CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cantthinkofany

Pertandingan Cerpen warga FD

Aku sambung bab punggung Mak ngah kene gigit kerengga...

Mak Ngah mengeluarkan cincin dari bekasnye sambil menggaru2 punggungnye yg gatal merenyam digigit kerengga. Cincin keemasan itu adalah cincin warisan keluarga Mak Ngah yang diperolehi daripada Frodo Baggins. Sebenarny e datuk sedara Mak Ngah org tua hobbits yg panjang umurnye iaitu Bilbo telah memberi cincin itu kepada Frodo..namun Mak Ngah punye nenek ketika itu telah mencuri cincin tersebut untuk digadai untuk berkawen dgn datuknye Sudin. Semasa Frodo sedng tidor, atok Sudin dan Nenek Mak Ngah telah mencopet dan menggantikan dgn yg palsu. Walaupun ketika itu adik nenek mak ngah, ayu..telah ternampak adegan tersebut, namun mereka berjaya menutup mulut ayu dgn memberi upah 20 sen..

Setelah mereka berkawen dan mempunyai anak 2, barulah mereka berpeluang menebus kembali cincin tersebut itupun terpakse menggunakan khidmat geng2 baik punye cilok utk mencilok kembali cincin yg dipercayai mempunyai kuase Sauron itu. Sehingga kini Mak Ngah lah pewaris tunggal cincin tersebut dn hari ini dia akan mewariskan kepada Qaseh, bakal menantu nya.

Entah kenapa jari jemari Qaseh terase sejuk tatkala cincin keramat itu di sarungkan ke jarinye. Sementelah cincin itu berade di jari manis nye..tiba2 satu cahaya bersinar menyelubungi tubuhnya. Qaseh terase seperti berade di awang-awangan. Semua org terperanjat melihat kejadian luar biase itu. Tatkala cahaya itu berkurangan dan keadaan menjadi sedia kala, Qaseh mula terase ade benda yg tidak kene berlaku atas dirinya. Para tetamu bertempiaran lari, ade yg menjerit2 histeria..dan tak kurg juga yg mati di tempat kejadian.

Sekelip  mata sumuanye lesap dan keadaan menjadi sunyi sepi. Suasana yg tadinye meriah bertukar seperti dilanda tsumawi  eh..tsunami..Tiba2 terdengar raungan Makcik Fasha sambil memeluk erat qaseh. Qaseh terpinga2..segera die bangun dan melihat wajahnye di chermin. Tetapi die agak pelik kerana tiba2 saja ade muke aktress yg pernah dilihat dalam bod gossip di CARI yg bercium dgn sorg apek S抪ore berada di dalm cherminnye sedang tersenyum penuh misteri. Puas Qaseh menghalau dgn menarik rambutnye dan menampar serta membenamkan mukanya di swimming pool seperti adegan nisdawati dan rita rudaini, barulah wajah itu pergi.

Qaseh mula meneliti wajah dan tubuhnye di chermin. Die memng telah menduga semua ini akan berlaku sekiranya die bertunang dgn abg Lokman. Ya..dirinye telah bertukar menjadik Orge version melayu. Tubuhnya bertukar menjadi kehijauan dan genuk namun nasib baik bajunye  tidak terkoyak seperti hulk..kebaya nyonya ibunye masih elok tersarong cume bertukar saiz menjadik triple XL.

Rate

1

ekeke macam org giler aku gelak sorg2
keep up the gud work gurlll!!
aku tadek ide nk sambung.. bizi neh ada masalah negara

hahah xleh tahan aku 2 hari aku baca dr awal citer smpi akhir tingin sambung tp kacau bilau hotak ni

qaseh jadik ogre plak...

akakakkakakakak....

