CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: highlander07

Plan Alam..

menarik juga perkara yg tuan tanah ni katakan. tp tolong bg penerangan yg jelas sikit la. aku kena baca 2-3kali ayat tuan tanah br boleh fhm. tp aku nak teruskan baca. kpd tuan tanah, sila teruskan post pengetahuan anda tu. nnt kita bincang secara ilmiah dan dgn fikiran terbuka. plan yg tuan tanah ni nyatakan agak atheist, jgn melenting ye tuan tanah, kena open minded.

mula2 sekali aku baca post kt thread ni, rasa mcm aku pun highlander gak. yela aku dr Cameron Highlands, highlander la kan..

Reply #50 highlander07's post

GRIND!! Mana ko pegi ah?? Jawab jangan tak jawab

Elok kau upload kan beberapa keping gambar untuk tatapan kami...

Reply #49 cyborq's post

Assalamualaikum cyborq,

Memang apa yg anda nyatakan 2 seakan sy terperasan seawal lg, tp klau boleh kita cuba biarkan dulu mr highlander07 ni hurai habis2. Kita simpan dulu kesimpulan dr kita. Kali ni kita kumpul data2 dr highlander, br kita renungkan. Peristiwa sebegini ada gak yg berlaku pd para sahabat. (mempunyai ilmu tempur yg baik & boleh mengetahui kehadiran musuh ttp masih rela ditikam & menasihati kpd yg lain agar x payah di cari pembunuh trsbt. Nah! x ke pelik 2, Kata nak perjuangkan Islam tp sanggup dibunuh lebih awal yaitu dlm perjalanan utk menunaikan solat subuh & banyak lg cth yg ada berkaitan). Jgn salah faham tau. Ini bukan bermakna sy setuju & teramat sokong pd highlander07 tapi klau boleh kita berlaku adil skit pd dia. Maklumlah, 'tuan tanah'. Dah siap smua skali br kita soal 1 per 1, mana yg kita kurang faham ke @ kurang pecaya ke @ apa2lah. Klau dpt penjelasan yg baik, so ok lah kan. Klau sbaliknya ...jwb...
Lg 1., tadi dia kata yg bahasa melayunya x berapa baik. Jadi bagilah dia peluang utk bg info2 ikut gaya dia.
Sy juga sedang memerhati kisah ni smua & mungkin ade gak persoalan tp sy nak tunggu ujung2 creta ni.
Ok lah, sekian dulu. Wassalam.

Sini tempat berforum, kena kongsi ilmu, kalau rakan2 yg lain bertanya kena jawab, Jangan asyik nak melenting aja.....
Posting anda tiada satu pun konkrit......gambar pun takde...
Kalau betul apa yg anda katakan itu betul, ulaslah dgn jawapan yg konkrit....
Jangan dok pusing2..........kalau nak berteka-teki ajer, pergi dekat board riddle tu haaa......

Teruskan Highlander07.....kalau anda yakin kenyataan anda tubetul/benar,tak perlu anda marah2 or merajuk ..fasal fakta yang andaberi tu memang luar dari pemikiran manusia biasa cam aku dan lainforumers..teruskan dgn fakta anda dan terimalah hakikat kritikan keranajika kenyataan anda tu benar, kritikan akan menajamkan minda anda kalautak benar maka sebaliknya lah.....
lagipun anda pembuka thread......Go on..kitaorang tunggu

Follow Us
abaikan aje kiritikan ke haper

tapi tolong jawap soalan forumer yg serius bertanya
tuh baru 2 way communication a.k.a berdiskusi cara ilmiah

silvermuse This user has been deleted
Mula-mula aku nk cakap yg aku pun percaya manusia pernah maju 1 masa dulu...coz pada pendapat aku...dari ayat Al-Quran yg mengatakan Allah pernah menurunkan bala kepada bangsa yg tertentu atas sebab tertentu(aku xigt ayat betul)...so mungkin jgk manusia pada masa tu mmg maju even lebih maju daripada skrng...so its possible to say manusia zaman dulu lebih maju dari kita...mmg logik kalo tgk dari lukisan yg ada gambar kapal,helikopter dll mcm highlander kata...tp atas kemungkaran dorg bala diturunkan...maybe ade yg survive tp dorg hanya membawa pengetahuan sahaja dan dilukis kt dinding gua ke mana2 lah...dorg nak cipta balik tp xde bahan or teknologi sebab semua dah dimusnah kan oleh bala yg diturunkan...'Maybe' n berkemungkinan semua ni berlaku...aku xpernah menolak..

