CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syura5008

suami takde perasaan cinta pd isteri

Originally posted by manakautau at 11-8-2007 00:43

Sayang sepenuh hati.....cinta sumpah aku tak tahu  erti......takleh lasting kah Richie ?????????   
...u clap your chest u ask your appetite lah...

...cinta ko pada aku hilang bila ko terpandang si jacky...

...tapi...walau macam mana pon...ko tetap sayang kat aku kan???...kan kan kan???...

Apa nk rindu-rinduan lagi? Dh duk satu rumah kan??

Originally posted by syura5008 at 9-8-2007 09:13 AM
aku nak mintak pendapat sikt

aku dah berkahwin lebih kurang 4 thn. tak de anak lagi.
Masalahnya sekarang hubby aku dah takde perasaan cinta, kasih & rindu kat aku.
Hubby aku cakap perasaan  ...

masalah buatan orang ni kita tak boleh sangkal, saya syorkan syura pergi ke perubatan islam di Darussalam, Gombak utk minta rawatan. mungkin ada gangguan pada dia. minta lah pelembut hati etc etc

jangan lah pergi pada bomoh. sekarang ni banyak bomoh temberang. nak nak pulak bomoh Indon dan melayu. aku ni kalau tak kuat iman dah lama aku pergi kuil Hindu kat kawasan rumah aku (boleh tahan juga kuatnya) atau biara Siam di kampung aku untuk mengenakan orang heheh ;)

mudah mudahan berhasil. Di Darussalam aku tgk memang mengerikan, ada org Melayu keluar suara Cina, ada suara Indon masa diubati, menjerit jerit, sepak perawat dsb, eii takut wei. Pergi lah lihat sendiri. hari ahad bukak jam lepas 2 ptg. tak salah berubat, kita berusaha.

[ Last edited by  Dunhill. at 12-8-2007 08:50 PM ]

Rate

1

romeo_30 This user has been deleted
ermm..ada gf...ok la tu...relakan jer la..kalo yg gf dia sanggup untuk bermadu..apasalahnya kan..dari dia buat tak senonoh..tuan/puan topik pun dpt payung emas kat syurga nanti..
boleh ke ckp mcm nie...

kkdg aku tertanya adakah mmg bile dh kahwin cinta tu makin pudar?
pe sbbnya cinta beralih arah?
aku tak rase sebelah pihak je salah....
biasa alasan yg diberi oleh laki -tak dilayan dengan baik oleh isteri,merendahkan maruah suami dpn org.

alasan oleh perempuan - laki tak peduli, tak memahami,mengabaikan tjawab dan ade permpuan lain

slalu aku terfikir bgmana kalo aku kahwin dgn org aku tak cinta adakah bahagia?
kalo tak cinta, ape yg dibuat skdr atas nama tjawab.mudah bosan dan rase tak seronok..

[ Last edited by  limauais at 15-8-2007 12:18 AM ]

Originally posted by syura5008 at 9-8-2007 10:33 AM
tu lah masalahnya, aku pun tak paham ngapa hubby aku buat cam nie
kat aku, bila aku tanya kat dia, adakah hati dia ikhlas anggap aku sebagai wife dia,
dia terus mengalirkan air mata, macam tak  ...

lebih kurang sama je dgn problem saya nie..

Follow Us

Reply #106 bakawali_04's post

tulah..tapi bila difikirkan balik kalu tak sayang kenapa dia kawin ngan korang..dan betul ke dia sayang, sbb dia buat korang mcm tu....

Originally posted by mekma at 15-8-2007 09:31 AM
tulah..tapi bila difikirkan balik kalu tak sayang kenapa dia kawin ngan korang..dan betul ke dia sayang, sbb dia buat korang mcm tu....

entah x tau.. skrg nie xnak pk banyak2.. dia nak buat aper... buatla.. kita dok pk je aper dia buat kat kita.. last2 yang sakit jiwa kita sendiri.. macam ginilah.. ramai forummer yang nasihatkan saya.. think about your hapiness first.. itu yang saya buat skrg.. kalau u dah rasa u dah jalankan tanggungjawab dgn baik.. let him do his part plak... buat keje semua sorang2 nie penat la...

Originally posted by nur_lisa at 10-8-2007 04:39 PM
takyah pujuk..takyah rayu...lagi dipujuk..lagik dirayu..lagik menjauh....wat selamba je kalau wa...lantak ko la bang...kalau dh bercinta-cintun nih...kompem wat apapun dia pandang sepi...dekatkn  ...

ya betul tu...
cermin diri kita apa yang kurang
perbaiki diri.......
hargai apa yg ada pd diri kita....

Rate

1

Reply #108 bakawali_04's post

sebenarnye bukan tak cinta masa kawen dulu, it is just now he got fresh meat.

bosan with guys yg macam nih, have the ball to admit you are a jerk la, kenapa la suka sangat mendera jiwa isteri dgn alasan2 yg tak manasabah.

