CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nosa_sam

SUSAH NAK PREGNANT - KAT MANA NAK CARI BIDAN/TUKANG URUT

Kat Shah Alam & Klang takde ke? Kalu ada PM aku ye.
Berapa cas apa seme. TQ.

Originally posted by AznieBunnie at 14-4-2009 13:24
baby punya pasal, no hal!

sedangkan kacang hijau ku rendam, tumbuh taugeh, ku minum airnya... inikan pula pi jengjalan kat putrajaya...

hahahahah

meh kita nak balas pantun awak.............

kalau berjalan perlahan-lahan,
singgah sebentar membeli taugeh,
datanglah mari kita kenal-kenalan,
berurut tu bila-bilapun boleh............

Originally posted by sunsuria at 14-4-2009 14:37
nak urut saja2 blh tak? putrajaya ni dekat gak dgn umah dlm setengah jam sampai ni

kena wat appointment dulu ke

kalau ramai kawan2 i nak berurut ajak mak cik ni datang umah dia nak tak?

saya ada satu rancangan laaaaa.......
apa kata alang kepalang korang datang nak berurut kita berkelah kat rumah saya............hehhehehhehe
nanti kita masak sedap2 untuk u all...........kita buat team parething hehehheheh

kat kuantan, ada tak bidan yang pandai berurut tuk conceive???

Originally posted by azmira81 at 17-4-2009 08:08
kat kuantan, ada tak bidan yang pandai berurut tuk conceive???

mak mertua sy bidan
lps kawin dulu sy lmbt gak nk lekat
6 bln lps kawin cuba berurut ngan mak
alhamdulillah, 2 kali sy urut terus lekat (maknanya lps 2 bln trus lekat)
tp klu nk urut mesti hari pertama period, kedua dn ketiga
pastu bln dpn pn mcm tu gak
ramai gak yg dtg berurut ngan mak mertua sy ni utk dpt anak
kt hanya usaha, Allah yg beri rezeki...
mak mertua sy tak tetap harga...ikhlas berapa nk bg

urut ni sakit tak

Follow Us

Balas #105 achik-su\ catat

achik,

Mak mentua u duduk kat mane????? Boleh la mira gi berurut ngan dia................

Balas #12 an324\ catat

eh ye ke bela binatang tkleh nk pregnant? mamy tk penah dgr plak..

dulu mamy bela kucing 2 ekor lagi kt umah..alhamdulillah pregnant gak dgn izin Allah..

org ckp klu kita ada pelihara haiwan2 kesayangan ni insyaAllah diaorg pun akan mendoakan utk kita..

Originally posted by azmira81 at 11-4-2009 23:17
mira belum gi lagi sebab tgh tunggu nak wat hsg, kalau failed gak mira gi la berurut ngan dia

Ok... saja nak share pengalaman me gi mengurut dgn mak cik Mah.

Start pergi mengurut dgn mak cik mah masa hari selasa 21.04 aritu. Tempoh mengurut perut ni tak lama, dalam 30 - 40 minutes je.

Urut malam pertama tu tak sakit sangat, tapi urut masa malam kedua tu rasa sakit sikit, tapi me tahan
kan aje sebab nak baby.

Malam ni pulak malam ke tiga & malam terakhir wat treatment ni. Masa mak cik urut, dia ada baca ayat2 Quran. Lepas tu dia selalu nasihat kan supaya jaga pemakanan, banyak bersabar etc.etc...

Ok... tu jer wat masa sekarang ni...

Originally posted by zalliza1717 at 8-4-2009 12:39
mcm x der pantang jer..pegi mngurut dulu tu pun sebab kebetulan balik kampung (time tu sy dok jb skrg dh kat selangor).makcik tu dok kat sg layar..dekat ngn sekolah..

ni skrg sy tgh plan nk ta ...

sg. layar tu kat mana??

saya pernah berurut nga sorang makcik kat ulu klang ..banyak pantang larang salah satunya tak boleh orang lalu belakang ketika kita duduk..yang tu saya tak boleh ikut....setakat tak boleh keluar senja dan makan benda tajam boleh lagi saya turut...

ku ada kenal sorang akak yg pandai urut.. (orang jawa)
sedap dia urut.. tangan dia jenis gumuk/tembam.. mmg best je rasa
pandai gak tgkkan gender baby yg akan dapat..
sumer dgn izin ALLAH..
duduk kat ampang... dia boleh dtg umah tp tiap sabtu jelah
pasal hari lain dia keje.. kalau nak urut gak kena dtg sendiri umah dia....

Reply #107 azmira81's post

sori azmira....lmbt reply
heheh
mak mertua sy duk bkt kuantan
azmira duk kat mana

Nie aku nak share ckit lah ek pengalaman aku

Aku kawin dkat 9 bulan baru pregnant. Sebelum aku kawin lagi aku mengalami sengugut setiap kali datang period. Tak pernahlah kalau 1 bulan tu period tak sakit. Daripada remaja sampai le dah kawin nih. Lepas tu byk gak ler tempat aku pegi urut tp takder rezeki. Kat mana jer org pekenalkan kat aku tukang urut mesti aku pegi.

