CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makhluk

Petition untuk pulau drama RASHID SIBIR!!!!

masa awal2 drama cahaya hati tu nampak cam best...excited la nak tengok...pastu jalan cerita dah hampeh...tapi TERPAKSA tengok gak sebab takda cerita lain yg best...tak tau plak dia tiru ungu violet & VC kiss tu sebab tak penah tengok lagi...memang banyak yg tak logik dalam drama tu...part aaron serahkan kondo kat eja kononnya dalam kontrak tapi cakap 'tukar nama', pelancaran produk kosmetik tak nampak real, 1st time eja balik rumah dgn baju cantik lepas photoshoot tapi mak dia tak perasan pun perubahan imej eja...memang tak logik... :@

dia cuma 'gunakan' pelakon2 popular cam fahrin, eja, rita...sekarang ni aaron plak...

[ Last edited by  tasha86 at 26-6-2007 02:27 PM ]

aku tak tengok drama melayu bole join jugak ker

latip This user has been deleted
aku tapenah kagum ngan drama hasil tangan mamat ni, paling sakit jiwa nengok 'kau yg kusayang' kat tv1 dlu, babak makan dah 15 minit.gabungan babak termenung dah 15 minit, last2 bila habis stengah jam tu aku tanye balik akak aku yg tengok skali, "apa sbenarnye yg diceritekan arini'?stakat makan2 borak2 termenung xda isi gtu? "

Originally posted by makhluk at 26-6-2007 08:37 AM
sedozen UNSUR2 STREOTYPE DALAM DRAMA RASHBIR

1. kamera mesti nak menyorok disebalik pokok, pancutan air, pastu angel senget sikit.

2. Babak2 korporat mesti nak buat tepi kolam, nak2 kalau m ...

BETOI tu............
memang sumernyer betoi dan tepat skali...
laki aku memang dah lama berbulu TAPI kitorang tengok gak sambil menjadi pengkritikk....
the same goes to "sembelit kasih"....
ooo....satu lagu peberet dia yg melibatkan citer mak ayah ni....mesti lagu "ayah dan ibu" nyanyian sudirman tu....lagu tu sedap..tapi sebab si rashbir over dah pakai selanlu sgt..jadi cam tak best dah...
tolong ler RASHBIR oooooi...dah tak larat ler tgk citer mnegarut ko ni mcm DLM HATI ADA CINTA yg suck tu...
baik aku tengok rancangan kartun "KACANG" kat RTM tu yg dah2 ler sah tak logiknya...
:@

SEDOZEN UNSUR TAK LOGIK DALAM 'CAHAYA HATI'

1. kontrak jd jurucakap kosmetik tu...tak pernah aku dgr jd jurucakap dapat kondo...setahu aku kalau ada pun, provide tempat tinggal

2. aaron tu boss agency pengiklanan atau boss syarikat kecantikan?

3. eja tu umoq berpa? 36 kan? setahu aku org start jd model around 15yr old.

4. hukuman kena asid tu terlalu berat untuk innocent charecter mcm eja.

5. tak pernah aku tahu yg orng pi casting and amik gambar witot dikenakan mekap, dan datang gitu2 je...terus shoot gambar

6. baju tajaan boleh bawak balik ke rumah stinggan ke? maksud aku, aklau boleh bawak balik rumah, bukan ke kena tukar dulu..memikirkan logik..adakah eja balik rumah pakai baju glam? n rumah dia rumah stinggan? maknanya dia balik rumah naik LRT/ bas pakai baju tu ke?

7. produk launcing biasanya dirasmikan oleh org2 besar..bukan boss company advertising..(kalau aaron tu boss company advtsg)

8. cultural shockkah seorang mak cik setinggan apabila hanya beberapa bulan lepas anak dia jadi model, terus mak dia melaram pakai gown dedah bahu dan dada? <--norman damahuri

9. twist yg eja pernah kena rogol dgn bapak tiri tu nonsense!

10. ada ke orang bedah mata + plastik sekaligus? biasanya bedah mata dulu..kemudian baru bedah kulit muka.

11. ada ke orang sekali bedah kulit muka terus sembuh dna licin? bukan ke kena 4-5 kali surgery baru menjadi...contoh paling tepat..Siti Musliha...

12. ada ke orang buta pakai jam tangan? dan mata dia bersih aje kat kelopak mata...tu bukan buta, tu pejam mata.

Reply #205 makhluk's post

i like youu............

