CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dwbh163

Issue : Rasuah - Cara Hidup Di Malaysia Kini #2-

Close [Copy link]
klu dah tau salah tak yah merayu nk lepas ke apa..
klu polis tu tawar nk kasik diskaun on da spot ke apa tak yah terima la..
amik je saman..nanti g trafik leh mintak murah secara halal nye..
jgn bg muka sgt kt polis bangsat ni..polis2 bangsat ni la perosak nama perkhidmatan awam..
member aku kena sepuloh keping saman ekor..g balai bayar dpt RM10 je sekeping..woi polis tak heran la klu ko nk tulis on the spot saman..tak payah la nk ugut2 mahal le apa ke..kalau dah salah tu kena denda la..bukan macam polis bangsat makan rasuah..dh tau salah pun nk wat gak benda rasuah ni...bodoh nye gomen bayar gaji polis bangsat..yg kena saman tu pun bangang gak..yg korang sanggup bg tu watpe..lenkali klu dah kedekut duit nk bayar saman atau rasuah jgn buat salah..pesan kt member ko tu pakai je la seatbelt..apa dulu masa kursus dgn jpj diorang tak pesan ke kt sekolah memandu kawan ko tu mmg ajar utk ko lulus ke..atau member ko tu bagi suap gak kt pegawai jpj masa test..

UNDERGEARZ This user has been deleted
Originally posted by azharfcsit at 16-10-2007 06:34 PM
klu dah tau salah tak yah merayu nk lepas ke apa..
klu polis tu tawar nk kasik diskaun on da spot ke apa tak yah terima la..
amik je saman..nanti g trafik leh mintak murah secara halal nye..
j ...

ishh..tak baik ckp polis bangsat

nanti dgr dek SANGSAKA biru tu..

[ Last edited by  UNDERGEARZ at 16-10-2007 09:37 PM ]

aku rasa kesian ngan polis yang amik rasuah sebab mereka seronok melakukannya....dorang lupa dunia ni sementara aje. kesian...

stended laa tuh

dulu aku ade kwn aku student dr luar negare la. polis tahan dia. siap ckp lagi.. kalo nk lepas hulur sket

xcukup ngan tu.. ade kwn aku pon pnh kena. dia kena thn sbb langgar lampu isyarat. polis tu tnye ade duit x. kwn aku ckp dia ade seploh jek. ye laa.. p kedai dkt2 jek. then polis tu buleh lak ckp haa.. buleh laa 10 tu. ko campak dlm semak. pastu polis no 2 siap suluh utk pastikan duit tu ade ke x. bile dh ade br lepas. huhu

ape nk jd????

UNDERGEARZ This user has been deleted

Reply #84 sweet_charcoals's post

ish hinanya tahap polis tu,jd pengutip

polis merasuah lg... ishh..ish.. ishh kalu ada, mmg patut dipanggil haram jadah betul aa polis nie, dah tak cukup ke gaji btiap bulan. mmg patut kena maki aje polis cam nie..
tapi utk elakkan cenderung bagi rasuah nie... jgn aa layan kalu ada penguatkuasa mintak duit kopi, dah tau buat salah, terima aje laa kalu kena saman.. tak payah nak nak 'hulur' just utk ceritakan pada org lain kemudiannya... lain aaa kalu buat repot terus pada BPR ke. nie saja nak jadi bahan bualan yg tak berkesudahan sedangkan yg pemberi pun sama haram jadah..

-tapi yg pasti mmg ada satu pembohongan aaa, samada si penulis nie bohong atau 'polis' tu jenis penipu, sebab per mana ada nombor badan start dari 406 xxx.. skang nie baru 160 xxx... kalu nak dapat polis guna 406 xxx, 5 tahun lg mungkin baru ada aaa

tak ada la pulak polis nak tahan n pau aku lg takat nie, kalu ada... nak gak test layankan, nak tgk jauh mana dier leh mintak rasuah, tapi takut termaki lak kat polis tu.

Follow Us

Reply #86 cramer's post

Pembuka thread mungkin salah tengok nombor badan.
Kalau tahu pun dia xkan berikan nombor tersebut....

Originally posted by dwbh163 at 12-10-2007 02:42 PM
tengahari tadi, semasa nak turun ke pasir gudang highway drpd Today supermarket (Seri Alam), kete kawan aku kene tahan sbb dia terlupa pakai seatbelt. aku penumpang dan memakai seatbelt. 2 ekor p ...

polis ni kot yg tahan ko hari tu? check muka dia betul2   http://youtube.com/watch?v=Gnbv7ZSoXQU

Rate

1

Originally posted by dwbh163 at 12-10-2007 02:51 PM
kawan aku tu lebih rela bagi $ kpd kerajaan drpd rasuah.

Bagus laa.... jangan buat 2 kali salah....

salah tak pakai seatbelt....salah kasi rasuah.....

pstttt setakat $50 tu kan biasa nya dipanggil gomen tax tak pakai tali keledar kena tahan polis , so kena la bayar gomen 5% atau serbis tax 5% = $50

kalau dah buat salah masuk one-way road, polis nak saman, pastu kita merayu tok sah saman,
tau2.. polis tu ajak dating esok bagi ganti tak saman ...

tu kira rasuah ke dak??

kena tahan polis kalu pastu bilang sama dia anak kita lawyar, dia ada takut tak?