Originally posted by bakawali_04 at 15-8-2007 09:49 AM

entah x tau.. skrg nie xnak pk banyak2.. dia nak buat aper... buatla.. kita dok pk je aper dia buat kat kita.. last2 yang sakit jiwa kita sendiri.. macam ginilah.. ramai forummer yang nasihat ...

ermmm..bila hal2 membabitkan perasaan susah sgt2...kadang2 perasaan suami boleh hilang atas sebab2 tertentu..
mungkin kita terlalu queen control suami kita..atau melukakan hati dia sepanjang tempoh perkahwinan tu..kalo tak kita pun mungkin sanak sedara kita terutama mak ayah atau adik beradik kita yg menyampah kat laki kita.byk kemungkinan..dan lelaki mungkin juga menyimpan segala perasaan tak puas hati,kecil hati terhadap pasangan dia.last2 meletop!!kalau perasaan dah hilang payah..kita just teruskan hidup kerana tanggungjawab..lama2 jadi tak ikhlas..kalo rasa tak bleh selamatkan perkahwinan tu..takyah la tunggu2..selamatkan diri kita dan anak2..bicang pisah ngan cari baik..yg penting tetiap bulan dia kasi duit nafkah utk anak2...biarlah suami tu dan perasaannya
(ngajar bukan2 lak aku nie...tapi betullah kan..kalo dah tak sehaluan..ikut la haluan masing2..jgn gaduh2..itu yg terbaik utk masa depan..)

Rate

1

selalunya mesti ada pihak ketiga. 1 kes yg i tau, tak de ribut tak de apa, hb mintak crai. of course kata tak de org lain. kita org seme tak caya. last2 betul pun, mmg ada simpan pompuan.

kadang2 kemunculan pihak ke3 secara kebetulan je...rumahtangga yg sedia ada mmg dah goyah..kadang2 ade isteri yg lebih pandai dari suami..so dia yg nak control everything..suami lak cuba utk jadi suami yg tegas..tapi x leh..isteri tu kata dia pendidikan lagi tinggi lagi tau itu ini..takyah nak nasihat2kan dia..so suami nak kata apa?lama2 diamkan aje la..hingga rumahtangga jadi hambar..hanya sekadar tgjwab..lama2 jadi x ikhlas dua2 belah pihak..

Reply #111 romeo_30's post

buang yang keruh ambil yang jernih

Originally posted by romeo_30 at 15-8-2007 06:37 PM

ermmm..bila hal2 membabitkan perasaan susah sgt2...kadang2 perasaan suami boleh hilang atas sebab2 tertentu..
mungkin kita terlalu queen control suami kita..atau melukakan hati dia sepanjang ...

xder masalah yang xbleh nak settle.. masalah akan selalu terjadi bila satu pihak hanya memikir silap pasangannya.. pernahkah kita sendiri pk aper salah kita pulak.. kita sibuk2 cari salah pasangan.. kalau betul pun kecik hati.. xkan xbleh nak terus terang.. u are husband.. u ader hak kan.. kalau isteri salah.. isteri x betul.. kenapa x didik jadik betul.. ingat la tanggungjawab suami bukan hanya kasi nafkah aje.. luas maksudnya..

senang citer kalau dah xske.. mesti pandang buruk je kat pasangan.. tang baik pasangan dah x ambik port pun!!!

Rate

1

Originally posted by romeo_30 at 15-8-2007 07:29 PM
kadang2 kemunculan pihak ke3 secara kebetulan je...rumahtangga yg sedia ada mmg dah goyah..kadang2 ade isteri yg lebih pandai dari suami..so dia yg nak control everything..suami lak cuba utk jadi ...

dah tau ader problem.. kenapa tambah.. :@

Reply #47 syura5008's post

kalau aku, angkat kaki jek...kita dah tak bernilai dimatanya..die lebey memandang org lain..apa lg yg ada ...

walaupun hati ssedey ..tak der maknanya..
kita masih ada kehidupan kita yg masih bole kita bina..
biarkan die dgn dunia hayalannya..masih ada lg mampu menyayangi kita..
biar die tau...tinggi atau rendahnye langit kehilangan kita
yg baik sbg isteri..
:@

[ Last edited by  lovewife at 16-8-2007 09:40 AM ]

Rate

1

kalu aku takde anak lagi..laki dah buat perangai..elok blah jek..buat pe nak pening2 memendam rase..
sia2 tau hidup bertahun..makan hati..

sebelum terberanak baik blah...

jantan memg gitu..bini tak best..makan luar lagi best..dapat dosa..

Rate

1

Originally posted by owenkatz at 15-8-2007 11:06 AM
sebenarnye bukan tak cinta masa kawen dulu, it is just now he got fresh meat.

bosan with guys yg macam nih, have the ball to admit you are a jerk la, kenapa la suka sangat mendera jiwa isteri ...

kalau saya kan, saya takkan merendahkan maruah saya untuk menagih cinta dia. buat apa sedih n sakit hati.. layan tetap kena layan sbb dah kewajipan isteri tapi cinta dia tak bagi. boleh blah la suami mcm tu. setakat sayang, ofismet saya pun berlambak yg sayang saya.

isteri utk dicintai.. kalau tak, jgn seksa batin isteri.

Originally posted by easy81 at 16-8-2007 05:41 PM
kalu aku takde anak lagi..laki dah buat perangai..elok blah jek..buat pe nak pening2 memendam rase..
sia2 tau hidup bertahun..makan hati..

sebelum terberanak baik blah...

jantan memg gitu. ...

makan kat luar ni kadang2 lebih sedap dari kat rumah walaupun kebersihannya belum tentu terjamin.