CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Cinta Datang Dan Pergi.. Mungkin Takdir Ku HIDUP MENYENDIRI?

voted for no 3...

[quote]Originally posted by freekey at 11-7-2007 12:04 PM

tapi kalau untuk lelaki??

aku ni dahler masak pun tak reti.. camnerlah kalau kena hidup sengsorang nanti..

kalau pompan blh hidup berdikari napa pulok lelaki tak boleh...   
kalau goreng teloq pun tak reti p masuk kelas belajar memasak...

janda anak 10 sanggup tak kawin lain psl anak... kenapo duda anak 3 sibuk
nak berbini...

aku tumpang lalu je boleh tak?

pino...lama tak nampak ko

Originally posted by tina_turner at 13-7-2007 04:20 PM
[quote]Originally posted by freekey at 11-7-2007 12:04 PM

tapi kalau untuk lelaki??

aku ni dahler masak pun tak reti.. camnerlah kalau kena h ...

sbb org lelaki ni nafsu dia kene ader org jaga gak.... sbb tuh lah duda nak kawen lagi..

sebenarnye, nikmat berumah tangga nie bagus tau... lagi2 kalu tengok muka anak2. penat balik keje pun ilang bila dengar sora anak2  panggil nama kita.....

Reply #185 hakeeya's post

yerp aku stuju ...
ngan aku jeles ngan sape2 yg dah kawen dah ade anak .. hak hak hak

itu adelah nikmat yg diberikan .... tetapi x ramai sedar ... sebab tu ramai bebudak jadi mangsa dera ... hehehe

Follow Us
Originally posted by freekey at 6-7-2007 04:19 PM
apa pendapat korang??

OK tak kalau mulai sekarang aku nak berazam untuk hidup bujang selama-lamanya??

...

Takde apa salahnya....takde mana2 klausa dlm Pelembagaan Malaysia, Kanun Acara Jenayah atau Kanun Kesiksaan yg mengatakan membujang satu jenayah. Lagipun bukan kau kacau orang. :2cool: :victory:

Reply #182 tina_turner's post

Ramai gak lelaki yg terus kekal membujang dan boleh hidup membujang dgn baik.

well bagi red lak, jodoh ada lah ketentuan Allah SWT. But it depends jugaklah kan kalo jodoh datang ke idak. red ada sedare (pompuan) umo dah 30lebih.. late 30s tapi lom kawen lagi.. dier jenis workaholic and memang tak pikiq nak ada teman lelaki/kawen langsung. tak tau lah kalo dier lonely ke idak tapi dari jenis perwatakan dier memang nampak keras/stubborn sangat.. but she's smart esp in work lah.  dier memang jenis tak ramai kawan jugak and i can see that she's happy with the way she is in leading her own life. so ok lah tu zaman moden ni bnyk gak pompuan yang tak kawen2 and hidop bahgia..

Jangan macam tu freekey

Ko kena sentiasa fikir ko nak kawin
Kalau awal-awal ko dah tutup pintu hati....susahlah

Mungkin jodoh ko lambat sikit, ala ko tu muda lagi la

Tak payah ikut orang nak kawin awal, tapi sebenarnya tak bersedia
Sementara bujang ni.... kita enjoys

Hmm.. like Hana said.. proses memulakan relationship mmg COMPLICATED and very TIRING.. bukan jumpa hari ni, bila suka terus kawen esok - my foot.. Manusia ni cam onions.. ada layers and layers.. (bak kata Shrek) mungkin apa yg kita suka adalah apa yg dilakonkan, bukan yg sebenarnya.. bagi aku, relationship takes time... sometimes it work, sometimes it doesnt.

MEMILIH? HELL YES.. kita MESTI memilih...  Takkan main tangkap muat jer.. kena fikir.. lelaki ni akan jadik ketua keluarga, ayah kepada anak2 kita.. or perempuan ni akan jadi mak kepada anak2 aku... menjaga harta dan maruah keluarga aku, akan menjadi sebahagian daripada keluarga besar aku.. etc etc... panjang kesannya.. tak gitu?  Atau nak ke.. tangkap muat, kawen, pastu kalau tak suka, cerai.. pastu kawen lagi.. cam kucing kaedahnya?  that is so freaking stupid!

Ex boss aku pun pernah cakap kat aku.. yg aku ni memilih, sbb tu single.. so aku cakap balik kat dia "Would you let your daughter marry anything with testic**s?" tersengih2 dia.. padan muka!  

Freekey, I think, for you to decide to go solo for the rest of your life to.. emm... dah fikir bebetul ke?  Do you have the means for it?  Aku rasa nko masih muda, langkah masih panjang (kalau di takdirkan umur tak pendek)..   I think it is good that you take a break from it all..  then, regroup yourself and rethink.. if that living single is what you should do.. In the mean time, nko kena prepare la...

Actually, for years aku mmg dah berazam nak single sampai mati...  It was great actually, otak aku free, tak fikir pasal lelaki, aku buleh tidur lena.. tak fikir soal lonely - and aku tak rasa lonely pun - aku percaya, kita manusia ni adalah makhluk yg kreatif.. bahagia mmg boleh dicari di mana-mana...  

Tapi sekarang, aku ada different perspektif sket...  For me, continuing life as a single person, aku takkan menolak kalau ada peluang untuk berkongsi hidup ngan seseorang one of these days.  In the mean time, I only focus on what i have and enjoy life as it is... Kalau fikir2 ttg apa yg kita tak de or tak mampu capai without being able to do anything about it hanya menyakitkan kepala jerk.. life is short...

