CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alongee

About Mat Rempit & Minah Rempit - Update - Mat Rempit Langgar Polis! page 27

tadi, on da way balik, ada 4-5 org mat rempit lawan arus jalan raya, terkejut aku, rupanya diorang lari dari jpj, nasib baik tak kena langgar:@

Originally posted by al-asil at 24-11-2008 02:31 PM

sape bleh bagitau teaser tu apa benda?

nak beli kat mana benda nih

TEASER ni orang awam tak leh pakai...kalau nak kena ada lesen sebab dia berbahaya jika disalah gunakan....Teaser ni sejenis alat yang meghasilkan kejutan elektrik bila ditembak kepada mangsa...mangsa akan terjatuh sebab terkena elektrik tersebut...jadi sempatlah kita menangkap atau melarikan diri... polis dah pakai benda ni kalau tak silap.

Rate

1

Reply #639 APOLLYON's post

Setuju... Tentera boleh ambik peranan dalam hal nie...

Polis pun dah macam tak boleh nak kawal dah mende nie..

2-3 hari lepas, aku dengan bapak aku hampir kena langgar dengan sekor budak rempit tengah lari daripada 2 peronda polis bermotor... Berdesup dalam kampung, nyaris nak kena budak2... Tapi pusing2 last kena jugak, sebab dia masuk jalan mati... Padan muka...

Originally posted by matdue77 at 25-11-2008 08:56 AM
Setuju... Tentera boleh ambik peranan dalam hal nie...

Polis pun dah macam tak boleh nak kawal dah mende nie..

2-3 hari lepas, aku dengan bapak aku hampir kena langgar dengan sekor budak r ...

Bukannya apa,ramai kenalan2 dari kalangan tentera yg bagitau diaorg takde kerja lain selain mempertahankan negara.Kalau negara tak perang,kerja diaorang angkut barang pindah la,itu la ini la yang remeh2.Kan ke elok,tentera dikerahkan menangani gejala rempit secara total.Sebab rempit sekarang boleh dianggap sebagai ancaman negara.Serbuan rumah ke rumah ke contohnya.Dan yang paling penting,kalau nak benteras geng rempit ni,hapuskan dulu bengkel2 yang bertanggungjawab membekalkan barang dan mengubahsui motor2 rempit nih(kebanyakannya dipelopori oleh bangsa bukan melayu yang seronok tengok anak2 melayu bermati2matian di jalanraya membodohkan diri.

Dari yang saya perhatikan sekian lama,rempit ni trend turun temurun.Macam jadi kebanggan bagi seorang anak melayu,kalau ada motor dan jadi rempit.Dari sekolah rendah lagi diaorang tanam cita2 nak jadi rempit yang disegani dan ramai awek2 keliling.Seorang budak lelaki akan mulakan langkah diaorang dengan basikal dulu.Ada geng2 basikal.Sampai la satu tahap bila dah remaja ada geng2 motor pulak.Bila geng tu ramai,diaorang tak takut lagi dah nak langgar undang2.Dadah,arak murah,perempuan murah adalah pekej lengkap rempit.

Lagu satu masalahnya,rempit jadi terlalu ramai dan sukar dibendung sebab motor2 cc rendah ni senang sangat nak beli.Bila beli satu motor,bayar ansuran bulan2..bila tak bayar motor tu bukan senang bank atau pihak kedai nak rampas macam kereta.Gerenti motor tu dah siap terbarai atau di ubah suai sampai tak boleh dikenali lagi.Pernah tengok seorang budak yang berkerja bawah saya,dia ada kebolehan memadamkan no pada enjin.Dan ada kebolehan bukak kunci motor pakai besi yang ditajamkan hujungnya.Malah,,pernah saya tertinggal kunci colex pintu kedai di rumah,dengan mudahnya dia bukak kunci tu.Semua kebolehan2 tu dia dapat dalam geng rempit dan ramai2 kawan2 dia juga ada kebolehan yang sama.Fuh!Terfikir jugak,patut la kes pecah rumah berleluasa..Aduhaii..

*teaser atau stun gun pernah dijual kat Lelong tak lama dulu.Saya sempat beli dua unit.Sekarang dah tak ada lagi kat lelong.Tapi memang best pakai stun gun tu.Kira berkesn la kalau nak protect diri.Dengar letupan elektrik tu pun dah bisa menggugat perasaan haha..