Originally posted by emak_Maideen. at 11-11-2007 07:32 PM
kena tahan polis kalu pastu bilang sama dia anak kita lawyar, dia ada takut tak?

apsal tak mau ngaku aci sundiri lawyer?
aci pun nampak intellect apa..

polis = rasuah
dah biasa sgt polis ngan rasuah ni........
pakai lencana kalo attitude x tukar x guna gak..........

Membenteras rasuah kecil kecilan

Ini kisah rasuah dlm pak polisi...

Apa pendapat forumer semua bagaimana nak membenteras rasuah/duit kopi terutama dlm PDRM walaupun KERAjaan membuat berbagai cara tetapi hasilnya kurang memuaskan.Ini kerana bagi pendapat aku,rasuah tersebut jugak digalakan lagi oleh orang awam terutama bila kena saman,betul tak?tapi kita tersepit antara 2 perkara iaitu klu bagi kat abg polis murah sikit dari kita sign surat saman,mau tak mau hulur lah yg menjadi tradisi.

Sebagai contoh pada satu ari tu aku kena tahan sbb spy dia nampak aku jawab telepon  so...dia pun tahan aku,nak setel katanya bagi je berapa pun,klu taknak satu saman kurang2  pun 150RM..dlm situasi camni apa tindakan kita patut buat....

[ Last edited by  gergasi at 23-11-2007 04:08 AM ]

Rate

1

Reply #1 gergasi's post

salam lobai gurgasi...

Ana rasa kalau rasuah itu Iselemik, apa salahnya?

Sebagai contoh, ente bagi polis tu berapa2 yg ente suka, dan bakinya nanti ente sedekahkan kpd perjuangan Isele bila ente pergi dgr curamah Musamdol2 di sarkaz berdekatan mengenai ganjaran bidadari-bidadari telanjang berupa omputeh di tebing sungai yg mengalirkan arak yg lezzat rasanya yg Allah akan sudyakan di sorga nanti sebagai balasan mendurma dan mungundi mrk, bukankah itu sesuatu yg Iselemik?

bukankah?

Reply #2 pelaga's post

Morning father pelagak

Apa ante cakap da...ana takfaham

semuanya datang dari hati..

ada gak pegawai polis yang betul-betul bekerja..once dah tangkap orang tu..pastu dia bagi teguran..agak-agak kesalahan serius baru kuar saman..

macam kes membudayakan rasuah kecil-kecilan ni.. semua orang kena tahu peranan masing-masing..ada gak orang yang tukar makna rasuah ni sebagai politik wang mahupun upah..kalau deal ngan pihak berkuasa orang kata duit kopi..sekarang mana minum kopi sangat..minum teh tarik je..

kalau betul-betul nak bagi duit kopi, tak payah la kasi rm 10, rm20, rm50 ke rm100 ke..bagi je rm 1.00..amacam.baru betul duit kopi secawan..

ada masa penguatkuasa tak minta, kita plak lelebih..ada masa kita tak nak kasi, pengutkuasa bagi hint-hint..sesungguhnya ada pencatat dan balasan bagi setiap perbuatan..

"Barang siapa mengerjakan kebaikan seberat zarah,akan dilihatnya (balasan) kebaikan itu.Barang siapa mengerjakan kejahatan walaupun seberat zarah, akan dilihatnya
(balasan) kejahatan itu" (AZ-ZALZALAH - 7,8)

so kat sini takde timbul rasuah kecilan mahupun rasuah besaran.selagi benda tu mungkar, selama tu kita kena tentang..

mungkin maksud gergasi tu, dibandingkan rasuah yang melanda orang-orang besar dan nilai yang jauh berbeda..dapat aku simpulkan kat sini..sendiri mau ingatla..

dosa besar balasan pun besar..dosa kecik, balasan pun setimpal la...tapi dua-dua tetap kena..

ada gak pegawai polis yang betul-betul bekerja..once dah tangkap orang tu..pastu dia bagi teguran..agak-agak kesalahan serius baru kuar saman..

macam kes membudayakan rasuah kecil-kecilan ni.. semua orang kena tahu peranan masing-masing..ada gak orang yang tukar makna rasuah ni sebagai politik wang mahupun upah..kalau deal ngan pihak berkuasa orang kata duit kopi..sekarang mana minum kopi sangat..minum teh tarik je..

kalau betul-betul nak bagi duit kopi, tak payah la kasi rm 10, rm20, rm50 ke rm100 ke..bagi je rm 1.00..amacam.baru betul duit kopi secawan..

ada masa penguatkuasa tak minta, kita plak lelebih..ada masa kita tak nak kasi, pengutkuasa bagi hint-hint..sesungguhnya ada pencatat dan balasan bagi setiap perbuatan..

"Barang siapa mengerjakan kebaikan seberat zarah,akan dilihatnya (balasan) kebaikan itu.Barang siapa mengerjakan kejahatan walaupun seberat zarah, akan dilihatnya

so kat sini takde timbul rasuah kecilan mahupun rasuah besaran.selagi benda tu mungkar, selama tu kita kena tentang..

mungkin maksud gergasi tu, dibandingkan rasuah yang melanda orang-orang besar dan nilai yang jauh berbeda..dapat aku simpulkan kat sini..sendiri mau ingatla..

dosa besar balasan pun besar..dosa kecik, balasan pun setimpal la...tapi dua-dua tetap kena..

Reply #1 gergasi's post