[ Last edited by  nenekglamer at 15-7-2007 01:52 PM ]

Originally posted by Mr.Forensics at 6-7-2007 04:22 PM
kemungkinan sebab-sebabnya:

1.kau gay
2.kau mati pucuk tahap takleh diselamatkan lagi
3.kau takde alat kelamin
4.kau frust bercinta sehingga tergerak hati nak bukak thread ni.
5.kau tak pe ...

most likely freekey adalah gay....or dia taknak pikul tanggung jawab sbg suami...atau jenis yg suka enjoy je dgn pompuan tp taknak kawin.......
ala, kalau yg tak kawen tu mostly adalah gay laa
dr sheikh muzaffar shukor tu pun aku confident dia gay....
kalau dia str8, dah lama dah dia kahwin...nafsu manusia mana leh ditahan2 beb...
ni uur dah 35 masih bujang, apa la kalau bukan gay....rupa ada, kerjaya ada....aku rasa kalau dia nak tekel ratu cantik pun boleh...dia saje je taknak sebab dia gay.....
sapa lagi, anuar zain, azwan ali, halim othman, tuh semua tuh gayyy laaaa

Originally posted by jazim at 14-7-2007 07:44 PM

hah...lama tak nampak post jazim...

anyway...jodoh pertemuan tu di tangan Allah...
jgn riak sangat pada masa sekarang...
sekarang boleh le kate tak kesah hidup membujang...

tp akan datang satu masa...ko akan rasa ko perlu seorang wanita...

sbb tu nabi adam nakkan pasangan...
dah memang nature manusia memerlukan pasangan...
dan kite takde hak utk nak putuskan kite nak membujang sepanjang hidup atau tak...

sbb semuanya ditangan Allah....

hehe...jgn amek keputusan seolah-olah korang ni tuhan...
AJAL MAUT, JODOH PERTEMUAN...itu adalah suatu ketetapan yg tak boleh berubah...

Originally posted by True-X at 13-7-2007 07:05 PM

sbb org lelaki ni nafsu dia kene ader org jaga gak.... sbb tuh lah duda nak kawen lagi..

duda nak kawin lain boleh tapi nafkah anak jgn buat2 lupa nak bagi sudah...

Originally posted by jazim at 14-7-2007 07:42 PM

Takde apa salahnya....takde mana2 klausa dlm Pelembagaan Malaysia, Kanun Acara Jenayah atau Kanun Kesiksaan yg mengatakan membujang satu jenayah. Lagipun bukan kau kacau orang. :2cool: :victory:  

ada....
undang2 masyarakat....
org akan pandang sinis kalu x kawin....
lg2 andartua....

undang2 masyarakat.... lg sadis tau hukumannya....
mengalahkan kanun keseksaan....

hanya yg merasai tau betapa hukuman undang yg direka oleh masyarakat tu lg pedih...

Originally posted by jazim at 14-7-2007 07:44 PM

tu  lelaki yg frust menonggeng n keciwak mcm bro....
frust kene tinggal awek....

Terima kasih banyak2 di atas pendapat korang semua..

Pendapat anda adalah kepuasan saya..   

Reply #191 nenekglamer's post

Pendapat yang bernas dari Nenek...aku sokong 101%!! Cayalah nenek!..

Freekey, ko kena take into consideration ape yang dikatakan oleh nenek tadi...takde salah kalau ko nak single sampai biler2 as long as ko bole kontrol nafsu ko... tapi ko pun digalakkan jugak untuk berusaha mengenali seorang wanita dan berkemungkinan menyintainya....jangan berenti berharap bro!

[ Last edited by  rurouni_khairul at 17-7-2007 01:15 AM ]

Originally posted by Dicota8 at 15-7-2007 02:08 PM

most likely freekey adalah gay....or dia taknak pikul tanggung jawab sbg suami...atau jenis yg suka enjoy je dgn pompuan tp taknak kawin.......
ala, kalau yg tak kawen tu mostly adalah gay l ...

Ish! Bro tak elok lu main tangkap muat camtuh ajer...

Aku dulu penah duk serumah dengan pakcik aku kat Ampang...kawan pakcik aku nie bujang tua umo dah 50 lebih....memang betul die tak kawen2 sampai tua tapi die bukan gay...aku tau sebab aku duk serumah dengan die dan die tak penah amik kesempatan atas aku...huhuhu...

Die sembahyang cukup 5 waktu, tiap2 pagi sebelum subuh mengaji, maghrib mengaji.....tak kuar berfoya-foya (abis keja terus balik keja melainkan kalau die main futsal) dan komited pada abg2 dan akak2 die....so bro lu jangan main tuduh semua lelaki yang tak kawen sampai tua sebagai gay...ada kalanya sebahagian dari mereka tuh lebih baik dari diri ko sendiri.

Aku sendiri pun konfius apesal die tak kawen...pakcik aku pun konfius...tapi kalau tuh dah pilihan die ape yang kita sebagai orang luar nie bole buat....aku harap satu hari nanti die kawen sebab aku pernah terdengar die borak2 kat handphone dengan sorang awek...siap cakap guna I dengan you lagik!

Originally posted by rurouni_khairul at 17-7-2007 01:20 AM

Ish! Bro tak elok lu main tangkap muat camtuh ajer...

Aku dulu penah duk serumah dengan pakcik aku kat Ampang...kawan pakcik aku nie bujang tua umo dah 50 lebih....memang betul die tak  ...

aku tau sebab aku duk serumah dengan die dan die tak penah amik kesempatan atas aku...

well... you know what?? aku igtkan tadi ko misconcept pasal gay sebab selama ni aku assume ko ni perempuan based on your nick rurouni tu.. huhuh..

rurouni tu nama ko ke?

sorrylah eh.. ermm patutlah pun sometimes aku tgk posting ko mcm lelaki, so aku cop ko sbg ala2 wanita lasak gitu,.,.

w

[ Last edited by  freekey at 17-7-2007 08:41 AM ]