CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12701|Reply: 45

SATU KETIKA DAHULU : CERITA2 KL & SELANGOR

Aku bukak topik ni bagi mengimbau KENANGAN KL di tahun 60an hingga 90 an
yang mungkin kita boleh berkongsi bersama

sebab kita dibesarkan di KOTA ini dan aku hampir 30 tahun bergelumang di dlm hutan batu ini byk pengalaman suka duka di sini, dari BUS TONG FONG & FOH HUP hinggalah ROLERBLADE di SEMUA HOUSE & KOTA RAYA

agaknya korang mseti ada cerita yg lebih menarik drp kita mengkhususkan kpd satu Kws & Bandar seperti yg byk terdpt dlm Forum Board KL & SELANGOR ini

[ Last edited by  bzzts at 20-6-2007 06:04 PM ]

Rate

1

Salam...
kenangan tahun 60 an ni haku teringat cerita dari bapak haku...
dulu-dulu kalau masuk je bulan Safar ramai pemuda pemudi kampung akan mandi safar kat pantai atau sungai.

ramai penduduk muda kampung kat sekitar sabak bernam akan kuar naik basikal berkonvoi pegi ke taliair Bagan Jermal kat sebelah Perak (tak silap aku) untuk mandi tolak bala. dah jadi macam pesta air la plak. siap bawak bekal ketupat dan kuah kacang lagik.

masa tu memang hampeh, nak kata Islam tak kuat pak kiyai punya lah ramai. apa pun sekarang dah takder lagi. sekarang dag ganti dengan pesta jomheboh, pesta air, pesta pantai dsb tak mengira bulan safar ke , bulan zulhijjah ke sumer boleh...anytime

Boleh ke TK citer camni....kira kenangan gak kan...tapi kenangan zaman a go go 60 an lah....wahahaha

[ Last edited by  Dimarmalam at 20-6-2007 11:19 AM ]

Rate

1

Yang aku ingat dulu pasal bas mini warna-warni, senang nak cam.  Kalau kat sebelah Gombak dulu bas mini warna merah (no 14 & 15).  So kalau pergi KL, nak balik rumah, dari jauh kalau aku nampak bas mini warna merah tu, aku terus lari la kejar sebab dari jauh aku dah tahu bas tu bas balik rumah aku.  Sekarang ni bas dah dekat pun terkial-kial nak tengok nombor kat depan bas tu.  
Lagi satu dulu-dulu bas mini senang, setiap 5 minit ada sebiji.  Sampai pukul 2-3 pagi pun masih ada bas lagi nak balik rumah.

Rate

1

Yang aku ingat dulu pasal bas mini warna-warni, senang nak cam.  Kalau kat sebelah Gombak dulu bas mini warna merah (no 14 & 15).  So kalau pergi KL, nak balik rumah, dari jauh kalau aku nampak bas mini warna merah tu, aku terus lari la kejar sebab dari jauh aku dah tahu bas tu bas balik rumah aku.  Sekarang ni bas dah dekat pun terkial-kial nak tengok nombor kat depan bas tu.  
Lagi satu dulu-dulu bas mini senang, setiap 5 minit ada sebiji.  Sampai pukul 2-3 pagi pun masih ada bas lagi nak balik rumah.

nape tak sambung sini je TK? gambar pun dah expired...

haha..bas tong fong..mak aku selalu cite die kene gi tuition kat jln ape tah..area jln pasar sume tuh and berjaya times squre ..and kene naik bas tong fong nak balek rumah nenek aku kat peel road..kiterang selalu gelak kalau die ckp bas tong fong..lagi 1..datuk aku bwk adek beradek mak aku naik bas tuh gak gi bb park..gi fun fair..sweetnye naik bas beramai2

Rate

1

Follow Us
boleh gak belek topik lama ni : http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=106615

satu ketika dahulu ader kolam mandi nama the weld..

kadang2 aku pegi mandi ajak geng geng sekali...

skrg yg tinggal hanya shopping kompleks the weld

Rate

1

teringat zaman mula2 menapak kat kl dulu...dari utara ke selatan...naik bas ada...naik ketapi pun ada ...biasanya naik ketapi la...taim tu KTM  memang pemes..sampai jer KL dah  excited dah..stesen ketapi dulu sebelum KL setrall....memang nostalga betui...turun aje dari ketapi..pi keluar bawah terowong kat situ..kalu malam memang seriau...tapi biasanya malam le aku tiba ...pastu jalan kaki sorang2 teurih pi bus stand klang...eksyen wat2 cam terer aje ..ingat lagi siap kena kacau ngan orang ila kat bus stand klang...kecut perut..

pastu teringat lak naik bas metro no 10 ada ...no 4 ada ...bas 222 pun ada ...bas mini jangan citer ler...pendek kata  memang banyak citer masa mula2 menapak kat KL ni...sekian

Rate

1

teringat dolu2 naik bas mini dari keramat...
ada sorang housemate aku yang tinggi lampai ni
kalau tak dapat tempat duduk... dia tak leh berdiri tegak
terpaksa membongkok.. sian betul aku
jd.. mau tak mau kena bg tpt kat dia dulu la...
paling menci bila bas penuh... pastu bawak cam orang gila

teringat jugak bila aku nak balik ke rumah mak...
naik bas sampai puduraya..
pastu nak kena jalan kaki ke ke bas stand klang sorang2...
perghhh ..macam2 kes aku jumpa....

kalau ku ingat2kan balik....tak hingin nak dok kl lg..