Rate

1

Reply #644 APOLLYON's post

setuju ngn pndapt hg..taser ni klu nk pakai kena ada lesen ke?

[ Last edited by  cigaro at 26-11-2008 09:16 AM ]

Mat & Minah rempit ni memang species yg menyusahkan org. Hukum gantung dhadapan umum
pun ngam biar jadi teladan kpd yg lain.

Mak bapak depa pun hapraq kerana tak tau jaga anak. Denda mereka dgn membuat keje-keje
sisiol spt basuh tandas awam, cuci longkang dll seumpamanya  sokmor idup.

haku amat marah ni.:@ :@ :@ :@ :@

Follow Us
Originally posted by cigaro at 26-11-2008 08:12 AM
setuju ngn pndapt hg..taser ni klu nk pakai kena ada lesen ke?

err..tak pasti la pulak kena pakai lesen ke tak.Tapi daripada bawak parang,rasanya lagi ok bawak stun gun.Rupanya mcm lampu suluh(ada 2 suiz,satu lampu,satu renjatan elektrik).So polis pun tak syak ape2 kot.Dan nak tau gak,kat malaysia ada akta ke pasal penggunaan stun gun ni?

ada sekali kawan i terlanggar mat rempit dan mati
tp family dia tak report sebab mat rempit tu tak ada lesen
bawa motor cilop bukan main laju
semua benda nak langgar

tapi sedih juga lah ...kesian family tu
family kawan i pergi melawat juga masa kebumi

golongan mat rempit ni pijak n tangan je laju2. br dorg th tingi rendah langit ni:@ :@ :@ :@ :@ :@ :@

saya rasa hukuman firing squad - tak nampak sakitnya -

untuk reducekan lagi gejala mat rempit ni -
saya rasa hukuman SEBAT mungkin lebih berkesan

depa memang tak leh nak merempit lagi
(or takes long time anyway)
sebab ponggong depa dah kena sebat -

dan akan takutkan mat rempit2 yang lain -
tapi  kena implement betul2 la
jangan cakap aje akan disebat - tapi tak buat
mesti kena buat juga -

KEPALA BATAS: Tiada berita paling memeritkan bagi seorang isteri yang masih dalam pantang apabila kehilangan suami dan anak sulung secara serentak selepas mereka terbabit dalam kemalangan di Jalan Permatang Tok Gelam, dekat sini, malam kelmarin.

Lebih menyedihkan, M** Lope, 34, terpaksa menjadi ibu dan 慴apa

Reply #651 serupahero's post

takdak link sumber asal ka?

Originally posted by bangauhitam at 2-1-2009 11:42 AM
takdak link sumber asal ka?

Harian metro..

mmg patut hukum tembak pun, pastuh haramkan moto2 yg laju, aku dulu eksiden pun sbb keta nak elak mat rempit tgh rece kat jalan sempit kg semarak alih2 keta tu hantam aku yg bawak moto slow, aku bawak cermat org len bawak mcm setan alih2 aku kena, start pada aritu aku janji pada diri aku kalau aku bawak keta, mat rempit tergolek depan aku, aku takan tekan brake, nak kasik gilis supya kurang mat rempit kat jalan... sekian terima kasih

Balas #651 serupahero\ catat

sedih baca cerita nih...cilaka punya mat rempit..elok kasi pijak telo ramai2 aja dalam lokap nih....:@

Pada pendapat aku la .. wartawan / pengarah filem terlalu mengagungkan mat rempit ni... di buat filemlah, bila ada gambar mat rempit ni berkelakuan bodo ditulis aksi berani..Pembaca berita pun bila membaca berita .. aksi mat rempit tanpa rasa takut...
bagi aku ayat2 berkenaan menggalakkan lagi ahli mat rempit ni.. budak2 sekarang pun angkat taya basikal sambil kata mat rempit ....

berapa peratus yang insaf bila tonton filem mat rempit?. ada kajian tak sebab pengarh filem selalunya kata filem ni untuk mengisafkan mat rempit ..
yang dia tak tau budak2 tengok mat rempit ni senang dapat bohsia .. nak bohsia jadi matrempit.. lepas tu jadi popular..

