CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12979|Reply: 52

LEMAS... Inikah lumrah orang berkawan.. Tiada ruang nafasnya...

Bukanku benci kepadamu
Bukanku benci watakmu
Percayalah kataku, aku rimas,
aku lemas
Bukanku benci cemburumu,
bukanku benci kau ekoriku
Percayalah kataku, aku rimas,
aku lemas

Huh...

Citernya camni... Aku ada sorang kawan ni.. Dia ni memang baik.. takda masalah..

Yang menjadi masalah kat aku ialah apabila......... Tiap kali nak SOLAT.. Dia sibuk nak ajak aku solat sama.. So, aku rasa agak lemas dengan perangai dia ni.. Bukannya apa.. kadang2 time aku aku tengah buat benda lain ke.. e.g berforum.. atau perut aku tengah tak sedap ke.. Atau dengan ertikata lain time tu aku belum ready nak pergi solat.. camner??

Dan hari ni paling menguji kesabaran aku.. Sebab...

Tadi aku baru je masuk opis dan duduk kat kerusi aku.. Alih2 dia datang kat tempat aku ajak gi solat.. Aku cakaplah.. "Aku baru je duduk ni.." Sebab biasanya dia paham dan akan pergi sendiri. Tapi kali ni tak.. Dia cakap... "Alah jomlah pergi kejap.." So, aku pun dengan muka ala2 takda perasaan gitu (geram + serba salah) pun menurut ajelah..   

Rupa2nya sebab dia nak pegi mini post-office sekali kat bawah ni.. So, aku rasa itulah motif dia beria ajak aku turun gak.. :@

So, camner eh perasaan korang dengan kawan yang jenis macam ni.. Yang jenis TAK BOLEH nak "buat sesuatu perkara" tu dalam keadaan sorang. Contohnya nak pergi makan ke, nak pegi mana2 ke.. mesti nak kena teman.. Even nak pegi solat sekalipun? :kant:

[ Last edited by  freekey at 23-11-2007 02:43 PM ]
Single Polls, Total 16 Users voted
12.50% (2)
75.00% (12)
12.50% (2)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

ckp kt die...."weh dlm kubur nnti pn sorang2 gak..."

tp elok pe solat jemaah ni...27 kali gnda pahalanye kn....pe slhnye..

Originally posted by Deadgurlzz at 27-6-2007 03:07 PM
ckp kt die...."weh dlm kubur nnti pn sorang2 gak..."

tp elok pe solat jemaah ni...27 kali gnda pahalanye kn....pe slhnye..

yelah memanglah elok.. aku tak nafikan.. :lebai:

Tapi kalau macam dia ajak solat ASAR ke.. time memang dah lama duduk kat opis.. OK gak.. Ini time solat ZOHOR.. dan masa tu aku baru je masuk opis..

Contohnya tadi lah.. Memang betul2 aku baru je duduk kat kerusi aku..

Hah pastu lagi satu kan.. kalau solat tu.. aku yang kena jadi imam.. :kant: Nasib baik part doa dia volunteer.. Ehehee..

Originally posted by freekey at 27/6/07 03:11 PM

yelah memanglah elok.. aku tak nafikan.. :lebai:

Tapi kalau macam dia ajak solat ASAR ke.. time memang dah lama duduk kat opis.. OK gak.. Ini time solat ZOHOR.. dan masa tu aku baru je masuk ...

ko ckp la kt die...'x reti sbr2 ke? aku br je smpi ni..ko neh...' tp dlm nada slumber la....kn?nti trasa plk si kwn tu...

aku rs die jenis pantang nmpk ko la sbb ko rajin layan die so sape lg yg die nk ajak....ko jelah!

Originally posted by Deadgurlzz at 27-6-2007 03:14 PM

ko ckp la kt die...'x reti sbr2 ke? aku br je smpi ni..ko neh...' tp dlm nada slumber la....kn?nti trasa plk si kwn tu...

aku rs die jenis pantang nmpk ko la sbb ko rajin layan die  ...

Ehehe memang kebetulan kat opis ni.. budak lelaki muda ada 3 orang je,, so memang no choice lah..