Originally posted by highlander07 at 17-9-2007 04:50 PM
Anda semua tak sabar dan sombong krana x nak dgar penjelasan..jawapan di atas:saya nak tanya kenapa Allah jadikan Malaikat dan nabi2 utk bawa Islam jika Dia berkuasa..kenapa tak semua orang dijadikan beriman?
Sila jawab:
..baca dulu plan alam!!

Betul apa yg ko cakap ni....aku setuju ngan jawapan ni..

Contoh yg kelakar (apa yg anda fikir sbg fakta)..
1. Islam mula2 sampai ke Tanah Melayu pada sekitar awal abad ke-14 hasil penemuan Batu Bersurat di Hulu Terengganu..
Jadi otak kita hanya dpt memproses fakta2 perkembangan Islam yg berlaku dari Wahyu yg pertama sehingga awal abad ke 14 hanya sekitar tempoh waktu itu shj..apa2 fakta dlm tempoh berkenaan kita katakan sebagai direka2!!
Hakikatnya: sebelum dan selepas penemuan Batu Bersurat tsbt ada beribu2 artifak yg menunjukkan dgn jelas kedatangan Islam dan perkembangannya di Tanah Melayu..

Aku pun kurang percaya ngan sejarah...tp aku xble nk tunjuk bukti...bagi aku Islam mmg dah lama bertapak dalam Malaysia ni...
tapi keadaan dia sama cam ko citer pasal terowong bawah tanah...tnpa bukti.hanya ko yg tau.bila forumers lain tanya bukti ko xdpt provide...so jgn la kata org sombong...forumers slalunya nak fakta....at least gambar...kalo semuanya rahsia...kenapa nak bukak citer kt cini..kongsi apa yg ko ada ngan ktorg...baru la org paham...camner kalo aku kata Highlander tu Nabi Adam...tp aku xde bukti nk tunjuk...camner plak...maybe jugak..

p/s to Highlander
Sabar je la ngan Johnconan tu..dia mmg suka terjah org juz based on Pengetahuan Buddha dia..so dia rasa semua org dlm dunia ni salah..."Buddha" je yg betul...

Ttg 'plan @ perancangan Allah S.W.T

Assalamualaikum smua,

Sbnarnya sy ada 1 pendangan utk kita same2 renungkan.

Gini, anda smua mesti ingat lg kan kisah Malaikat Izrail diperintah Allah S.W.T utk mencabut nyawa Baginda Rasulullah S.A.W. Mengikut Perintah Allah, Malaikat Izrail hanya boleh mencabut nyawa Baginda hanya jika Baginda mengizinkan je klau x, Malaikat Izrail terpaksa balik ke langit.
Setelah smpai je Malaikat Izrail ke rumah Baginda,(dipendekkan crita) Malaikat Izrail menceritakan ttg perintah dr Allah S.W.T. & klau Baginda x senang dgn kehadirannya, ia akan dtg dilain kali. Nah ! cuba kita fikir stakat ni dulu. Andai Baginda x izinkan sudah tentu Malaikat Izrail pulang. Tapi Baginda mengizinkan nyawanya utk dicabut! Kenapa? Hanya Allah S.W.T je yg tau jawabannya. Mungkinkah Baginda juga terpaksa berkorban kerana mengakuri sesuatu ketentuan @ 1 skrip dr Allah S.W.T.  Mungkin jika Baginda minta tunda maka plan asal akan berubah & terpaksa ke plan B. Wallahu'alam... Mungkin ini tejadi pd kes Saddam dibunuh di lubang kecik walhal dia boleh pergi ke 'lubang besar' @ mungkin dia tersalah lubang kot. Entahlah...