Patut ada kisah mat rempit kena belasah sampai mati oleh orang kampung.. lepas tu mesej .. mesej  untuk orang ramai kepad mat rempit " bunuhlah mat rempit sebelum mereka membunuh anda "..tu dia ganas betoiii...tapi tu perasaan mereka yg menjadi mangsa apatah lagi bila kehilangan orang yang tersayang dibunuh oleh mat rempit.

Tadi member call ada la sorang dua pemuda kat situ memang dendam habis kat mat rempit .

Harap2 tahun 2009 ni pihak berkuasa berbuat sesuatu yang tegas pada mat rempit ni..

[ Last edited by  serupahero at 2-1-2009 02:57 PM ]

any rempit here??
korg tak nak bela diri ke??

perkataan mat rempit tu je dah membuatkan diri diaorang rasa cool...patut ubah je jadi mat busuk ke, mat bodoh ke, mat babey ke..

contoh ayat :

1. "Mat belajar rajin2 ye, jangan bercampur dengan mat busuk yg naik moto laju2 tu"

2. Kata seorang rakan pada rakannya yg baru belajar race moto "Sejak bila ko jadi mat babey ni? "

secara psikologinya x sedap didengar, budak2 yg baru nak belajar gila2 ni pun fikir dua tiga kali...sbb x mahu digelar mat busuk, mat bodoh or mat babey oleh masyarakat

Originally posted by animaniac at 2-1-2009 04:23 PM
perkataan mat rempit tu je dah membuatkan diri diaorang rasa cool...patut ubah je jadi mat busuk ke, mat bodoh ke, mat babey ke..

contoh ayat :

1. "Mat belajar rajin2 ye, jangan bercampur d ...

gua sokong beb!

2 polis dilanggar mat rempit

MOHD. SHUKRI (tengah) bertanya sesuatu kepada L/Koperal Alfauzi yang dirawat
di Hospital Sultanah Nur Zahirah, Kuala Terengganu semalam.

KUALA TERENGGANU - Pegawai Turus Trafik Negeri, Asisten Supritendan Ismail Man dan seorang anggota trafik cedera dirempuh mat rempit dalam dua kejadian di sini semalam.

Dalam kejadian di Wakaf Mempelam pukul 2.15 pagi, Ismail patah tangan kiri setelah dihimpit oleh seorang mat rempit, ketika beliau turut melakukan rondaan di situ.

"Pegawai terbabit turut melakukan rondaan mencegah lumba haram sebelum terserempak dengan sekumpulan mat rempit yang melakukan aksi wheelie.

"Apabila dihampiri, kumpulan mat rempit itu cuba melarikan diri dan salah seorang daripada mereka menghimpit motosikal yang dinaiki oleh mangsa menyebabkan beliau terjatuh dan tercedera," kata Ketua Polis Negeri, Datuk Mohd. Shukri Dahlan kepada pemberita semasa melawat Ismail di Hospital Sultanah Nur Zahirah di sini semalam.

Mohd. Shukri berkata, mat rempit berkenaan turut terjatuh tetapi berjaya melarikan diri.

Tidak sampai 15 minit selepas kejadian itu, seorang anggota trafik Lans Koperal Alfauzi Abdullah, 28, patah kaki kiri akibat dirempuh oleh seorang mat rempit di Jalan Sultan Mahmud.

Mangsa dilanggar ketika cuba menahan sekumpulan mat rempit dari arah Jalan Kamaruddin menghala ke pusat bandar, menyebabkan Alfauzi terjatuh dan cedera, sebelum dibawa ke Hospital Sultanah Nur Zahirah untuk diberi rawatan lanjut.

********************************************************************************************

dah bertahun2 dah pasal mat rempit rempuh polis la orang awam la...
selagi tak ada hukuman yang berat pada mat2 rempit ni... selagi tulah
depa tetap dengan aktiviti rempitan depa yang bahayakan nyawa
orang awam..  tangkap sekumpulan... bagi hukuman sebat...
tangkap aje.. bagi hukuman sebab... bila punggung dah kena hukuman
sebab - nak duduk kat atas motor pun memang tak boleh la -
at the very least.. depa tak boleh nak merempit lagi..  lama kelamaan -
boleh reduce bilangan mat2 rempit poyos ini -