Sehingga lah aku d perkenalkan oleh kawan bapak aku (   wahh skema nye ayat) Kawan bapak aku ni dia ngurut rekleksologi(btul x ejaan dia ek ) aku cuba berubat ngan dia. Mula2 aku sengan gak ek.. aku pk dia nak urut perut aku ke.. segan lah kan. Rupa2 nye dia cuma sentuh tapak kai je. Memang dia citer lepas org ngurut ni, slalu nye mmg lekat le. Kebanyakan yg dah kawin 7/8 tahun lepas urut memang insyallah lekat. Slalunye kena urut tiga kali direct. Lepas urut tu bulan tu period aku dtg banyak siut smp beberapa hari darah kuar... cuak gak ler aku. Manatau kut2 aku ngandung ker time tu.. lepas urut benda tu gugur ke kan!!!

Aku tak puashati time tu aku g check kat klinik knaper darah aku kuar begitu byk. Bila check memang tak de ape. Aku try tanya pakcik tu balik knaper darah aku kuar byk lepas tu period aku dkat 2 minggu jugak le. Pastu pakcik tu bg tau aku memang mcm tu lepas ngurut jer dia kuar semua darah kotor yg selama ni tak kuar abih....biar jer dia kuar.   Lega aku dengar. Apsal le dia tak g tau aku awal2  panik aku di buatnyer. Tpkan kawan2 semua yg membuatkan hati aku gumbira tu lah pertama kali dalam sejarah aku period dah tak sakit beb!.. Lepas aku period tu bulan depan tu aku dah tak datang period ... bila aku check . AKu d sahkan mengandung.:pompom: :pompom: :pompom: Alhamdulillah..

Btul kalau ikutkan urut refleksologi ni lagi bagus, sebab nyer d tapak kaki kita lah berkumpulnye urat2 di badan kita. Bila dia urut tapak kaki dan jari2 kaki dia akan tau ape masalah kita. Masa dia urut aku x bg tau ape masalah aku. Bila dia urut dia ckp aku ada masalah rahim.. slalu sengugut, migrain, slalu pening, slalu lenguh2 bahu memang btul ape dia cakap. Korang jgn risau dia takkan pengang badan dan perut kita. dia cuma urut tapak kaki jer. Sebelum urut dia rendam kan dulu kaki kita dalam air panas. Lepas korang urut rasa ringan giler badan kita mcm di awang2 awangan. Seolah2 berat badan dah turun b'berapa kilo.

Aku cadangkan sapa2 nak anak tu cuba try urut refsekologi ni.. skarang nih dah senang nak cari tukang urut ni dah bersepah2..

Slamat Mencuba:victory:

Originally posted by mangkuk_ayun22 at 5-5-2009 11:56
Nie aku nak share ckit lah ek pengalaman aku

Aku kawin dkat 9 bulan baru pregnant. Sebelum aku kawin lagi aku mengalami sengugut setiap kali datang period. Tak pernahlah kalau 1 bula ...

salam,

u pegi refleksologi ni kat ne ye.. leh try gak kan..

Reply #115 ryani83's post

a'ah pegi jer.... skarang nih dah byk org buar refleksologi..

u cuba pegi try mngurut kaki plak...skarang nih org2 buta pun byk buat benda nih..

Elok utk ksihatan try jer...

Reply #115 ryani83's post

a'ah pegi jer.... skarang nih dah byk org buar refleksologi..

u cuba pegi try mngurut kaki plak...skarang nih org2 buta pun byk buat benda nih..

Elok utk ksihatan try jer... i aritu org tu dtg umah , nak rekomen pakcik tu pun dia dh jarang

ada kat sini dia slalu travel merata2 tempat.

Bleh pm sy umah u kat ner... kalau dia ada kat sini i suh dia g umah u nanti

Balas #110 huneybuney\ catat

ntah ler nama kampung tu..tp slps pasar mlm sg layar..jalan depan lagi ada simpang sebelah kiri..masuk simpang tu..rumah makcik ani tu dlm 5 biji dari kepala simpang.cuba tnya org2 situ,mesti tau kot..

ari tu balik kampung,tp x sempat nak gi urut..huhuhu

Semalam saya go for Endometriosis and Laparoscop.

Kenapa? sebab dktor nak check tiub kiri dan kanan takut sumbat lepas c-sect tahun lepas. Kalau tiub sumbat susah nak mengandung balik kata dia. So lepas buat Laparoscopy dia buat D&C.

Nak tau lebih lanjut sila click sini: http://www.endo-resolved.com/laparoscopy.html

Harap lepas ni boleh lah dpt baby 2010

Pada sesiapa yg pernah buat c-sec dah susah nak sangkut lagi eloklah buat test mcm saya ini.

[ Last edited by  DARSITA at 14-5-2009 11:20 ]

Balas #116 mangkuk_ayun22\ catat

kabo ler wat kat maner....