CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siti79

[MERGED] Duromine/Reductil/Xenical

NajihaIbrahim This user has been deleted
Originally posted by Dr.Cheah at 7-7-2003 05:32 PM
Hello,
Memang saya bersetuju bahawa kebanyakan doktor tidak berapa selesa memberi ubat Duromine disebabkan kesan sampingannya.

Ada satu alternative yang berkesan tetapi mahal. Iaitu Xenical.. ...

Kawan saya dapat Duromine dari klinik kat Bangi. Makan benda tu sampai pengsan.... Ngeri..

Reply #161 NajihaIbrahim's post

Actually, kalau ambik duromine kena minum banyak air. At least 3 liter sehari. Memang ler teruk nak pegi tandas tapi itu sahaja cara nak cepat slim dan dalam masa sama tak dapat effect teruk sangat. Kalau badan kurang air, kita akan pening dan pengsan.

Kalau pening tak berkurangan after ambik 3 liter air sehari, stop immediately. It's mean badan kita tak sesuai dengan ubat tu.

Reply #162 awizz's post

Aku pernah makan duromine...mmg selim gilos...tp aku experience halusinasi wa cakap...siang pas kuliah aku makan ubat nih pastu misti aku tido jap dalam 3 jam...bangun badan longlai..blurr gitu...tp mmg selim..dari 57kg jadik 49 kg sekejap je tak smp 2 mggu...dalam 1 mggu badan turun 5 kg...apa tak...tak makan samp 2 hari pun tahan...minum susu je dah ok sgt dah mcm full meal... tgn pucat takde darah...mata kabur2...kaki lenguh...badan seram sejuk...mlm2 sweating dan khayal banyak...smp nampak menda terapung seme termasuklah org...uiks...pa dah sampai target aku stop la...bahya woo:geram:  

toksah la amik menda ni seme skang pun aku dah exp side effects dia...migrain, sesak napas, angin jgn cerita lah...sbb tak makan kots dulu...mata blurr2 gituk dan cepat penat

[ Last edited by  kacang^soya at 15-1-2007 11:16 PM ]

tadi jumpa doktor untuk preskripsi reductil.

doktor cakap side efek kurang kalo compare dgn duromine dan xenical esp on heart palpitation.

dove berazam nak kurang berat badan 2 -5 kg dalam dua minggu.. mulai hari ni:jeling:

[ Last edited by  dove at 16-1-2007 01:01 AM ]

Originally posted by kacang^soya at 15-1-2007 11:13 PM
Aku pernah makan duromine...mmg selim gilos...tp aku experience halusinasi wa cakap...siang pas kuliah aku makan ubat nih pastu misti aku tido jap dalam 3 jam...bangun badan longlai..blurr gitu.. ...

aku makan fentermin, bukan jadi kurus, jadi kering (dehydrated) pastu rasa mcm naik rollercoaster.

tadi pegi klinik bukan untuk konsult pasal slimming - tapi terbaca kat poster di luar bilik doktor pasal weight management program yang 5X better dari diet dan exercise..

dove pun tanya le doktor sebab sudah lama ingin buang lemak kat bahagian perut - dove ni memang boroi.

doktor pun presribe la - duromine, xenical atau reductil - bila dengar xenical terus teringat citer kentut minyak !!!

reductil tidak boleh ambil untuk jangka masa lebih dari tiga bulan...

Follow Us
reductil kira lebih mahal dari xenical - ada 2 dosage 10 mg dan `15 mg - makan sebiji sehari, sebaiknya di waktu pagi.

15mg - lbh kurang RM9 sebijik...

forumner. jangan harap ubat ni akan berik kesan yang cepat - kena jugak jaga pemakanan dan buat exercise ..

Originally posted by smeetasmitten at 16-1-2007 12:26 AM

aku makan fentermin, bukan jadi kurus, jadi kering (dehydrated) pastu rasa mcm naik rollercoaster.

bahya kan smeet aku ingat duromine je yg brand ubat kurus nih banyak lagik rupanya...tp ubat2 ni kalo beli kat pharmacy pun bleh kan tp thro pharmacist la ...kena tulis nama bagai...kalo ada yg pernah rasa nak bunuh diri macam aku baca awal2 tadi mmg betullah tu...menda ni sungguh bahaya suh korang wat menda2 bukan2...ada lagik aku lupa nak cerita bila aku makan duromine ni aku ske pgg pisau...rasa2 nak toreh tgn aku...nak tp takut tp macam 'kena' wat jugak...last2 aku calit pisau tu sket kat tgn aku...dan macam2 la..takut kalo korang rasa nak berenang dalam lombong jer...uiks...better control urself la kalo amik ubat2 nih..or the best DON'T...bukan side effects tu jer...macam 2 menda lain yg ada..kulit kering...sakit dada...

kalo nak kurus badan aku rasa better amik enzyme based (lipase) dari extract betik muda tu...atau minum teh2 herba...selamat la kot

Originally posted by dove at 16-1-2007 12:56 AM
tadi pegi klinik bukan untuk konsult pasal slimming - tapi terbaca kat poster di luar bilik doktor pasal weight management program yang 5X better dari diet dan exercise..

dove pun tanya le dok ...

oo jadi yg aku tgk kat klinik pasal weight management prog tu depa pakai menda2 alah ni lah ye...surpa tak payah la kots...

