CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrpezzal

Import barang dari indonesia [MERGE]

slm..sape yg g indo ek?nak kim baju kebaya utk kawen..nk baju jer selai...nk kawen raya cina nnti..s ...
ryumaira Post at 5-10-2010 12:57

kalu baju tok kawin ni elok pilih sendiri, kang main pesan2  kat org takut x berkenan susah plak, selera org berbeza...

slm..sape yg g indo ek?nak kim baju kebaya utk kawen..nk baju jer selai...nk kawen raya cina nnti..s ...
ryumaira Post at 5-10-2010 12:57

kat sini pon dah banyak org jual....kalau stkat RM250 sepasang tu bersepah kat cokit & TAR...labuci pon ala2 mewah tapi ghupa indon la...kalau nak yang ada taste sket...rasanya kat certain2 butik ada gak jual...berbaloi la juga...nak gi sana, nak kira kos2 lain juga..ngan tambang lagi, blom lagi kira kena tipu lagi

mcm kalau takat nak jual kecil2lan xde masalah kan kalo hand carry ??? next year plan nak g dgn member2... kalo nampak mcm benda yg bleh jual, ingat nak beli lebih n jual....

mcm kalau takat nak jual kecil2lan xde masalah kan kalo hand carry ??? next year plan nak g dgn memb ...
rendevous Post at 8-10-2010 23:55
xder masalah.... boleh la hand hand carry +/- 30kg -40kg.... [size=14.1667px]
kemungkinan besar kena tax kat airpot la.... [size=14.1667px]
tapi tak banyak..... good luck

Reply 144# alyaimra

owh, ok2... anyway, korang ni xnak buat persatuan or club ke ?? at least, mcm pusat sehenti utk dpt2 brgn drpd indonesia or yg wholesale ke.... uhuhu.... ni juz suggestion ar.... thanx byk2 for d info.....

Reply  alyaimra

owh, ok2... anyway, korang ni xnak buat persatuan or club ke ?? at least, mcm pu ...
rendevous Post at 9-10-2010 21:35

dah buat dah .....tapi bertahan sekejap jek.....

Follow Us
Reply 146# alyaimra

laaa, ye ke ?? syg ar mcm tu.... mcm saya ni org yg jenis baru nak niaga susah ar.... pastu, nak try kebergantungan dkt wholesale2 cina ni...... dorang kdg2 layan newbie mcm saya ni teruk..... haih.....

dah buat dah .....tapi bertahan sekejap jek.....
alyaimra Post at 10-10-2010 09:04

aikk...dah xda ekk persatuan dulu tu..huhuh

salam...
sape penah pos telekung dr bandung?
cemana charge ek?
n diorg anta direct ke umah ke?or kena amik kat memana?
thanx

Salam, plan nak pi Jakarta 15hb Nov, pemborong kat Jakarta kat mane ? I baca da thread, patut pegi magga dua atau tanah abang ? Nk cari baju kanak kanak atau baju bayi

sy mencari pembeli perabot jati.
jika berminat ctc sy.

zarul74@gmail.com

berminat nk bt bisnes amk pakaian dr indonesia n jual kt mesia,mohon ade sapa2 bley bgi tunjk ajr..

saya nak tahu, kalau kta order brg katakan dalam 10-20 pasang dari indon, kena tax berapa %? kalau guna pos, macam mana? kena tax gak ke? kita kena ambik brg tu kat mana? diorang terus htr terus smpi rumah ke @ macam mana...

saya [un nka tahu pasa kos post dan tax ni.. share lah please...
yg kata pakai shipping company tu.. tolonglah share juga... tq

LIST PERABOT JATI YG ADA:

1.2 UNIT MEJA MAKAN 8 SEATER =RM2500 1 UNIT
2.1 UNIT ALMARI HIAS=RM3000
3.1 UNIT RAK TV=RM600
4.1 UNIT JAM BESAR=RM1500
5.1 UNIT TEA TABLE OSHIN=RM800
6.2 UNIT AYAT AL QURAN=RM150
7.1        UNIT PERHIASAN SARANG BURUNG=RM200
8. 1 UNIT RAK BUKU =RM 400
9. UNIT TEMPAT MENJEMUR TUALA =RM150 1 UNIT
10. UNIT TEMPAT LETAK SURAT KHABAR=RM200