Follow Us

Bravo...bravo.... i like you toooo...!!!:clap:

hiqmi01 This user has been deleted
Dulu2 memang layan citer RS ni especially Mat Despatch. Tapi sejak kes citer Dalam Hati Ada Cinta, dah malas nak tengok citer dia sebab citer dia TERLALU LEMBAB, TERLALU MELERET sampai naik bosan tengok satu scene je makan berejam.Kalau bercinta tu waduhhhhhhh romantik sangat la konon tapi pakai logik la. Ada ke orang buat surprise makan kat tepi parking lot, kat padang KLCC, kat padang area Putrajaya? Cuba buat tengok.....mesti kena halau ngan Pak Guard. Nak buat pun pada2 la wlaupun nak tunjuk kreativiti tapi mesti la berasaskan logik. Baru orang tengok tak menyampah. Kalu betul2 kreatif buat la citer cam Cicakman walaupun aku tak minat Yusri tapi aku respek hasil kerja dia. Then baru la bole pukul canang nak cakap pasal kualiti. Ni kualiti kejadahnya kalau satu scene je pun makan berejam nak tengok.

ni tgk kat avatar si makhluk ni, su TERbayang avatar dia la yg menaip posting bagai kat thread ni...

bile tgk asid tu tumpah kat muka eja je, da tau apa endingnye..mmg meniru bulat2 video klip kiss tu. ungu violet tu at least tuka gak endingnya

Originally posted by makhluk at 26-6-2007 04:00 PM
SEDOZEN UNSUR TAK LOGIK DALAM 'CAHAYA HATI'

1. kontrak jd jurucakap kosmetik tu...tak pernah aku dgr jd jurucakap dapat kondo...setahu aku kalau ada pun, provide tempat tinggal

2. aaron tu ...

kelassss ko..

fikiran kita sama ek?  hehehe

drama die dah semakin merapu..

harap pelakon jerk best..

tp klu citer psl org ssh..mmg sedih..

fuhh!!lengkap tol laporan nie..

hehe

Originally posted by lonely_surina at 26-6-2007 05:43 PM
ni tgk kat avatar si makhluk ni, su TERbayang avatar dia la yg menaip posting bagai kat thread ni...

tgh bygkan...hehe..mmg kelako...

Originally posted by nonies at 26-6-2007 06:04 PM

tgh bygkan...hehe..mmg kelako...

dengan kepoh2 dia menaip posting kat thread ni.. tp mmg bestttt laaa :hatdown:

Mr.Forensics This user has been deleted
Originally posted by haszyoe at 26-6-2007 03:47 PM

baik aku tengok rancangan kartun "KACANG" kat RTM tu yg dah2 ler sah tak logiknya
...

a ah setuju..
citer katon kacang lagi best dari drama rashid bibir :@ :@ :@

aku pun dah mula perasan citer rashid sibir ni dah banyak merapu bila aku tengok citer 'selimut putih' (kalo tak silap la yg ada norlia ghani dan rushdi ramlie berlakon tu). bila rushdie ramli mati kena telan bumi tu aku dah mula tak heran dah dgn drama2 dia. tu pasal utk citer 'cahaya hati' ni aku tengok 15minit pertama tayangan sebelum kuar iklan terus aku blah ngadap internet. tak rasa teruja pun nak terus tengok sampai abis. wat letih aku jer terpacak depan tv. huh!

Mana hilangnya seorang pengarah berkaliber, Tony Francis Gitom...I think dia bole lah beat Rashid Sibir ni...

tony francis gitom mengarah drama2 sabah aje skang...kesian dia

hambooooooiiii!!!!!!:@

sakan korang membayangkan mak yg vogue da vass dan vogel ni....haruslah mak vogue skaan masa menaip..walaupun keypoo mak totap sopan taww!!!!

p/s : skang mak tengah menaip, tp pakai underw**r aje..boleh giteww?

kalo drama yg shoot kat kampung tuh (kuala sg. baru), kalo setting malam tuh dia punye asap ngalahkan rumah terbakar, mcm asap kemenyan pun ada....tak tau ape purpose asal malam je halaman rumah mesti berasap, kalo umah orang miskin takde letrik, makin bertambah2 asap kat halaman rumah, semua drama dia ada, nur di pintu syurga ke, pondok buruk ke, tikar buruk, quran buruk, pendek kata serba-serbi burukla drama dia...tak tau apsal minat benar dia dgn asap..

bukan malam je ada asap, siang pun mesti ada asap, kalo scene kat kampungla...hero kejer sawah mesti ada scene tengah membakar tengah2 sawah, citer laila isabella tu, ada ke tengah2 sawah yg keliling tengah terbakar dibuatnye tempat lepak...kalo kat umah kampung, heroin atau makcik2 tu mesti ada scene tengah menyapu sampah tengah laman sambil bakar daun2 kering...harus la kena rashid sibir ni pun kena bakar skali