CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vtecgurl

CONGKAK

Dah tengok malam tadi, overall a bit dissapointed laaa.... dah ler citer ni punya muzik tu patut dikurangkan x perlu nak create 'suspens' at all tym, hilang suspen oredi, permulaan cerita pasal sejarah congkak, good tapi boleh diolah ngan lebih sedikit kenapa dat particular congkak je ada penunggu atau semua papan congkak ada penunggu? konpius sket

boleh x prop kasi gempak sket pada papan congkak Opah tu, kasi ler design ngetop sket.... duhhh kata congkak pusaka pe, kita nya congkak kat umah pon design lagi kreatif dari prop filem ni....

impak cgi kat las sekali masa umah tu dimusnahkan pon x real, y not kasi terbakar je terus, sebab iblis kan berunsurkan api, sepatutnyta umah tu terus hangus terbakar, instead of patah riuk dek cgi..... potong stim tul

sepanjang filem ni ditayangkan malam tadi, letih le dengar audiens asim gelak je, every scary scene, derang gelak, so filem ni technically bukan citer seram oredi, citer lawak ada ler.....

one more thing, wa tingat masa tgk disebalik Tabir Congkak, wa ingat muka Opah tu, lakonan Ruminah Sidek ounyaler dimekap menyeramkan ngan ulat dan maggot, but hasil di layar, ileeeeekkkkkk ..... seni x sampai kat orang yang melihat....

Ahmad Idham kene blaja lagi camne nak buat orang M'sia seram ngan jalan cerita instead of unnecessary teknik yang x tercapai dek akal..... sepatutnya buat research sket ngan bomoh or dukun untuk kasi impak pertentangan ngan iblis tu lebih nampak 'real' ....

damn, waste my money je tengok...

Rate

1

Reply #160 nizam_muse's post

kapel next to me lak gado minta temankan ke toilet..... adesss bengap tol minah ni, kalo balak dia ikut pon sampai mana dia leh tunggu? kat depan pintu je kan

Originally posted by yipun78 at 21-4-2008 12:35 PM
Dah tengok malam tadi, overall a bit dissapointed laaa.... dah ler citer ni punya muzik tu patut dikurangkan x perlu nak create 'suspens' at all tym, hilang suspen oredi, permulaan cerita pasal s ...

aku setuju sgt dh jadi mcm cite lawak pulak.ade ke sakai sgt org semua bole gelak2.n org seat belakang aku sibuk dok nk rumus cite nie... hbs citer nnty ko nk rumus 180 pth perkataan pun tk pe.bising amat sgt.tension giler!

dh la cite pendek sgt dlm 1jam 15 or 20 min je?plot cite pun mcm siot. adoiii abang idham buatlah cite yg lebih relevan n berbaloi skit.kate suh org kite support cite melayu bile dh support cite mcm hmmmmm....

best gak..overall best lah cume xsuke sgt grafik2 die...menyampah tol...poyo sgt...

I agree JPB lagi best wpun nampak hantu bertali-tali sgala. Jalan cerita mmg menarik,
lakonan ok, tapi keseraman hanya muncul di peringkat awal, mood seram tu tak konsisten
sbb byk sgt distraction. I'm really expecting smthg greater than JPB. Hampa la gak.

Reason being:

1- Efek bunyi
Ya ampun, boleh pekak telinga org, mula2 terperanjat la lama2 rasa mcm spoil betul mood bila asyik2 terkejut, belakang pintu terkejut, dlm bilik terkejut, kat luar umah terkejut, dlm umah terkejut. Mana x terkejut punyalah kuat dentuman, sikit2 cukupla.
Macam unsur seram dipaksa-paksa plak.

2- Olahan cerita
Apa motif sebenar/ cerita sebenar congkak dgn ritual ni, penunggu dtg dari mana? Wpun xnak jelaskan secara terperinci rasanya teknik imbasan ttg kisah di sebalik misteri rumah dan
congkak dpt dikembangkan.

3- Efek ala2 citer kungfu tu mmg sangat menjengkelkan. Rasanya walaupun nak tunjuk
pertentangan dan nak bagi kita nampak dgn CGI rasanya blh "tone down" sket kot.
Melampau sangat sampai hilang keasliaan dan unsur keseraman.

Originally posted by JA_SA at 18-4-2008 08:29 PM
mak cik kat bus stop tu mcm laki..siap ade misai lagik...haha

haaa la laki aku pon ckp "eh macik tu ade misai la"

Follow Us
weh last cite tuh sebenanye nk nunjuk rumah tu bebunyik nk roboh ke hape? tp aku tgk x cam roboh ke..effect tak jd keww?

pastu dorang ni benanya tersilap rumah ke ape ek...hauhaa

Moral of the story:

Main PSP lagi best

Reply #165 eeiz's post

hehehe..tak best ler kalau tak terkejut....

dah tengok semalam..perbandingan Congkak dengan JPB adalah..Congkak lebih banyak menunjukkan hantu berbanding JPB yg banyak bunyi suspen...btw satu je yg saya tengok tak menjadi..watak M.Rajoli yg menjadi Imam/Bomoh...kurang menjadi sangat...saya rasa Imam dalam JPB(yg pegang watak Pak Ali dalam Drama Susuk) lebih menghayati watak sebagai seorang penghalau hantu..mungkin berdasarkan pengalaman beliau kot...dan Imam JPB tu buat sememangnya apa yg dilakukan oleh pengamal pengubatan tradisional(menggunakan jagung dalam menghalau saka)...

