CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9080|Reply: 40

Kualiti padang bola Malaysia

Cuba kita perhatikan stadium bola sepak di seluruh Malaysia,terutama sekali stadium Bukit Jalil.Aku ingin mengajak anda semua berbincang mengenai kualiti rumputnya.Kalau tak silap aku tahun lepas FAM telah menjalankan kerja baik pulih serta penanaman semula rumput yang menelan kos yang tinggi.Tetapi apa yang aku perhatikan rumput di stadium Bukit Jalil masih lagi tidak memuaskan jika di bandingkan dengan 3 lagi stadium jiran kita yang merupakan penganjur bersama kejohanan piala AFC.Tolong beri pandangan anda mengenai perkara ini.

sbb padang bola kat negara kita nih padang serbaguna kot...wat konsert la apa la

padang bola vietnam aku tengok memang terjaga..tip top.. nampak sangat budaya maintainance derang... ambil berat hal remeh temeh.. kat mesia ni.. asal boleh je.. janji rata lebih kurang ada rumput..main..
     aku teringat lagi masa perlawanan final team sekolah aku mssd. Buat penat je kitaorang sediakan padang sekolah kitaorang, ganti rumput, ratakan tanah, buat garisan, senang senang je diaorang (pengelola) ubah lokasi, padang botak, selut macam sawah.. memang tak leh nak main.. masatu aku rasa nak belasah je pakcik pakcik yang duduk atas astaka nak bagi hadiah tu. bodoh nak mampos..:@

ni tahulah macamana rupa padang pulak.tak lama lagi CYC champion cup pula,pastu kejohanan piala merdeka pula

senang cite malaysia xpayah nak anjur anjuran fifa or afc...milo cup ok apa...

betul.. padang Malaysia macam hampeh.. aku tengok Vietnam pun padang dia cantik.. tapi padang Malaysia cam hampeh, langsunga tak rata, aku rasa dah tiba masa kita guna rumput karpet..

Follow Us
yang aku pelik FAM takkan tak perasan

kalau rosak baru masuk tender.... kalau tak rosak macam mana nak bagi kat kroni

padang kat taman aku nih lagi la....rumput pon segan nak tumbuh...last KRT pegi tabur pasir jek....kalo jatuh mmg best la bercalar2...

agaknye kat JB nih Sri Gelam jek kot yg ok.... dgn padang polo kat pasir pelangi tuh.....

cemane la nk maju grassroot football...bdk2 sumer dah lari pegi maen futsal jek

aku kt kl ni nk jupe pdg bola mmg susah tul..
kalo ade pon..xde org nak main plak..
ksg je pdg kt kwsn perumahan ni
btul laa ckp ko tu maxomeara..bbdk dh lari ke futsal..
tp hati ku masih pd bola pdg..

bg aku kt mesia neh. yg paling kira ok pn pdg2 die kt stadium :
s.alam, hang jebat, srwk.. bkut jalil pn average arr

cantik lagik padang halaman rumah aku...

kita kena ada team khas yg jaga rumput ni..bukan takat stadium bukitz jalil jek tapi semua stadium utama termasuk stadium negeri..ini bertompok tompok..tapi ada hati nak anjurkan kejohanan besar2...kalau yg kecik ni pun tak leh nak tackle apatah lagi benda lain..padang ni bukan benda remeh..kalau player injured disebab padang tak ke bangang tu..kalau injured sbb kena tackle ke taklah ralat sangat sbb adat permainan tp kalau injured sbb padang berlubang kan hangin tu..tolonglah hantar org belajar pasal padang ni..kat europe siap ada tukang jaga padang ..pro lak tu..kita takyah lah sampai mcm tu..belajar dulu ngan negara serantau ni yg sama iklim mcm mana diorang jaga padang..

tu pun dak....
ada la mamat buat banner

we have world class facilities....but third class management

pungkoq dia world class.......

dah memang kena tukar dah.. elok pakai rumput karpet je, permukaan disimenkan je, senang bila JOM HARAM ke, SURE HARAM ke, GEMPAK HARAM ASTRO ke, terus boleh buat, bila nak main bola baru pasang karpet rumput lak, memang ler mahal tapi mula-mula je.. lama-lama ok

kat oversea kebanyakan macam tu, multi-purpose field... Asyik nak berkonsert je... lepas tu guna lak padang

Originally posted by hyphrigian at 12-8-2007 02:39 PM
tu pun dak....
ada la mamat buat banner
we have world class facilities....but third class management
pungkoq dia world class.......

aku sokong hang... memang pungkoq

Reply #14 hyphrigian's post

betoi tu..memang pungkoq...buta peruq tak dak akai..hangpa tenguklah padang stadium kuching macamana..masa CYC..malu siul..kalau padang tak rata..rumput pulak bertempet2kalau kita main bola pergerakan bola tak konsisten,tak smooth.kalau ko nak mengelecik.nak tunjuk skill la mesti problem.kalau tak caya cuba bandingkan masa main futsal ngan main kat padang rumput.tapi Fam dok kata depa betoi,dahlah suruh letak jawatan tak mau...suruh terima cadangan pun tak mau..aku taktau nak kata apa kat depa ni...makruk sintok kot

macam yang warga malaysia yg latih bayern munich tu cakap la
perbaiki dulu insfrastruktur...
tapi aku tengok takde perubahan pun.
malu aku tengok padang bertompok-tompok masa CYC kat tv
kalau player injured macam mana pulak.
padang pun memainkan peranan

memang duk malu sekarang ni.. konon cup bertaraf dunia tapi padang macam padang gurun... bertompok sana sini.. malu tul