CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thylord

///ALL ABOUT MALAYSIA NATIONAL TEAM///

Originally posted by rilexus at 13-7-2007 12:04 AM
Jiran2 kita suma dapat perform well..Kita sj yg kena blasah..Apa yg tak kena dengan bolasepak kita..

Ko orang ni dah la newbie. Tapi tak habis2 dengan bola. Bukankah bola tu melalaikan manusia dari mengingati Allah. Dengan pakaian yang tidak menutup aurat pulak.

Jika kalah memanjang pun lagik bagus. Jika menang pun bukan dapat pahala. Dapat dosa ada . Sebab mendedahkan aurat.

gaya lapuk taktik habuk ala kampong mahahaha

berapa banyak thread bola da..

lebih baik suh beruk jaga gol, lg pandai kutip bola coconut mahahaha

dah malas dah nak cerita pasal bola......

rock_kapakk This user has been deleted
thailand main best gler td..malu beb..jiran sbelah dah maju,awk masih di takuk lame..

tak brubah2..makin teruk aderla..!!!

Follow Us
terima hakikat bahawa negara kita malaysia mmg x boleh main bola sepak!!kita harus samakan negqara kita ni dengan negara2 yg mmg x reti main bola seperti timor leste,papua new guinea,madagascar dan macam2 lagi..(aku hentam jer nama2 negara ni..ntah2 team bola diorang lagi hebat x??)

errr.....aku baru je borak dgn member2 aku.....diorg ckp Sultan Pahang tu presiden FAM seumur hidup.....

hmmm.....nmpknya lambat lagi la malaysia nk maju ke depan......

ok x conclusion aku?

another thread on malaysia football.. harap mod boleh merge ajer dgn yg dah ada..

one word....sucks

Dimana silap-nya BOLA kita??

