CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8913|Reply: 97

4 Diva Sekampung

Ziana akui silapOleh FIRDAUS SAHAT
firdaussahat@hmetro.com.my

Rap
KRITIKAN yang dilontarkan kepada penyanyi ini sewaktu Minggu Setiausaha April lalu, cukup pedas. Antaranya dia dikatakan tidak tahu menyanyi, sengaja membuat gimik dan terpinga-pinga di pentas. Selepas menyepi diri, Ziana Zain tampil memberi penjelasan mengenai peristiwa pahit yang dialaminya.
KRITIKAN yang dilontarkan kepada penyanyi ini sewaktu Minggu Setiausaha April lalu, cukup pedas.

Antaranya dia dikatakan tidak tahu menyanyi, sengaja membuat gimik dan terpinga-pinga di pentas.

Selepas menyepi diri, Ziana Zain tampil memberi penjelasan mengenai peristiwa pahit yang dialaminya.

Menurutnya, terlupa lirik, pandangan kabur dan terpinga-pinga seperti orang tidak sedarkan diri belum pernah dialaminya sebelum ini. Paling dikesalkan, itulah pengalaman pahit pertama yang dilalui.

揝aya tidak tahu apa nak dikatakan. Sebelum ini saya tidak pernah mengalami perkara begitu. Ketika naik ke pentas, tiba-tiba pandangan saya kabur. Saya hilang fokus, sekali gus menghampakan penonton.

揝aya cuba untuk kembali fokus dan sedaya upaya tidak menghampakan peminat. Namun apa boleh buat, selepas persembahan selesai, pelbagai kritikan diberikan dan saya tahu ia salah saya.

揓ika difikirkan balik, pelik juga kerana sebelum itu saya membuat persiapan rapi. Ketika itu saya yakin dapat membuat persembahan yang diharapkan penonton. Saya tidak tahu apa sebenarnya terjadi, malah hingga sekarang saya belum dapat mencari jawapannya,

Rate

1

baru nak tempek..yeekk ambum ziana kuar bln september. aku yakin kali ni mesti kuar. so. kita raya bersama ziana tahun ni. yahooooooooooo

ziana terpinga2? pandangan kabur? lupa lirik?

sedikit masa dulu ader kluar citer tentang seorang penyanyi yg dlm process melakukan comeback tapi terkena 'sesuatu' dari seorang penyanyi lain... sehinggakan mgr penyanyi itu membawanya pergi berubat...

pada ketika itu ramai yg menyangka ning dan vernon sbb mereka juga jatuh sakit, ning hilang suara... adakah apa yg menimpa ning dan ziana dilakukan oleh org yg sama?

aper pun gembira sbb album Ziana bakal menjengah pasaran...

Reply #2 budakpendekk's post

september tahun depan la...

wow da nak kuar la album ZZ...tak sabar nak beli ni....cover mesti meletop baru best...

Ziana akui silap

KRITIKAN yang dilontarkan kepada penyanyi ini sewaktu Minggu Setiausaha April lalu, cukup pedas.

Antaranya dia dikatakan tidak tahu menyanyi, sengaja membuat gimik dan terpinga-pinga di pentas.

Selepas menyepi diri, Ziana Zain tampil memberi penjelasan mengenai peristiwa pahit yang dialaminya.

Menurutnya, terlupa lirik, pandangan kabur dan terpinga-pinga seperti orang tidak sedarkan diri belum pernah dialaminya sebelum ini. Paling dikesalkan, itulah pengalaman pahit pertama yang dilalui.

揝aya tidak tahu apa nak dikatakan. Sebelum ini saya tidak pernah mengalami perkara begitu. Ketika naik ke pentas, tiba-tiba pandangan saya kabur. Saya hilang fokus, sekali gus menghampakan penonton.

揝aya cuba untuk kembali fokus dan sedaya upaya tidak menghampakan peminat. Namun apa boleh buat, selepas persembahan selesai, pelbagai kritikan diberikan dan saya tahu ia salah saya.

揓ika difikirkan balik, pelik juga kerana sebelum itu saya membuat persiapan rapi. Ketika itu saya yakin dapat membuat persembahan yang diharapkan penonton. Saya tidak tahu apa sebenarnya terjadi, malah hingga sekarang saya belum dapat mencari jawapannya,

Rate

1

Follow Us
alamak thread ni dah ada.
carik butang delete, tapi tk jumpa.

mod tolong deletekan.
sorrie. thanks.

bior je

Originally posted by budakpendekk at 26-8-2007 01:15 PM
baru nak tempek..yeekk ambum ziana kuar bln september. aku yakin kali ni mesti kuar. so. kita raya bersama ziana tahun ni. yahooooooooooo

kak ziana kene santau kot...sbb kan dulu ziana penah kejer kat hotel quality tu....kot2 member2 ziana x puas hati dgn kejayaan dia

apa pun x sabaq nak beli album ziana ngan anuar zain yg pasti meletup

sajer le tu nak buat alasan kononnye kena buatan org atau ape2....padahal diri sendiri yg malas nak menghafal lirik dan buat latihan yg bersungguh2...

takpe le...sekrg2nye tambah topik2 baru kat board yg semakin suram....

n eaey pun post bertambh meriah la.

aku merge kan topic ni ya...

TQ syd..aku merge kan dgn topic yg haq buka tu

Originally posted by eaey at 26-8-2007 07:25 PM
sajer le tu nak buat alasan kononnye kena buatan org atau ape2....padahal diri sendiri yg malas nak menghafal lirik dan buat latihan yg bersungguh2...

rasanya, kak g tak sebut pun dia kena buatan org.
ko jer yang melebih!

kot2, ni semua perbuatan ko lah eh!
HAHAAHAH

sape la yg punya keje pi santau kak ziana nie??
nie mesti mama juwie nyah tua kutuk tu yang dengki kat
kak ziana masa kahwin dulu x pun dek non..azwang ali :geram:

yeyee album baru nak kuarr dah..tapi tul ke?jgn tngguh lagi udah..
kena simpan duit nih nak beli CD n kaset skali hehehe:pompom:

yesssssssssssssss..... x sabar nk beli....

thank u 4d artikel

...............................

Originally posted by haq89 at 27-8-2007 08:46 AM

rasanya, kak g tak sebut pun dia kena buatan org.
ko jer yang melebih!

kot2, ni semua perbuatan ko lah eh!
HAHAAHAH

haq...aku rasa cam tahu aje sapa eaey ni..ahahahaha

hmm.. ziana lahirla album untuk ku secepat mungkin, namun ku tetap bersabar.

p/s ko apa sibuk..hhehe