CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Hanafie

Saat bila korang teringatkan sesorang yang dah takde?

Chiko sentiasa ingatkan arwah papa... dia sentiasa di hati Chiko walau di mana Chiko berada. Walaupun pemergiannya sudah 6 tahun berlalu tapi kenangan bersama arwah sentiasa Chiko kenang. Apatah lagi bulan Ramadhan yang bakal menjelma. Tapi, Chiko paling terkilan bila papa tak dapat lihat kebahagiaan Chiko sekarang. Dulu, arwah pernah kata dia teringin sangat nak tengok Chiko bawa kereta kancil, Chiko pun tak tahu kenapa kereta kancil yang dia sebut... mungkin masa tu ada keta kancil kat depan kitaorang kot.... Chiko diam je lah. Masa tu baru grad, mana ada duit nak beli kete, tapi lepas dia pergi... baru Chiko beli keta. Keta Kancil sampai sekarang Chiko guna. Entahlah.... ada jugak cadangan nak guna keta lain tapi entahlah.... kekadang bila pandu keta kancil tuu Chiko ingat arwah papa... masa dia cakap tu, sayu sangat.... mungkin dia dah tahu dia nak pergi....

Aku teringat arwah adik aku bila nak sambut puasa..dia sorang aje adik yang aku ada..sedih woh bila jadi anak tunggal. bila hariraya rumah org riuh rendah .rumah aku cuma ada mak bapak aku dan aku sekeluarge..aku tak leh nengok mak aku masa pagi raya dia mesti sedih pasal ingatkan anak dia .nasib baik anak aku nakal bolehlah hilangkan sedih dia kejap..teringat masa kecik2 dulu , aku selalu gaduh ngan adik aku. bila dah besar, masing2 buat hal sendiri. kalaulah boleh diputar masa, nak rasanya aku spend banyak masa dgn dia..tapi apakan daya...

Aku setiap masa, detik & setiap hari teringatkan arwah mak. Setiap kali teringat tulah aku akan hadiahkan alfatihah untuk arwah mak jika tengah memandu atau at work, insyallah Allah SWT sampaikanlah pahala bacaan kepada arwah. Aku rasa selagi berdenyut nadi niselagi itulah ingatan kepada arwah tak pernah pudar & semakin hari semakin rindu. Semuga Allah SWT mencucuri rahmat keatas roh arwah mak dan ditempatkan bersama-sama para solihin. Amin

Aku setiap masa, detik & setiap hari teringatkan arwah mak. Setiap kali teringat tulah aku akan hadiahkan alfatihah untuk arwah mak jika tengah memandu atau at work, insyallah Allah SWT sampaikanlah pahala bacaan kepada arwah. Aku rasa selagi berdenyut nadi niselagi itulah ingatan kepada arwah tak pernah pudar & semakin hari semakin rindu. Semuga Allah SWT mencucuri rahmat keatas roh arwah mak dan ditempatkan bersama-sama para solihin. Amin

aku baru je kehilangan ayah aku..

sewaktu aku sampai di rumah di kg bila tengok arwah terbujur aku rasa lemah dan nak terjelepuk di depan aruah
aku cium berkali kali sampai ada org tarik aku dari belakang..oh tuhann aku dah tak ada ayah lagi..
sekarang ni masa tgh menaip ni terasa rindu sangat nak peluk ayah aku.
kalau dulu dia yg paling suka masakan aku sekarang ni kalau aku balik kg dah tak ada mood nak masak lagi.

sebak pula baca cerita kamu semua... sya kehilangan kedua2 ibu-bapa saya tahun lepas accident... disebabkan saya anak bongsu jadi terasa sangat kehilangan mereka berdua... dua jam sebelum kemalangan mak sempat pesan dengan saya supaya jaga kandungan bebaik.. ayah pula sempat belanja saya makan chicken chop... mereka accident dalam perjalan ke tawau... disebabkan hati rasa tak sedap hari tu sya menelefon hp mak untuk tanya sampai mana sudah destinasi mereka tapi bukan mak yang sambut tapi orang lain...
orang tu kata tuan punya hp ini accident teruk... apa lagi menangis saya mencari semua abang2 saya.both of my parents die on the spot, tahun ini raya tak semeriah sebelumnya...

Follow Us

Reply #25 bloomwood's post

yer laa kan baru je kehilangan tu memang terasa sgt...jgn plak ko takde mood nak masak..kang lapar plak org2 lain yg nak tunggu ko masak tak masak2 kat dapur tu k..ni plak bulan posa dh nak dekat2 ni ..leh masak n kasi sedekah kat jiran sekampung..

