CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eCho

Bro Help Me Plssss

Close [Copy link]
MALEH NAK CAKAP.......:@ :@ :@

Tawakal ajer pada tuhan........
kalau Dia berkehendakkan jadi.... maka jadilah ia....

lain kali berfikir sblum buat.....
iman letak kat depan, bukannya nafsu....

Apersal tak guna kondom? Itu la pencegah yg paling murah dah mudah di gunakan. Penat satu duinia dok kempen guna kondom.....tapi ko tak dengar jugak....skang dah terpancut baru gelabah.....tu lah....perangai bebudak sekarang....tau buat tapi tak tau ubat.....pas tu semua media salahkan orang kita kerna gejala sosial lah....tak beriman lah.....kurang didik ugama lah....

yang penting, kau tanya dulu awek kau tu berapa hari bulan hari terakhir dia datang bulan...after that, baru boleh kira dia subur ke tak...tapi, kalau ALLAH dah nak bagi, hurm...aku pun tak tau lah nak cakap apa dengan kau lagi...tawakkal je lah...taubat nasuha...and then berdoa supaya ALLAH tak kurniakan anak luar nikah kat kau./....

pelik aku manusia zaman skrg. seolah2 zina dipandang ringan.

masa nak buat tak pikir2...la ni baru nak nyesal
padan la dgn muka hang :@

Follow Us

Reply #26 Vvenus's post

aku dah agak mesti ada orang bagi reaksi macam kau...haahaahaa...kesian si tuan rumah/....

ok, yg atas tu posting aku bernada emotional

ni posting aku yg rational lak

memula sekali korang berdua kena bertaubat nasuha.  balik ke pangkal jalan.  belajar kawal diri.  sebab mende sedap.  buat sekali nanti nak lagi. misal kata kali ni tunang ko tak preggy, korang pun lega..lepas ni kot la korang terlajak lagi..haa..pastu nanti gabra balik.

then, ko kena kira waktu subur tunang ko.  tanya bila last date dia period..(hari pertama dia start period before korang projek).  kalau hari korang projek tu jatuh pada hari antara hari ke 10 dan ke 16, possibility nak pregnant mmg tinggi.  kalau kena hari ke 13,14,15, laagiiiig la graf possibility tu mencanak2 tingginya. even ko tak lepas kat dalam, dibuatnya kalau meleleh masuk or mmg ditakdirkan Tuhan nak bagi ko rezeki anak, mmg ada possibility laaa.  kalau selain daripada hari tuh, kemungkinannya mmg kurang sket.  

kalau kena pada hari2 subur, well, kalau nak makan pil, tuh kena beli kat farmasi, cakap je pil emergency.  tapi kena amik dlm masa 24 jam lepas projek  also, kesan pil ni kuat...tahap kesuburan tunang ko akan kelam kabut.  mungkin dia akan terus bleeding, or the next period dia akan jangka masa lama, maybe lebih dari 14 hari.  (kesian kat dia, sebab dia yg tanggung...tapi padan muka gak ler sebab sanggup melayan napsu ko).  kalau dah lebih dari 24 jam, takleh makan pil ni lagi..korang kena bertawakal aje ler.

misal kata dia preggy, korang jgn nak tambah dosa baru lak.  jgn gugurkan janin tuh.  cukup2 la dosa yg ada.  act as a gentleman, pegi mengaku dgn makpak dia, dah bertanggungjawab lah.  soal korang belajor lagi ke, hape ke..tu ketepikan laa..sebabnya tu salah korang sendiriiii..jgn salahkan org lain aaa.

Reply #28 Vvenus's post

bernas...memang bernas...dalam ter-EMO tu boleh jugak jadik rasional ek...

Originally posted by Urban_Iz at 4-6-2007 11:34 AM
bernas...memang bernas...dalam ter-EMO tu boleh jugak jadik rasional ek...

hehe..ye ler..kalau ikut emo aku, aku wat cam gambo dlm avatar ko tuh jek..bior bersepai kepala hotak.

utk tuan rumah, misal kata la tunang ko preggy, ko jumpa la makpak dia.  be responsible.

kalau ko cukup jantan masa time merosakkan anak diaorang, maka aku rasa ko pun mesti cukup jantan untuk menghadapi dieorang.  

isk..isk..aku rasa nak emo balik nih.  penat2 makpak orang tu bela dari lahir sampai ke dewasa, sedappppppp2 aje ko merosakkan dlm masa beberapa saat.  dah la orang tua tuh percaya kat ko..la ni pandai lak tau ko nak jaga nama baik la..ape laa.. :@ :@

[ Last edited by  Vvenus at 4-6-2007 12:00 PM ]

perlu ke aku bersubahat dgn org yg dah berzina...

perkara pertame yg ko wajib buat adalah BERTAUBAT!!!

tu je yg aku bleh tolong ko yg jahil niiii..