Rate

1

dulu(60an)..mak cerita..lepas datuk pencen (he was gomen servant)..beli rumah di pj old town sek.3.jln othman..time tuh ulu banat tmpt tu..nak naik bas pon jauh...pokok getah sume..compare ngan sekrang..jauh gile beza..then thn awal 80 an sampai 87..still ade lagi mamak naik basikal bwh rojak n cendol..ais die pakai mcm ala2 kukur kelapa tapi flat je..tunggu ptg2..kat gate dgn nenek sambil bwk mangkuk sendri..

Rate

1

dah dekat 30 tahun
jalan tun razak tue daripada bulatan dia kecik
sampai bulatan dia besar

dari takde flyover sampai dah ader flyover
dari ader flat sampai la dah takde flat pekeliling tue

tetap JEMMMMMMMMMMMMMMMM

Rate

1

Reply #12 stingbeh's post

hahaha..lawak2..tapi mmg betul..tapi aku rase jem kat kl ni..lagi terok mase tgh2 80an ke awal 90an..sbb time tuh kl mmg tgh sebok dgn construction flyover2 ni..org tua2 dulu (family aku la..tataula org lain)..panggel jln pekeliling tuh...sekelar rut(circular road)..pasar rut(pasar road)..dulu2 ade robinsons..kire sekrang ni kununnye klcc la..sbb brg2 overseas byk sini especially made in england and mahal..so..datuk lepas dpt gaji..bwk nenek cuci2 mata nk beli mahal..itu di kl.

kalau di selangor plak..sbbkan nenek asal hulu langat(minang sane,then migrate ke selayang)..kalau sape2 pernah lalu jln ke hulu langat and tepi jln tuh ade sungai pastuh ade kolam ayer panas..kalau dulu..dierang balek kg,mesti piknik situh..dulu mane ade jln besar..so bwk telor rebus dlm ayer tuh pastuh berenang2 kat sg tuh..sbb dulu sg tuh jernish sgt2..sekrang ayer mcm teh o dangdut..

Reply #2 Dimarmalam's post

ko cerita Dimarmalam baru aku tahu kat situ dulu dia org mandi safar rupanya

Reply #2 Dimarmalam's post

Reply #15 TUKANGKEBUN's post

Skang takde lagi mandi Safar ni.
kalo tak silap aku muara Bagan Datoh pun jadi lokasi mandi Safar ni.
bapak aku cakap ritual mandi Safar ni sempena dengan bulan Nabi gering. Jadi derang nak buang sial bulan Safar dengan ritual mandi ni.
tahapehape entah...wat syirik jali je.

Reply #12 stingbeh's post

itu la yg selalu hubby kita bebelkan.. bubuh pulak sign board 'Kesulitan sekarang adalah untuk kesenangan di masa hadapan'.. hampeh..  dah bepuluh tahun dalam kesulitan kesenagannya  tak nampak gak lagik...

BmwZ4 This user has been deleted
Originally posted by TUKANGKEBUN at 22-6-2007 03:31 PM

haaaaa ......   mandi safar .....  

Kerana Kurang Ajar + Biadap, DARSITA di pukul di kepala bertalu talu. Utk lihat,Sila ke bod suggestion.
Now DARSITA spt Ibu Biawak, bersembunyi dalam lubang. Hulur kepala je,  di pukul dan terus di pukul.
Ibu Biawak DARSITA akan mampus jua one day, God will.

Reply #17 blonde's post

patut bubuh .. kesulitan skrg adalah untuk kesenangan ANAK anda di masa hadapan

aku pun nak cite gak pasal bas mini......

satu hari tu aku duk dlm bas bangku depan sebelah tangga,,, kat trafic light jaya jusco wangsa maju bas tu nak belok ke kiri... apa lagi buat corner baring..... yg aku ni duk sebelah mamat ni terkapai2 mencari tempat bertahan dari jatuh...... nak pegang besi n tingkap bas tangan tak sampai......   akhirnye aku tarik lengan baju mamat tu aku tarik sampai nak koyak baju dia selagi tak habis pusing aku tarik lengan baju dia berkali2 sampai dia pun terpinga2.... last2 dia bangun tukar tempat duduk....