene usaha jugak sbb itu gunanya misteri takdir!
dan insyaAllah dgn usaha kita tu pahala kita berganda2!

jom usaha ramai2!!

Reply  husniey

salam husniey.... apa perkembngan diri awk skrg ?

saya baru  d diagnose ...
anisanim Post at 31-1-2011 09:41 PM

hemopati kat mane?

salam..Lia pun PCOS.. dah kahwin 5 tahun baru tahu ada PCOS.. tp dah buat Ovarian drilling Jun 2010. ...
aulia_haniz Post at 17-2-2011 15:02

Lia, may I know who your gynae is? Kalau segan tulis kat forum, mintak tolong PM ye... Thanks

i was diagnosed with pcos masa 2004, berat naik masa belajar kat oz. buat test pun kat medical centre uni then org tu suggest ambik birth control pill utk regulate but i tak ambik pun. so all these years gi je la gym try lose weight and period tu nak gak regulate tapi mesti 1 1/2 months la.

then nak 6 months before nak kahwin tak period sebab stress kot haha. dah kahwin alhamdulillah period regulate balik but stress gak tak pregnant lagi, jeles tgk ramai kawan dah pregnant kan. then syukur sgt2 after 1st anniversary terus mengandung. ikut nasihat gynae suruh at least make love 3 times a week sebab duno when time subur kan

Lepas kahwin ni my heaviest la and mmg takde ambik ubat apa2. i guess Allah dgr doa i la kot. so to all yg trying to get pregnant byk2 la berdoa.insyallah ur turn will come

salam

nib nk tnya,org yg ada masalah PCOS ni ada peluang mgandung tak?risau la...

kalau mengandung leh bahaya tak?

salam... aunty orang baru kat cni...... pada yang masih mencuba aunty doakan semoga cepat dapat beby.....aunty dlu pun 3tahun menunggu....sampai malas nak pk......pastu tetiba peknen, then gugur.... selang 4bulan peknen lagik.... alhamdulillah.....selamat sumer.... hope pada sumer banyakkan bersabar.....banyakkan doa....... insyaAllah..... Allah la sebaik2 tempat kita mengadu....banyak la wat solat hajat gak... usaha dan terus berusaha k................

kalau mengandung leh bahaya tak?
awek_amir Post at 1-5-2011 21:17

x bahaya..

salam

nib nk tnya,org yg ada masalah PCOS ni ada peluang mgandung tak?risau la...
nibcomel Post at 28-4-2011 18:17

ada...tapi kenlah doa,usaha,ikhtiar,tawakal,rezeki akan dtg  

Reply 177# pelitaHatiku

ape kabar pelitaHatiku, anisanim dan kwn2 smua...
lame x masuk forum ni ..sy nk share sikit lagi pengalaman saya.. jalan terakhir doktor suruh sy telan 20biji pil provera setiap ari sekali gus.. (nk termuntah rasanya)..alhamdulillah selepas sebulan hyperlasia da hilang...lepas tu proceed utk buat iui.. kali pertama dan kedua cuba utk buat iui x jadi sbb telor sy masih kecil dan x matang..pastu doktor yg rawat sy tu cuti 3 bln maka bertukar lah doktor yg lain..doktor tu nasihat kan sy turunkan berat badan asal masa tingkatan satu dulu....haishhh 20kg nk kene turun..die nk jmpa saya bulan 6 ni dan pastikan da kurus tanpa mkn sebarang pil kurus..die bekalkn sy pil metformin je..

skrg ni masalah sy x dtg period dr bln 1 then sejak seminggu yg lepas sy pening2 dan x bermaya..pastu 3 ari ni ade keluar coklat..nk kata darah x juga sbb lain macam..pening2..kadang2 sakit kt bahagian bwh perut tu...

nk cari klinik pakar lain la...sape ade cadangan klinik pakar mana yg terbaek ya ..thanks smua