CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheq-sue

BUASIR & RAWATAN

wah ngerinyaaa

abis dah aku baca benang nih..

kalau tak sakit, tak rasa gatal, tak ada apa apa.... cuma kalau buang air besar ada fresh darah keluar maksud buasir juga ke?

Reply #323 puterikhaleeda's post

rasanya tu usus problem....
ada masalah sembelit ke?

Originally posted by puterikhaleeda at 3-12-2008 08:54 AM
kalau tak sakit, tak rasa gatal, tak ada apa apa.... cuma kalau buang air besar ada fresh darah keluar maksud buasir juga ke?

salah satu buasir dlm tu...boleh cuba kaedah homeopati DCL dan pastikan byk minum air kosong/suam dan kurangkan mkn daging...ni yg selalu disarankan...utk yg jenis berak berdarah camni...

Originally posted by mrs_lopez at 28-10-2008 08:43 PM
Salam,

Nak tanya le kalau sapa sapa kat sini pernah ada pengalaman kena operate buasir tu...Bertambah baik atau memburukkan lagi keadaan?Sebab ada girl kat pharmacy tu cakap kalau boleh jangan ...

**edit**

[ Last edited by  kak_khem at 12-12-2008 12:54 PM ]

Follow Us
Originally posted by mrs_lopez at 28-10-2008 08:43 PM
Salam,

Nak tanya le kalau sapa sapa kat sini pernah ada pengalaman kena operate buasir tu...Bertambah baik atau memburukkan lagi keadaan?Sebab ada girl kat pharmacy tu cakap kalau boleh jangan ...

sebaiknya kalau boleh rawat buasir instead of operate...ayah saya dan kwn saya dulu pun pernah operate tp masih ditahap yg sama...makan bercili atau daging mesti berak berdarah...lagi pun implikasi lepas operate akan mengurangkan daya kemutan jugak...

atau boleh option dgn prdk DCL dimana telah membantu sorang customer saya dgn 2x treatment dgn prdk ni...alhamdulillah tak perlu operate malahan skrg dah ok...

sy pun ade prob ni gk...
xsembelit pun kkdg kua darah gk...
doc ckp jgn mkn bji cili sbb bnde 2 tajam n mnyebabkn usus luka...

aku rasanya takdak sembelit, sbb buang air bsr ok saja, tp masalah cuma keluar darah, dah lama benda ni berlarutan, mungkin dah dekat 2 thn, dlm tempoh tu pernah mak aku belikan ubat kat pharmacy, aku mkn ubat tu, ikut peraturan yg dibgtau sekali, spnjg ambik ubat tu tak blh mkn cili dan daging, mkn ikan dan ayam dan sayur saja, klu buang air besar jgn teran, lps dlm 5 hari mkn mcm ok, ubat pun dpt utk 5 hari saja, klu nak sambung kena pegi beli lg, tp lps tu lama2 jadi balik, aku rasa mungkin kena mkn ubat tu lama skit sbb buasir tu tak sempat baik betul2 lagi, tp aku duduk jauh dr mak aku dan taktau nama ubat tu....

Reply #329 Orange1's post

Salam,
Pak Tua syorkan kalau sesiapa ada masalah kesihatan, contact Sifu PakTua, Dr. Sham di  
http://bioenergyhealing.webs.com/ . InsyaAllah dia akan tolong. Apa apap un kena ikhtiarkannnnn......

BUASIR

sedara aku ni ada masalah buasir...aku nasihat dia bykkan minum air masak...tapi x jadi jugak...kesian kat dia..bila membuang...kluar darah...nak buat camana yer/

Pi la jumpa dukun...
Boleh check betoi ka buasir...ka benda lain..
And kalau buasir, kena jugak tgk, 1st degree ka..2nd degree ka...3rd degree ka..
Kot teruk sgt kena banding...
Kalau setakat 1st degree tu, makan Daflon cukup...
Lebihkan banana & pepaya...

Aku pun nk kongsi pengalaman aku tentang Buasir ni. Aku kena dh lama masa umur 18 kott. Masa tu doktor kata masih peringkat awal. Lps tu kalau silap mkn ke..byk jalan2 ke mula lah buasir tu emmbengkak. Aku amik ubat klinik jer..aku lupa apa nama ubat tu. Kiranya selalu gak lah..kalau buang air besar tu kuo darah2. Bukan skit..byk lak tuh. Masa thn 2002 kalau tak silap aku lah...tiba2 darah keluar sampai basah baju  dan kerusi kat opis aku. Aku g klinik..doktor kata tgh bengkak, so doktor soh mkn unat tu sampai habis dulu..bila dh tak bengkak dia nk check. Dh nk masuk seminggu darah stiil gak kuo...Byk lak tuh..Pastu aku terbaca pasal Jeli Gamat keluaran Luxor. Elok utk menghentikan pendarahan. 1 hari jer aku amik...terus darah tu stop. So, aku amalkan lah makan jeli gamat tu lebih kurang 5 bulan mcm tu. Aku dh tak kena lagi buasir sampai lah baru2 ni aku kena cirit birit...kuo balik darah2 tuh. Aku cuba plak produk DCL. Nk bg kecut sapu Nig ella. Utk dalaman aku amik Inte clense dgn Amazing...selamat mencuba