Dia ni memang baik budaknya...

Cuma itu jelah.. Macam tak bestlah.. Nak buat apa sikit nak ajak aku..   Sebab aku plak on the other hand.. suka buat kerja sendiri2 :lol

Anyway pasal tadi tu.. Memula tu aku macam tunjuk muka bolayan gaklah.. Tapi bila dah turun tu.. Aku cubalah create mood dengan borak2 dengan dia..

Actually bagus jugak dpt kawan mcm ni.. Samping dapat pahala berjemaah.. Dapat borak2 pasal isu semasa, isu kereta etc.

Oh lupa nak bgtau.. Aku dengan dia kiranya tak sekepala arr.. Sebab aku ni mcm minat sket bab hiburan2 ni.. Dia plak tak minat.. So, tu yang rasa mcm tak best sket tu..

Originally posted by freekey at 27/6/07 03:21 PM

Ehehe memang kebetulan kat opis ni.. budak lelaki muda ada 3 orang je,, so memang no choice lah..

Dia ni memang baik budaknya...

Cuma itu jelah.. Macam tak bestlah.. Nak buat apa sikit n ...

since ur interest tu x same...xpyh ajak die....and die pn should know ur interest la....if ko jenis ske entertainment, die mst phm ko n x ikut ko....dok jelah wat pekasam kt umah....

ko pn xpyh ajak die...nnti tkt die x biaSe plak...

Follow Us
Originally posted by Deadgurlzz at 27-6-2007 03:25 PM

since ur interest tu x same...xpyh ajak die....and die pn should know ur interest la....if ko jenis ske entertainment, die mst phm ko n x ikut ko....dok jelah wat pekasam kt umah....

ko  ...

kitorang rapat kat opis je actually..

although dia penah gak ajak lepak2 ngan dia time weekend..

so maksudnya kalau nak borak2 dengan dia pun mcm leceh sebab takda benda yg aku betul2 minat utk aku bercerita dgn dia,,

anyway deadgirl.. ko takda ke kawan2 yg jenis mcm ni?? yg jenis tak boleh nak bersendirian?

Originally posted by freekey at 27/6/07 03:33 PM

kitorang rapat kat opis je actually..

although dia penah gak ajak lepak2 ngan dia time weekend..

so maksudnya kalau nak borak2 dengan dia pun mcm leceh sebab takda benda yg aku betul2 min ...

so far..xdelah nk bekepit je ngan aku...memang aku sound ler....rimas ler...juz aku ade kwn suke yg ckp mcm bertih jgung ...nonstop..kite nk crite die pn sebok nk cite...kalut sgt...endingnye aku x biskan story aku...kdg2 aku ckp jek

"weh ngantok ler dgr cite ko...aku nk tdo" wakakakakkakaka

true-X citerlah sket.. apsal ko SAKIT HATI?

Reply #1 freekey's post

biase la freekey, adab b'kwn cmne ler... manusia ne ade mcm2 ragam kan .......

kalo da rase x suke ngan sikap & cara die tu, lebih baek terus terang jer ngan die.... cuba ckp baek2, pilih masa yg sesuai....

2 org borak jerk.
tucen nak join sekaki.

tak bley ckp ker...ko piyed...hak hak hak hak

ini speSIUL utk tuan tanah

Reply #9 freekey's post

aku ni naturally memang lone ranger.. kecuali ngan org yg btol2 aku comfortable sahaja jer.. yg  conversation leh go smooth takyah kepala otak aku penat nak reka topik... yg kl masing tak der idea nak borak we keep quite but still comfortable wit each other...

dan org2 camtuh tak ramai kat sekeliling aku ( skrg lagi lahh tak der lansung.. .. sunyi giler nieh..)... soo aku lagi ske kl aku jalan sensorg.. shopping snsorg.. makan sensorg... ( cumer nengok wayang jer tak penah sensorg.. hehehe )

kenape ko tak cakap.." nnt lah ko g lahh dulu.. aku malas laa nak g skrg... tulunlahh malas laa.. tak mo.. serius tak mo"...wat baby talk skit.. jgn ler wat muker marah.... sekali dua ko tak g.. mesti lepas tuh dia paham kot..

mende2 camni ko kene tegas.. kl dibiarkan..lama2 jadi camni aar .. meroyan kat porem hehehhe

kl aku.. aku cakap.." tak nak aar ..ader keje skit nak siapkan dulu...malas" penatlahh ikut selera org.... kl dipakse2.. banyak kali.. nnt aku sakit ati:@

sorile no specifik story sakit ati dlm hal nie... tp aku tauww aku sakit ati aar kl dibiarkan berlarutan mende gini..

