CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

Pernahkah anda di pukul oleh pasangan anda???

Reply #59 famzr's post

ayat ko ni sebijik aku ugut laki aku kalo dier ader ati nak pukul aku dan ader ati nak ader affair ngan pompuan...

kalau takde bukti lebam2 mcm mana report polis/pejabat kadi...

takutnye kalu dpt laki jenis kaki pukul nie

Originally posted by iman311006 at 29-8-2007 10:45 AM
samalah kita...iman pun dapat hubby panas baran..tp dia tak mgaku...sbb tu iman ada masalah ngan belah mertua....diorng ckp iman perbesarkan citer yg kena pukul....macam mggu ni,saya nak teman ma ...

eh...lempang melempang ni big deal! how dare he!

dlm scenario yg u bagi tu...kalau i senang aje...either u go pick the mom up with him and THEN head down to JB, or if he refused to do the latter...then u go ahead and head down to JB. mesti kena pergi dgn dia ke? tak leh gi sendiri2? sebab i mmg lain skit...i simple aje...hb nak ikut, ok...hb tak nak ikut, i find my own way. our marraige is far from perfect...but i dont believe in stopping a spouse from doing something with his family, because he needs to do something with mine. if the time clashes...then let him go attend to his family, and i go mine. kan kita bkn melekat...like a siamese twin ke hapa. so when it comes to hal cam ni...we all mmg tak de problem. masing2 independent. bukan selalu time clash kan..sekali sekala. so give way...dont deprive him or urself. win-win kan! nopt worth getting beaten up over this! and if he beats u up because of this...SOMETHING IS WRONG WITH HIM! go get help or something...kita tak nak baca dlm paper psl suami bantai bini sampai bini terbunuh!

Originally posted by famzr at 29-8-2007 04:31 PM
awal2 aku ckp kat laki aku..klu la sekali tgn or kaki dia naik kat aku...jgn cuba dh nk tgk muka aku n anak lagi.. EVERRRR!!!!!...

yup...that shld be the way! kita anak ayah and mak kita tau...bukan mende yg dia leh main bantai2! melampau betul la! agaknya if my  hb bantai i, ayah i sure dtg dgn senapang! byk cantik muka kau nak hentam anak aku!

sepjg perkahwinan kami nie, hubby blm pernah pukul sha.... sha pukul dia ada laaa...masa tue tgh marah sgt sampai lupa dirik

Follow Us
mm not even once, dia pukul pintu, pukul kipas pernah, tp not me..

Originally posted by iman311006 at 28-8-2007 01:30 PM
salam to all.....

Pernah tak u all dipukul oleh pasangan anda??tak kira la BF/GF/Wife or Husband....atau korang ada tahu mana2 experience dipukul by pasangan tak??apa punca,jalan penyelesaian  ...

Memang betul ada yg jenis suka pukul pasangan. Tp bila malam dtg and agak agak horny, peluk b alik org yg kena pukul sepak tendang tu semua. Lucu actually hidup ni, tp apa boleh buat, byk org byk ragam. Bila dah hidup berdua ni kena byk sabar.

Hish.. something wrong le laki ko tu iman.

Bukan nak hasut tapi aku rasa better ko jaga diri elok2. Jgn pikir anak je ko nak tadah pipi salu.
Tu bukan satu contoh yg baik utk anak ko.

Ko kena tunjuk kat laki ko n family dia ko ni strong n tak buleh di tindas tau.

Tak kisah lah org nak pecaya ko ke tak tapi ko kena pertahankan maruah ko.
Somi yg baik kita ikut.. somi yg mereng takkan nak ikut gak.

Kalu selamba2 nak lempang ko aku rasa kat mata dia ko ni lemah n takleh melawan.
Aku bukan maksud lawan fizikal or verbal.

Hish .. karut le laki mcm ni.

Originally posted by famzr at 29-8-2007 04:31 PM
awal2 aku ckp kat laki aku..klu la sekali tgn or kaki dia naik kat aku...jgn cuba dh nk tgk muka aku n anak lagi.. EVERRRR!!!!!...

aku pun sama..... tak kisahlah kalu konon aku ni nk tunjuk garang.... tp i really meant wht i've said....:@

Reply #62 Anden's post

takde lebam pun boleh buat report... but bukti or facts tu kurang lah yer... Tp penting some events tu kena ada black and white... nnt andai kata perkara nie tlh kronik... Dan smpi nak pergi cerai ke... pyh... sbb biasanya isteri akan keluar rumah gi umah mak dia.. nnt courts akan sabitkan dia nusyuz... so.. Takut kehilangan hak hadhanah... Sbb tu perlu pada record...

