CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ariys21

Apa yg buat lelaki gila sgt kat satu-satu perempuan

Originally posted by Ariys21 at 28-8-2007 11:21 AM

betul la tu, mmg wife akan cakap " kejap bang" if suami taknak layan anak kan..
Tp my hubby pun sama gak..if mintak tlg ambil air minum sekali pun "kejap" tu la yg keluar from his mouth. ...

for me, kalau hubby cakap "kejap" tu mmg dah kira normal.  kira ok la dia kata kejap tuh.  kadang2 dia buat bodoh jek, lagi haru.
as for us women lak, aku rasa women mmg diberi kelebihan utk multi-tasking.  so most of the time kite leh buat macam2 mende there and there.  
so pada aku takleh nak kata kalu wife leh tolerate hubby kata kejap, hubby pun kena tolerate wife kata kejap.  if kite leh buat mende tu, buat aje ler..takyah nak pikir dia kena tolerate or not.  melainkan ler kalu dah takleh sangat2 ler..terpaksa gak kata kejap.  anyway, kemahuan suami tu wajib didahulukan walaupun kena wat pilihan antara suami dan anak.

my 1 cent

tweetty This user has been deleted
Originally posted by kambeng_masam at 28-8-2007 11:01 AM
still dlm topic niii.....
Nasi kangkang= salah satu mende yg paling kejam pernah berlaku ke atas kaum suami/lelaki yg semakin pupus.

jangan buat main-main dengan nasi kangkang nih, i heard even tanpa niat kita kangkang gak kat nasi panas until wap yang terkumpul tu jatuh balik kat nasik, bagi suami makan tetap suami akan bodoh dungu dengar cakap kita gak - walaupun tanpa niat!!!!

memanglah kat donia ni lepas, kat akhirat nanti berjawab le.  And banyak kisah yang i dengar aib yang Allah bagi kat manusia-manusia yang memperbodoh-bodohkan suaminya cam ilmu-ilmuan hitam nih - Nauzubillah jadi kat kita semua!

dan yang paling kesian, yang selalu kena nasik kangkang memang somi-somi yang baik2 pulak tu, yang kakipukul, kaki pompuan tak pulak kena nasik kangkang.....selagi somi tak mahapkan, mampus idup balikpun tersiksalah isteri durjana tu!!!!

banyak ilmu lain untuk tambat hati suami - nun, ayat quran tu melambak ayat2 dan doa-doa yang baik jadikan amalan, InsyaAllah.....

Reply #1 Ariys21's post

alaaaa...sesetengah tu saje suka2...

Reply #63 zaidi_uitm's post

Lelaki ni suka2 je.Kira mcm test market lah ni.So bila dpt respon baik,apalagi melayan lah..Kena plak wife tiap2 hari tgk.So dh jemu.Bila ader benda br,mcm 1 pembaharuan pd dia..Sbb tu org kata bcinta lebih indah dr berumahtangga!!

eh ye ke.

setau haku la,nasi kangkang ni bukan main kangkang jer.kene ade jampi2 serapah sikit.kalo main kangkang je sape2 pun blh buat huhu

mmg aku lempang klu aku tau bini aku bg nasi kangkang...heheheh

aku bg mkn beras mahal,sara hidup zahir dan batin..balas plak ngan nasi kangkang.sape x hanginn...

Follow Us
Originally posted by damiqula at 28-8-2007 01:36 PM
eh ye ke.

setau haku la,nasi kangkang ni bukan main kangkang jer.kene ade jampi2 serapah sikit.kalo main kangkang je sape2 pun blh buat huhu

dah namanye nasi kangkang cik kak oi...x kire la ade jampi serapah serapuh ke..kan kotor tu..ngan wap2 kangkang tu bg makan kat laki..segala2 kuar..eeee...

daripada dok ngankang nasi tu baik ngangkang pade yg sepatutnye..ibadah..dapat pahala..

He he...kalau somi tak leh nak tolerate pasal bini jawab ''kejap bang" sebab tengah layan anak...tu kira bengap la tu..anak tu anak sapa..dr benih dia gak...kalau cam tu pi kawin ngan pompuan mandul la....kang bagi alasan nak anak la pulak......

