CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hippo_gurl

tolong beri ak semangat

ksian u hippo...u tau ta apa yg menyebabkan u down sangat?.....
kerana u mengharap sgt kerja...itu pun ta salah....cuma u terlalu harap sangat
untuk berkerja dgn orang......buangkan sikap tu...from now on pasang niat yang u berkerja
untuk diri u....go out and find yr fortune....tak kira apa...janji u bleh buat duit yg halal....
u know what   ramai ya success tanpa bekerja ngan orang, insurance, sales and many more..
yg penting dont give-up...byk kan bertanya...

org ada degee nih semestinya bijak la kan... jadi dgn ilmu yg ada tak semestinya kena jadi pekeja kepada org lain...

aku cukup marah tgk org susah hati nak dapat kerja.. tapi pada yg sama ada org dgn guna kedudukan mak pak utk dapat kerja dgn mudah..

kes mcm nih boleh dikata rasuah jugak ke...

[ Last edited by  slax at 17-10-2007 07:06 PM ]

kau jangan la rasa give up/down sgt. mungkin allah nak bagi sumthing kat kau, sbb tu dia duga kau dulu. aku pernah alami apa yg kau rasa, nangis everytime lps solat & mintak allah jgn duga aku teruk2 sgt smp aku tak boleh tanggung. kadang2 tu pernah rasa macam hina sgt & tak berguna. kau cuba register kat Kelly Services (job agency). diaorg akan gila2 cari kan keje utk kau. lagipun aku rasa kau punya degree in management tu senang nak dpt keje. kau blh mintak post admin, hr, management trainee. selalunya bank yg byk kuarkan vacancy nak pk management trainee. kau write in je kat semua bank2 kt malaysia ni. ada setengah tu dia punya vacancy memang on going & kau blh aplply on line kat diaorg punya website. paling penting sekarang kau kena dapatkan keje so kau ada la benda nak ltk kat resume kau. keje clerk pun tak pe. nanti kalau kau gi interview, org tu akan ada satu impression 'wah budak ni wpun ada degree, at least dia tak memilih kerja. ada inisiatif carik keje apa2 pun'. apa keje yg kau dapat, kau amik je. insya allah once kau dah keje kat satu tmpt tu, nanti kau akan nampak byk peluang kat tmpt tu/kau akan jumpa org yg blh rekomenkan kau kt tmpt lain. lastly, aku harap kau kena kuatkan semangat. jangan putus asa. aku yakin kau akan dapt keje gak akhirnya. good luck ye. ingat, idup ni umpama roda. satu ketika nanti idup kau akan senang gak akhirnya

Reply #24 starcity's post

lord.....ak nk ucapkan bebayak terima kasih kat ko........ak pegang kate2 ko....idup nie cam roda.....waktu nk sambung belajar....senang je ak dapat tawaran...mungkin nasib ak kat atas.....bila dah habis belajar...susah lak tawaran keje datang...ermmm mungkin nasib ak kat bawah......thankz lord

Reply #21 sang_garang's post

mungkin betul kata ko....sbb terlalu mengharapkan keje n perseksif masyarakat melayu...keje bawah org n  keje gomen......

Follow Us
apesal ler ko tak tulis prob ko nie awal2...kt tpt aku ade keje kosong..skim Q41 lagik.. klu tak aku bole tolg ko..kt KL lagik..sian ko...

bukan ko sj hadapi masalh tkde keje...byk lagi org diluar tuh..teruskan usaha..kawan aku baru jer dapat keje...dia ade degree in management..betul ler Mx nie sesuai keje kt bank..sbb member baru dpt keje ngn HSBC...cuba ler cr kt nenet website dia..lagi satu dia mintak kt Great Eastern jalan Ampang..cuba check website dia.

apesal ler ko tak tulis prob ko nie awal2...kt tpt aku ade keje kosong..skim Q41 lagik.. klu tak aku bole tolg ko..kt KL lagik..sian ko...

bukan ko sj hadapi masalh tkde keje...byk lagi org diluar tuh..teruskan usaha..kawan aku baru jer dapat keje...dia ade degree in management..betul ler Mx nie sesuai keje kt bank..sbb member baru dpt keje ngn HSBC...cuba ler cr kt nenet website dia..lagi satu dia mintak kt Great Eastern jalan Ampang..cuba check website dia.