aku pada mulanya nak bayangkan qaseh sebagai awek yg
1. ayu
2. comel
3. suci murni
4. anak org kaya
5. jawatan tinggi

skang aku bayangkan qaseh sebagai awek yg penuh ngan masalah mental dan jugak fizikal, yg penuh ngan rasa suka memberontak dalam diri dia

qaseh ni ialah satu contoh  gadis yg ada dalam diri kebanyakan gadis zaman sekarang
nampak cantik baik ayu tapi penuh konflik dan permasalahan

go go chaiyok prens

tak reti haku nak sambung2 citer org:geram:

aku sambung k.. tp sikit je la ni

di luar rumah sungguh kecoh
kelihatan kereta peronda ber 'nenoo nenooo nenoooo!' serta van tv3, tv9, astro hatta skuad avanza era turut berada di tempat kejadian. masing2 ingin mendapatkan coverage terkini untuk dimuatkan dalam berita ptg karang
turut kelihatan beberapa paparazzi berani mati yang sanggup memanjat tingkap untuk menagmbil close up wajah Qaseh the Ogre - nama timangan baru Qaseh.
plap! plap! klik klakk zzzzz.. sebok betui bunyi kamera yg bertubi-tubi menyerang Qaseh... tidak ketinggalan para jemputan yg mencuba nasib tangkap gambaq melalui henpon masing2.

aisehh potong stim tul la bos aku ajak mkn lak

Rate

1

Follow Us
sebab esok nak cuti..sampai senin..aku kene carik idea pepanjang sket buat stock 3 hari..

nanti aku update le..

Mata Qaseh terpisat2 dek silauan flash lampu2 camera. Makcik fasha berhempas pulas cube untuk menghalang jurugambar merakamkan gambar Qaseh dari semua sudut. Walaupun Qaseh telah bertukar menjadi orge, namun sebagai seorg ibu yg telah mengandungkan Qaseh dan menjaganye seperti menatang minyak yg penuh, tentulah kasih sayang nye tidak dapat diukur dgn paras rupa. Walaupun para jurugambar berpusu2 di perkarangan rumah makcik fasha membuat liputan, sambil ade yg memgang sepanduk 揳ltantuya! Mongolia!

Rate

1

Qaseh juga pernah memberitahu kepada ibunya satu ketika dulu perihal yg disampaikan oleh ayahnye satu ketika dulu. Tapi ibunya menjawab 揵ohong, bohong dan bohong

Rate

1

Qaseh didatangi mimpi dalam lenanya itu... mula2 mimpi tentang keglameran dirinya yg akan masuk buletin malam ni... dan bagaimana keluarganya susah payah nak menangani paparazzi yg akan konfem berkeliaran di kawasan umahnya beberapa hari lagi untuk mendapatkan interviewc ekslusip dari ibunya, Mak Cah ataupun kata2 dari seorang adik, iaitu adiknya aisyah.. lepas tu bagaimana keluarganya juga didatangi oleh seorang ahlil nujum yg mahu membelinya sebab dia kata qaseh ni boleh jadik ibu duit, buat tangkal dengan mengikat qaseh di bawah rumah, alih2 asap berkepul2 tiba2 muncul seorang tua yg tak la hodoh sgt ala2 nenek kebayan cerita puteri gunung ledang BUKAN lakonan isteri kepada sorang tokoh korporat mesia ni... tapi macam dalam iklan sendayu tinggi tu la... dalam sketsa mimpi tu nenek berpesan kepada qaseh ada ubatnya bagi mengubati penyakit dirinya menjelma jadik hijo tu.. tapi byk dugaan dan rintangan yg qaseh mesti lalui..

qaseh pun bertanya dalam mimpi cemana nak ubati ni, and apakah dugaan yg kena dilalui and di manakah patut qaseh pergi... qaseh bersora ala2 sore cameron diaz dalam cerita shrek..

nenek kebayan pun mengeluarkan komputer riba apple nya dan menunjukkan kaedahnya la cemana nak mendapatkan penawar. nasib baik powerpoint tu cukup clear bagi qaseh... dan terus meng'enquire' whether dia boleh tak download file powerpoint tu dari nenek kebayan..

sebelum sempat nenek kebayan menjawab qaseh tersedar...

"alamak, ada burung berak pulak kat dahi aku niiii....... caiiittttttttt!" qaseh merengus... kemudian qaseh yg sememangnya penat itu lena semula... tiba tiba....