Aku sepanjang masa teringat kat arwah hubby aku... x kira masa..... tapi pun aku memang x sanggup dr melupakan dia... biar dia dah tiada tp ingatan aku pd dia tetap segar... ni dah nak puasa.. lagi la aku terasa...sambut posa sorang2 ...

aku teringatkan arwah abah dgn mak aku tak kira masa, tp yg plg aku teringatkan adalah arwah mak aku.. baru jer meninggal bln 6 tahun ni...

byk sebenarnya aku nak type lagik tp air mata dok turun laju ni....

sedih bercampur segala2 nya kat kepala aku ni..sedih bila korang citer saat2 kenangan dgn sesorang yg dekat dgn hati korang..
gembira gak sebab bila org tu dah takde, kita masih lagi leh menginsafi diri kita yg masih hidup ini..
semoga ramadhan bakal menjelang ni menjadikan kita lebih insaf menginsafi..
luahkan je laa saat2 tu kat sini..aku sonok baca dimana bukan aku saja  yg leh sebak dlm satu2 situasi..

aku teringat kat arwah adik..dah setahun lebeh dia pergi. Raya ni nak masuk raya kedua tanpa dia, sebab dia pergi pun dekat2 nak raya.

memang sedih sebab dia adik bongsu..hampir setiap minggu pergi kubur dia. mak still tak bole let go..

mintak2 roh dia dicucuri rahmat hendaknya...Amin

teringat kat arwah abg... dia meninggal dah setahun lebih..kiranya ni raya tahun kedua tanpanya. kami cuma 4 beradik jer.. dia abg sulung n blm berkahwin... yg paling terasa mak n nenek sbb dia merupakan anak/cucu kesayangan...ayah plak bila tiba ramadhan mesti teringat kat arwah abg sbb dia tiap2 minggu balik kg..w/pun keje jauh kat kl..pastu meja penuh ngan hidangan kuih muih.. dah 2 kali puasa tiada kuih muih yg abg suka sbb ayah akan sebak setiap kali byk kuih terhidang kat meja.

aku teringat kat arwah atok...dah 5 tahun dia meninggal..tak ada lah specific time teringat kat dia...tp mmg selalu la teringat esp bila bulan puasa ni...

menda yg membuatkan aku teringat kat aruah atok aku bila aku tengok baju2 dia dalam almari dia...
tersusun elok jer.....kekadang aku amik baju tu dan aku cium....masa dia meninggal, aku tak sempat tatap wajah dia
buat kali terakhir sbb aku sedih sangat..aku lari duduk luar rumah atas buaian...tak lama lepas tu mak aku join sekali
sbb dia pun tak sanggup tatap wajah aruah...kami sama2 nangis atas buaian tu...sedihnyer...

harap aruah tok pak dan semua muslimin, muslimat yg telah meninggal dunia dicucuri rahmat Allah...

del masih terasa2 sedihnyer bila dpt tau member masa kat kolej meninggal akibat kemalangan bebrapa bulan lepas.. sayu hati ni masih terasa, terkilan sebab tak dpt berita kematiannyer lebih awal..

tp yg paling jd kenangan time2 raya, selalu teringat arwah atuk.. dai seorg yg penyayang, baik dah seorg yg lemah lebut.. i love u atuk.. tp skrg ni hanya Al-Fatihah jek yg dpt del kirim untuk dia.. semoga dihimpunkan dlm golongan org2 yg soleh..

Ramadhan tahun ni pertama kali aku berpuasa tanpa bapak yg aku sayangi.......

Bapak meninggal Januari lalu.  Ntah la.......... sejak hari tu terase cam kosong jer hidup aku.  Walaupun aku dah berkeluarga tapi aku tak penah berpisah ngan bapak & anak2 aku paling rapat ngan dia berbanding cucu2 yg lain sbb aku tingal ngan my parent.

Puasa tahun ni ......... rindu nyer aku kat bapak.  Kalau lah diberi peluang untuk aku memeluk bapak untuk sekali lagi............ tapi tak mungkin.

Sesungguhnya aku sgt rindu............

bila kesunyian menjengah diri ini.. tika itulah berbagai-bagai gambaran insan yg pernah sy sayangi bermain dihati malah di fikiran ini.. kadang2 rasa tak mampu untuk melangkah.. kalaupun berjaya melangkah tapi ianya seolah2 menghitung tapak demi tapak..

12
Return to list New