Pernahkah juga anda terbaca ttg firman Allah S.W.T berkaitan org2 yg syahid. Firmannya "Jgn Kamu sangka mereka telah mati!". Means org syahid sentiasa berdoa agar dihidupkan kembali kerana mereka ini ingin syahid lagi. Mari kita kupas skit ttg perkara syahid ni. Rasulullah pernah menegaskan (lebih kurang maksudnya) Perang yg paling hebat adalah perang dgn hawa nafsu. Means, lg hebat dr perang menegakkan agama Allah. Klau peperangan agama sahaja & terbunuh 2 dikira syahid, apatah lg perang dgn hawa nafsu yg terlalu panjang yg akhirnya jika mendapat kemenangan. maka ianya tentulah lebih dr syahid. Bagaimana? Mungkin @ tidak org2 terpilih ini bangkit kembali utk menyampaikan ilmu2 Allah agar manusia menjadi insan yg sentiasa menang dlm perjuangan dgn hawa nafsu. Tentu x masuk akal jika org dah mati boleh hidup balik di dunia ini. Itu seolah2 yg dah tertulis & termaktub di Arasy. Tp ingat kah anda ttg post2 sy yg lalu ttg rahsia Arasy (Ketentuan & perlaksanaan diatas ketentuan @ ketetapan tersebut? Bolehkah di ubah? Cuba ingat balik post sy 2.
Tiap2 sesuatu yg berlaku, baik diterima akal @ tidak, ianya adalah sesuatu yg Allah S.W.T sengaja adakan supaya kita berfikir, siapa yg The Mighty One. Terjadi @ x sesuatu itu juga sbnarnya ia sedang mengikut perencanaan Allah S.W.T yg amat susah diandaikan.
Oklah smpai sini dulu. Nanti kita smbung.
Sekian Wassalam.

kepada yg menganggu thread ini..

Kami dah beritahu jika tak suka dgn thread ini anda

Aku nak tanya hanglaaaa...........perlukah ALLAHmemerlukan orang untuk melaksanakan planalam?bukankah ALLAH mahaberkuasa lagi maha kuat untuk melaksanakan apayang diakehendakinya.....dengan kehendakNya itu dia boleh laksanakandengansekelip mata sahaja.........apa yang berlaku itusemuanyaTAKDIR..........alfonso alburqueque bukanlah islam,dia ialahpenditakristian yang mahu melaksanakan ajaran kristian di bumimelaka....itusahaja....janganla ditokok tambah dengan menambahkannamanya sebagai almansur abu bakar....(aku heran dari mana sihighlander05 nih dapat namatuhhh.....sesuai bnar plak tuhhhh......dandari sumber mana diadapat,aku tak tau....

boleh ke thread lain utk bersukarian dll..

Anda semua tak sabar dan sombong krana x nak dgar penjelasan..jawapandi atas:saya nak tanya kenapa Allah jadikan Malaikat dan nabi2 utk bawaIslam jika Dia berkuasa..kenapa tak semua orang dijadikan beriman?
Sila jawab:
..baca dulu plan alam!!

JIKA?! APSAL AKU RASA PANAS TETIBA NIH?!!:@:@:@

Senang cerita plan alam itu adalah master plan yg telah ditetapkan oleh Allah semenjak azali.Apa saja yang berlaku sama ada kita suka atau tidak telah ditetapkan olehNya.APa saja yg berlaku termasuk kejatuhan Melaka,kejatuhan empayar umat Islam,kemajuan Barat dan seterusnya adalah mengikut skrip yg telah ditetapkan.Semuanya akan membawa kepada plan yg muktamad atau final.

Itu sebabnya highlander membawa contoh2 Alfonso ke al mansur(ini saja penyedap bunyi kot),dasar tutup pintu China dsb.Ini termasuk dalam plan alam(istilah aje ni takde apa2,aku biasa sebut skrip)yg akan membawa kpd result yg muktamad sebagaimana yg dikehendakiNya.Kalau 'lari' satu plan alam,misalnya Melaka gagal dijatuhkan oleh almansur abukaki(alfonsolah tu),maka plan alam sudah lari,jadi resultnya dah tak sama,ini sudah impossible.Begitulah seterusnya.

p/s:kita dengar dulu,biarlah highlander07 terus bercerita,sama ada cerita dia cerita kartun masing2 punya penerimaan,percaya atau tidak belakang kira,tp sekali2 kawan2 buat kelakar tu biasalah.

Originally posted by rempo at 18-9-2007 12:16 AM
Senang cerita plan alam itu adalah master plan yg telah ditetapkan oleh Allah semenjak azali.Apa saja yang berlaku sama ada kita suka atau tidak telah ditetapkan olehNya.APa saja yg berlaku terma ...

yeah...agreed...highlander go on....aku pun dah dapat paham sikit2...bak kata forumners2 yg positif kat sini....ada kalanya bukti2 susah nak ditunjukkan camne...

