CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Gunner

Vavava..

cegah sebelum terlambat....

dah nasihat lom Gun..

emmm rsenye xnormal ler...sb pd mariya lh..klau stakat kuar mlm area kuo 8-10mlm kire ok lglh, tu pn sb kuar tuk mkn..cam mariya sndiri cmtu gak..pnh kuar ngn kwan laki..tp jst tuk mkn mlm...xde wat lbh2...itupn bf mariya tahu....

pmpuan klau dh trlbh sgt cmtu..besenye die pn ade hati kt member2 laki die tu...

n kwau u tu..bleh dikatekn sosial jgk ler...ape nk jd...u nasihat ler die...

Originally posted by w|nTer^GurL at 27-10-2007 10:29 PM
tengok dah bertukar2 laki lak..malam ni kuar dengan laki lain..sok kuar dengan laki lain..bebaik..lama2 leh mendatangkan buah mulut orang dan kesusahan pada diri sendiri..
dia dok umah sewa sora ...

Dia kawan dengan ramai laki...leh kata ramai yang suka kat dia sbb dia ni kira cun la gak..
tu yg ramai laki nak dtg dekat tuu.. dia lak jenis suka layan sape saje yg nak kawan..lagi2 laki yg esem2...
Pasal jadi buah mulut orang tu tak kot sbb tempat dia duk tu ramai pendatang asing..jiran kiri kanan orang luar...tapi tak molekla wat gitu kan....laki siap datang amik kt pagar rumah lagi... Kalau laki tu ada niat tak baik kan bahaya tu..

Originally posted by mariya at 28-10-2007 01:15 PM
emmm rsenye xnormal ler...sb pd mariya lh..klau stakat kuar mlm area kuo 8-10mlm kire ok lglh, tu pn sb kuar tuk mkn..cam mariya sndiri cmtu gak..pnh kuar ngn kwan laki..tp jst tuk mkn mlm...xde  ...

Kalau kuar untuk makan-makan dan kuar awal-awal takder hal la kan...cuma dalam kes ni dia dah tido pon, ada laki datang ajak kuar, dia kuar gak..pernah tanya dia, ko tak risau ke orang buat ape2 kat ko dahla sorang2 tak bgtau kat sesape? Dia cakap takderlah..diorang kuar makan2 jer, bukan pi tempat lain..   Tapi bila larut malam segalanya bisa terjadi kan? Dalam ati orang kita takleh tau apa yg diniatkan..

Follow Us
Originally posted by Gunner at 27-10-2007 09:37 AM
Okay, hal kecik jer ni..just nak tanya pendapat. Gini citernya;:tea: :kiss:

Kawan baik aku ni perempuan. Cun dan muda belia lagi. Dia dah ada bf dan hubungan mereka okay. Cuma bf dia ni tingg ...

aku jawab secara jujur k..aku rasa kawan ko tu akan jadi tokeh balak la nanti....... minta maap yer..........

biasanya yg keluar tgh malam ni ialah...
pontianak harum SUNDAL malam...

so ko pasti ke mmber ko tuh bkn bosia or minah rempit?....

kalu ko riso sgt psl keselamatan die, per kate ko ajak die tinggal ngan ko...

nota: sekadar gambar hiasan

Kes kwn ko ni cam kes aku gak le skit2. Jumpe bf jarang2 sgt. Pastu kawan ngan ramai laki lain. Tp cam kes kwn ko ni, aku tak caya skit la kat kwn pompuan ko ni sbb dia pun muda belia sgt, selalunye kalu budak2 remaja belia ni senang kena culture shock, mudah sgt terikut2. Pastu percaya kat semua lelaki, ni bahaya sgt.
Cam aku, ade gak le aku kluar ngan kawan2 laki, tp mmg kawan yg aku dah lama berkwn, dah kenal hati budi. So aku tak kisah le kluar dgn diaorg. Lagipun zaman aku berpoya2 mmg dah lepas dah. Dah tak minat dgn semua benda tu.

Reply #51 arwien's post

yup...stuju ngn ko nie...

Originally posted by bubpallo at 29-10-2007 08:37 AM

aku jawab secara jujur k..aku rasa kawan ko tu akan jadi tokeh balak la nanti....... minta maap yer..........

Kenapa?

Originally posted by philipinoe2 at 29-10-2007 10:15 AM
so ko pasti ke mmber ko tuh bkn bosia or minah rempit?....

Takderlah, dia cuma suka melayan laki...aku cuma risau kot2 tersalah layan jer nanti sebab nampak semakin berani sekarang..

Originally posted by arwien at 29-10-2007 01:27 PM
Kes kwn ko ni cam kes aku gak le skit2. Jumpe bf jarang2 sgt. Pastu kawan ngan ramai laki lain. Tp cam kes kwn ko ni, aku tak caya skit la kat kwn pompuan ko ni sbb dia pun muda belia sgt, selalu ...

Kawan aku nie baru jer kenal dengan diorang....tu pon dah leh ajak kuar bonceng situ sini...pernah gak aku tanya samada akak2 dia yg keje malam tau ke tak dia kuar? Dia cakap dia tak bagitau kat sape2...Huh...jadi ape2 selamatla ko aku cakap.. so, macam mana aku nak tegur dia yer? Aku dahla duk jauh skang dari dia..setakat sms dan tepon jer la yg boleh aku buat..

Pompuan2:flower: ..apasalah semakin ko membesar semakin tak terkawal pergaulan:tea: ...duk jauh sket dengan kuarga, baru nak kenal dunia luar, mulalah buat macam-macam hal ..nnt ko jugak yang rugi kalau silap haribulan.. kalau laki takdelah risau sangat...

laki pun bape ramai yg leh melindungi perempuan.....
ramai yg suka amik kesempatan.....

kkdg perempuan cmtu nakkan kebebasan...mslhnye dia tak fikir panjang dan tak fikir kslmtn diri dia dan pentingnye jg pgauln dia

Reply #56 Gunner's post

biasala tu kalu budak2 muda remaja, kadang2 buat mende tak guna otak, semua tau nak enjoy je, tak fikir risiko. Dah jadi ape2 nnti baru depa insaf.  Tp kadang2 kan elok gak biar dia learn from experiences. Sometimes, onak duri kehidupan yg kite tempuh tu la yg jadikan kita manusia yg lebih baik & lebih tabah.  
Ko dah nasihat  bagai nak rak, tp dia tak sedar2 gak. So tanggungjawab ko sbg kawan dah lepas. Tak de ape sgt ko bole buat.  It's up to her to navigate her life.

Reply #58 arwien's post

Setuju.  Sekali pikir memang aku tak nak amik tau dah dan biar dia fikir sundrik pasal nie. Tapi dua kali pikir aku rasa tak bleh lepas tangan camtue ajer. Sebab hal ni maseh baru so belum terlewat lagi utk coba ubah sikap dia. Setakat nie dia nampak cam dah okay sket dah. Dah start tido awal cam biasa....mungkin ade kesan sket dari apa yg aku duk pesan hari2....kuikuikui...

yg penting nyer toksah sebok hal derang..........

Derang nak telongkop biar kan............

kang x pasal2 niat ko ade dianggap nak buat jahat........

Baek wat donno......yg terbaek doakan jek ler..........