CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lemontree4rest

aku rasa macam nak GILA...

Reply #34 nenekglamer's post

agree with nenekglamer.... cuba lihat a good side of yr husband. Perbaiki hubungan suami-isteri dengan open communication... lelaki nie kurang sensitif dengan perasaan perempuan... maafkan la if perkara tuh kecil... if he repeats the same thing.. bgtau dia baik-baik.... takda rumahtangga yg aman sentiasa... hargai lah diri kita dan dia sebelum kita kehilangan dia secara total....

Reply #37 Maideen_jr's post

anak Maideen mai dah

Originally posted by lemontree4rest at 27-10-2007 04:18 PM
Aku kahwin dgn suami aku sekarang sebab aku memang mencintai dia.....tapi dalam masa yang sama aku masih MERINDUI lelaki lain yang pernah aku cintai dulu..yang  geramnya sampai sekarang ingatan a ...

Mmg giler pon..

Originally posted by lemontree4rest at 27-10-2007 04:18 PM
Aku kahwin dgn suami aku sekarang sebab aku memang mencintai dia.....tapi dalam masa yang sama aku masih MERINDUI lelaki lain yang pernah aku cintai dulu..yang  geramnya sampai sekarang ingatan a ...

da kawen...trima jer lah somi u tu... yg dah lopas2 tu.. lupakan yer la....

aku phm apa yg tuan rmh alami coz aku pn alami benda yg sama.6thn berlalu dan wp aku da ada husband yg sgt baik & bertanggung jwb tp aku masih ingat 1st love aku tuh.mmg aku cb utk lupa tp kenangan tu mmg xkn hilang.hopefully tuan rmh bersabar ye,semua ni dugaan alam rumahtangga.

saye nk riplai topik ne...

1. owh, umo tuan umah ne mid 30's kan...

2. owh, laki yg dirindui nya ittew adelah kawan nya dulu, smase time mengaji dulu...

3. hmm, laki tu plak x tawu bahwe tuan ne pnah ade ati dgn beliau...kire syok sndri la neh...(ketika ittew)

4. tidak lame slepas ittew, mereka pon berpisah... tuan umah benikah ngan lakinye, yg laki tu plak tah kat mane2, tah2 dah kembali ke rahmatullah...innalillah...(gambar sekadar hiasan)

5. jd inni pendapat saye-

4. kalu anda tidak boleh melupekan "kawan" anda ittew dr pemikiran anda, let it be, let it be, bak kate "de bitels"...

3. en den, cube anda dengar bait lagu nidji- hapus aku

(c/o) yakinkan aku oh Tuhan, dia bkn milikku, biarkan waktu, waktu, hapus aku...
sadarkan aku oh Tuhan, dia bukan milikku, biarkan waktu, waktu, hapus aku...

2. en den, cube plak anda denga bait lagu seribu tahun-emran ajmaen

relaku mengejarmu, se-ri-bu tahun lama lagi...

1. to be continued...

Follow Us
lemontree4rest This user has been deleted

Balas #23 pokjali\ catat

Sebab aku rasa sia-sia sangat la, aku jd blur mcm ni...ingatan yg x mahu hilang walau aku cuba dan berusaha untuk lupakan....tinggal lg x pegi jumpa psikatris je...itu mgkin jalan terakhir

takyahlah ingat kat bekas pakwe lagi...

perbanyakkan doa and ingat la bila awak asyik ingat kat dier belum tentu dier ingat kat awak.. buat apa nak gusarkan sangat hati tu atas perkara yang memang tidak memberi kebaikan kepada awak, gaduh-gaduh dalam rumah tangga tu biasalah sebagai dugaan untuk mematangkan diri, biarlah kenangan lalu itu, kan masa depan yang pasti ada dengan awak sekarang , someone who love u for who u are... be wise ...

Balas #27 blue_april\ catat

amat dialu-alukan pengalaman ko yg boleh aku jd kan panduan...

Balas #31 cloud_hardcore\ catat

xde apa yg dpt dipancing dlm forum ni...baik aku pegi pancing ikan....ini mmg kisah benar aku la....aku minat dia sejak umur aku 17 thn....itu cinta pertama aku....

lelaki yg baik blum cukup membuat perempuan jatuh cinta...?

Balas #46 philipinoe2\ catat

Hampir tepat andaian ko....hanya aku yg suka lelaki tu, dan aku x tau...part mana yg menyebabkan aku x boleh lupa kan dia......dia hanya la kawan penpal...aku hanya jumpa dia sekali saja itupun masa ambik result SPM selebihnya hanya berhubung dgn telefon,surat&e-mail....mcm mn aku x terpikir aku ni gila....merindu ntah pada apa....dia x pnah pun ckp dia cinta aku...cuma ada skali lepas aku ambik keputusan x nk hubungi dia lagi....dia minta kami mulakan semula hubungan...dan..aku malas nk recall semula...yg lepas. yang aku nk buat skrg mcm mn aku nk delete dia dr dlm jiwa dan kepala otak aku ni....

Balas #32 masros\ catat

Malangnya apa yg ko sebutkan tu aku x berpeluang nk buat sbb aku mengingati dan menyayangi dalam kejauhan...dan aku bersyukur aku x terlibat dengan benda2 mcm tu, yg pastinya klu aku jenis mcm tu x nk suami aku kawin dgn aku, dn aku mgkin mmbujang smpai skrg....

Balas #52 limauais\ catat

Cinta boleh hadir kerana lelaki yg baik....tetapi lelaki yg baik belum tentu boleh dicintai...LOVE IS UNPREDICTABLE

agaknya ngko ni kena ubat guna-guna tak?

jangan curang tau!

cuba cari dekat Friendster. Mana tahu jumpa. Boleh ubati kerinduan tu.

Originally posted by lemontree4rest at 29-10-2007 03:22 PM
Hampir tepat andaian ko....hanya aku yg suka lelaki tu, dan aku x tau...part mana yg menyebabkan aku x boleh lupa kan dia......dia hanya la kawan penpal...aku hanya jumpa dia sekali saja itupun m ...

kalo dah bmacm cara dah dibuat utk melupakannya dan xde pe2 hasil yg dtg.. cuba yg ni pula...

hubungi dia semula dgn email, surat, phone < mana satu yg adalah... citerkan yg awk dah kawin n tanya dia cmne skrg... mungkin selepas tu awk akan rasa rindu awk selama ini tak berbaloi langsung sbb dia dah beristeri dan beranak pinak...

12th telah berlalu.. mungkin dia sekarg dah gemuk, boroi... ape2 je yg buruk2 cuba awk bayangkan... mood rindu awk boleh hilang perlahan2...

itu je setakat ni In boleh fikirkan....

cadangan yg x beberapa bernas utk dikongsi dr aku..
cuba puan selesaikan mslh ini bersama dgn suami puan...apa gunanya suami klu mslh xdpt dikongsi bersama...bwk2 berbincang le..mn nak tau segala kekusutan akn terlerai...  
lg pun puan bkn curang...nak takut ape..