Originally posted by elle1011 at 28-8-2007 01:00 PM
Lelaki ni suka2 je.Kira mcm test market lah ni.So bila dpt respon baik,apalagi melayan lah..Kena plak wife tiap2 hari tgk.So dh jemu.Bila ader benda br,mcm 1 pembaharuan pd dia..Sbb tu org kata b ...

kalau yang jenis suka2 ni, majoriti nyer just nak berseronok je, tak sampai nak kawin dgn pompuan tu...kalau pompuan tu ajak kawin, kompem 1001 alasan laki tu bagi...

Reply #67 nazijo's post

wakakakaka aku cumer nak tau je beza nasi kangkang jampi ngn nasikangkang biase

Originally posted by zaidi_uitm at 28-8-2007 03:50 PM

kalau yang jenis suka2 ni, majoriti nyer just nak berseronok je, tak sampai nak kawin dgn pompuan tu...kalau pompuan tu ajak kawin, kompem 1001 alasan laki tu bagi...

ntah la..kawan2 dia suruh kahwin dia taknak, lepas tu, setau aku, GF tu pun mmg taknak kahwin ngan dia..at least yg GF yg dia favor sgt tu, confirm tak mau kahwin..nak syok2 camtu je..

adeiyyhhh!!! cite sal nasik kangkang la plakk

errr..camne blh jd citer nasi kangkang yg byk ni..
org tanya apa benda yg bagus n menarik pada sorang perempuan tu, selain layanan atas katil tu la and jaga makan minum serba serbi tu..sebab rasanya, yg tu, kebanyakan isteri dh buat..

lagi banyak aku membaca dalam FD nih... aku realise yg sex & men mmg tak leh dipisahkan...

ape2 aje masalah yg berkaitan dgn lelaki... selalu berpunca dr masalah sex..

Errr... orang lelaki skang yg makin kuat seks ke or orang pompuan yg makin lemah seks???

Originally posted by Ratu75 at 28-8-2007 04:56 PM
lagi banyak aku membaca dalam FD nih... aku realise yg sex & men mmg tak leh dipisahkan...

ape2 aje masalah yg berkaitan dgn lelaki... selalu berpunca dr masalah sex..

Errr... orang lelaki  ...

Originally posted by manakautau at 28-8-2007 11:21 AM

walau macamana lapar pun .......aku tak sentuh.......kalau aku tahu aku tak patut sentuh.....

bukan sumer lelaki camtuh manak.....aku refer kat org yg dia org citer dlm thread ni jekkk....

Originally posted by tina^^ at 27-8-2007 04:25 PM
dalam byk2 rezen and factor, satu yg tokleh lawan is ilmu pengasih. even kalau tercalit dkt kucing pon, kucing boleh mengagau nak ikot kita....

para isteri eloklah ada ilmu pengasih nie...me ...

nak menuntut kat mana yer???  

Originally posted by LostSoul at 28-8-2007 11:04 AM
hahaha nak kangkang kat nasi tu.. pergh.. aku tak larat... lebih afdal pakai ayaq stokin, terus duduk bawah kaki..

hang buat lawak sekupang ke losol ???

Originally posted by Ariys21 at 28-8-2007 11:21 AM

kalau wife blh tolerate, don't u think hubby pun should tolerate?

should or not should tu..tidak memberikan impact apa apa..
itu just kita assume..org itu patut begini begitu..org itu patut begitu begini.
tapi..yg pastinye..lelaki islam boleh poligami. lelaki bukan islam tidak boleh poligami. itu kan garis panduan hidup bagi seseorg lelaki.
poligami mcm mana? itu masing2 punyer cara & perception. again..assuming lagi.

tweetty This user has been deleted
Originally posted by haira at 28-8-2007 05:26 PM

nak menuntut kat mana yer???  

mai aku tolon jawabkan.

dlm al-quran banyak ayat2 penambat hati - surah nabi yusof, doa an-nur semua ada....cuba selak-selak ayat quran atau buku doa memang ada.

tapi selain dari ayat2 ni semua nak tambat suami, nak kenakan 'pengasih' ni attitude isteri tu sendiri kena baik, hati kena bersih, kena ikhlas dengan suami...lagi terpancor-pancor seri wajah nak pulak layanan atas katil yang 'terhebat' InsyaAllah kasih laki sampai akhir hayat....

kalau doa bagai nak rak, hembus kat muka suami sampai tersembur air liur tapi perangai kureng...lupakan jelah.  tapi kalau ilmu-ilmu hitam cam nasik kangkang, seru-seru seri wajah cara tak baik tu semua memang senang nak menjadi - tapi akhirat berjawab le....