Originally posted by myahakeem at 26-12-2008 05:18 PM
sedara aku ni ada masalah buasir...aku nasihat dia bykkan minum air masak...tapi x jadi jugak...kesian kat dia..bila membuang...kluar darah...nak buat camana yer/

salam mya
mya boleh syorkan utk sedara mya tu produk herba HPA

ini adala set utk org buasir

1-Teh Herba

Kelebihan Teh Herba:-

1. Mengatasi penyakit kencing manis dan darah tinggi.

2. Mengurangi kadar lemak setelah mengambil secara berterusan selama 2 minggu. Badan akan terasa ringan dan segar.

3. Mengatasi masalah sembelit dan angin.

4. Melancarkan pembuangan air besar dan membantu mengeluarkan toksid akibat sembelit.

5. Menurunkan kadar asid urik yang berlebihan akibat penyakit kulit.

6. Menghilangkan sakit kepala akibat migrain.

7. Menghaluskan kulit dan mengatasi masalah penyakit kulit

8. Menguatkan imunisasi bagi mencegah penyakit.

9. Menguatkan sel otak dan baik untuk minda.

10. Sangat baik untuk wanita yang mengandung dan setelah melahirkan anak.

11. Mengatasi maslah kencing manis dengan menurunkan kadar glukosa dan menyembuhkan gengren.

12. Mencegah masalah kardiovaskular.

13. Baik untuk wanita yang menopouse dan osteoporosis.

2-Minyak But2-utk sapu

Untuk Buasir.

Sapukan Minyak But-But pada bahagian dubur/anus yang terkeluar. Amalkan bersama Ficus, Pelawas dan Coscinium Plus.

3-Ficus

Buasir ialah benjelon yang wujud di selaput lendir rektum atau pada kulit dubur. Sembelit merupakan punca terjadinya buasir teruatamanya berlaku apabila seseorang itu mengerang untuk proses pembuangan air besar. Keadaan ini juga berlaku pada wanita yang mengerang untuk melahirkan bayi.

Kekurangan serat dan makanan pedas juga merupakan punca kepada terjadinya buasir. Penderita buasir akan mengalami pedih, keluar benjolan, gatal pada rektum dan berlaku pendarahan. Ficus merupakan produk terbaik untuk mereka yang mengalami permasalahan tersebut. Herba Ficus Callicarpa (Pokok Tengkuk Biawak) merupakan herba utama dalam produk ini.

4-Pelawas

Usus merupakan organ utama dalam menentukan kesihatan seseorang. Makanan yang berserat tinggi dapat mengurangkan risiko kepada penyakit jantung dan kadar kolesterol tinggi. Produk ini merupakan herba yang mempunyai kadar serat yang tinggi dan amat baik kepada mereka yang menghadapi permasalahan di bahagian usus. Pelawas dapat mengurangi risiko penyakit dengan mengurangi masa transit makanan pada saluran gastrousus dan membantu mengurangkan kadar kolesterol LDL serta membantu menstabilkan kandungan gula dalam darah.

Sehubungan dengan itu, Pelawas dapat mengurangkan risiko sakit jantung kerana ia bertindak mengikat lemak-lemak dan asid empedu yang dikeluarkan sebagai bahan buangan sehingga pengamal akan mendapati kadar kolesterol LDL akan menurun setelah beberapa minggu mengamalkan Pelawas. Produk ini bertindak sebagai serat mudah larut dan amat sesuai untuk penderita kencing manis kerana Pelawas dapat mengendalikan kadar gula dalam darah.

Pelawas juga dapat menyerap kadar air yang tinggi dan ini akan memudahkan proses pembuangan air besar. Pelawas dapat mengubati permasalahan dalam usus besar seperti divertikulitis dan irritable bowel syndrome (najis tersumbat dan terlekat pada dinding usus besar).

Pelawas amat baik untuk mereka yang ingin mengawal kadar berat badan yang berlebihan.

Produk ini tidak sesuai diamalkan oleh wanita hamil.

sedikit sbyk semoga dpt membantu meringankan sedara mya

aku baru bersalin dan kena buasir yg teruk...sbb aku terberak hari ke 3...bengkak gila...gi clinic pon doktor suh aku gi surgeon sbb dah bengkak besar katanya...sakit woo...duduk tak leh...berdenyut2 adehhh bila nak berak misti seram...pas berak aku akan menderita lagik...... smp la aku try minyak ROX yg aku beli kat pharmacy...murah jer...tak smp 15 hengget pon sebotol...bila sapu jer terus rasa lega...cuma ada berdenyut sikit kengkadang sbb dia nak kecutkan benjol buasir tuh.....hari ke 4 dah bleh rasa kelegaan nya...besides that aku amalkan FICUS HPA tu gak...much better now...cubalah...

kalu kena buasir..keluarga dora minum air akar kayu jer..ok sesangat..skali dua minum dah baik..

kesiannyer orang kena buasir ni.  orang yang pernah kena tau ler camner sakitnya kan?
adik saya baru-baru ni kena buasir... sampai meleleh darah keluar....
mak saya dapatkan ubat dr orang kg.  (buatan orang kampung sendiri) makan sebotol jer (tak sampai seminggu) Alhamdulillah dah kecut dan XXX masuk ke dalam semula.

kalau nak more info atau dapatkan produk ni pm saya.  Adik saya datang besok, mungkin saya boleh suruh dia bawak terus.  So pm saya asap

Yer la kalau pompuan kena buasir nak kena check ngan Dr mesti sogan kan...

kalu buasir takde darah tapi gatal yg amat korang sapu apa yek....

Originally posted by posh76 at 22-5-2009 11:36
kalu buasir takde darah tapi gatal yg amat korang sapu apa yek....

sebabnya mungkin masa cuci bhg. dubur tu tak bersih sgt lebih2 lagi kat bhg. dalam...so ambil baldi besar letak garam kasar (kalau ada daun sirih lagik bagus) dan air panas...kemudian campurkan dengan air sejuk..dah suam-suam sikit berendam le di dalam baldi tersebut...buat le tiap-tiap hari pagi dan malam...bengkak buasir boleh kecut sikit dan gatal pun kurang ...InsyaAllah...