CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dear_anne

Mmg lah mcm tu janda....

takde sapa ke nak mencetuskan kontroversi??
gilagila2 mana? katanya tak suka janda

Dear_anne This user has been deleted
Originally posted by MelahJanda at 2-8-2007 09:15 AM
takde sapa ke nak mencetuskan kontroversi??
gilagila2 mana? katanya tak suka janda

dah ada dah BJ dok meroyan sorg kat sebelah tu....

Originally posted by heart^break^kid at 31-7-2007 05:58 PM
janda ada gak yang baik..kalau tak takkan sampai ada nama kampung janda baik kat bentong pahang..salasilah asal usul pun mengenai sorang janda

saya penah gi BTN kat janda baik...

Originally posted by sarahmirza at 31-7-2007 05:55 PM
Saya ada beberapa orang kawan yang ada status janda. Dari janda tak ada anak sampai ke janda anak 2. Tak kisahlah status apapun, pada saya tak ada bezanya sebab mereka dapat title janda pun sebab ...

Aku stuzzzuu sesangat ngan ko nyer pendapat...
weh aku janda gakk
tapi tak plak merenyam sana-sini...
tak sempat nak merenyam..
gi kerja balik kerja
kalau berkawan pun aku memilih...
jenis yg tak reti malu ni.... ku 'talak' kan ajer dari di jadikan kawan..

Originally posted by adek-adek at 1-8-2007 06:17 PM

zakat tu wajib jika cukup syaratnya..
ia membersih jiwa dari unsur riak dan memberikan keberkatan dalam hidup..
Buleh rujuk laman web  Lembaga Zakat Selangor: zakat pendapatan

itu mummy tahu sbb tu ler mummy byr dulu... bila cukup syarat sekarang dah tukar status... perbelanjaan anak jatuh kat bahu mummy... (walaupun ex- yg sepatutnya tagung tp biasala kan..) so... dari segi cukup syarat tu mcm mana yea... how di calculate? Apa cara ada cara kiraan baru ke... Emmm takpe nnt check kat website zakat tu... Thanks everyone for helping...

Hmmm..aku tak kesah la janda ke , anak dara ke, mak dara ke ..anak dara lambat kawin ke...janji depa tahu bawa diri...bila kita tahu bawa diri kita..walaupun kita ni berstatus janda orang akan hormat kite...

Follow Us

Reply #84 Cint@'s post

Cinta avatar tu anak u ke...cumil nyaaaa...

Originally posted by Aja at 2-8-2007 08:24 AM

Sarahmirza & Qurnia...thank you....... saya rasa lebih tenang jadi janda dari jadi isteri pd lelaki yg tak guna. Bab mengeletis tu...ntahla..rasanya saya tak pun mcm tu bos & fficemate lela ...

aku tak kata semua jan tu teruk...cuma kat opis aku ni sorang jek minah jan melampau...aku tak tahu kesah silam diaaa...

lebih tenang jadi janda memang ade laki yg tak guna dlm donia niii...u ade anak ke

Originally posted by Lipton at 2-8-2007 10:24 AM
Hmmm..aku tak kesah la janda ke , anak dara ke, mak dara ke ..anak dara lambat kawin ke...janji depa tahu bawa diri...bila kita tahu bawa diri kita..walaupun kita ni berstatus janda orang akan ho ...

setujukkkkk kalu sifat janda ni ok macam dia kawen dulu org pon tak pasan dia janda disebbkan keperibadian dia yg elok tu

**ni aku cite pasal minah jan kat opis aku tau**

mak janda ni satu kaum yang di kasehi baginda rasul, selain anak2 yatim.

anak yatim tu pak dia dah mati so sekali gus boleh kata anak yatim dan ibu tunggal (kematian suami) ni golongan yang WAJIB di beri perlindungan oleh yang ada kuasa walo serendah kuasa (fisikal) esp oleh kaum adam.

kalo benci depa, bermakna benci pekara yang nabi kasehi..bahayaaaaaaaaaa tu tauuu aaa jangan memain aaaa aaa k?

kalo benci perbuatan misal mak jan suke melaram, mengelitis alaaaaaaaaaaa cik kak..dalam donia ni sapaaa lah tak cam tu?

kalo manusia ni tak suka keindahan , idak lah Awie tu susah2 pi gymnasium nak kasik body dia nampak sasa aa kan? Bior jadik cam Man Kering jek udah ler kan? Tapi adaaaaa awek suke lelaki body cam Malek Noor tau..ada yang geli so sama lah ngan pompuan, ada lelaki suke awek tu aaa mengelitis, riang cam rama2 gitu kata ella, ada tak suke..biasaaaaa jek..kan de masalah pun.

