CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13278|Reply: 84

Family yang tak banyak cakap

Post Last Edit by kurusss at 6-4-2011 16:50

err...bosannye family tu....takde ikatan kekeluargaan ke?? tp tak dinafikan sbb cara orang ni lain2....mungkin family ur hubby tu guna cara lain untuk tunjuk kemesraan kan.....family i jenis yg ceria bergelak ketawa selalu....family hubby pon lebih kurang same...:pompom: :pompom:  

tak pernah jumpe sebenarnya family yg mcm ni....klu senyap ngan orang luar tu biasa la...tp family sendiri biasanya happy....family tu ada masalah kot??

keluarga mertua aku pun senyap gak. bosan. family aku jenis yg bergurau senda, caring, tolak ansur. jauh beza ngan keluarga mertua aku. klu balik tak thau nak buat apa.

heheheeh...aku rase ader mis comunicate...

errrrr .. family aku lebih kurang camni la .. mak aku sorang jer yg rajin pot pet .. org lain sume diam jer.

aku duduk kat ruang tamu dengan adik2 aku mmg jarang nk sembang .. cuma riuh kalo ade budak2 sbb kitorang kuat melayan budak2 walopun sesama sendiri tk banyak cakap .. aku penah naik kete ngan bapak aku sejam lebih takde cakap ape2 ..

memang ada familly yg macam ni....kawan aku pernah cerita.

katanya tiap kali dia balik kg bini di kat kulim pak mertua dia akan tanya cuaca kat ipoh cam mana....hujan ke tak?....pelawa makan...itu je la.

anak dah masuk sekolah darjah 3 masih lagi soalan yg sama....yg member aku ni pun sama naik gak pendiamnya.  

Follow Us
Originally posted by ABAH35 at 5-10-2007 08:57 AM
memang ada familly yg macam ni....kawan aku pernah cerita.

katanya tiap kali dia balik kg bini di kat kulim pak mertua dia akan tanya cuaca kat ipoh cam mana....hujan ke tak?....pelawa makan. ...

kelako le pulokkk

camtu le family mertua aku...hubungan adik dan abang langsung tak de kemesraan tambah2 bila dah kawin ni..cuma aku je

beria ria nak ubah corak pergaulan diorang tapi nampaknya sikap kurang keramahan diorang masih lagi menebal ..

derang pendiam pun, kalau derang mula bercakap ko paham
tak macam aku, kekadang ape yg family mertua aku ckp aku tak paham.

(me kawin dengan org pahang, tebal betul loghat pahang derang, aku terkulat-kulat nak paham)

dengan sedara mara pun .. naik pening aku dok pikir nak tanya soklan apa .. kebanyakan dorang nih jenis beradab dan sekolah pondok .. takkan ler aku nak citer pasal snooker, pasal Jimmy White, pasal awek2 seksi kat KLCC .. bola pun dorang takde tengok .. aku pun tk minat bola jugek .. seksa betul la aku nak sembang .. last2 aku cari bilik, terus tido jer .. ataupun ikut budak2 laga bijik getah .. kejar kambing pun kire ok jugak la ..

Originally posted by meow_tompok at 5-10-2007 09:10 AM
derang pendiam pun, kalau derang mula bercakap ko paham
tak macam aku, kekadang ape yg family mertua aku ckp aku tak paham.

(me kawin dengan org pahang, tebal betul loghat pahang derang, aku ...

tu tak paham lorat je

tak pe lagi...tu la masing2 punya peel

Reply #1 kurusss's post

mana taknya hal2 jiran pun dia tak ambik tahu

ni yang paling bagus...tak campur urusan orang, ada orang suka sangat menjaga tepi kain orang..dah jadi hobi

berbalik pada topic, mungkin pada anda keluarga mertua anda 'pelik', kerana seperti kata anda
keluarga anda dari jenis yang riuh, tapi agaknya pada mereka....tak perlu nak bercerita kalau setakat
omong kosong kot?

kan best tu ada balance, bayangkan kalau keluarga mertua anda pun riuh macam keluarga anda, tak penat ke dok sembang jer?

Originally posted by kurusss at 5-10-2007 09:05 AM

kelako le pulokkk

camtu le family mertua aku...hubungan adik dan abang langsung tak de kemesraan tambah2 bila dah kawin ni..cuma aku je

beria ria nak ubah corak pergaulan dio ...

susah jugak cam tu....kadang2 buat kita rasa kurang selesa....tambah2 lagi kalau masa makan ramai2 tu senyap je...yg terdengar cuma bunyi sudu berlaga ngan pinggan.

dgn org kampung ni senang je nak sembang....cerita la pasai mikat burung ke...meracik ayam kampung ke....memancing....cerita pasai nombor ekor pun leh jugak.

paling2 koman pun sembang la pasai politik...cuit la sikit derang tu aliran mana....kalau bulan maka kita puji2 la nik ajis sikit....baru la derang laju sembang.

ice breaker tu.......

Originally posted by ABAH35 at 5-10-2007 09:19 AM

susah jugak cam tu....kadang2 buat kita rasa kurang selesa....tambah2 lagi kalau masa makan ramai2 tu senyap je...yg terdengar cuma bunyi sudu berlaga ngan pinggan.

dalam famili aku dedulu mmg dilarang bercakap masa makan .. mata tengok tv pun tk boleh masa makan .. kuah tumpah pun aku panik, silap2 haribulan boleh kene halau drp meja makan.

ade sekali tu mase tengah makan aku citer kat bapak aku pasal terjumpe ular .. terus tk makan ler aku lepas tuh.

Originally posted by kudajantan77 at 5-10-2007 09:27 AM

dalam famili aku dedulu mmg dilarang bercakap masa makan .. mata tengok tv pun tk boleh masa makan .. kuah tumpah pun aku panik, silap2 haribulan boleh kene halau drp meja makan.

ade sekali  ...

bagus family ko kuda...tertib sungguh

Reply #20 ABAH35's post

dorang nih jenis warak ABAH .. citer pikat burung & nombor ekor tu mmg tkleh la .. nak citer politik pun tkleh lebih2 takut yg diperkatakan tu adalah fitnah .. nak citer bab ceramah dan kitab2 nih .. aku plak tk reti .. kang nnti drp sembang terus jadi sessi kaunseling untuk aku kembali ke jalan yg benar .... humangai.

Itu memang biasa kot ... sesetengah family memang tak pandai berbual ... bukannya diorang tak suka .. cuma tak pandai cerita...

Reply #25 thedude's post

yup...betul sangat..

ermm aku lak...diorg ni x abih2 pot pet pot pet..
dok umpat org..eii rimas aku...
mls nk amik pot...aku x phm sgt bahsa diorg..skit2 tu leh ler...ye la memasing guna bahsa ibunda...
famili aku lak bebiasa jerk..sederhana...

korg lemas dgn family diam...dorg lemas dgn family murai..