[ Last edited by  cik_dee_na at 30-8-2007 02:17 PM ]

Rate

1

since cikdee lagi cepat dr ku kena la aku edit balik kuikuikui!

embekkkkk.. embekkkkkk
Qaseh membuka  mata apabila disenggol oleh satu makhluk..
eh eh apa ni cium2 org ni .. dah sumat ke belom?
shohh shohh..
Puas Qaseh cuba menghalau menatang itu. tap pelik sungguh menatang tu tak mo lari la pulak. bila di amati betul2 rupanya menatang tu seekor kambing jadian gamaknya, pasai badan manusia bawah dia ala2 kamben.. Alah, cam Mr tumus kat Narnia tu..
eh apa ku nak wahai en kambeng?
embekkk embekk.. eh burok benor bila bunyi kambeng sebegitu keluar dari mulut org
Qaseh tetiba tersedar akan keadaan dirinya lantas menutup muka nya dan lari berselindung di balik pokok tapi ternyata gagal kerana badannya dah jadi gemuk melebihi ukur lilit batang langsat tempat dia  berteduh tadi..

[ Last edited by  ananur at 30-8-2007 02:16 PM ]

Rate

1

ana

ku dah edit sket
kasik ngam sama sambungan kamuk...

'kuwang ajaunya burung.. tak sekolah ke??!!' marah Qaseh lagi..
tergendala sekejap mimpi aku bertemu ngan nenek kebayan tadi....

(ha korang sambung balik.. tang tu jek aku reti nyampuk... ekekkeke.. )

Rate

1

aku serius tgh bz gler nih...korg take over lah dulu bebanyk ..

tuh..si lempo tuh bile nak balik weh...

sementelah itu di rumah tok degawan..
si lempo sama degawan tengah lepak2 minum kopi o kat kedai janda Senah, baru habis joging satu round felda. degawan kata joging baik untuk kesihatan, tambah2 pulak semasa upacara mengeluarkan kiub tu nnt jantung kena kuat. nak tak nak terpaksa la lempo ikut juga walaupun termengah2.. sebenarnya degawan pun sama semputt.. baru 3 langkah dah givap.. tu yg dia ajak lepak kat kedai senah tu.. sambil2 tu buleh mengayat si senah tu seayat dua.
tiba2 mata lempo terpaku ke arah telebisyen yang menayangkan  berita tergempar semalaysia - cerita ogre tetiba muncul di (err aku tak ingat dah kg Qaseh td apa kenamanye eh?)
eh macam ku kenal jek rumah itu? bisik lempo jauh di sudut hati
eh eh tu mak mentua tak jadi ku si fasha sendot!! eh mana Qaseh tak nmpk pulak.. pelik.. Lempo kenal benar peel si Qaseh ni, pantang nampak kamera mesti nk posing.. dia cuba mengamati wajah2 di belakang penyampai berita kot2 Qaseh menempek tunjuk tanda peace kat situ.. Namun tiada.. hampa.. kuciwaa..
dup dap dup dap jantung Lempo berdebar kencang
seakan memberi signal ada benda tak elok akan berlaku

Rate

1

wakakaka...betul2 menjadi penghibur di saat aku sedang kebosanan ni

Reply #95 ananur's post

tok draconian, eh degawan pulak matanya terpaku melihat mak cah aka fasha sentot
"eh, buleh tahan lagi si fas ni ek" katanya dalam hati
dulu mereka ada sejarah bersama
walaupun masa yg diluangkan itu seciput jua, tapi kenangan manis tu tak dpt degawan lupakan
(tak dapat degawan huraikan love stori mori diorang buat masa kini - tunggu la kot2 ada masa lain)
"oh masa... ku ingat ku dapat lupakan dia," detik degawan..
tapi....
tok degawan semakin eksaited bila tengok mak cah bert-shirt "ibu qaseh dan berbangga dengannya"
ye la, nampak susuk tubuh mak cah yg masih lagik kencang yewwwww.....
walawehhhh....

lempo memandang tok degawan dengan penuh tanda tanya bila tok degawan mula mengeluarkan bunyi "feewwiiiiitttttt" sambil bersiul2..
malah janda senah yg selama ni tak melayan tok degawan pun turut menapakkan rasa kurang sinangnya...
lempo terus bersora
"tok, saya takde choice lain tok... saya lah insan terpilih nak selamatkan si qaseh"
tok degawan cuma menggangukkan kepalanya walaupun sebenaunya dia tak dengar pun apa si lempo cakap

lempo bengkek abih terus mengaummmmmmm rasa marah yg amat sebab kata2nya tidak diendahkan...
"UPACARA KELUARKAN KIUB TU KITa KENA CEPATKAN OK??"
sergah si lempo...
tok degawan yg tersedar pun menjawab ok sambil menunjukkan tanda peace...
"sori la lempo, ku tak konsentret tadi... malam ni kita mulakan upacara tu..."
"tapi ada risk sket ya... jantung kau tu agak lemah... cemana? kau sanggup amik risiko ni?"
lempo mengangguk tanda sanggup sambil mulutnya berkumat
"untukmu qaseh......."