Berkali doh oang cakapppp..pompuan tu keindahannng, beauty, the most beautiful of all creation aaa speking london lagik aa k?

kalo dah indah tu..dia suka perhatian laa..dia nak tarik perhatian..eh lawo tak kebaya saya ni banggg..maaaaaaahai tauu..ganu mari songket tu tau oh pluissss lahh kamek tok tak main laaa murah2 tau bangg

pantai tuu kalo takdok burung camar, dia sepi
sama lah idup ni kalo tak dok sende guau, idup ni sepi..

dah pompuan tu keindahan, kita usik laaa skit sakat skit..pe salahnya , nak2 kita ni masih belum di punyai cewahhhh

Originally posted by Lipton at 2-8-2007 10:26 AM
Cinta avatar tu anak u ke...cumil nyaaaa...

itu anak buah....  leh view kat sini
http://forum3.cari.com.my/viewthread.php?tid=129765&extra=page%3D2&page=31

Reply #90 ajinomotonosuga's post

meluat la baca posting u

Ermm bagi saya apapun juga masyarakat terhadap janda, terpulang pd penerimaan diri masing-masing.  Masing-masing ada pegangan hidup dan tanggungjawab.
Pandai jaga diri, InsyaAllah pergila ke ceruk mana.. dengan izinNya akan selamat...

Pelbagai rentak dan ragam manusia telah saya jumpa.  Pelbagai pandangan juga telah saya dengar dan baca.  Begitu juga dgn kehidupan janda.  Ada yg gigih meneruskan usaha membesarkan anak-anak tanpa kehadiran seseorang yg bernama suami/ayah.

Ada juga yg saya kenal, tak kira maghrib atau Isyak.. berpeleseran setiap hari dgn bersilih ganti lelaki dgn alasan hanya keluar makan.  Lelaki ini pulak bukan org bujang... suami org pulak tu.

Ada juga rakan saya yg bercerai atas alasan suaminya ada perempuan lain, tp dia pula sanggup menjadi org ketiga dlm kehidupan org lain setelah bergelar janda.

Pernah juga diri saya dipertikaikan bila saya berkawan dgn lelaki bujang...

Bila mana berkata mengenai janda... tiada benda yg biasanya elok pada pandangan mata masyarakat.  Tp hidup ini perlu diteruskan... caranya pilih kehidupan yg baik... sepertimana org lain tidak suka diganggu, begitu juga kita.. tidak juga suka diganggu dan dilabelkan dgn apa juga kata-kata yg tidak sihat.

"Kita yg tentukan di mana kita harus berdiri dan ke arah mana kita harus berlari"

kalau tak janda pun wife org kalau mengada2 gatai ke aper ko org kutuk juga, yg penting pandai bawak diri tak adalah org nak mengata dah org hormat dengan kita, tapi nampak lelaki atau laki org dok melayan je tu pasai org dok kata. tunjukan yg kita ni janda bukan jenis mengatal perangai nampak tegas, cara percakapan serius apa motif org nak mengata kita kalau cara kita mcm tu.

Kalau kita yakin dengan diri kita sendiri dan tak mengacau org lain tak ada org berani nak cakap aper2.  yg penting pembawakan diri kita sendirilah itu yg menjadi tumpuan org lain, yg baik di jadikan pujian yg buruk di jadikan cacian. tepuk dada tanyalah selera.

Bang aji punya komen aku paling suka baca.. tapi aku tak larat nak baca.. psl berjela-jela...

Bagi aku, janda tetap punya kelebihan.. Selain aksi yg lebih mantap, janda juga telah belajar melalui kesilapan yg lampau...

Originally posted by supermod at 2-8-2007 11:57 AM
Bagi aku, janda tetap punya kelebihan.. Selain aksi yg lebih mantap, janda juga telah belajar melalui kesilapan yg lampau...

Dia jadi janda sebab kesilapan lalu ?????????

Originally posted by manakautau at 2-8-2007 12:00 PM

Dia jadi janda sebab kesilapan lalu ?????????

Maksud aku. kesilapan lampau (tersalah pilih lelaki yg dijadikan suami) membuatkan dia akan membuat pemilihan kali kedua yg lebih berhati-hati....

Reply #96 supermod's post

jijik taw nkonyer komen

Originally posted by Madiey at 31-7-2007 04:43 PM
Kobau seko membawa lumpur, habis semuanya terpalit sama.
Kerana nila setitik rosak susu sebelanga.

My 0.335 cents.

pembetulan .. tujuh ekor kobau bawak lumpur abis lagi tiga terpalit sama .. (psstt: dalam kandang tu ade 10 ekor).