2-masa dalam panggung tu ramai juga penonton yg percaya atau tak percaya dengan Nanu ni...masa dia baling congkak dalam tasik tu...kuat betul Nanu ni baling Congkak sampai ke tasik tu...baling dari serambi rumah yg terletak jauh dari tebing tasik tu...tapi leh sampai..btw..Wallahuaqlam...

3.Untuk Ahmad Idham dan David Teoh..utk Filem seterusnya seram iaitu "JANGAN TEGUR" harap dapat improvekan lagi...bagi saya..kekuatan JPB adalah pada watak Imam tu menghalau hantu..memang real...sampai meremang bulu roma saya...

aku setuju ngan sorang forumer kat sini...

cerita nih lebih banyak dispoilkan dengan gelak-ketawa audiens dalam panggung dari aku sendiri rasa unsur seram tu...
bukan nak slahkan penonton.. tapi dah memang ada scene2 untuk 'digelakkan'..
bukannye scene tu klaka pon.. tapi dek something wrong...

contoh... sori kalu mengspoilknnn
1. watak hantu wanita bermisai tak berperasaan tuh.... part nih comform org gelak....
2. pastuh.... skrip citer nih.. terapung la...ape la...
3. pastuh lakonan paling buruk yang penah dilakonkan oleh riezman dalam filem... sebutan tak jelas..., chemistry ngan anak/bini tak rasa pun..
terutama part masa dia main congkak ngan anak dia tuh...teramatlah fake lakonan... bagi aku la...

pastuh bagi aku cerita nih tak ubah seperti filem kejutan dari hantu semata2.. tanpa menyelongkar kisah di sebalik congkak tuh...
aku nak gak tau, apa misterinya congkak ni.. sekian....

sebenarnya ada lagi aku nak tambah.. tak ingat plak...

overall cerita ni ok, tapi jgn letak harapan tinggi sangat... jpb is the best...

ni pendapat aku......bagi aku citer ni menyebabkan aku ketawa terbahak2 bersama2 dengan 2 lagi member
aku...rasa membazir beli tket RM 11....mula2 yang aku gelak pasal skrip dia yang terlalu skema...terlalu baku..
dan macam skrip sampah....Sorry to say to Pierre....

then adegan2 macam masa kakak si Lisa, Eli soh tutup lampu....."adik, tutup la lampu!!nak tido la..." padahal  
lampu betul2 kat tepi katil dia...hahaha....yang tak leh blah tu...pasal poster makcik stesen bas tu...tak logik
benor begitu besar letak atas meja cashier kedai runcit kecik tu......kat dinding leh terima lagi....

aku ketawa tak henti2..haha...tapi betoi muka makcik hantu macam laki.....sebijik macam dalam citer ujang...hehehe....takder le seram mana citer ni....pastu rumah macam betoi2 dalam hutan...sehari dua ajer buleh sumer org kat kampung tu tahu deme dok umah tu...terutama masa rizman gi beli coffe kat warung......terus brader tu tanya "tak takut ke duk umah tu"..hahahaha...

ader lagi yng aku gelak ajer....aku rasa org dalam wayang mesti bengang sebab kitorang ketawa.....tak larat nnak taip..nnti la aku tambah lagi.....overall aku kasi 2/5......

sekadar pendapat aku...........

opps lagi nak tambah....kater rumah tu takder saper duduk...tak penah datang. tapi mak aiiii...hiasan macam
kat hotel...dalam
toilet pon lawa...siap ader makanan byk kat dalam peti ais.....dutch lady lagi tu breakfast...hahahaha....siap
ader telur bagai......hahaha.......dah la rumah tu salah rumah rupenya...TV pon baru....hahaha...

pendapat ajee.....hehe

Hi!!!

Member2x aku yg dah tgk pun ckp JPB lagi best.

Tak rugi kalau tak tengok.

Reply #172 firyanz's post

HAHA... masa smapai part gambo mak cik tuh... bebudak blakang aku gelak...
sebab dia cakap macam gambo america next top model....

hahha.. yang part tutup lampu tu pon sengal gak....
macam la suis lampu tu kat sebelah katil adik dia...
kalau ye pon nak letak gak katil lisa kat tepi tingkap..
katil kakak dia bukan tepi suis.. pandai2 la ubah...

pastuh yang aku sakit hati plak.. senang2 je si nanu tu pujuk anak dia... lepas anak dia nampak hantu..

hai ..semlm gie tgk with my mom ..for me tk brapa best sgt ..JPB lagi better ..!

lor... xbest ker... JPB lagi best ek??
baru nk tgk...

Reply #175 lampor's post

i rasa scene tu director nak indicates macam mane kakak nak buli adik tu..walalupun suiz tu dekat dia..tapi dia nak jugak adik dia tutup..kot......

Reply #177 mizz_arenum's post

best best.....hehe...

Originally posted by firyanz at 21-4-2008 17:08
opps lagi nak tambah....kater rumah tu takder saper duduk...tak penah datang. tapi mak aiiii...hiasan macam
kat hotel...dalam
toilet pon lawa...siap ader makanan byk kat dalam peti ais.....du ...

itula misteri dia...salah umah pun..kunci boleh ngam lak tu..prfghhhhhhhhhhh