Originally posted by hippo_gurl at 9-10-2007 09:21 PM
salam.....ak perlukan semangat@dorongan korang.....ak dah down ler....ak x der tempat nk ngadu masalah nie....korang tolong ler ak...masalah ak nie x der ler besar sangat tp ak betul2 down sekara ...

Firstly ko mesti hapuskan mentaliti "ada degree, jawatan pun level degree".

Akak ni pun graduate dlm BBA (Hons) major in marketing. Tapi masa baru2 grad akak menganggur 6 bulan sbb sibuk apply keja tahap degree sana-sini.

Tak salah try apply keja yg level degree tu... tapi ni akak nak bagitau... zaman skrg ni company2 yg amik pekerja bkn tgk ko punya qualification, dik... tapi more to experience. Akak dulu tak penah keja... so mana ada company yg berani amik risiko amik akak keja.

Thus akak fikir baik cari keja "main2" dulu sambil tersu apply cari keja lain. Takkan nak duk rumah je. Nak gak rasa pegang duit. So akak keja kat McD... buat keja tahap SPM tak pass. Masa tu akak dh umur 27 sbb akak lambat grad. Apa nak malu dik... kerja halal, bukan mencuri. Mkn sedap pulak tu! Gaji basic RM450 sebulan, kalo termasuk OT boleh capai dekat2 RM600 gak.

Lepas 5 bulan keja sana akak dpt offer yg a bit better kat private company... jadik supervisor je dik... gaji tahap STPM je. Tapi akak survive... dh 3 tahun kat sini gaji dari RM1,000 tahun depan ni insya-allah akan capai RM1,500... still gaji diploma, blum capai tahap degree pun.

Tapi yg penting dlm 3 tahun ni skill & experience akak... next time kalo ada rezeki dgn experience & skill yg akak ada ni, akak nk try apply kat other company. Tapi so far akak hepi keja kat sini, malah peluang utk naik gaji & naik pangkat tu sentiasa terbuka luas.

Akak bersyukur x terus pegang jawatan manager masa baru2 grad hari tu. Lepas dh rasa jadi supervisor ni, baru akak sedar it's more better kalo kita kerja mula dari bawah... kita akan blaja byk benda & akan jadikan kita lebih expert dgn tugas yg diamanahkan.

So, tak payah keja kilang dik.. sbb dulu bapak akak pun tak bagi. Tapi keja cikai2 mcm kat McD dia bagi pulak... Try dulu, ckp kat your parent, zaman ni degree dlm bisnes / management dh berlambak.. saingan mmg sengit, except kalo ko ada kabel kat memana, boleh la terus dpt jawatan manager. Kalo x, buat je dulu keja2 yg cikai2 ni, janji tiap hujung bulan ada masyuk RM.

Good luck ye!

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 10-10-2007 09:07 AM ]

sebenarnye ini masalah keluarga kami... keluarga hippo2... jadi aku sebagai senior hippo aku tau ape dlm otak managemnet ko tu... sbb xde duit kan.. bile xde duit shoping xbleh, tgk wayang xbleh.. semua xbleh.. yang boleh bergelek2 ajelah cam aku...

jadi cadangan aku sbg senior hippo kdp hippo gurl
1. bile kita berusaha.. ape keje skali pun bleh idup. Walaupun ko keje kilang (bleh naik sampai admin), meniaga bleh kaya
2. tuhan jgn lupe.. sbb dia bg rezeki.. ada rezeki lebih jgn lupe sedekah sbb tuhan dah janji harta kita takkan kurang kalau sedekah
3. org mengata/mengumpat jgn risau.. pahala ko byk tuuu.. kalau diorg tanye ko soal lah balik 'makcik tolong la carikan?'
4. kalau masih duk umah pun okeh.. hubungan keluarga ko rapat.. ada byk kes sibuk bkerja sampai lupe anak bini keluarga.. jadi tuhan suh ko mesra2 dululah ngan mak abah.. tolong mak kat dapur, gi pasar

sabarrrr...

salam..

nk bg tips skit..(sya guna mse mula2 cri keja dlu)

