CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mimi07

i'm serious.....

Originally posted by Equalizer at 2-7-2007 01:44 PM
Pertama2nya yg mimi kena buat ialah:

1. Bertaubat sungguh2.
2. Jauhkan diri dari persekitaran yg boleh mendorong balik kpd melakukan perkara yg buruk, termasuk berpindah, cari house-mate yg j ...

tq equalizer......

nasib ada porem ni..dapat lah mimi luahkan masalh mimi tanpa perlu bersua muka

insyaallah mimi akan usahakan.....tapi teus-terang,kena kumpul kekuatan yang banyak dulu...godaan duniawi sangatlah hebat utk mimi sekarang ni

Originally posted by Equalizer at 2-7-2007 01:48 PM

Setuju!
Dulu masa zaman student, ada la gak mmber2 jenis kutu berdahak... kaki minum, pub, solat tok sah cerita la, drugs...
tapi bila tanya bini mcm mana yg korang ndak, terang2 kata nak c ...

mekaceyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

itulah nature lelaki   walhal diaorang lah raja tupai.....tapi,bukan takda laki yang dapat terima....macam yang kak melah cakap tadi...1 dalam 1 juta....

nasib bos takda    dapatlah mimi join sini

memang ler semua lelaki nak yg virgin... tp minded tu dah x de kot...

kalau dpt yg pandai layan, pandai jaga makan minum, sedap mata memandang.... rasa nye tu dah dpt cover pasal virgin. Lagi2 ler kalau dpt pompuan yg cukup ibadah nyer...

ha mimi...pe lagi,

dh rmi yg nk tlg....skrg depends on u plak nk brubah....INsyaAllah...Allah sntiasa mdgr hambaNya yg nk betobat neh...ok?

Originally posted by luvly_eone at 2-7-2007 02:07 PM
memang ler semua lelaki nak yg virgin... tp minded tu dah x de kot...

kalau dpt yg pandai layan, pandai jaga makan minum, sedap mata memandang.... rasa nye tu dah dpt cover pasal virgin. Lagi2 ...

insyaallah....harap2 mimi dapat jumpa laki yang macam ni...mimi akan jadi isteri yang solehah   tapi camna plak hukum karma

Follow Us
jgn risau mimi...

MEMANG ade laki yg sggup trime diri mimi tu...jgn risau k?aku pnh jumpe laki yg memang x kesah psl cite2 silam ppuan tu...as long die mmg nk brubah tu pn dh ckup baek tuk laki tu ...

Originally posted by Deadgurlzz at 2-7-2007 02:08 PM
ha mimi...pe lagi,

dh rmi yg nk tlg....skrg depends on u plak nk brubah....INsyaAllah...Allah sntiasa mdgr hambaNya yg nk betobat neh...ok?

yer..ramai gak yang sudi nak tolong.....mmg secara teorinyer mimi tahu apa yang patut mimi buat,tapi skarang ni,mimi kena cari jalan untuk kuatkan dalaman mimi dulu...kalau boleh,kalo dah jadi baik,taknak kembali ke tabiat lama insyaallah,mimi akan teruskan usaha mimi

Originally posted by Deadgurlzz at 2-7-2007 02:10 PM
jgn risau mimi...

MEMANG ade laki yg sggup trime diri mimi tu...jgn risau k?aku pnh jumpe laki yg memang x kesah psl cite2 silam ppuan tu...as long die mmg nk brubah tu pn dh ckup baek tuk l ...

laki tu dah kawin ke skarang ni?  kenalkan kat mimi boleh?

kitorang kat sini cuma blh bg nasihat... x lbh dr tu...

Semua tu terletak kat hati n diri masing2 ler... Cuba2 ler jauhkan dr buat bende2 yg x tentu hala tu... pikirkan masa depan...

Insyaallah... doa mimi akan termakbul...

Alhamdulillah.. bagus la kalau mimi nak berubah. teruskan usaha anda. Anda telah mendapat hidayah dari Nya agar berubah. ramai orang dapat petunjuk, tapi tidak mendapat hidayah. Jangan sesia kan hidayah yang diberi.

ada jugak yg kata tak kisah berbinikan org takde dara...terutamanya laki orang... ...
manakala yg masih bujang trang ting tong..dia boleh terima pompan takde dara tapi, samada lelaki itu:
1. gaji ciput..kawin jela..tak kisahla
2. mak suruh kawin gak asalkan kawin, okla
3. da kenal lama pompan ni dan admire da lama sangat
4. awek tu sangatle cunnya di mata lelaki tadi dan cukup serba serbi...takde dara lantak laa

tapi ingat..da kawin esok mebi banyak ungkitan-ungkitannya contohnya "kalo aku tak kutip nko aritu, tah jadik pelacur manalah nko agaknya"

so mimi..toksahla pikir nak kawin...pikir betulkan diri tu dulu dan bila da tiba masa sesuai baru dekatkan diri kepada lelaki.