Lagi pun bila ada record nie..suami dia mungkin secara tidak langsung akan kurang habit pukui isteri dia.. dia reduce ke tendang dinding ke.. so dia sendrik rasa tgn dia sakit... lelama hilang ler baran dia tu bila dia dah rasa sakit... so then jadi hapi family...

Kenkadang org ego nie nasihat tak jalan.... kena laser pun tak jln try org yg disegani tegur pun tak jln.. kena cuba try undang2 plak.. biasanya... most often suami takut.. bila dah ada record polis nie... Dia malu...

me x pernah kena pukul but my SIL..

SIL di pukul sehari sebelum diceraikan kerana gerak suami bangun solat subuh.. since x-bro in law anggota polis & my SIL still berharap nak berdamai she not proceed just do it normal report & medical check-up.. but now her x-hubby mencabar supaya SIL file kan report & ugut dia akan make sure my SIL yg akan dipersalahkan oleh pihak polis semula..

please help what should she do now..

thanks.

tak pernahlah buat masa ni, pukul2 sayang tu adalah, kalau duduk dekat sambil tengok tv kekadang mula le dok mengusik cuit ke, pukul ke dah tak ada kerja mula le nak main pukul2

tak pernah kena...
ada pon gurau2 manja..
anyway dedua ada martial art ( basic je la ) tu yg kengkadang kalau bergurau manja tepisan tangan kita nie kuat

aku penah kene tampar ngan hubby aku..gaduh pasal die ade affair la...kalau nak kira sepanjang kawin ni ade lah 3 , 4 kali kene tampar...last sekali baru ni pasal pompuan tu jugak la ditunjal2 kepala aku pastu tolak badan aku...memang takde kesan lebam tp badan sakit la...

die ckp aku suke provoke die..maybe betul la..aku tanye pasal die ngan pompuan tu die tak nak jawab aku tanye sampai die naik marah & belasah aku...

ikutkan hati..ntah la...

bebaru ni ada tgk oprah.....

lesson yg aku boleh share kat sini....tapi tak tau ler applicable kat mesian law ataupun tidak....maybe sapa yg ada background law boleh advise.....

it is wrong to believe/assume, bertahan/bersabar ngan pasangan yang abusive ni adalh utk kebaikan anak2....<- ----supaya anak2 ada bapa....and vice versa

catatkan secara detail apa yg telah berlaku.....tarikh dan waktu...kalau ada hard copy gambar lagi baik....

ini juga boleh dijadikan bahan bukti nanti sekiranya kes ke mahkamah, selain daripada report polis...

simpan duit/pasport/ic di tempat yg selamat....tapi bukan di rumah....

sekiranya tade catatan secara lengkap....minta tolong kawan/jiran yg boleh dipercayai membuat catatan yg lengkap beserta tarikh....

dalam kisah yg ditayangkan dalam oprah tu....siap the father paksa the eldest utk merakamkan kisah mak dia kene bantai...sbg saksi yg mak dia tu org jahat dan deserved to be treated such....walaupun ada rakaman video tu , th ehusband masih tak dapat dipenjarakan maksimum sbb masalah undang2 negeri...cuma penjaran setahun.....

dan catatan boss kepada perempuan tu yg menyelamatkan perempuan tu....dia catat hari apa perempuan tu masuk keje ngan mata lebam/amik gambar kat mana ada injury dan siap ada secret code kalau she wants her to call the police in case the woman injured....

catatan tu yg digunakan + report polis....kalau tak the hubby cuma kene setahun sahaja....

apa yg aku cadangkan ni bukan nak suruh kau bercerai/berai/masukkan dia dalam penjara....tapi apakah langkah yg perlu kau amik sekiranya bantai membantai ni menjadi resam dalam perkahwinan kau.....

dgn situasi parents in law yg tak begitu memberansangkan...maka seharusnya kita amik langkah berjaga2...selain daripada bersabar, sabar itu separuh daripada iman ....

bukan senang nak membesarkan anak2, rumahtangga dalam keadaan camtu....

Rate

1

kalau dah kurang ajar, memang patut kena penyepak aja, mmg nampak kasar.. nk suami mcm Nabi Muhammad tp perangai tu ada ke mcm isteri isteri Rasulullah ??? hmmm pompuan pompuan

Reply #77 Dunhill.'s post

amboi...bukan main laser hang!