1. jgn terlalu brhrp sgt dpt on d spot mse mtk tu..
2. jgn demand gaji tinggi sgt tp jgn smp xcukup(suffer) target nk cri pengalaman dulu..
senario swasta skang ni dh xpandang degree lbh kpd pengalaman so cri la pengalaman dulu..
3. iklan2 yg kt paper@jobstreet sllu dpa suh apply online kn?cba try anta yg fax(klu ade no fax)
sbb email ntah bila depa nk bce tp klu fax 5min pastu dah kompom smp..
4. jgn memilih tempat..klu skang dok ngan family dapt ofer nnti jauh sgt try adjust dok ngan
kwn2 lme...hijrah
5. kontek kwn2 lme mne tau ade jawatan kosong kt tmpt depa..jgn plak mlu jd junior mbr..

semoga membantu..wassalam

Originally posted by leon_mclaren78 at 10-10-2007 08:51 AM

Firstly ko mesti hapuskan mentaliti "ada degree, jawatan pun level degree".

Akak ni pun graduate dlm BBA (Hons) major in marketing. Tapi masa baru2 grad akak menganggur 6 bulan sbb sibuk a ...

tu diaa akak leon bg semangat... otai ni.. otai...

kalau andartua kan..org suka ckp.."usaha lagi.. banyak org2 lelaki bujang kt luar sana"

so..aku nak ckp..benda yg sama kt ko..tapi, lain version ajekk..

aku nak cakap "usaha lagi.. banyak keje taraf degree kt luar sana"

haa..sakit hati tak? kehh..keh..keh..keh..

kaki nota - org2 yg suka menyakitkan hati org lain tu..sbb hati dia tak disakiti terlebih dahulu.

haa..kalau sakit hati..
besok lusa..kalau ko dah kawen beranak pinak wp umo muda 25thn..jgn hina org2 blum kawen taww..:@

[ Last edited by  Hana at 10-10-2007 11:25 AM ]

Carilah kerja yang biasa-biasa dulu ...sekurang-kurangnya ade income.

Reply #29 leon_mclaren78's post

tue ler kak...masalahnye family sy x kasi sgt keje partime nie.....sy pun x tau.....sy nie sebelum degree..sy budak matriks...kesimpulannye kelulusan yg sy ade sekarang adelah spm....sy akui memang nk keje cikai2...cam kerani jer...setahun @ 2 tahun blah...tp abg2 sy x setuju...sampai gaduh dibuatnye....2 ler...sy memang nk keje dr bawah....sbb sy x de pengalam keje melainkan pratikal....bila duduk diam2 n pikir balik ...sy kene tebalkan muka keje dr bawah walaupun mungkin gaji yg sy dapat x ler sehebat sedara mara sy fresh graduate tp dapat 2000...bila pikir aduihhhhh...poning kopalo....nk kojo partime x leh,kojo korani x leh....poning.... ..........drpd sy dok umah x dpt income n pengalaman...lebih baik sy keje yg dapat income....walaupun x banyak cam abg2 n sedara mara sy janji sy dapat bayar hutang2 ptptn

Reply #31 ababeel's post

terima kasih ek...betul gak...nk keje gaji 2000 tp x de pengalaman keje(tp nape sedara sy dapat gj banyk tu)....buat keje kang cam x de degree....kiranye cam nie ler...nk kawin ngn lelaki hensem,tp diri tue x sedar x lawa

Reply #33 Hana's post

aik cam ade pengalaman jer

Reply #30 eiyoei's post

tul gak...sejak ak x keje n duduk umah jer hubungan kekeluargaan ak rapat..sampai gaduh2.....

Reply #1 hippo_gurl's post

kite senasib

degree in management gak.. tak de keje.. org duk kata2 dh.. dia ingat kite suka cam ni agaknya.. huhu.. asal gi interview je kene kutuk.. sindir.. pasal pe?.. fresh graduate.. no experience..

keje bank?.. huhu.. abis sume bank dlm m'sia ni aku anto resume.. by pos.. email.. by hand.. org tengah.. tak tengah.. sume sama je.. klu tak no respon.. kene kutuk lg..

skang.. tggu result for interview dp.. harap2 dpt la.. n cari peluang smbg blja.. sambil cari2 gak keje.. tak tau dh nk wat pe.. dr duk saje.. lbh baik rasanya smbg blja.. aku dh bosan hdp cam  gini.. org pndg serong je..

mungkin lom rezeki kite..

[ Last edited by  athieyra at 10-10-2007 03:46 PM ]

Reply #39 athieyra's post

pe sal ler x de org nk mik ite kannnnnnnnnnnnnn..........