Reply #163 kacang^soya's post

ks, masa awak ambik duromine tu.. berapa liter air sehari awak minum ? Rasanya kalau cukup air yang diminum, mungkin side effect tu tak ler teruk sangat.

Reply #169 kacang^soya's post

Ini tahap kronik ni... awak beli terus dari pharmacy or awak jumpa doktor dulu ?

Reply #171 awizz's post

tak minum ayer banyak sebab banyak tido, abis kuat minum milo kasik ngantuk bangun tido minum air sikit jer...mungkin pasal tu kot

Originally posted by awizz at 17-1-2007 10:31 PM
Ini tahap kronik ni... awak beli terus dari pharmacy or awak jumpa doktor dulu ?

actually menda nih my fren kija nurse bagi...tu arr w/o prescription...patut la experience bukan2...:pmuka:aku

NajihaIbrahim This user has been deleted
Benda ni rasanya macam tak dicontrol sangat lah.. Kalau nak beli kat farmasi kena ada surat doktor. Tapi kalau pergi doktor memang senang-senang pula dapat. Saya rasa tak puas hati sebab kawan sendiri dapat dari klinik. Tapi makan benda tu sampai boleh pengsan...

Jadinya, dalam situasi sekarang ni, ada ke tak ada preskripsi doktor tu nombor 2. Kita sebagai pengguna perlu tahu benda-benda ni semua. Tanya pendapat kedua atau ketiga dari doktor lain, atau kawan-kawan yang pernah menggunakannya (mcm froum ni la)...

dulu deela pernah mkn ubat reductil tapi x lama cox kesan ye x sanggupnak terima lg. Deela x blh tido sampai mata sakit mcm nak terkelor bijimata. Berpeluh tu usah ckp le. Selera mkn memang x der. Tu br seminggu.Dlm masa seminggu deela turun 2kg. Deela rasa x pyh le kwn2 mkn ubat2ni. Baik le kwn2 control mkn & exercise je. Kalu nak mkn supplementcari yg herba or tradisional ye. Kita kurus utk kesihatan kan. Jgnnanti nak kurus ye psl sakit lain lak yg dtg. Betoi x kwn2.

i ade minta pills from doc... at first the doc want to gimme duromine.. but i choose reductil which cost is higher than duromine..
but my doc said duromine n reductil same base ingredient= sibutramine drugs..
my BMI 23.9~~ 24.. dr refuse to gimme at first... she only precribe for one week pill..
i still x ambil those pill sbb takut... but i think i'll try it tomorrow.. see how's it work towards me..
currently i'm on hormon Diane pill... boleh ke sekali with those pills?? n can i drive after taking those pills?? :ting:

hari ni, cukup satu minggu dove ambik reductil..

ada side efek sikit - badan panas, loya and insomnia.... tapi gemuk tang bahagian susut kerana dove jaga pemakanan..

akan terus ambil seminggu lagik !

beep... i tak makan ubat lain masa ambik reductil - hanya minum banyak air dan ambik vitamin c...

saya nak share pengalaman saya makan duromine. Hari ni hari ke-18 since hari pertama saya makan duromine ni. saya dah makan 15 biji. weekend saya off diet. so selama 18 hari ni saya dah turun berat sebanyak 4kg. :pompom: :pompom:

sepanjang saya amik duromine ni saya pastikan minum air tidak kurang dari 3 liter sehari. makan pil ni sebelum pukul 7:30am. Ini untuk mengelakkan masalah insomnia tu. Setakat ni saya takda masalah insomnia. Saya still boleh tidur macam biasa. Makan sarapan, lunch, dinner macam biasa jugak tapi dgn kuantiti yg sedikit. sepanjang pengambilan duromine ni saya tidak pernah pun mengalami side effect seperti yg forumners lain alami.

Bagi saya pil ni memang membantu saya mengawal selera makan dan juga memberi tenaga untuk saya melakukan exercise. pastikan anda tetap makan walaupun tiada selera di samping minum air yang banyak. bila makan pil ni saya rasa makan sikit pun dah kenyang so tak perlu makan banyak.

nasihat saya utk sesapa yg nak mencuba pil ni janganlah terlalu desperate sgt nak cepat kurus sampai tanak makan langsung. kalau bersederhana saya rasa takda masalah. sebab tu kalau jumpa doktor dia akan check dulu keadaan kesihatan kita sblm prescribe ubat tu. So terpulang pada kita. Kena berdisiplin.

Lepas ni saya akan habiskan baki duromine yg doktor bagi (ada 15 biji lagi) makan selang sehari, pastu 2 hari sekali dan seterusnya sampai habis. Kalau stop secara mendadak ia boleh menyebabkan kejutan ke atas sistem badan kita. tu yang ada orang lepas stop duromine berat badan naik sampai 2 kali ganda tu. kalau dah stop duromine ikut la cara pemakanan yg sama macam masa makan duromine tu...

wokehh... tu je saya nak share. bukan nak promote duromine cuma nak kongsi pengalaman dgn kawan2 lain yg mungkin berniat nak try. .. take care ye...