CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siti79

[MERGED] Duromine/Reductil/Xenical

ok..mcm saya, saya nak turunkan berat badan sikit jer dlm 3-4 kg jer.  so, mkn xenical tu pun 3-4 hari sekali.  pastu tiap2 pagi saya exercise yg boleh menegangkan kembali perut sbb perut saya gelebeh sikit.  selain tu, saya ada gak sapu krim kat perut.  krim bio langsing.  xenical tu cuma utk membantu lagi utk mengurangkan berat badan.  lepas tu, skrg ni tgh diet giler2.

geli pulak bila dengar kentut pon kuar minyak jugak

camna kalo tgh keje

x kan asik nak tukar spender jer

Originally posted by lolen at 29-11-2006 10:12 AM

camna kalo tgh keje

len...aku makan masa hari sabtu masa tuh (cuti beb) pas breakfast so mlm tu aku dah rasa satu macam dan experience pengeluaran minyak tuh...mmg tak besh coz every time nak kuntut musti kena gi toilet...standby...tp the next day dah ok

selalunya kalau hari ni kita mkn ubat tu, 2-3 hari dah ok..minyak dah tak kuar.  pasal tu jgn amik hari2, nanti sentiasa kuar minyak jer kat bontot.  bila 2-3 hari tgk minyak dah abis kuar, baru amik sekali lagi.

Setahu aku... makan ubat nie time kita nak makan makanan yg berlemak dan berminyak... makan ubat sebelum makan..  so ubat nie akan serap segala lemak yg ada dlm mknnan yg akan diambil. Jadi x de lemak yg akan di simpan dlm badan.. minyak tu akan kuar dgn najis... tapi awas.. terkentut pon boleh kuar jugak... baik korang pakai pad...

Macam mana dia boleh bantu kurangkan berat badan....
Lemak yg baru diambil akan diserap oleh xenical.. so tak de lemak yg akan sempat tersimpan dlm badan (depend on dosage + byk mana makan makanan berlemak). Jadi untuk badan kita melakukan activiti dia akan bakar lemak yg sedia ada dlm badan.. makin lama makin kurang le lemak kita kan... cam tu la proses dia... kalau nak amik... dr memang sarankan ubat nie... x de kesan sampingan.. semua bahan akan kuar balik...

nak try la mkn xenical ni...
minggu ni mmg banyak makan daging

beli 10 biji je boleh kan?

Follow Us
Originally posted by lolen at 30-11-2006 02:53 PM
nak try la mkn xenical ni...
minggu ni mmg banyak makan daging

beli 10 biji je boleh kan?

terpulang ler nak beli berapa biji.  tp jgn ler mkn hari2.  mkn 2-3 hari sebijik.

lepas korang makan tuh ade tak rasa cam jantung berdebar2 ker..? waktu malam, mata tak mo tido ker.. ? rasa kenyang jer?... ada tak???.

Originally posted by sincewhen at 10-12-2006 10:05 PM
lepas korang makan tuh ade tak rasa cam jantung berdebar2 ker..? waktu malam, mata tak mo tido ker.. ? rasa kenyang jer?... ada tak???.

xde la pulak.  rasa asyik nak membuang ajer ada la.

menarik ni...cuma risau long term effect...sure tak dtgkan apa2 mudarat..??

kalau keluar minyak petrol ok gak.... bulih isi dalam keter..

jimat skit..

Originally posted by Uncle_K at 12-12-2006 05:31 PM
kalau keluar minyak petrol ok gak.... bulih isi dalam keter..

jimat skit..

lol:lol

Originally posted by lolen at 29-11-2006 10:12 AM

camna kalo tgh keje

...perasaan geli nie pon merupakan satu faktor yang membuat ko kurang memakan makanan yang berminyak...becos...most of the time...pabila ko lihat minyak yang kluar bersama2 ngan najis ko...ko akan rasa takut tuk makan benda2 yang berminyak...begitu jugak bila ko terkentut...kadang2 minyak pon keluar sama...so...perasaan takut dan geli akan membuat some pple to cut down on their oily food intake...

Originally posted by blackmore at 13-12-2006 12:16 AM

...perasaan geli nie pon merupakan satu faktor yang membuat ko kurang memakan makanan yang berminyak...becos...most of the time...pabila ko lihat minyak yang kluar bersama2 ngan najis ko...ko ...

logik gak kan...

pfuh... abih pun baca sampai muka 7, saya baru nak mula diet dgn bersenamrobik 3 x seminggu lepas kerja, dan berpuasa Isnin dan Khamis... tak tau la dapat turun dari Obese ke tidak.. skrg weight 86kg height 163

Hboxx This user has been deleted
Rasanya kita perlu cari alternatif yang selamat dan berkesan. Selain itu sekiranya kita hanya kurangkan dari segi makan akan menyebabkan yo-yo effect...turun 2 kilo naik balik 3 kilo. Seeloknya ambil program pemakanan :
a) Membakar Lemak
b) Mengekalkan muscle
c) Menurunkan berat badan dan inchi 2 yang berlebihan

Dengan mengekalkan muscle akan menggalakkan kadar metabolisme. Program yang memghilangkan muscle sekali akan menurunkan kadar metabolisme.

Sepatutnya fokus sebenar program menurunkan berat badan adalah untuk memperbaiki tahap kesihatan. Kecantikan dan ketampanan akan datang sendiri apabila lemak-lemak dihilangkan, muscle dikekalkan. Badan Sihat dan Cantik!

Faktor keselamatan patut diutamakan dalam mengambil apa-apa barangan menurunkan berat badan.

Bagi mendapat tips kesihatan layari blog http://sihatcergas.blogspot.com

Bagi mendapat keterangan lanjut program pengurusan berat badan yang selamat dan dikeluarkan oleh syarikat natural supplement #1 dari USA email kepada infosihat@gmail.com

syrzreen This user has been deleted
member aku ada guna ubat ni. Sblm makan beratnya nak cecah 70 kg. Selama dia mkn ubat ni, seiring ngan diet. Nasi dia tak makan, cuma buah dan sayuran aje. Dalam masa 2-3 bln berjaya turun brt bdn ke 50-53 kg. Lepas turun berat bdn, dia terus stop mkan ubat ni.

Originally posted by RedDevils at 28-11-2006 06:44 PM

Again, if u are not obese, so there is no indication to take Xenical.
So, wheter u take up a lot of fatty food/meat or not, it is not the issue. If u are moderately obese and above, u should c ...

For moderately obese ppl..reductil ok tak?

i pun nak try reductil...need to lose 10kg... ok tak... ke nak try duramin...:jeling: