CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33664|Reply: 406

Asal-usul Peminat Dayang Nurfaizah @ Cari Forum

Tak tau lah sama ada thread seumpama ini pernah wujud ke tidak. Tapi saja la nak tahu asal-usul peminat2 dayang ni datang dari mana... dan nak sahkan juga beberapa myth dalam kepala aku ni....
myth #1. peminat dayang kbykannya org sarawak sbb dayang org sarawak
myth #2. peminat dayang lebih banyak di kl/selangor/pulau pinang berbanding di kwsn utara dan pantai timur sbg konsep muzik dayang yg lebih urban
myth #3. peminat dayang dari johor dan pahang takder kot sebab pengaruh mawi dan siti nurhaliza
myth #4. peminat dayang dari negeri sembilan/melaka pun boleh tahan gak ramainya sebab entah... naper yek?
myth #5. peminat dayang dari perak mungkin tersgt kurang sebab rasa-rasanya muzik dayang tak begitu diterima di sana...
myth #6. peminat dayang dari kedah dan perlis pun mungkin kurang sebab penampilan dayang mungkin tidak begitu diterima
myth #7. peminat dayang dari kelantan, terengganu... ader ker?
myth #8. peminat dayang dari sabah/labuan mungkin banyak sebab dayang berasal dari malaysia timur...

agaknya yg mana betul ek?

tak ketinggalan peminat-peminat dari singapura dan brunei yg masing-masing boleh undi bersama johor/pahang dan sabah/labuan.

no multiple choice. kalau nak declare terang-terang pun boleh gak... e.g. male30plus - sarawak. contohnya lah... kalau declare, aku masukkan dalam SENARAI TERKINI.

apapun peminat-peminat semua minat kat dayang bukan sebab tempat asal-usul dayang tapi apalagi kalau bukan bakat dan keunikan sore dayang.thread ni just nak buktikan yang mungkin bukan kita sorg dari satu-satu negeri tu yg minat dayang.teruja gak bila dah tau yg si polan tu sama negeri ngan aku rupanya.teruja gak bila dapat tahu ada gak peminat2 dayang dari negeri-negeri yg kita ingat tak ada peminat dayang!

[ Last edited by  male30plus at 27-7-2007 11:23 PM ]
Single Polls, Total 59 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

xde kaitan dayang asal sarawak ke tak..aku mmg minat dier pun....i like her voice....infact..rumah dier kt RPR Fasa 1 kt Kuching tuh blkg rumah aku je..

Originally posted by payrol at 25-7-2007 10:57 PM
xde kaitan dayang asal sarawak ke tak..aku mmg minat dier pun....i likeher voice....infact..rumah dier kt RPR Fasa 1 kt Kuching tuh blkg rumahaku je..

adakah ko ni anak makcik kiah?

asal spore not in eh? dah lah tak nak kawan korg lagik ah... im a fan 2 tau! cuma bukan dari msia jek...

Originally posted by shirah at 25-7-2007 10:58 PM

adakah ko ni anak makcik kiah?

hahah! siot ah kau... tapi mungkin jugak kot!!

Originally posted by eally at 25-7-2007 11:05 PM
asal spore not in eh? dah lah tak nak kawan korg lagik ah... im a fan 2 tau! cuma bukan dari msia jek...

ko tak boleh vote ek..

Follow Us
Originally posted by eally at 25-7-2007 11:06 PM

hahah! siot ah kau... tapi mungkin jugak kot!!

ada kemungkinan

sori ar... memang aku terlupa... TER...lupa, tak sengaja... dok pikir macamana nak muat 14 negeri dalam 10 pilihan... nak edit aku tak reti... ke memang tak boleh... peminat dayang kat brunei pun ada gak... salah aku..

takper... aku akan updatekan sendiri senarai termasuk singapura dan brunei sekerap yang boleh (kalau tak sibuk dan kalau ada perubahan dalam poll):

e.g.
1. sarawak - 2
2. singapura - 1 (eally)
3.

[ Last edited by  male30plus at 26-7-2007 09:12 PM ]

Originally posted by male30plus at 25-7-2007 11:27 PM
takper... aku akan updatekan sendiri senarai termasuk singapura danbrunei sekerap yang (kalau tak sibuk dan kalau ada perubahan dalampoll):

e.g.
1. sarawak - 2
2. singapura - 1 (eally)
3.

indon tak masuk ka?

aku dr penang, so teori ko yg no.2 tu mungkin betul..

nway, dayang penah ckp kalau compare peminat2 kat sarawak & sabah, sambutan fans kat sabah lebih overwhelming..

Originally posted by male30plus at 25-7-2007 11:21 PM
sori ar... memang aku terlupa... TER...lupa, tak sengaja... dok pikir macamana nak muat 14 negeri dalam 10 pilihan... nak edit aku tak reti... ke memang tak boleh... peminat dayang kat brunei pun ...

haha tak pe! understand... org msia mane lah ingatkan org yg jauh diseberang tambak ni... org spore jek yg slalu ingat kat org msia... sedih tul....

Originally posted by shirah at 25-7-2007 11:10 PM

ko tak boleh vote ek..

tak bleh lah... nak vote johor... tapi aku bukan org johor... so aku duduk diam2 aje ler kat sini...

Originally posted by shirah at 25-7-2007 11:11 PM

ada kemungkinan

haha! kau yakin ke mak kiah 2 ade anak? yg berforum kat sini?

Originally posted by mr-judd at 26-7-2007 12:47 AM
aku dr penang, so teori ko yg no.2 tu mungkin betul..

nway, dayang penah ckp kalau compare peminat2 kat sarawak & sabah, sambutan fans kat sabah lebih overwhelming..

wah kencang seh org sabah lebih minat kat dayang...

Reply #1 male30plus's post

myth #8. peminat dayang dari sabah/labuan mungkin banyak sebab dayang berasal dari malaysia timur...

tak betul kot...... apsal tom tak minat penyanyi lain pun yg dr swak? or even sabahan singer itself? asal usul takde kena mengena. bukan asal usul tom   tp asal usul penyanyi itu.

hehehe.... pendapat tom la.:victory:

melaka????? aku asal dari sana taww.....

Saya rasa muzik ni universal, asalkan sedap didengar, konsepnya bagus dan penyanyi tu ada vokal yang berkualiti, memang senang diterima. Tapi tak dinafikan juga, kat Malaysia ni, majoriti peminat gilakan 'cheesy pop' dan nusantara. So that explained why Siti and Mawi punya fans stretched dari Perlis sampailah Sabah & Sarawak.
Berbalik kepada teori tadi, saya rasa peminat Dayang memang lebih tertumpu di KL & Lembah Kelang. Saya berani bertaruh, peminat Dayang kat sana lebih ramai daripada di Kuching ni, yang majoritinya tergila-gilakan Siti dan Mawi juga. Tapi tak mustahil juga seseorang peminat tu beralih arah. Macam saya, dulu die-hard fan of Ziana Zain- tidur, makan, belajar semua ZZ dalam kepala otak. Tapi sekarang dah tak berkenan lagi. He he.

Rate

1

mana fali & balay ni?...cepat vote NEGERI SEMBILAN...NEGERI SEMBILAN BOLEH!!!

male, bleh x aku nk vote utk 2 negeri?, melaka (klu dh ada dlm poll) dgn n9?  ayah den half n9 & melaka...