Originally posted by easy81 at 28-8-2007 02:09 PM
penah..sbb aku pukul die dulu..tp pas dah baik aku tolonglah buh ubat sume..

eeii  ni mati sure jadik kuntilanak eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekikikiki

Originally posted by Dunhill. at 1-10-2007 11:16 PM
kalau dah kurang ajar, memang patut kena penyepak aja, mmg nampak kasar.. nk suami mcm Nabi Muhammad tp perangai tu ada ke mcm isteri isteri Rasulullah ??? hmmm pompuan pompuan

haram sepak isteri

kalo ikut hukum alam sekali pun, kalo di marahi female species, di cakor2 malah di tampar pun

MALE species wajar diam or akan diam jek..tak caya tenguk singa jantan bile kene cakar tampar dek singa betina..dia monyokkk jek diam jek..bukan tokleh lawan, dia fisikal lai kuat

so kalo kita ada OTAK, esp jantan cam ko tu kan, kita leh agak gak..kaum suami or lelaki kalo depa tak bersalah or bini dia memang jenis skit jek angin..wajar diam jek..sabar..dia cungkil jik mata pun bior haaa..kendian pasang lah mata bionic, keje lah kuat skit nak adakan duit..tu sepatutnya apa disuruh islam

but 99 percent jantan tokleh ikut cam tuu..i knowwwwww, dan kalo depa macam tu pun actually depa aksi cam tu tanpa pengetahuan, diam depa tu takdak isi so tak heran aura tu bini tak rasa, patut kalo depa tau, diam depa tu pun bini dah gerun aaaaa..tu baru btui nya

fisikal lelaki lebih dari pompuan, so kalo dia nak balas balik senang2 jek..lebam2 patah tangan leher pun bleh, pompuan tau seme ni but kalo dia tenguk laki dia diam jek tak balas so lama2 dia sedor lah

nabi tak ajor balas cam tu pun, kecuali ko cam ****** mabuk todi, cam jiran aku..asik jek achi tu pi umah..ayoooo akakkkk..idup susah mati lagi bayekkk..duk mengadu kat mak aku..aku dengo jek..laki dia mabuk jek balik ade jek carik pasal ..dah tak mabok kendian ok laa..molek jek bagus..tu ler pengaruh arak.

kalo nak pukul gak bini, kene berlapik, haram pada tempat2 tertentu cam muka dia, genital dia, tempat2 lembut cam perut dia, dan pukul ada kadar gak. dan kekerasan 'lembut' cenggini pun bukan suruhan islam..cuma ada izin, boleh , bukan nya galakan. SuruhanNYA berkata lembut pada isteri, tunaikan tanggungjawap zahir batin, bimbing isteri btui2..aaa tu sepatutnya

lelaki selalu bersikap DOMINAN, terbawa2 sampai depa nikah. zaman moden melihat kaum ibu naik progress macam lelaki so dominan lelaki tercabar dan bila tadak 'idea kretif', tadak sikap sabar dan visionary, depa mula FISIKAL, mendera isteri

lelaki tak mampu buat apa pompuan mampu, depa tau campuq seme rempah ngan gula ngan beras ngan segalanya kendian cuma pandai sumpah, kalo jumpa mana pompuan bleh masak dari campuran itu dia amik jadik bini ewahhhhhh...sonang jek yer? modal anak tan sri , anak tok imam, anak ostad, pegawai itu ini, ada master ada phd ada duit berkoyan kendian carik pompuan takmo betina KONONnya..

haa cuba suh lelaki masak dari campuran rempah gula garam beras tu..ada sanggup? depa pi kedai mamak jek kendian  heran pasai pa ceret beret..tu ler kemampuan jantan sekarang, bila kalah? mula la ajak gaduh..persis soang bachul

hang ingat tuhan suh berkata lembut pada isteri tu nak didik sapa? kalo tak nak kasik lelaki mampu lebih dari isteri nya esp bab sabar..tak gitu? tuhan kata suami wajib kasik isteri makan..tu untuk ajar sapa? ajar bini? bini mana suke tenguk laki dia bacul? tak mampu kasik makan hatta SEBUNGKUS MEE SEGERA..tak malu kaaaaaaa? oang luor mai berjuta jutaaa..rempuh badai, rempuh ombak lanun abisss mati anak isteri..depa sangkut di malaya soang soang..tu semangat dayus ka? keje apaaaaaaa saja asal halal..kendian bina hidup..ni kalo tak semangat berani(dalam erti kata sebenar sabar) nak sebut apa?

labu weii..dah cukup banyak jantan malukan dunia...toksah la tambah lai..kalo tak reti nak cakap..duk ler diam2 pose2 ni k?

Rate

1