Ctc call/sms zarul 013 6694278

zarul74@gmail.com

thread ni dah lama tapi macam tak complete. masih ada soalan2 tentang mcm mana nak hantar barang dari sana. jawapan yang ada berbeza beza. ada yang masih kurang pasti bayar tax tu kat mana..?

kalau buat DTD bayar tu kat mana, kat sana atau depan rumah kita? termasuk tax kah? Kalau di sana sapa yang arrange hantar barang ke forwarder? Sapa yang bungkus? Dari kedai langsung ke forwarder atau dari kedai ke hotel lalu ke forwarder? kat forwarder nak kena tolak duit kah? Surat2 berkenaan shipping mcm mana ? Atau tak payah surat, suma forwarder yang pegang kita tinggal bayar ajer depan rumah?

Rate DTD ni suma sama ker tak kira dari JKT, Bandung, Bt. Tinggi atau Bali  etc..?
Sekarang up to date shipping rate berapa?

Ada yang tanya nak kena ada sharikat ker kalau nak import barang ni? Kalau tak ada tak boleh ker?

aku rasa dah complete...cuma berterabur....cuma ramai org tak baca dari awal and keep asking the same question........
aku illustrate pengalaman aku dtd (case study-jakarta)

1 - rate RM350 per cbm (tapi dia tak tetap sebab aku dapat selalunya murah dan tak ikut
     rate ni)
2 - kau boleh bayar di sana dan di sini (bayar sana murah Rm10-20 dari bayar disini)
3 - tax apa ke bala semua dah masuk
4 - aku punya concept aku beli barang, aku hantar pi tempat shipping tengok a-z dia
     bungkus so aku puas hati...sebab kalau aku suruh kedai tempat beli barang  
     hantarkan nanti kos lagi tinggi sebab banyak benda ke bala dia mintak), tapi kalau nak
     suruh kedai hantar pun boleh...terpulang pada kau
5 -  bungkus pun terpulang...kau nak bungkus ke forwarder nak bungkus ke...tapi kalau
      forwarder bungkus ada charge...tapi dalam rm6-7 ajer termasuk upah dan kos
      guni...aku suka diaorang bungkus sebab waterproof dan ada dua atau 3 layer....
6 -  tak perlu ada syarikat utk import barang.....ada orang beli benda besar pinggan pun
      wujud kat tpt forwarder tu...dari sekecik benda hingga besar gajar

hah...dengar tu!  procedure lebih kurang cam tu.

yang penting kita mesti nak tahu forwarder ni kat mana. pegi cari dulu forwarder. kalau tak tanya orang kedai. kalau barang besar berat  banget bayar ajer lah orang kedai hantar kat forwarder.

hah...dengar tu!  procedure lebih kurang cam tu.

yang penting kita mesti nak tahu forwarder ni ka ...
star_karat Post at 3-1-2011 16:26
erm.. tak susah sebenarnya nak shipping barang dari indon ni... paling simple dan paling murah compare to shipping from china/vietnam/bangkok/cambodia etc....
saya dulu2 tawakkal je.. pergi indon beli2.. bagi kat pak supir suruh buat shipping.. balik malaysia... selepas +/-15 hari.. shipping company dari sini call... 'Kak saya on the way nak hantar barang' siapkan duit jer.. terima barang.. bayar.. dah dekat 3 tahun dah buat mcm ni... alhamdulillah.. xder apa2 masalah..

Haa... Sabtu (8/Jan) ni akak ke jakarta... meh ikut..utk belajar shipping...

erm.. tak susah sebenarnya nak shipping barang dari indon ni... paling simple dan paling murah compa ...
alyaimra Post at 3-1-2011 19:05

Betul kata Alya tu..memang paling senang banding dgn negara lain..

saya selalu masukkan duit cukup2 harga barang + shipping..dlm masa 2 minggu sampai la lori depan rumah..takyah bayar apa...
selalunya shipping dlm rm300- rm350..dan bleh masuk anggaran kain atau baju pasang dlm 150 helai..