Kami dah beritahu jika tak suka dgn thread ini anda

Aku nak tanya hang laaaa...........perlukah ALLAHmemerlukan orang untuk melaksanakan plan alam?bukankah ALLAH mahaberkuasa lagi maha kuat u ...

senang jer soalan tuan hamba.......

kerana apa ALLAH tidak jadikan semua manusia itu beriman kerana dia mahukan semua itu berfikir akan keujudanNYA dan mahu manusia itu tunduk dengan sendiri akan penciptaNya......tidak perlu dipersoalkan kenapa tuhan melakukan sedemikian kerana hanya DIA yang maha mengetahui.........

Kepakaran dalam ekonomi, sains, pengurusan manusia, politik, ilmu tempur bukanlah sesuatu yg gifted.....Semua itu adalah hasil usaha diri mereka2 sendiri... bukannya highlander
Bangsa itu sendiri yg boleh mengubah nasib mereka, jika rakyat Melaka tidak berpaling tadah, bersatu hati nescaya Melaka tidak akan jatuh ditangan Portugis....

My 2 kupang....

ni ke posting ibnu sina kat topix tu??

Salam ...

Sesungguhnya forumer2 yang bertanya aka mempertikaikan bukan tak paham atau nak menidakkan ceritera dari tuan rumah tapi nakkan BUKTI ... Kami semua faham dan tahu bahawa semua yang dikatakan oleh tuan rumah ...

Tapi bila tanya betul2 tuan rumah masih citer benda yang sama jer ... Pi mai pi mai tang tu ... Kami nakkan fakta yang dia sendiri lalui beserta bukti bergambar atau berdasarkan tesis atau pengalaman yang dia lalui ... Bukan dari National Geographic la ... Buku Hikayat lama la ... Plan alam segala la ... Berbual semua tu ...

Kita tau semua tu Plan ALLAH belaka ... Tukar sikit jer frasa dia pd plan alam ... Maknanya semua yang diceriterakan adalah qada dan qadar ALLAH ... Sekian saya merepek ...

highlander tugas2 utama ialah :
-mengajar manusia cara2 hidup bertani, mentadbir, berternak, melombong,saintis, magician,ketenteraan dll - by highlander

mengarut bagi aku, manusia belajar dari kesilapan, pengalaman, perasaan ingin tahu, warisan turun temurun, atas desakan utk hidup selesa dan survival. Kemahiran2 manusia develop secara berperingkat-peringkat.
Saintis bukanlah highlander, mereka didorong oleh sifat ingin tahu dan yg ingin merungkai persoalan dalam diri mereka...
Ianya bukanlah sesuatu yg gifted...
daripada penggunaan sistem barter ke penggunaan mata wang berbentuk binatang, dan kemudian wang kertas dan syiling, dan sekarang ini wang maya / internet banking dan kredit card. Semua perubahan ini atas pengalaman manusia sendiri dan utk keselesaan.
Semuanya dari akal.......bukan highlander...

Highlander, engaku ni seorang freethinker kaaaa?

Reply #75 daun_jampi's post

maksudnye kehadiran anda di sini untuk membocorkan
plan alam seterusnya?
memberi peringatan kepada kami insan biasa yg bukan immortal ni
utk berjaga-jaga?apakah perkara hebat yg bakal terjadi tu
apakah function kami,yg biasa ni,dlm plan alam tu?
bolehkan ia diubah

ada baca kt topix.net..yg organisasi anda menjemput sesiapa yg layak
utk melihat sendiri markas/makmal rahsia anda..dan pengambilan ahli baru
setiap 200 thn sekali..if i not mistaken laa...
ceritalah lagi psl organisasi anda

teruskan menulis..saya suka dgn post anda..
membuatkan saya berfikir..
usah hiraukan post2x yg -ve..sedangkan zaman nabi dulu pun byk cemuhan/rintangan untuk berdakwah...
inikan pulak serangan mata pena kt forum ni
kasi je info..
pandai2x lah pembaca sendrik tapis

laaa...dah tamat plak..baru jer aku nak dapat tangkap sikit2...

jgn la stop...marilah sama2 kita berkongsi ilmu...