Reply #1 freekey's post

bagus la tu...ajak gi sembahyang
tp sy faham kerimasan awk tu..
slow talk la..

ex bf aku pun gni la.suma nak berteman.aku yg pmpuan ni lg independent     aku ni lone ranger,suka wat keje sorg2.dia lak lain.suma kena berteman.dia ckp klu dia independent mcm aku ni,dia  bleh gila dia tu pnya la manja smpaikan klu nk blik kolej,dia xnak naik bas kolej snsorg.lbh rela naik teksi.truk  btol :@  :@

nasib baik la aku dh break ngn dia.klu  tak aku pun rimas sama mcm freekey   

ehhh...

bagus la ko nih...

buat apa semayang jemaah bagai... baik ko semayang jer sorang2... jangan semayang awal sangat... dekat nak abis waktu baru la buat... sbb ko memang confirm ko boleh idop abis waktu tu... takyah semayang pon takpe... kubur nanti asing2... ye tak....

ps: aku harap kawan ko tak jemu ajak ko semayang. semoga kawan ko dirahmati Allah...

dia ajak ko semayang... walaupon pegi post opis dulu ke hape ke...

yang penting dia dah niat nak semayang...

niat nak buat mende baik pon dah dapat pahala...

Reply #5 freekey's post

lain kali kalu tak suka...cakap jer....kan senang...tak perlu lah nak rasa rimas2 semua.....better jujur dr hipokrit...then rasa terpaksa or digunakan...kan senang.settle the problem

Originally posted by badreena at 27-6-2007 11:48 PM
lain kali kalu tak suka...cakap jer....kan senang...tak perlu lah nak rasa rimas2 semua.....better jujur dr hipokrit...then rasa terpaksa or digunakan...kan senang.settle the problem

kalau tgk secara kasar nya mmglah mudah.. it's always EASIER SAID THAN DONE rite?

lagipun aku tahu masalah ni takdalah besar mana pun.. itu yang tanya korang tu.. sebab aku rasa korang kebanyakannya tentu tak kisah pasal hal ni.. cuma mungkin ada sesetengah yang rasa rimas macam True-X dan mawarputih tu.. ehehe..

Taknaklah disebabkan perkara ni.. nanti kalau aku sound dia.. jadi dingin lak hubungan kitorang.. Dahlah tinggal dia sorang je kawan rapat aku kat opis.. :lol

So.. kesimpulannya aku nak dengar pendapat orang lain camner.. Nasib baiklah ada jugak yg berperasaan seperti aku rupanya..

Originally posted by True-X at 27-6-2007 05:02 PM
aku ni naturally memang lone ranger.. kecuali ngan org yg btol2 aku comfortable sahaja jer.. yg  conversation leh go smooth takyah kepala otak aku penat nak reka topik... yg kl masing tak der ide ...

soo aku lagi ske kl aku jalan sensorg.. shopping snsorg.. makan sensorg... ( cumer nengok wayang jer tak penah sensorg.. hehehe )

sama arr dengan aku.. benda2 yg aku leh buat sendiri.. aku lagi suka buat alone tanpa melibatkan orang lain.. contohnya shopping.. aku lagi selesa pegi sorang2 so that tak payahlah kawan aku tu nak tunggu aku pilih2 ke apa ke kan.. bebas rasanya..

makan tu.. kadang2 segan gaklah makan sengsorang.. tapi kalau dah terpaksa aku tak kisah pun..

tapi aku rasa kalau mcm jenis kawan aku tu.. mesti dia tak boleh nak makan sengsorang punya..