Reply #1 eCho's post

koi gi le kat tok hakim..bitau semua bnda ni...dah suruh hakim tu sebat koi..100 rotan...selesai citer..pastu baru kita ckp bab nyesal ke idak..bole ke koi..

yoshimura This user has been deleted
pssst..

time ko projek tunang ko tu, ada darah tak?

yg ko tak sabar sangat tu apsal..
tunggu le kawen......

Reply #34 finding's post

sesal dulu pendapatan, sesal kemudian tiada gunanya(betul ke peribahasa aku ni???)

inilah, sebelum kau cucuk awek kau, kau tak fikir dulu...adakah awek kau akan mengandung kalau buat begini no matter kau pancut dalam rahim dia atau tidak...

aku ni pun bukanlah manusia yang perfect, tapi perbuatan kau tu memang kau tau pun kan kesalahan yang paling besar...

aku nak tanya kau, time kau syok

Originally posted by shahx at 4-6-2007 10:08
pelik aku manusia zaman skrg. seolah2 zina dipandang ringan.

aku setuju...tula pasal
zinaa wat perkara mainan jerk....tk tahu ke tu dosa besarrr???dosa besarr tau tak ape hukum??
tk takot gn tuhan ke???kalo boss kt opiss takot sangat...ni boss kepada segala gala boss tk takot ke???
imannn dlm dada tu kurangg...sebab tu tk takot wat maksiat2 nie...
tobatlerr budak oi....ape name koi...kap?cam name ikan jerk....
tobat..mintak ampun....ko ni aku tgk cm tk myesalll pon...
yg korang lak g bg galakan..bg name ubat tu..bg nasihat tu nasihat nie...
pasni tgk aa..kalo budak mpuan tu  tk ngndungg tk mustahil wat lagi..dh ade ubat pencegahan.....naik tocangg aa mereka...

tobatlerrrr budakkk oi...tk takot mati ker.......ishhhhhhhhh
astagfirulllahal azimmmmmmm

pasal dosa dia tak pikir. sibuk pikir takut tunangnye mengandung je...

Reply #36 arnabkiut's post

bukan apa, kitorang pun tak nak anak luar nikah dilahirkan melalui penzinaan itu...other forummer pun bukannya galakkan penzinaan ni...dorang bagi recommendation pun sebab tuan rumah thread ni yang mintak...even every forummer yang bagi several solutions cakap kalau tunang tuan rumah tu ngandung, jangan sesekali gugurkan kandungan tu...

:pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka: :pmuka:

tuan rumah dah bagitau ke bila date period tunang dia dan bila dia buat projek tu....kitaorang nak tgk risiko kehamilan.....

sbb kalau dah mengandung...baik ko pergi jumpa mak bapak ko dulu bgtau...pastu jumpa mak bapak tunang ko...ko nak cakap sendiri atau nak bawak mak bapak ko ikut suka la.....sbb aku takut nanti apa2 jadi bila ko gi terus terang  camtu...kena bapak dia sakit jantung atau mak dia darah tinggi...tak pasal timbul masalh lain pulak....atau bapak dia hayun ko dgn kapak....camner...mana la tau org dah naik marah....

kalau tak mengandung.....ada 2 keadaan....
1)ko boleh proceed kawin tp takyah ckap apa yg berlaku..biarlah ini jd rahsia ko.bukan soal tak berterus terang tp aku takut jd cam di atas...bapak dia sakit jantung atau ko kena lanyak....

2)klu ko taknak proceed kawin....ko jgn jumpa tunang ko sampai la ko nak kawin...sbb syaitan dah jumpa kelemahan ko dan 'laknat' tu akan pujuk ko buat lagi....awas...

Tapi aku rekemen ko kawin je la.....benda jd halal..tak susah nak takut2...pasal blajar bukan masalahnyer...ramai yg kawin masa blajar...kalau ko kawin masa blajar pastu ko pikir la camner nak rancang...tak nak hamil....

Originally posted by mytrade at 4-6-2007 10:33 PM
tuan rumah dah bagitau ke bila date period tunang dia dan bila dia buat projek tu....kitaorang nak tgk risiko kehamilan.....

sbb kalau dah mengandung...baik ko pergi jumpa mak bapak ko dulu bg ...

sifu..ko buat analysis macam nak beli kaunter saham jek..kih kih

details tuuu...