hahhahahaha!!! hmm die dh kapel dh la..baru gak la....n gf die pn dh x virgin dh...tp die warning la gf die...jgn ingt n wat mende2 cmtu lg....die guide that girl...

tp xpe...jgn risau...aku leh gerenti la..rmi lg yg sggup trime mimi if mimi btol2 nk btobat.....ok?aku ckp sbb de laki yg mmg ckp kt aku cmtu...dorang xkesah...tp ade gak yg pentingkan virgin..jgn risau k?

juz try carikla...and if ko dh jumpe yg ko rs baek n leh guide ko ...xpyhla cite kisah silam ko tu k?mende ni biarlah tipu sunat....ok?

Originally posted by luvly_eone at 2-7-2007 02:19 PM
kitorang kat sini cuma blh bg nasihat... x lbh dr tu...

Semua tu terletak kat hati n diri masing2 ler... Cuba2 ler jauhkan dr buat bende2 yg x tentu hala tu... pikirkan masa depan...

Insyaa ...

amin ya rabbal alamin

Originally posted by kayzenyacken at 2-7-2007 02:19 PM
Alhamdulillah.. bagus la kalau mimi nak berubah. teruskan usaha anda. Anda telah mendapat hidayah dari Nya agar berubah. ramai orang dapat petunjuk, tapi tidak mendapat hidayah. Jangan sesia kan  ...

tumpang tanya..apa beza hidayah dan petunjuk?

Originally posted by MelahJanda at 2-7-2007 02:23 PM
ada jugak yg kata tak kisah berbinikan org takde dara...terutamanya laki orang... ...
manakala yg masih bujang trang ting tong..dia boleh terima pompan takde dara tapi, samada lelaki itu:
1.  ...

baiklah kak melah....

kak melah..nanti mimi PM kemudian yer....bos dah masuk...kalau ada rezeki malam2 sikit ke mimi hantar

Originally posted by Deadgurlzz at 2-7-2007 02:24 PM
hahhahahaha!!! hmm die dh kapel dh la..baru gak la....n gf die pn dh x virgin dh...tp die warning la gf die...jgn ingt n wat mende2 cmtu lg....die guide that girl...

tp xpe...jgn risau...aku ...

p/s:kalo jodoh diaorang tak panjang,pass kat mimi yer

jahat ler plak

tq semua   nanti mimi masuk semula.....  bos dah masuk

nabila_78 This user has been deleted
AKU RASA..ELOK KO ELAKKAN DARI BERKAWAN DGN KAWAN2 KO TU. SBB AKU RASA..PUNCA KO JADI MCM NI SBB PENGARUH KAWAN2 KO.

SERIUS..KO KENA BUKA BUKU BARU...PINDAH JER DARI UMAH TU. PASTU KO MULA IDUP BARU...JLNKAN AKTIVITI HARIAN YG BERFAEDAH. PASTIKAN..SOLAT..NGAJI..INSYAALLAH..SUMERNYA AKAN KO LUPAKAN.

TAK PUN KO KAWIN JER...SALAH SATU CARA NYA NAK ELAK DARI BUAT MAKSIAT. MANA2 USTAZ..ATAU USTAZAH PUN AKAN CKP MCM TU. TAPI ITU BUKAN YG UTAMA LA..SALAH SATU JER.

Reply #28 mimi07's post

kalo caik bf semudah membeli ikan dipasar dan ikan yang mimi beli tu mesti ikan yang busuk ( lelaki yang tidak baik ). zaman skarang ni tak ramai lelaki yang betul2 sayang kat sorang pompuan tu dengan ikhlas. kebanyakkan nyer ada misi atau niat yang tak berapa elok. bukan nak kondem lelaki walaupon tomen ni sendiri seorang lelaki, tapi itu la yang terjadi skarang.

simpang utk mimi u-turn masih ada lagi....cuba ikut jalan bangsar...kat traffic light tu bleh u-turn...miahahahaha!

mimi kira bernasib baik lagi....ada gak pompuan yang langsung takderpelajaran yang tinggi datang ke kl mencari rezeki. tapi diorang masih pandai jaga diri. maybe diorang ada kesedaran dan sentiasa teringatkan mak n ayah dikampung, secara otomatik segala niat yang menyerong hanya mimpi belaka. hidup kat kl ni memang mencabar...ibarat terlepas dari  dalam mulut biawak masuk plak ke dalam mulut buaya. so kalo tak pandai jaga diri, hancur la hidup. nak kawan ngan macam2 jenis orang bleh, tapi atas dasar berkawan utk menilai seseorang dan membuat perbandingan pekara yang buruk dan pekara yang baik....

cewah....macam pensyarah lak aku......aku pon bukan baik.....tapi yang pasti aku ni kurang skit jahat dari Megatron.....heheheheh!