CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrpezzal

Import barang dari indonesia [MERGE]

panduan memborong dr indonesia

hi...sy nk tanya..sy nk ke indonesia utk memborong pakaian muslimah di sana?sy nk tanya antara tanah abang & bandung mn lg better utk sy borong pakaian muslimah.sekiranya sy pergi dan borong around RM3k, macammana dgn penghantaran ke Malaysia?sy mmg zero info tentang cr memborong dr indonesia..mohon beri tunjuk ajar...
sesiapa yg tahu, mohon terangkan pd sy cara untuk memborong dr sana, bermula dr tempat memborong hinggalah barang sampai pd sy di Malaysia..

Saya pernah ke Bandung,..tapi bukan memborong,..cuma makan angin dengan family dan shopping sikit-sikit..

Maaf,..soalan di atas macam mengharapkan spoonfeed dari A ke Z...cuba google dulu, ..lepas tu kalau tak faham atau ada apa-apa yang nak tahu,baru tanya. nanti tentu ada orang yang akan membantu........ rasanya dah ada thread ni...

Post Last Edit by ct_wiyah at 23-4-2011 02:47

Reply 2# tanya
salahkah sekiranya sy bertanya dr a-z?..bdk br belajar pn akan tny dr awal...mmg sy ada google, tetapi xsemuanya lengkp,..sy rs sy perlu brtanya dr awal spy sy xtertinggal apa2...tp depends pd org yg nak berkongsi pengalaman diorg...

tak salah...

kalo ikut pd kwn2 sya.. dia org akan pg kedua2 tempat tu.. nk borong tu biasalah..recce2 dulu..tgk kualiti kain .. better pg sendiri jgnla beli secara online atau org tengah sbbnya kualiti kain disana ada yg ok ada yg sgt2 teruk...

gud luck la k.

kalo ikut pd kwn2 sya.. dia org akan pg kedua2 tempat tu.. nk borong tu biasalah..recce2 dulu..tgk k ...
hafiza Post at 25-4-2011 15:16

sy mmg nk pegi sndr cm sy xtau mn lg murah dan snng utk bt penghntaran ke malaysia..

Follow Us
Saya pernah ke Bandung,..tapi bukan memborong,..cuma makan angin dengan family dan shopping sikit-si ...
tanya Post at 23-4-2011 00:24

Saya sangat setuju dgn Tanya..dah ada thread macam ni... boleh dapatkan info kat sana.. dah cukup details.. siap ada no tel bagai...`cara2 pengiraan cbm utk shipping semua tu... good luck..

umak den salu poi ke indon boli brg2 muslimah ni..biaso beliau boli d pekan baru or bukit tggi jo..klu boli dari tanabang beliau akan hanta ke sumatera dulu then bwk naik dari feri ke malako..ekceli klu tak slh kecek umak den..kadang brg2 muslimah tanabang 2 ado yg produce dari sumatera jugak mcm telekung, jilbab n skarf...lagi 1 umak den jarang kirim2 brg ni..dio lbh suko bwk sendiri..

umak den salu poi ke indon boli brg2 muslimah ni..biaso beliau boli d pekan baru or bukit tggi jo..k ...
fazzrules Post at 26-4-2011 10:43

tq 4 da info yer..

sy dh dpt info dr org yg sudi membantu...so rsnya kalau admin nk close thread ni pn xpa..tq ya pd semua yg sudi mmbntu...

ni nak tanya jugak...

nk tny klu kita beli brg online dr indonesia ( beli byk)...camner nk buat bayaran n brape cas penghantaran...?ada baca psl westan union tp kurg jelas dgn cas yg dikenakan..

tq in advace...

Dah lame tread ni tak up lagi. Btw saya nak jual telekung n tudung kat malaysia. Ada yang minat tak? Saya dok kat bukittinggi kang ni. Tq

erikas replied at 19-6-2011 03:51 PM
ni nak tanya jugak...

nk tny klu kita beli brg online dr indonesia ( beli byk)...camner nk buat b ...

Saya ada pengalaman beli brg online dr indonesia...jujur ckp brg mmg murah tp cost postage kdg2 lbh tgi dr hrga brg...biasanya sy akan mnt seller calculate hrga brg including postage n then bl dua2 dh setuju sy akan ke pjbt pos utk bt pembayaran through western union n ada particular berkaitan seller yg kta kna isi (maaf lupa plak apa yg perlu diisi tp cik blh google)..lps siap smua tu just inform all payment proof kt seller n tgu brg smp..mudah je..hrp dpt membantu

izzuddin replied at 16-4-2010 09:31 AM
kenapa pakai pos? kenapa tak pakai shipping...murah ajer.....kalau guni sebesar peti ais door to ...

Saya mau borong alatan dapur. Mcmna nak guna shipping murah gitu. Tolong saya.

psv replied at 14-6-2010 02:22 PM
Reply 95# psv

Saya baru nak mula business kitchenware. Nak beli brg dr indo sana di makassar boleh kongsi x pengalaman. Rata2 tamya supplier saan rp200.000 perkilo

alyaimra replied at 3-1-2011 07:05 PM
erm.. tak susah sebenarnya nak shipping barang dari indon ni... paling simple dan paling murah compa ...

Wah bestnya. Kalau dari sulawesi mcmna yea

ct_wiyah replied at 26-4-2011 01:11 PM
sy dh dpt info dr org yg sudi membantu...so rsnya kalau admin nk close thread ni pn xpa..tq ya pd se ...

Share la sini

ct_wiyah replied at 26-4-2011 01:11 PM
sy dh dpt info dr org yg sudi membantu...so rsnya kalau admin nk close thread ni pn xpa..tq ya pd se ...

Share la sini

Mas_Akmal replied at 15-8-2017 10:27 AM
Saya baru nak mula business kitchenware. Nak beli brg dr indo sana di makassar boleh kongsi x peng ...

Tula saya pon baru nak mula import dari Sulawesi...tapi problem nye tiket Sana harga mahal.

kalau beli untuk kegunaan sendiri sy ada buat service tolong beli barang indonesia dan postage ke malaysia. cuma tak pos dalam bulk. kalau nak borang banyak kne splitkan dan declare barang harga bawah rm500. smpai malaysia dalam 3 hari waktu bekrja inshaallah. dan kos upah rendah boleh masuk ke website saya juga jika nak survey2

https://tolongbeli.com.my

Rate

1