Aku adalah antara beberapa org peminat bolasepak yg beli jersi Ori di kedai Nike & bayar tiket gi tgk perlawanan melibatkan pasukan Kebangsaan. YA, antara peminat yg tersangat kecewa, pun begitu aku tak mau emosi mengatasi lojik dlm melihat apa yg berlaku dlm persada bolasepak negara. Setelah di amati, ada beberapa faktor yg aku perasan went wrong dgn BOLA kite. Walau apa pun kata org pada FAM, ia tak cukup utk 'put all the blame' pd dia org. Dia org ada part yg '*****ed-up' tapi bukan 100%-nya salah dia org, salah kita semua sebenarnya. <br /> <br />First, Bolasepak adalah sukan berpasukan bukan sukan persatuan. Contohnya negara2 Afrika, bagus sgtkah Organisasi Persatuan Bolasepak dia org??? Tapi negara2 Afrika masih mampu melakukan up-set bila lawan pasukan Europe jugak kan??? Jadi jangan marah kan nyamuk bakar kelambu lah kawan. <br /><br />Kita tak deny ada unsur2 yg 'conflicting' dlm FAM tapi itu bukan alasan utk pasukan negara main tak bagus. Soal pasukan dan persatuan itu lain. Penyakit utama nya main tak bagus.... rawat itu lah dulu. Kenapa nak bakar FAM bila pasukan negara kalah??? Tak matured bunyi nya tu walaupun honestly aku rasa pucuk pimpinan FAM & struktur pentadbiran/organisasinya patut di rombak . <br /><br />Kita tak bagus sebab kita tak bagus, full stop. Sebab pemain kita tak main di luar negara, sebab luar negara tak kasi tanah bila menang Piala Malaysia, sebab luar negara tak ada Piala Malaysia. Sebab di luar negara, pemain harus sentiasa improve kan diri baru gaji pun improve. Sebab di luar negara competetive. Sebab di luar nagara latihan nya keras, amat keras. Sebab di luar nagara reputasi 'ayam tambatan' tak cukup utk kekal dlm 11 utama. Sebab di luar negara takde nasi lemak (isu utama Fadzli Shaari & Shamsuri, keeper T'ganu bila di bawak oleh kawan saya ke England bersama Chan Yew). Kelakar kan??? Tak de nasi lemak pun jadi isu dalam karier, tapi itu hakikat player kita terutama player Melayu. <br /><br />Ok, cukup tohmahan terhadap player kita. Player Afrika main di padang buruk di negara sendiri, makan tak cukup di negara sendiri. Jadi utk survival, dia org main bola utk berhijrah ke Europe. Utk makan sedap-sedap, cuaca sedap-sedap(tak panas spanjang tahun), utk main di padang yg sedap-sedap. Dia org mencari kesedapan dlm hidup melalui bermain bola. <br /><br />Persatuan tak bagus lantaklah, janji gua nak bagus. Nak bagus gua kena cau lah, tunggu buat apa lagi beb. Kalau tak nak cau, statik macam Harimau Kandang lah. Dulu Harimau kite kuat tapi sekarang dah jadi Harimau Kandang, hrp makan daging persatuan je lah, itu pun ok what. Tak caya tanya Azman Adnan, Khalid Jamlus dan Indra Putra. Jangan marah tangan yg bagi Daging tapi marahkan Harimau lah kawan. <br /><br />Jadi sekarang dah tak bagus, kita marah pd FAM. Dia org tu Admin bukan Player. World class Admin tak jamin World Class player kalau takde 'passion' drp player. <br /><br />Satu lagi jgn lupa dlm Persatuan ada 'Politic' nya. Sistem organisasi nya. Semuanya berpandukan drp 'VOTE' drp ahli Majlis. Siapa ahli Majlis??? Org persatuan negeri yg korang pergi support tiap2 minggu tu lah. S'ngor & Pahang tercorot dlm Super League tapi next year Re-vamp League so tak automatik jatuh ke Divisyen ntah apa(sbb slalu tukar nama). Ada play-off utk buat come-back next year walaupun patutnya Automatik turun. Kalau ckp penyokong dua pasukan ni marah tapi renung2 lah sendiri. Fair ke??? Tapi FAM kena setuju sebab vote Ahli Majlis bergantung pd Officials dr Persatuan2 Negeri. Tak ikut nanti jadi Dato' Ahmad Basri, Dato' Jamal Nasir... ntah brapa ramai lagi. Mereka trap dlm sistem yg dia org cipta sendiri. Tapi apa kena-mengena dgn pasukan negara sebab bukan dia org yg main tgh padang. <br /><br />Tak ada kena mengena antara semangat pemain dgn ke'*****-up'an persatuan induk. Itu cuma alasan utk kita menuding jari je. Tuding pd org lain adalah lagi senang dr mengaku salah dan membaiki kesalahan diri sendiri. Oh! terlupa perkataan utama...'EGO'. Dr player, coach mahupun penyokong. Sama je. <br /><br />Kite penyokong, sokong je lah. Kalau dah tak sokong jangan mengaku jadi penyokong. Bukak persatuan pembangkang pasukan bolasepak kebangsaan. <br /><br />Semua org rasa boleh main mcm Beckham & Ronaldinho. Stakat beli baju jersi Madrid & Barcelona & main kat pdg main2 dgn member rasa bagus itu senang. Kalau berani dan rasa memang power, pack baju dan kasut bola harga mahal tak stimpal bakat tu dan beli tiket ke Europe lah. Cuba trus kat sana. Think Glokal man!!! Time tu jgn bising pulak kata takde nasi lemak, susak cari makanan halal lah. Momo Sisoko pun Muslim, siap main EPL time Ramadhan lagi. Dia boleh tak kan anak Abu, Ahmad, Ali mahupun Linggam dan Ah Chai tak boleh???? <br /><br />Tepuk dada, tanya selera beb. <br /><br />p/s: hrp2 ada player Malaysia pack beg pergi Eropah try main dgn mat salleh... divesyen 14 pun takpe sebab bila dah 慳dapt & improve

sket lg kena merge la neh..

Reply #1 kookkai's post

hikayat haper neh?

Alkisah... Taib.... sang kancil datang beramai ramai menghadap ke duli sultan Firaunnnn.

Mana SUltan pakai Firaun....

Ntahh...

silap bola kita psl guna yg siam punya...cuba guna yg ori maaa.....

aku rasa official bola tuh diorang pakai kulit khinzir agaknyer, tupasal macham segan segan nak tendang dengan betul2

Persediaan terbaik sebelum Sukan Sea?

Malaysia kalah kepada pasukan Maldives..aper komen anda...wahai pencinta bolasepak Malaysia

no komen