Rate

1

Reply #97 cik_dee_na's post

aku sambung cik dee nye..

malam yang suram. bomoh degawan sedang kalut membuat perisapan untuk menjalankan upacara mengeluarkan kiub cybertron dari dada lempoyang. rumah di pinggir felda bikit mendi itu berbau kapur barus dan kemiyan.

" tok degawan..cepatlah..lambat lagi ke? Aku mesti balik cepatni tok. Aku dapat rasekan Qaseh dalam bahaya sekarang.."Lempoyang mula keresahan. hatinye kian berdebar-debar mengingatkan berita tergembar yg dilihat di buletin  utama di TV 3 suku tadi. melihat makcik Fasha menangis tersedu2 seperti ade yg tak kene membuatkan hatinye benar2 resah.

" memg lambat sket upacara ni lempoyang. ko ingat kiub kat dada ko tu kiub ayam knorr..boleh buang sesedap rase.ni kiub cybertron tau.  kalu terjatuh ke tgn megatron tentu padah kite sume. tak pasal2 mereka akan ambil alih dunia nih.."

"mcmmane nih tok degawan. aku nak cepat nih..Takde ko bagi ubat la kasik lembut hati mak Qaseh dulu. lain tahun aku dtg utk keluarkan kiub nih" lempoyang memberi kata putus..

" baiklah..kalu itu yg ko nak. lagipun ko kate ko nak cepat..elok beno ko tranforn jadik kete  F1 dulu. lepas dah setel sume..ko datg lah sini..aku modified ko balik..Meh aku pakekan ko susuk..bagi muke ko jadik cam David Beckham. Aku tau makcik fasha ko tuh kipas susah mati si David Beckham. tentu die suke ko nanti.."

" apa? david beckham? wow.. besh tuh..Bolehlah tok det..eh TOk DEg, proceed jek lah.."

maka, bomoh degawan pun mnjalankan upacara menanam susuk di wajah lempoyang.. Tidak lama kemudian wajah Lempoyang mula bertukar. Tok Bomoh degawan telah me'make over ' wajah Lempoyang menggunakan kepakarannya menjadikan wajah lempoyang persis bintang bola sepak England itu yg sekarg dah jadik selebriti kat US tuh..

"uich.hensem tuh..Terima kaseh Tok. barulah confident sket aku nak jumpe makcik fasha. Maklumlah makcik fasha tuh high taste. mane nak kalu muke mcm tak siap jek. Kalu mcm nih, gigit selipar jambanlah Hans Issac dgn ketampanan aku nih.."

" dah..dah..ko ni over plak. aku nak bgtau ko,jgn menyalah guna plak muke ko yg dah hensem tuh..Dgr nasihat aku nih...dan lagi satu..."

"ah..tak payh lah nak berpesan2 lagi tok degawan.. nanti aku dtg balik. aku nak cepat nih.." Lempoyang memintas kate2 Tok Degawan sebelum sempat die manghabiskan pesanan dan pantang larang susuk itu. sekelip mata lempoyang sudah bertukar menjadik kete F1 dan memecut memecah keheningan malam...

Rate

1

perghh..macam2 version ada...
sedih, kelakar, seram, misteri, ala2 transformer.. susuk. .
ekekeke...

macam2 le korang ni...

ala, bab bab mengarang ni aku fail la..

tak dapat join pertandingan ni... cedihnya

anyway aku teringat masa aku buat karangan dluk.. aku tulis kereta itu kona ke kanan.... semua aku guna perkataan kona.. hehehe.. lepas tu cikgu betulkan, kata kat aku.., bukan KONA, guna ayat yangbetul iaitu belok..

hihimalu besar aku..